ГлібенкламідA10BB01

Опис діючої речовини (МНН, INN опис)

Показання:

Цукровий діабет ІІ типу, як монотерапія при недостатній ефективності дієтотерапії та призначенні фізичних навантажень; комбінована терапія з інсуліном.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату; інсулінзалежний цукровий діабет (І типу); діабетичний кетоацидоз, діабетична прекома й кома, резекція підшлункової залози, гіперосмолярна кома, тяжка печінкова і/або ниркова недостатність; великі опіки, важка множинна травма, великі хірургічні втручання, кишкова непрохідність, парез шлунку; стани, які супроводжуються порушенням всмоктування їжі й розвитком гіпоглікемії (інфекційні захворювання тощо); лейкопенія; період вагітності й годування груддю; дитячий вік.

Інструкція:

Початкову й підтримувальну дози, час прийому і розподіл добової дози встановлюють індивідуально на підставі результатів регулярного визначення рівня глюкози в крові й сечі. Початкова доза — перор. 2,5–10 мг/доб, за необхідності дозу підвищують до 15–20 мг/доб в 1 (перед сніданком) або 2 прийоми за 30–60 хв до їди. У разі нормалізації вмісту глюкози в крові препарат призначають у підтримувальній дозі 2,5–7,5 мг/доб, інколи — 5–10 мг/доб. Застосування в комбінації з інсуліном: призначають у випадку, коли не вдається досягти нормалізації концентрації глюкози в крові прийманням препарату в максимальній дозі під час монотерапії. Комбіноване лікування потребує обов’язкового лікарського контролю. При комбінуванні глібенкламіду з інсуліном доза останнього може бути знижена на 25–50%.

Список препаратів

Таблетки

ГЛІБЕНКЛАМІД

Фармак, UA

5 мг

Бліс. №10x5

B.4

ГЛІБЕНКЛАМІД-ЗДОРОВ’Я

Здоров'я, UA

5 мг

Бліс. №10x5

B.4

ГЛІБЕНКЛАМІД

Технолог, UA

5 мг

Конт. №30x1

МАНІНІЛ 3,5

БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (МЕНАРІНІ ГРУП), DE

3,5 мг

Флак. №120x1