ДЕЗОКСИРИБОНУКЛЕАТ НАТРІЮ

Rp.: DESOXYRIBONUCLEATE SODIUM

Препаратів: 0

Опис діючої речовини (МНН, INN опис)

Показання:

Розчин для ін’єкцій: радіаційне ураження; порушення гемопоезу; мієлодепресія й резистентність до цитостатиків в хворих онкологічного профілю, що розвинулися на тлі цитостатичної і/або променевої терапії (стабілізація гемопоезу, зниження кардіо- і мієлотоксичности хіміопрепаратів); стоматит, індукований цитостатичною терапією; виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, ерозивний гастродуоденіт; ішемічна хвороба серця; облітеруючі захворювання судин нижніх кінцівок, хронічна ішемічна хвороба нижніх кінцівок II-III ст.; трофічні виразки та рани, що довго на загоюються; одонтогенний сепсис, гнійно-септичні ускладнення; ревматоїдний артрит; опікова хвороба; передопераційний і післяопераційний періоди (у хірургічній практиці); ендометрит; хламідіоз, уреоплазмоз, мікоплазмоз; простатит; хронічні обструктивні захворювання легенів; туберкульоз легенів. Розчин для зовнішнього застосування: гострі респіраторні та гострі респіраторні вірусні інфекції (монотерапія), риніт, синусит, гайморит, фронтит, облітеруючі захворювання нижніх кінцівок, трофічні виразки, рани, які довго не загоюються, та інфіковані рани (у т.ч. при цукровому діабеті), гангрена, опіки, обмороження, запальні захворювання слизової оболонки порожнини рота, очей, носа, піхви, прямої кишки, геморой.

Протипоказання:

Пвдвищена чутливість до компонентів препарату; для препарату у формі розчину для ін’єкцій – період вагітності й годування груддю.

Інструкція:

Розчин для ін’єкцій. Дорослі та діти від 10 років: внутрішньом’язово (протягом 1–2 хв) 75 мг (5 мл) з інтервалом 24–72 год.; діти до 2 років: разова доза — 7,5 мг (0,5 мл); діти 2–10 років: із розрахунку 0,5 мл препарату на 1 рік життя. Кількість ін’єкцій, інтервал між введенням препарату та тривалість курсу лікування встановлюють індивідуально, залежно від виявленої патології та загального стану пацієнта. Розчин для зовнішнього застосування.Застудні захворювання (лікування та профілактика), облітерируючі захворювання нижніх кінцівок: препарат закапують в кожний носовий хід як каплі назальні, або вставляють ватний тампон з препаратом у кожний носовий хід. Кількість крапель, частоту застосування та тривалість курсу лікування встановлюють індивідуально, залежно від виявленої патології та загального стану пацієнта. Захворювання слизової оболонки порожнини рота: полоскання препаратом 4–6 разів на добу протягом 5–10 днів. Хронічні запальні захворювання, грибкові, бактеріальні та інші інфекції слизової оболонки в гінекології: щоденне зрошування слизової оболонки шийки матки і введення ендовагінально тампонів з препаратом протягом 5–7 днів. Геморой: у вигляді мікроклізм 15–40 мл у пряму кишку протягом 4–10 днів. Тяжкі запальні й дистрофічні процеси в офтальмології: закапують в очі 1–2 краплі препарату 2–3 рази на добу протягом 14–45 днів. Післяпроменевий некроз шкіри та слизових оболонок, рани, які довго не загоюються, опіки, обмороження, трофічні виразки різної етіології, гангрена: на уражені місця накладають аплікаційну пов’язку (марляу два шари) із нанесенням на неї препарату 3–4 рази протягом доби, з одночасним закапуванням у ніс по 1–2 краплі 6 разів на добу. Тривалість курсу лікування — 1–3 міс.