РЕТИНОЛУ АЦЕТАТ (ВІТАМІН А) розчин 34,4 мг/мл

РЕТИНОЛ

A11CA01

info

Дата останнього оновлення: 25.05.2020

Форма випуску та дозування

r-in_oliy_d_peror_zast

Розчин олійний для перорального застосування, 34,4 мг/мл

Упаковка

Флакон полімерний 10 мл (100 тис. МО) №1x1
 • Виробник: ЗАТ Технолог Україна
 • Форма товару: Розчин олійний для перорального застосування
 • Умови відпуску: без рецепту

Варіанти дозування

Дозування

34,4 мг/мл

Варіанти дозування

34,4 мг/мл

Форма

Розчин олійний для перорального застосування

Еквівалентність

-

Класифікація

Аналоги

Характеристика

 • Заявник: ЗАТ "Технолог", м. Умань, Черкаська обл., Україна
 • Наказ МОЗ: №391 від 11.07.2007
 • Реєстраційне посвідчення: UA/6646/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30-12-2075
 • Склад: 1 мл розчину містить ретинолу ацетату (вітаміну А), розчину олійного, в перерахунку на 100 % ретинолу ацетат – 34,4 мг (100 000 МО);
 • Терміни зберігання: 2р.
 • Торгівельне найменування: РЕТИНОЛУ АЦЕТАТ (ВІТАМІН А)
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Фармакотерапевтична група: Прості препарати вітаміну А. Ретинол (вітамін А).

Упаковка

Флакон полімерний 10 мл (100 тис. МО) №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

РЕТИНОЛУ АЦЕТАТ (ВІТАМІН А)

Retinol acetate (Vitamin A)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: Retinol; [транс-3,7-диметил-9-(2,6,6-триметилциклогекс-1-еніл)нону-2,4,6,8-тетраєн-1-ол-ацетат];

основні фізико-хімічні властивості: прозора масляниста рідина від світло-жовтого до темно-жовтого кольору, без прогірклого запаху і смаку;

склад: 1 мл розчину містить ретинолу ацетату (вітаміну А), розчину олійного, в перерахунку на 100 % ретинолу ацетат – 34,4 мг (100 000 МО);

допоміжні речовини: олія соняшникова рафінована дезодорована марки «П» виморожена.

Форма випуску. Розчин олійний оральний.

Фармакологічна група.

Прості препарати вітаміну А. Ретинол (вітамін А). Код АТС А11С А01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.Ретинол (вітамін А) необхідний для процесів обміну речовин, у тому числі регуляції росту і розвитку організму. Він забезпечує нормальну діяльність органа зору, структурну цілісність тканин, підвищує стійкість організму до несприятливих факторів навколишнього середовища.

При неповноцінному харчуванні та деяких захворюваннях шлунково-кишкового тракту і печінки спостерігається недостатність вітаміну А (А-авітаміноз і А-гіповітаміноз). Ранньою ознакою останніх є погіршення присмеркового зору, апетиту, зниження маси тіла, ослаблення опірності організму до інфекцій і т.ін.

Фармакокінетика.Вітамін А всмоктується в кишечнику майже повністю. Ретинолефір для ефективного всмоктування повинен спочатку омилитися специфічною гідролазою, що у великій кількості міститься у зовнішньому шарі слизової кишечнику, а потім у вигляді ретинолу проникає в стінку кишечнику, де відразу ж піддається етерифікації жирними кислотами за допомогою специфічної синтетази. Далі відбувається окиснення до ретиналю, а також ретиноєвої кислоти. Із стінки кишечнику ретинолефіри, ретинол і ретиналь у вигляді хіломікронів, а ретиноєва кислота в комплексі з альбуміном транспортуються з лімфою у кров і депонуються в печінці.

Показання для застосування. А-авітаміноз та А-гіповітаміноз, захворювання очей (пігментний ретиніт, ксерофтальмія, гемералопія, поверхневий кератит, ураження рогівки, кон’юнктивіт, піодермія і екзематозне ураження повік). У складі комплексної терапії рахіту, гострих респіраторних захворювань, які проходять на фоні ексудативного діатезу, гострих і хронічних бронхолегеневих захворювань, гіпотрофії і колагенозів, при патологічних процесах шкіри (відмороження, опіки, рани, іхтіоз, фолікулярний дискератоз, старечий кератоз, туберкульоз шкіри, деякі форми екземи, псоріаз).

Запальні і виразково-ерозивні ураження кишечнику, цироз печінки, хронічні гастрити, для профілактики конкрементоутворення у сечовивідних шляхах.

Спосіб застосування та дози. Ретинолу ацетат призначають внутрішньо через 10 - 15 хвилин після їжі, а також зовнішньо. 1 мл 3,44% розчину містить 100 000 МО, 1 крапля містить 3 000 МО.

При визначенні доз препарату виходять з того, що разова доза Вітаміну А становить для дорослих не більше 50 000 МО, для дітей старше 7 років – 5 000 МО. Вища добова доза для дорослих дорівнює 100 000 МО, для дітей – 20 000 МО.

Терапевтичні дози Вітаміну А при авітамінозах легкого та середнього ступеня тяжкості становлять для дорослих – до 33 000 МО на добу. При захворюваннях шкіри добова доза Вітаміну А для дорослих дорівнює 50 000 – 100 000 МО, для дітей - 5 000 – 10 000 – 20 000 МО. При пігментному ретиніті, ксерофтальмії, гемералопії добова доза для дорослих становить 50 000 – 100 000 МО (одночасно призначають рибофлавін у добовій дозі 20 мг). При ураженнях поверхні шкіри (виразки, опіки, відмороження і т.ін.) уражені ділянки після гігієнічної очистки змащують розчином Ретинолу ацетату і прикривають марлевою пов’язкою (5 - 6 разів на добу із зменшенням кількості аплікацій до однієї в міру епітелізації). Одночасно препарат призначають внутрішньо.

У педіатричній практиці, дітям старше 7 років при комплексній терапії рахіту, при гострих респіраторних захворюваннях, що проходять на фоні ексудативного діатезу, гострих і хронічних бронхо-легеневих захворюваннях, гіпотрофії і колагенезах розчин олійний 3,44 % ретинолу ацетату призначають після їжі 1 раз на день по 1 краплі. Дітям віком до 7 років призначають препарат в іншій лікарській формі (драже).

Вагітним у II та III триместрах призначають не більше 2 крапель розчину на добу.

Побічна дія. Тривалий щоденний прийом Вітаміну А, особливо у великих дозах, може спричинити розвиток гіпервітамінозу А. У дітей спостерігається підвищення температури, блювання, пітливість, сонливість, петехії і висип на шкірі, олігурія. Можливий також розвиток підвищення тиску спинномозкової рідини, що у дітей грудного віку призводить до розвитку гідроцефалії і випинання тім’ячка. У дорослих відмічається головний біль, нудота, блювання, сонливість, дратівливість, порушення ходи, болісність у кістках нижніх кінцівок. При виникненні зазначених явищ прийом препарату слід негайно припинити.

Протипоказання. Підвищена чутливість до ретинолу,гострий і хронічний нефрит, при декомпенсації серцевої діяльності і при вагітності (у перші 3 місяці останньої через можливий тератогенний ефект Вітаміну А препарат застосовувати не рекомендується).

Особливості застосування. Застосування Вітаміну А, особливо у великих дозах, повинно проводитися під наглядом лікаря.

Не застосовувати разом з лікарськими засобами, до складу яких входить вітамін А.

Слід дотримуватись обережності при застосуванні препарату в період вагітності і лактації.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Вітамін А несумісний з хлористоводневою, ацетилсаліциловою кислотами. Естрогенні препарати при одночасному застосуванні підвищують розвиток гіпервітамінозу А. Ретинол зменшує протизапальну дію глюкокортикоїдів.

Умови та термін зберігання. В захищеному від світла прохолодному та недоступному для дітей місці, при температурі не вище + 10 °С.

Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 10 мл у флаконах.

Виробник. ЗАТ «Технолог».

Адреса. 20300, м. Умань Черкаської обл., вул. Залізняка, 3.