ДИНОПРОСТ

Rp.: DINOPROST

Препаратів: 0

Опис діючої речовини (МНН, INN опис)

Показання:

Переривання вагітності в ІІ триместрі в таких випадках: незакінчений спонтанний викидень, загибель плода в матці, тяжкі порушення розвитку плода, уроджені порушення розвитку, несумісні з життям; коли штучний аборт протипоказаний через можливість появи ускладнень у матері під час його проведення (до ІІ триместру вагітності); локальне лікування тяжкої післяпологової кровотечі на плацентарній стадії; індукція пологів при доношеній вагітності.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату; гострі запальні захворювання органів малого таза, активні серцеві, легеневі, печінкові й ниркові патологічні процеси; при індукції пологів у свій термін: кесарів розтин або великі хірургічні втручання на матці в анамнезі; високий ступінь невідповідності розмірів таза матері й голівки плоду; важкі й/або травматичні пологи в анамнезі; кров’янисті виділення із статевих органів невстановленої етіології у ІІ або ІІІ триместрах вагітності; попередній дистрес-синдром плода; шість або більше доношених вагітностей в анамнезі; бронхіальна астма, глаукома, артеріальна гіпертензія, епілепсія, неспецифічний виразковий коліт у стадії загострення, серпоподібно-клітинна анемія.

Інструкція:

Лікування можна проводити тільки в гінекологічних і пологових відділеннях, які мають умови для проведення інтенсивної терапії. Інтраамніотичне введення препарату можна виконувати трансабдомінально або через склепіння піхви: в амніотичну порожнину вводять 25 мг препарату, за необхідності введення можна повторити через 8–12 год. Введення в порожнину матки: тривале спринцювання порожнини матки препаратом проводять, коли препарати, що застосовувалися раніше, або масаж матки не привели до зупинки тяжкої кровотечі, спричиненої післяпологовою атонією матки. Катетер Фолея поміщають в порожнину матки, заповнюють балон 5 мл фізіологічного розчину натрію хлориду, катетер приєднують до інфузійного балона, який містить 20 мг препарату, розчиненого у фізіологічному розчині натрію хлориду (загальний об’єм рідини для спринцювання повинен становити 500 мл). Протягом перших 10 хв препарат вводять у порожнину матки із швидкістю 3–4 мл/хв, потім швидкість вливання знижують до 1 мл/хв і за необхідності вводять препарат протягом наступних 12–24 год.