МЕТФОРМІН

Rp.: METFORMIN

Препаратів: 25

Опис діючої речовини (МНН, INN опис)

Показання:

Цукровий діабет ІІ типу, особливо в пацієнтів із надмірною вагою, у яких не був досягнутий достатній контроль рівня глюкози в крові за допомогою тільки дієти і фізичних вправ (як монотерапія або в комбінації з іншими перор. гіпоглікемічними препаратами); цукровий діабет І типу (комбінована терапія з інсуліном).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату; діабетичний кетоацидоз, діабетична прекома, кома; гостра й хронічна ниркова недостатність, печінкова недостатність, цироз печінки, шок, сепсис; лейкоз, гіповітаміноз В1; серцева й легенева недостатність, гостра фаза інфаркту міокарда, гостре порушення мозкового кровообігу, пропасниця, тяжкі інфекційні захворювання, дегідратація, хронічний алкоголізм та інші стани, які можуть сприяти розвитку лактоацидозу; тяжкі хірургічні операції й травми, якщо показане проведення інсулінотерапії; порушення функції печінки, гостре отруєння алкоголем; застосування протягом не менш ніж 2-х днів до і протягом 2-х днів після проведення радіоізотопних або рентгенологічних досліджень із введенням йодовмісної контрастної речовини; дотримання гіпокалорійної дієти; період вагітності й годування груддю; вік до 10 років.

Інструкція:

Початкова добова доза — 0,5–1 г під час або безпосередньо після їди, через 10–15 днів дозу можна поступово підвищити залежно від рівня глюкози в крові. Підтримувальна добова доза — 1,5–2 г, максимальна — 3 г. Добову дозу слід розділити на 2–3 прийоми. При комбінованому застосуванні препарату та інсуліну в перші 4–6 днів дозу останнього не змінюють; в подальшому дозу інсуліну поступово знижують (на 4–8 МО протягом декількох днів). Для пацієнтів похилого віку дозування залежить від функціонального стану нирок.

Препарати з відповідною діючою речовиною