МЕТОТРЕКСАТ

Rp.: METHOTREXATE

Препаратів: 8

Опис діючої речовини (МНН, INN опис)

Показання:

Трофобластичні пухлини (хоріокарцинома, хоріоаденома, міхурний занос), гостра лімфобластна лейкемія, нейролейкоз, остеосаркома, запущений рак голови та шиї, рак молочної залози, запущені стадії грибоподібного мікозу; лімфома Беркіта, неходжкінська лімфома; ревматоїдний артрит у дорослих; поліартритна тяжка форма ідіопатичного (ювенільного) артриту у випадку неадекватної реакції на НПЗЗ; псоріаз вульгарний генералізований у тяжкій формі, особливо бляшкового типу, та псоріатичний артрит у дорослих у випадку недостатньої ефективності традиційних видів терапії.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату; порушення функції печінки, нирок і системи кровотворення (гіперплазія кісткового мозку, виражена лейкопенія, тромбоцитопенія, анемія), цироз печінки, печінкова недостатність; інфекційні захворювання, імунодефіцитні стани; плеврит; асцит; стоматит, пептична виразка шлунку або дванадцятипалої кишки, геморагічний синдром; після хірургічних втручань; період вагітності й годування груддю.

Інструкція:

Парентеральне застосування: в/м, в/в (ін’єкційно або інфузійно), в/а, інтратекально та інтравентрикулярно. Дози розраховують виходячи з маси тіла або площі поверхні тіла пацієнта, за винятком інтратекального та інтравентрикулярного застосування, коли максимальна рекомендована доза становить 15 мг, а максимальна концентрація — 5 мг/мл. У разі гематологічних порушень і порушень функцій печінки або нирок дози препарату необхідно знижувати. Високі дози препарату (понад 100 мг) звичайно вводять за допомогою в/в вливань тривалістю не більше 24 год. Препарат застосовують у вигляді монотерапії або в комбінації з іншими цитотоксичними препаратами, гормонами, променевою терапією та хірургічними методами. Дози і схеми лікування суттєво розрізняються залежно від виду захворювання. Деякі приклади схем лікування препаратом: лейкемія — 3,3 мг/м2 поверхні тіла щодня протягом 4–6 тиж в комбінації з іншими цитостатиками; 2,5 мг/кг кожні 2 тиж; 30 мг/м2 поверхні тіла на тиж (підтримувальна терапія); високі дози 1–12 г/м2 поверхні тіла (в/в вливання тривалістю 1–6 год) з інтервалом 1–3 тиж; 20 мг/м2 поверхні тіла в комбінації з іншими цитостатиками 1 раз на тиж. Неходжкінська лімфома: 500–2 000 мг/м2 поверхні тіла в комбінації з іншими цитостатиками 1 р/тиж або 1 раз на 3 тиж; 7 500 мг/м2 поверхні тіла в/в 1 р/тиж. Рак молочної залози: 40 мг/м2 поверхні тіла в/в в комбінації з іншими цитостатиками в 1-й день, 1-й і 3-й день або 1-й і 8-й день курсу, або 3 рази на рік. Хоріокарцинома: 15–30 мг/доб протягом 5 днів з повторенням курсів через 1 тиж і більше. Ревматоїдний артрит у дорослих: рекомендована початкова доза — 7,5 мг 1 р/тиж п/ш, в/м або в/в. Дозу можна збільшувати на 2,5 мг на тиж. Максимальна тижнева доза — 25 мг. Псоріаз вульгарний та псоріатичний артрит: рекомендована початкова доза — 7,5 мг 1 р/тиж п/ш, в/м або в/в. Рекомендується застосовувати тестову дозу: 5–10 мг парентарально за 1 тиж до терапії. Початкову дозу слід поступово збільшувати. Максимальна тижнева доза — 25 мг. Пероральне застосування. Гостра лімфоцитарна лейкемія: 30 мг/м2 поверхні тіла за 1 год до або через 1,5–2 год після їди, підтримувальне лікування у дітей: 20 мг/м2 поверхні тіла 1 р/тиж і, окрім того, вводять в/в та інтратекально. Псоріаз: початкова доза — 7,5 мг на тиж одноразово або у вигляді розділених доз (2,5 мг 3 рази з інтервалом 12 год). Ревматоїдний артрит: початкова доза — 7,5 мг 1 р/тиж. Тривалість курсу лікування встановлюють індивідуально.

Препарати з відповідною діючою речовиною

 • Дані про ефективність не надано

  Розчин для ін’єкцій

  • Rp

   МЕТОДЖЕКТ®
   МЕТОДЖЕКТ®

   Медак Гезельшафт фюр клініше Шпеціальпрепарате мбХ

   50 мг/мл

   Шпр. 0,4 мл 1x1

  • Rp

   МЕТОТРЕКСАТ "ЕБЕВЕ"
   МЕТОТРЕКСАТ "ЕБЕВЕ"

   ЕБЕВЕ Фарма Гес.м.б.Х. Нфг. КГ

   10 мг/мл

   Флак. 1 мл 1x1

  • Rp

   МЕТОТРЕКСАТ-ТЕВА
   МЕТОТРЕКСАТ-ТЕВА

   ТЕВА Фармацевтікал Індастріз Лтд.

   від 140.50 грн

   25 мг/мл

   Флак. 2 мл 1x1

   від 140.50 грн

  Таблетки

  Ліофілізат для приготування розчину для інфузій

  Концентрат для приготування розчину для інфузій