МЕТАДОН

Rp.: METHADONE

Препаратів: 4

Опис діючої речовини (МНН, INN опис)

Показання:

Больовий синдром (від помірного до сильного, який не купірується ненаркотичними анальгетиками); детоксикація при лікуванні опіатної залежності (героїн або інші морфіноподібні наркотики); підтримуюче лікування опіатної залежності в комбінації з відповідними соціальними й медичними заходами.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату; будь-яки стани, при яких протипоказані опіати (наприклад, пригнічення дихання за відсутності необхідного реанімаційного устаткування); у період загострення бронхіальної астми, при накопиченні в крові надлишку СО2; закреп; діарея, асоційована з псевдомембранозним колітом, спричиненим цефалоспоринами, лінкоміцином, кліндаміцином, пеніцилінами; діарея, яка розвинулася внаслідок отруєння; уроджені вади серця; дисфункція печінки й нирок; некомпенсований цукровий діабет; порфірія; артеріальна гіпотензія; внутрішньочерепна гіпертензія; черепно-мозкова травма; часті астматичні напади; хронічні обструктивні захворювання легенів, інші порушення функції органів дихання; легеневе серце; олігемія; не застосовують для акушерського знеболювання, а також для лікування наркоманів, які залежні від слабких опіатів (петидин, кодеїн); період вагітності й годування груддю; вік до 18 років.

Інструкція:

Детоксикація: 15–40 мг перор. 1 р/доб; залежно від реакції хворого дозу знижують з інтервалом 1–2 дні. Детоксикацію проводять з поступовим зниженням дози не більше 180 днів. Підтримувальна терапія: початкова доза — 20 мг, через 4 або 8 год — ще 20 або 40 мг одноразово. Якщо до початку лікування ступінь толерантності до опіатів невелика, початкова доза може бути вполовину менша. Згодом дозу слід підбирати індивідуально в межах до 80 мг на добу з урахуванням переносимості та потреби. Максимальна добова доза — 120 мг/доб. Для вагітних з опіатною залежністю підтримувальні дози мають бути найнижчими, які запобігають розвитку синдрому відміни (як правило, нижче 80 мг/доб). На пізніших строках вагітності може знадобитись підвищення дози на 10–20 мг або поділення дози на 2 прийоми. Як наркотичний анальгетик при вираженому больовому синдромі: протягом перших 3–5 днів роблять добір ефективної знеболювальної дози — 2,5–10 мг через кожні 4 год перор. за 2–3 прийоми на добу. Хворим літнього віку підібрану ефективну знеболювальну дозу зазвичай застосовують 1 р/доб.

Препарати з відповідною діючою речовиною

 • Препарати з доведеною ефективністю

  Розчин для перорального застосування

  • B.4

   Rp

   МЕТАДОН-ЗН
   МЕТАДОН-ЗН

   ТОВ Харківське фармацевтичне підприємство Здоров’я народу

   1 мг/мл

   Флак. 200 мл 1x1

  Таблетки

  • B.4

   Rp

   МЕТАДОН-ЗН
   МЕТАДОН-ЗН

   ТОВ Харківське фармацевтичне підприємство Здоров’я народу

   5 мг

   Бліс. 10x10

 • Дані про ефективність не надано

  Розчин для перорального застосування

  Таблетки