МЕЛПЕРОН

Rp.: MELPERON

Препаратів: 3

Опис діючої речовини (МНН, INN опис)

Показання:

Дисомнія, стан сплутаності свідомості, психомоторного збудження (особливо в хворих літнього віку й психічних хворих), психоз, гіпофренія, деменція (обумовлена органічними ураженнями ЦНС), невроз (якщо транквілізатори не можуть бути застосовані через непереносимість або ризик розвитку залежності), алкоголізм.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату; гостра інтоксикація й коматозний стан, спричинені алкоголем, опіатами, снодійними та іншими психотропними засобами, які знижують активність ЦНС (нейролептики, антидепресанти, солі літію), тяжка печінкова недостатність; вроджена непереносимість фруктози.

Інструкція:

Добову дозу препарату слід поділити на декілька прийомів. Для отримання слабкого седативного і переважно анксіолітичного ефекту — по 20–75 мг/доб перор. під час їди. Для досягнення більш вираженого седативного ефекту можна ввечері прийняти більшу дозу препарату. Ажитація та сплутаність свідомості: початкова доза становить 50–100 мг/доб. За необхідності її можна збільшити протягом кількох днів до 200 мг/доб. Деякі тяжкі стани ажитації і сплутаності свідомості, асоційованих з агресивністю, а також ілюзорними та галюциногенними станами: добову дозу препарату можна збільшити до максимальної — 400 мг. Тривалість курсу терапії визначають індивідуально з урахуванням переносимості лікування, віку і маси тіла пацієнта, а також типу і тяжкості клінічної картини захворювання.

Препарати з відповідною діючою речовиною