ОКТРЕОТИД

Описание действующего вещества (МНН, INN описание)

Симптомы:

Акромегалія; зменшення вираженості симптомів, пов’язаних з ендокринними пухлинами травного тракту й підшлункової залози (карциноїдні пухлини з наявністю карциноїдного синдрому; ВІПоми; глюкагономи; гастриноми/синдром Золлінгера – Еллісона у комбінації з блокаторами гістамінових Н2-рецепторів і антацидами або без антацидів; інсуліноми; соматолібериноми); рефрактерна діарея у хворих на СНІД; профілактика ускладнень після операцій на підшлунковій залозі; гострий панкреатит; припинення кровотеч і профілактика рецидивів кровотеч із варикозно розширених вен стравоходу у хворих на цироз печінки (у комбінації зі специфічними лікувальними заходами, наприклад, з ендоскопічною склерозивною терапією).

Противопоказания:

Підвищена чутливість до компонентів препарату; з обережністю призначають при жовчнокам’яній хворобі, цукровому діабеті, в період вагітності й годування груддю.

Инструкция:

Акромегалія: початкова доза — п/ш 0,05–0,1 мг з інтервалом 8–12 год.; максимальна добова доза — 1,5 мг. Тривалість курсу лікування — 3 міс. Ендокринні пухлини травного тракту і підшлункової залози: початкова доза — п/ш 0,05 мг 1–2 р/доб. У подальшому дозу препарату можна поступово підвищити до 0,1–0,2 мг 3 р/доб. Рефрактерна діарея у хворих на СНІД: початкова доза — п/ш 0,1 мг 3 р/доб. Корекцію дози проводять з урахуванням динаміки випорожнень і чутливості до препарату. Профілактика ускладнень після операцій на підшлунковій залозі: початкова доза — п/ш 0,1 мг 3 р/доб протягом 7 днів, починаючи з дня операції. Кровотеча із варикозно розширених вен стравоходу: 25 мкг/год шляхом безперервної в/в інфузії протягом 5 днів.

Список препаратов

Порошок

САНДОСТАТИН ЛАР

Новартис Фарма АГ (CH)

10 мг

20 мг

30 мг

Флак. + р-ик у шпр. 2 мл №1x1, 2 мл №1x1, 2 мл №1x1

N/A

Rp

Раствор

ОКТРА

ОАО Фармак (UA)

0,1 мг/мл

Амп. 1 мл №5x1

C.1

Rp

ОКТРЕОТИД-МБ

Бендалис (DE)

0,1 мг/мл

0,05 мг/мл

Амп. 1 мл №5x1, 1 мл №5x1, 1 мл №5x1

N/A

Rp