БОЗЕНТАН

Rp.: BOSENTAN

Препаратів: 5

Опис діючої речовини (МНН, INN опис)

Показання:

Легенева артеріальна гіпертензія (для підвищення здатності переносити фізичні навантаження та полегшення симптомів у пацієнтів з ІІІ функціональним класом за класифікацією ВООЗ): первинна (ідіопатична та спадкова) легенева артеріальна гіпертензія; вторинна легенева артеріальна гіпертензія на тлі склеродермії без значущого інтерстиційного захворювання легень; легенева артеріальна гіпертензія, асоційована із вродженими системно-легеневими шунтами та синдромом Ейзенменгера. Препарат також показаний для зменшення кількості нових виразок пальців у пацієнтів із системним склерозом та активним виразковим ураженням пальців.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату; порушення функції печінки помірного та тяжкого ступеня (клас В або С за класифікацією Чайлда – П’ю); підвищення вихідних рівнів печінкових амінотрансфераз, тобто аспартатамінотрансферази і/або аланінамінотрансферази, більш ніж у 3 рази від верхньої межі норми; одночасне застосування циклоспорину А; вагітність; застосування жінкам дітородного віку, які не використовують надійні засоби контрацепції.

Інструкція:

Легенева артеріальна гіпертензія. Рекомендована початкова до для дорослих — 62,5 мг 2 р/доб протягом 4 тиж. Рекомендована підтримувальна доза — 125 мг 2 р/доб. Системний склероз із активним виразковим ураженням пальців. Рекомендована початкова доза — 62,5 мг 2 р/доб протягом 4 тиж із подальшим збільшенням дози до підтримувальної — 125 мг 2 р/доб.

Препарати з відповідною діючою речовиною