РЕТИНОЛ

Rp.: RETINOL

Препаратів: 4

Опис діючої речовини (МНН, INN опис)

Показання:

Гіпо- й авітаміноз А; захворювання очей (ураження рогівки, ксерофтальмія, кератомаляція, дегенеративні зміни в сітківці, пігментна ретинопатія, порушення зору, гемералопія, кон’юнктивіт й алергічні ураження повік); хвороби шкіри, які супроводжуються сухістю (іхтіоз, кератодермія, фолікулярний дискератоз, деякі форми екземи, псоріаз), уповільненням регенерації (обмороження, опіки, рани); звичайні й рожеві вугрі, себорея, облисіння; у комплексній терапії запальних і виразково-ерозійних уражень травної системи, гострих і хронічних бронхолегеневих захворювань, при зниженні маси тіла, системних захворюваннях сполучної тканини, туберкульозі шкіри, цирозі печінки; для попередження утворення конкрементів у жовчних і сечових шляхах.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату; гострий і хронічний нефрит, серцева недостатність ІІ–ІІІ ст.; захворювання ЦНС із підвищенням внутрішньочерепного тиску; жовчокам’яна хвороба, хронічний панкреатит, гіпервітаміноз А, передозування ретиноїдів; тяжкі порушення функції печінки; гіперліпідемія, ожиріння, хронічний алкоголізм; І триместр вагітності, для препарату у формі р-ину олійного — вік до 7 років (для прийому перор.).

Інструкція:

Капсули приймають перор. через 10–15 хв після їди. Рекомендована доза для дорослих — 1–2 капс. на добу, для дітей від 12 років — 1 капс. на добу. Розчин олійний: 1 кр містить близько 5 тис. МО вітаміну А, 1 мл препарату містить 100 тис. МО (18–20 кр) вітаміну А. Застосовують перор. через 10–15 хв після їди та зовнішньо. Під час визначення доз препарату виходять з того, що максимальна разова доза для дорослих становить 50 тис. МО, для дітей — 5 тис. МО; максимальна добова доза для дорослих — 100 тис. МО, для дітей — 20 тис. МО. Терапевтична доза для дорослих при гіповітамінозі А легкого і середнього ступеня — 33 тис. МО на добу, при захворюваннях ока (гемералопія, ксерофтальмія, пігментний ретиніт) і шкіри — 50–100 тис. МО на добу; добова доза для дітей при захворюваннях шкіри — від 5 тис. до 20 тис. МО, залежно від віку. При ураженнях шкіри (виразки, опіки, обмороження) пошкоджену поверхню змазують р-ином препарату 5–6 р/доб зі зменшенням кількості аплікацій до однієї в міру епітелізації і прикривають марлевою пов’язкою. Одночасно препарат призначають перор. Дітям при захворюваннях шкіри, залежно від віку, призначають 5–10–20 тис. МО на добу. Максимальна добова доза для вагітних (II та III триместри) — 5 тис. МО. Дози та тривалість курсу лікування встановлюють індивідуально.

Препарати з відповідною діючою речовиною

  • Дані про ефективність не надано

    Капсули м’які

    Розчин олійний для зовнішнього й перорального застосування

    Розчин олійний для перорального застосування