ФЛУКОНАЗОЛ

Rp.: FLUCONAZOLE

Препаратів: 33

Опис діючої речовини (МНН, INN опис)

Показання:

Інфекції, спричинені кандидами, у т.ч. генералізований кандидоз, зокрема кандидемія, дисемінований кандидоз та інші форми інвазивної кандидозної інфекції (інфекції очеревини, ендокарда, очей, дихальних і сечових шляхів); кандидоз слизових оболонок, у т.ч. порожнини рота й глотки, стравоходу; неінвазивні бронхолегеневі інфекції; кандидурія; шкірно-слизовий і хронічний атрофічний кандидоз слизової оболонки порожнини рота (пов’язаний із носінням зубних протезів); вагінальний кандидоз (гострий або рецидивуючий), профілактика рецидивів вагінального кандидозу, кандидозний баланіт; криптококовий менінгіт і криптококова інфекція іншої локалізації; дерматомікоз, включаючи мікоз стоп, тіла, пахової ділянки, висівкоподібний лишай; оніхомікоз; глибокий ендемічний мікоз, включаючи кокцидіоїдомікоз, паракокцидіоїдомікоз, споротрихоз і гістоплазмоз; профілактика грибкових інфекцій у пацієнтів, які одержують цитостатичну або променеву терапію.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату; одночасне застосування терфенадину, цизаприду, астемізолу, пімозиду, хінідину; захворювання печінки у фазі загострення, підвищення рівня сироваткових трансаміназ (більше ніж у 3 рази); період вагітності й годування груддю; для препарату у формі таб. — вік до 1-го року.

Інструкція:

Добова доза залежить від виду і тяжкості грибкової інфекції. При переведенні пацієнта з в/в на перор. прийом препарату змінювати добову дозу не потрібно. При інфекціях, що потребують повторного застосування препарату, лікування потрібно продовжувати до зникнення клінічних або лабораторних ознак активної грибкової інфекції. Дорослі. Системний кандидоз та криптококова інфекція, зокрема криптококовий менінгіт у пацієнтів з імуносупресією: у 1-й день — навантажувальна доза 400 мг, після цього — 200 мг 1 р/доб; дозу можна підвищити до 400 мг 1 р/доб. Тривалість курсу лікування — кілька тиж. Профілактика кандидозних інфекцій: 50–400 мг 1 р/доб залежно від ступеня ризику розвитку грибкової інфекції. За наявності високого ризику генералізованої інфекції (наприклад, у хворих з очікуваною, вираженою або довготривалою нейтропенією) — 400 мг 1 р/доб за кілька днів до очікуваної нейтропенії; після збільшення числа нейтрофілів понад 1000 в 1 мм3 лікування продовжують ще протягом 7 днів. Профілактика рецидивів криптококового менінгіту у хворих на СНІД: щоденно 100–200 мг. Гострий вагінальний кандидоз, кандидозний баланіт: 150 мг разово. Кандидоз ротоглотки: 100–200 мг 1 р/доб протягом 7–21 днів, атрофічний кандидоз ротової порожнини, пов’язаний із застосуванням зубних протезів, — 50 мг/доб протягом 14 днів у поєднанні з місцевими антисептичними засобами для обробки протезів. Профілактика рецидивів орофарингеального кандидозу у хворих на СНІД: 150 мг 1 р/тиж. Інфекції шкіри, включаючи мікоз стоп, мікоз гладкої шкіри, паховий дерматомікоз і кандидозні інфекції: 150 мг 1 р/тиж або 50 мг 1 р/доб протягом 2–4 тиж (при мікозі стоп — до 6 тиж). Стравохідний, шкірно-слизовий, неінвазивний бронхолегеневий кандидоз і кандидурія: 50 мг протягом 14–30 днів, у тяжких випадках та при рецидивах дозу можна підвищити до 100 мг. Різнобарвний лишай: 300 мг 1 р/тиж протягом 2-х тиж; альтернативний режим дозування — 50 мг 1 р/доб протягом 2–4 тиж. Оніхомікоз: 150 мг 1 р/тиж. Лікування слід продовжувати до заміщення інфікованого нігтя. Глибокий ендемічний мікоз: 200–400 мг/доб протягом 2-х років. Діти: максимальна добова доза — 400 мг 1 р/доб. Кандидоз слизових оболонок: 3 мг/кг маси тіла щоденно. У перший день лікування застосовують подвійну дозу (6 мг/кг маси тіла). Системний кандидоз та криптококова інфекція: 6–12 мг/кг маси тіла щоденно, залежно від тяжкості інфекції. Профілактика кандидозних інфекцій у дітей з нейтропенією: 3–12 мг/кг маси тіла щоденно, залежно від тяжкості та тривалості нейропенії (див. дозування у дорослих). Діти до 4-х тиж: у перші 2 тиж життя препарат призначають у такій самій дозі (із розрахунку на 1 кг маси тіла), що й дітям більш старшого віку, але з інтервалом 72 год; діти 3–4 тиж: з інтервалом 48 год; діти 1–16 років: препарат у формі таб. в/о, призначають лише за крайньої необхідності: при поверхневих кандидозах — 1–2 мг/кг/доб, системних кандидозах і криптококозах — 3–6 мг/кг/доб.

Препарати з відповідною діючою речовиною

 • Препарати з доведеною ефективністю

  Капсули

  Розчин для інфузій

 • Дані про ефективність не надано

  Розчин для інфузій

  Капсули

  Таблетки, вкриті оболонкою

  Капсули тверді

  Таблетки

  • Rp

   ФЛЮЗАК
   ФЛЮЗАК

   Євро Лайфкер Прайвіт Лімітед

   50 мг

   Бліс. 4x1

  • ФЛЮЗАК
   ФЛЮЗАК

   ФДС

   150 мг

   Бліс. 1x1

  • Rp

   ФУЦИС®
   ФУЦИС®

   КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ. ЛТД.

   50 мг

   Бліс. 4x1

  Таблетки, які диспергуються в ротовій порожнині

  • Rp

   ФЛЮЗАК-50 ДТ
   ФЛЮЗАК-50 ДТ

   Євро Лайфкер Прайвіт Лімітед

   50 мг

   стрипи 4x1

  • Rp

   ФУЦИС® ДТ
   ФУЦИС® ДТ

   КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ. ЛТД.

   від 63.00 грн

   50 мг

   Бліс. 4x1

   від 63.00 грн

  Гель для зовнішнього застосування

  • ФУЦИС®
   ФУЦИС®

   КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ. ЛТД.

   від 188.00 грн

   5 мг/г

   Туба 30 г 1x1

   від 188.00 грн