ЦУКРОНОРМ таблетки 750 мг

СКАН БІОТЕК ЛТД

Rp

Форма випуску та дозування

Таблетки, 750 мг
Таблетки, 1000 мг

Таблетки, 750 мг

Упаковка

Блістер №10x3

Блістер №10x3

Аналоги

bioequivalence-icon

Rp

ГЛЮКОФАЖ
ГЛЮКОФАЖ 500 мг

Мерк Санте с.а.с.(FR)

Таблетки

від 87.00 грн

bioequivalence-icon

Rp

ДІАФОРМІН SR
ДІАФОРМІН SR 500 мг

Фармак(UA)

Таблетки

Rp

ДІАНОРМЕТ 500
ДІАНОРМЕТ 500 500 мг

Тева Фарма(IL)

Таблетки

Rp

МЕТАМІН
МЕТАМІН 500 мг

КУСУМ ФАРМ(UA)

Таблетки

Rp

МЕТАМІН SR
МЕТАМІН SR 500 мг

КУСУМ ФАРМ(UA)

Таблетки

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

МЕТФОРМІН

Форма товару

Таблетки пролонгованої дії

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/14945/01/01

Дата останнього оновлення: 30.03.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 16.03.2021
  • Склад: 1 таблетка пролонгованої дії містить метформіну гідрохлориду 750 мг
  • Торгівельне найменування: ГЛЮКОВІН XR
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Фармакотерапевтична група: Пероральні гіпоглікемічні засоби, за винятком інсулінів.

Упаковка

Блістер №10x3

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ГЛЮКОВІНXR

(GLUCOWINXR)

Склад:

діюча речовина: metformin hydrochloride;

1 таблетка пролонгованої дії містить метформіну гідрохлориду 750 мг або 1000 мг;

допоміжні речовини: гіпромелоза, натрію кармелоза, магнію стеарат.

Лікарська форма.

Таблетки пролонгованої дії.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки по 750 мг: білі або майже білі у формі каплет, з гравіруванням «750» на одному боці та гладкі з іншого боку;

таблетки по 1000 мг: білого або майже білого кольору, овальної форми, з гравіруванням «1000» на одному боці та гладкі з іншого боку.

Фармакотерапевтична група. Пероральні гіпоглікемічні засоби, за винятком інсулінів.

Код АТХ А10В А02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Метформін – бігуанід з антигіперглікемічним ефектом. Знижує у плазмі крові як вихідний рівень глюкози, так і рівень глюкози після прийому їжі. Не стимулює секрецію інсуліну і не спричиняє гіпоглікемічного ефекту.

Метформін діє трьома шляхами:

– знижує продукування глюкози у печінці за рахунок інгібування глюконеогенезу та глікогенолізу;

– покращує чутливість до інсуліну у м'язах за рахунок поліпшення захоплення та утилізації периферичної глюкози;

– затримує всмоктування глюкози у кишечнику.

Метформін стимулює внутрішньоклітинний синтез глікогену, впливаючи на глікогенсинтетазу. Збільшує транспортну ємність усіх типів мембранних переносників глюкози (GLUT).

Незалежно від своєї дії на глікемію, метформін справляє позитивний ефект на метаболізм ліпідів: знижує вміст загального холестерину, ліпопротеїнів низької щільності та тригліцеридів.

У ході досліджень під час застосування метформіну маса тіла пацієнтів залишалась стабільною або помірно знижувалась. Окрім дії на глікемію, метформін чинить сприятливу дію на ліпідний обмін. При прийомі препарату в терапевтичних дозах відмічено, що метформін знижує рівні загального холестерину, ліпопротеїдів низької щільності і тригліцеридів.

Фармакокінетика.

Всмоктування. Після перорального прийому метформін майже повністю абсорбується з травного тракту, 20-30 % виводиться з фекаліями. Час досягнення максимальної концентрації (Тmax) становить 2, 5 години. Абсолютна біодоступність становить близько 50-60 %.

При одночасному прийомі їжі абсорбція метформіну знижується і уповільнюється.

Розподіл. Зв’язування з білками плазми крові незначне. Метформін проникає в еритроцити. Максимальна концентрація в крові нижче, ніж максимальна концентрація у плазмі крові, і досягається приблизно через той самий час. Еритроцити ймовірніше за все представляють другу камеру розподілу. Середній об'єм розподілу (Vd) коливається у діапазоні 63-276 л.

Метаболізм. Метформін виводиться у незміненому вигляді із сечею. Метаболітів у людини не виявлено.

Виведення. Нирковий кліренс метформіну складає > 400 мл/хв – це вказує на те, що метформін виводиться за рахунок клубочкової фільтрації та канальцевої секреції. Після перорального прийому дози період напіввиведення становить близько 6, 5 години. При порушеній функції нирок нирковий кліренс знижується пропорційно кліренсу креатиніну і тому період напіввиведення збільшується, що призводить до збільшення рівня метформіну в плазмі крові.

Клінічні характеристики.

Показання.

Цукровий діабет 2-го типу (інсулінонезалежний) у дорослих при неефективності дієтотерапії та фізичних навантажень (особливо у хворих з надлишковою масою тіла) – як монотерапія або комбінована терапія сумісно з іншими пероральними гіпоглікемічними засобами чи сумісно з інсуліном.

Протипоказання.

- Підвищена чутливість до метформіну або до будь-якого іншого компонента препарату;

- діабетичний кетоацидоз, діабетична прекома;

- порушення функції нирок (кліренс креатиніну < 60 мл/хв);

- гострі стани, що протікають з ризиком розвитку порушень функції нирок, такі як: зневоднення організму, тяжкі інфекційні захворювання, шок;

- гострі та хронічні захворювання, що можуть призводити до розвитку гіпоксії;

- серцева або дихальна недостатність, гострий інфаркт міокарда, шок;

- порушення функції печінки, гостре отруєння алкоголем, алкоголізм.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Комбінації, які не рекомендується застосовувати.

Гостра алкогольна інтоксикаціяасоціюється з підвищеним ризиком лактоацидозу, особливо у випадках голодування або дотримання низькокалорійної дієти, а також при печінковій недостатності. При лікуванні препаратом ГлюковінXR слід уникати прийому алкоголю і лікарських засобів, що містять спирт.

Йодовмісні рентгеноконтрастні речовиниможуть спричинити розвиток лактоацидозу у хворих на цукровий діабет на тлі функціональної ниркової недостатності. Застосування ГлюковінуXR слід припинити до проведення досліджень з використанням рентгеноконтрастних речовин і поновити не раніше, ніж через 48 годин після дослідження, провівши оцінку функції нирок.

Комбінації, які слід застосовувати з обережністю.

Лікарські засоби, що чинять гіперглікемічну дію (глюкокортикостероїди системної та місцевої дії, симпатоміметики, хлорпромазин). Необхідно постійно контролювати рівень глюкози у крові, особливо на початку лікування. Під час і після припинення такої сумісної терапії необхідно коригувати дозу ГлюковінуXR, контролюючи рівень глікемії.

Інгібітори АПФ можуть знижувати рівень глюкози у крові. За необхідності слід відкоригувати дози препарату під час сумісної терапії.

Діуретичні засоби, особливо петльові діуретики, підвищують ризик розвитку лактоацидозу.

Особливості застосування.

Лактоацидозє рідкісним, але тяжким метаболічним ускладненням, що може виникнути як результат кумуляції метформіну гідрохлориду. Зареєстровано випадки виникнення лактоацидозу в пацієнтів з цукровим діабетом з вираженою нирковою недостатністю. Фактори ризику виникнення лактоацидозу: погано регульований цукровий діабет, кетоз, тривале голодування, надмірне вживання алкоголю, печінкова недостатність або будь-який стан, пов’язаний з гіпоксією.

Лактоацидоз може проявлятися у вигляді м’язових судом з болями у животі і тяжкою астенією. У подальшому можливий розвиток ацидозної задишки, болю у животі, гіпотермії та коми. Діагностичні показники: лабораторне зниження рН крові, підвищення сироваткової концентрації лактату вище 5 ммоль/л, збільшення аніонного інтервалу і співвідношення лактат/піруват. При підозрі на лактоацидоз необхідно припинити застосування препарату і негайно госпіталізувати пацієнта.

Ниркова недостатність. Оскільки метформін виводиться нирками, перед початком і під час лікування препаратом ГлюковінXRнеобхідно перевіряти рівень креатиніну в сироватці крові:

– пацієнтам з нормальною функцією нирок не менше 1 разу на рік;

– пацієнтам з порушеною функцією нирок та пацієнтам літнього віку не менше 2-4 разів на рік.

Cлід проявляти обережність у тих випадках, коли може порушуватися функція нирок, наприклад на початку лікування гіпотензивними засобами, діуретиками та на початку терапії нестероїдними протизапальними засобами.

Йодовмісні рентгеноконтрастні засоби. Внутрішньовенне застосування рентгеноконтрастних засобів може викликати ниркову недостатність і, як наслідок, призвести до кумуляції метформіну й розвитку лактоацидозу. Тому, залежно від функції нирок, застосування метформіну необхідно припинити за 48 годин до або під час проведення досліджень і поновити не раніше, ніж через 48 годин після дослідження, провівши оцінку функції нирок.

Хірургічні втручання. Застосування ГлюковінуXRнеобхідно припинити за 48 годин до планового хірургічного втручання, яке проводять під загальною, спінальною або перидуральною анестезією, і поновити не раніше, ніж через 48 годин після проведення операції, провівши оцінку функції нирок.

Діти. За результатами клінічних досліджень не виявлено дії метформіну на ріст і статеве дозрівання у дітей. Однак немає даних щодо дії метформіну на ріст і статеве дозрівання при тривалому застосуванні ГлюковінуXR, тому слід з особливою обережністю застосовувати препарат дітям у період статевого дозрівання, особливо віком від 10 до 12 років.

Інші застережні заходи. Пацієнтам необхідно дотримуватися дієти, рівномірного прийому вуглеводів протягом доби. Пацієнтам із надмірною масою тіла слід продовжувати дотримуватися низькокалорійної дієти. Необхідно регулярно контролювати лабораторні показники.

При одночасному застосуванні ГлюковінуXR з інсуліном або іншими пероральними гіпоглікемічними засобами (наприклад похідними сульфонілсечовини або меглітинідом) можливе посилення гіпоглікемічної дії.

Застосування в період вагітності або годування груддю.

Неконтрольований діабет під час вагітності (гестаційний або постійний) збільшує ризик розвитку вроджених аномалій і перинатальної смертності. Є обмежені дані застосування метформіну вагітними жінками, які не вказують на підвищений ризик вроджених аномалій. Доклінічні дослідження не виявили негативного впливу на вагітність, ембріональний розвиток, пологи та післяпологовий розвиток. У разі планування вагітності, а також у разі настання вагітності слід відмінити терапію метформіном, повідомити лікаря та призначити інсулінотерапію для підтримання рівня глюкози у крові.

Лактація. Метформін виводиться з грудним молоком. У новонароджених/немовлят побічні ефекти не спостерігались. Однак, оскількинедостатньо даних щодо безпеки застосування препарату, годування груддю не рекомендується протягом терапії препаратом ГлюковінXR. Рішення щодо припинення годування груддю необхідно приймати з урахуванням необхідності прийому препарату для матері та потенційного ризику для дитини.

Фертильність. Метформін не впливав на фертильність самців і самиць при застосуванні у дозах 600 мг/кг/на добу, що майже в три рази перевищували максимальну добову дозу, яка рекомендується для застосування у людини та розраховується, виходячи із площі поверхні тіла.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

ГлюковінXR не впливає на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом та роботі з іншими механізмами, оскільки монотерапія препаратом не викликає гіпоглікемії.

Однак слід з обережністю застосовувати метформін у комбінації з іншими гіпоглікемічними засобами (похідні сульфонілсечовини, інсулін, репаглінід та ін. ) через ризик розвитку гіпоглікемії.

Спосіб застосування та дози.

Монотерапія або комбінована терапія з іншими пероральними гіпоглікемічними засобами.

Зазвичай початкова доза метформіну складає 500 мг у формі таблеток пролонгованої дії один раз на добу під час прийому їжі ввечері, для чого застосовують метформін у відповідній лікарській формі.

Через 10-15 днів проведеного лікування дозу необхідно відкоригувати відповідно до результатів вимірювань рівня глюкози у сироватці крові. Повільне збільшення дози сприяє зниженню побічних ефектів з боку травного тракту.

Максимальна добова доза метформіну складає 2000 мг. Не слід перевищувати цю дозу під час лікування ГлюковіномXR.

Якщо при застосуванні максимальної рекомендованої дози ГлюковінуXR (2000 мг один раз на добу) не досягнуто необхідного рівня глікемії, цю дозу можна розділити на два прийоми (одна таблетка 1000 мг зранку, одна таблетка 1000 мг увечері під час прийому їжі). Якщо і в такий спосіб не вдається досягнути бажаного рівня глікемії, препарат слід замінити на таблетки метформіну швидкого вивільнення в дозі 3000 мг на добу.

При переході з препаратів метформіну у вигляді таблеток швидкого вивільнення на таблетки пролонгованої дії початкова доза ГлюковінуXR має дорівнювати добовій дозі попереднього препарату метформіну. При цьому прийом попереднього препарату метформіну необхідно припинити. Пацієнтам, які застосовують добову дозу понад 2000 мг метформіну у вигляді таблеток зі швидким вивільненням, перехід на таблетки пролонгованої дії ГлюковінXR не рекомендований. Препарат ГлюковінXR, таблетки пролонгованої дії по 750 мг і 1000 мг, призначені для пацієнтів, які вже приймають препарати метформіну.

Комбінована терапія сумісно з інсуліном.

Для досягнення кращого контролю рівня глюкози у крові метформін та інсулін можна застосовувати у вигляді комбінованої терапії. Зазвичай початкова доза метформіну складає 500 мг у вигляді таблеток пролонгованої дії один раз на добу під час прийому їжі ввечері, тоді дозу інсуліну підбирають відповідно до результатів вимірювання рівня глюкози у крові. Для пацієнтів, які вже лікувалися метформіном та інсуліном у складі комбінованої терапії, доза ГлюковінуXR, таблеток пролонгованої дії по 750 мг і 1000 мг, повинна бути еквівалентна добовій дозі метформіну в таблетках швидкого вивільнення 1500 мг або 2000 мг та застосована один раз на добу ввечері, тоді як дозу інсуліну підбирають відповідно до результатів вимірювання рівня глюкози у крові.

У пацієнтів літнього віку можливе погіршення функції нирок, тому дозу метформіну необхідно підбирати на основі оцінки функції нирок, яку необхідно проводити регулярно (див. розділ «Особливості застосування»).

Діти. У даній лікарській формі препарат не призначений для застосування дітям.

Передозування.

При застосуванні препарату в дозі75 грозвитку гіпоглікемії не спостерігалося. Однак у цьому випадку спостерігався розвиток лактоацидозу. У разі розвитку лактоацидозу лікування ГлюковіномXRнеобхідно припинити і терміново госпіталізувати хворого. Найефективнішим заходом для виведення з організму лактату і метформіну є гемодіаліз.

Побічні реакції.

Найчастішими небажаними реакціями, особливо на початку лікування, єнудота, блювання, діарея, біль у животі, відсутність апетиту. Ці симптоми, як правило, минають самостійно.

Обмін речовин: лактоацидоз.

При тривалому застосуванні препарату може знижуватися всмоктування вітаміну В12, що супроводжується зниженням його рівня в сироватці крові. Спостерігається при призначенні метформіну пацієнтам із мегалобластною анемією.

З боку нервової системи: порушення смаку.

З боку травного тракту: нудота, блювання, діарея, біль у животі, відсутність апетиту. Найчастіше ці побічні явища виникають на початку лікування і, як правило, спонтанно зникають. Для попередження виникнення побічних явищ з боку травного тракту рекомендується повільне збільшення дози метформіну.

З боку гепатобіліарної системи: порушення показників функції печінки або гепатити, які повністю зникають після відміни метформіну.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: шкірні алергічні реакції, включаючи висипання, еритему, свербіж, кропив’янку.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ̊С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

10 таблеток по 750 мг або 1000 мг у блістері; по 3 блістери у картонній упаковці.

Категорія відпуску

.

За рецептом.

Виробник. Бафна Фармасьютікалс Лтд. , Індія / Bafna PharmaceuticalsLtd. , India.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності. 147, Мадгаварам Ред Хілс Роуд, Грентліон, Вілидж Вадакараї Ченнаї Таміл Наду IN 600052, Індія / 147, Madhavaram RedHills Road Grantlyon Village Vadakarai Chennai Tamil Nadu IN 600052, India.

Заявник. СКАН БІОТЕК ЛТД, Індія / SCAN BIOTECH LTD, India.

Місцезнаходження заявника. Е-4/300, Арера Колоні Екстеншн, 462016, Бхопал, (М. П. ) Індія / E-4/300, Arera Colony Extension, 462016, Bhopal, (M. P. ), India.