ДЕКСТРАН + НАТРІЮ ХЛОРИД*

Rp.: DEXTRAN + SODIUM CHLORIDE

Препаратів: 2

Опис діючої речовини (МНН, INN опис)

Показання:

Поліпшення капілярного кровотоку з метою профілактики й лікування тромбозу, тромбофлебіту, ендартеріїту, хвороби Рейно; травматичний, операційний, токсичний, опіковий шок; гостра крововтрата; перитоніт, панкреатит; захворювання сітківки та зорового нерва (ускладнена міопія, дистрофія сітківки), запальні процеси рогівки та судинної оболонки; для додавання до перфузійної рідини в апаратах штучного кровообігу при операціях на серці; при судинних і пластичних операціях з метою зменшення тенденції до тромбозу.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату; підвищена схильність до алергічних реакцій; травми черепа з підвищенням внутрішньочерепного тиску, крововиливи в мозок, важкі порушення гемокоагуляції (тромбоцитопенія, тромбоцитопатія, дефіцит фактора VIII тощо); стани, при яких неможливо вводити значну кількість рідини (захворювання нирок з анурією, серцево-судинна недостатність, гіперволемія); хронічні захворювання печінки.

Інструкція:

Внутрішньовенно крапельно зі швидкістю 40–50 кр/хв або струйно (розвинений шок), в випадку гострих крововтрат — в/а. Швидкість введення визначають загальним станом хворого, рівнем артеріального тиску, частотою пульсу, показником гематокриту. Перед введенням р-ин підігрівають до 35–37 °C. Дорослі та діти від 14 років: добова доза — 400–1 500 мл; діти: до 3-х років — 10 мл/кг маси тіла; 4–8 років — 7–10 мл/кг маси тіла; 9–14 років — 5–7 мл/кг маси тіла 1–2 р/доб. Тривалість курсу лікування — 5–10 днів. Під час операцій із штучним кровообігом препарат додають до крові з розрахунку 10–20 мл/кг маси тіла для заповнення насоса оксигенатора. Концентрація полімеру з глюкозою в перфузійному р-ині не повинна перевищувати 3%.

Препарати з відповідною діючою речовиною