ДАКТИНОМІЦИН

Rp.: DACTINOMYCIN

Препаратів: 0

Опис діючої речовини (МНН, INN опис)

Показання:

Пухлина Вільмса; рабдоміосаркома у дітей; трофобластична хвороба вагітних (у складі комбінованої хіміотерапії); несеміноматозна карцинома яєчок; саркома Евінгса; рецидивуючі або метастатичні солідні пухлини (шляхом регіональної перфузії як в якості монотерапії, так і в комбінації з іншими протипухлинними препаратами в паліативній або в ад’ювантній терапії).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату; вітряна віспа, оперізувальний лишай (може розвинутися важка генералізована форма захворювання); пригнічення функції кісткового мозку, виражена цитопенічна реакція при медикаментозній або променевій терапії (в анамнезі); печінкова недостатність; гіперурикемія; період вагітності й годування груддю, вік до шести місяців.

Інструкція:

Режим дозування встановлюють індивідуально, залежно від розміру і локалізації новоутворення, схеми лікування і переносимості терапії. Максимальна доза — 15 мкг/кг маси тіла або 400–600 мкг/м2 поверхні тіла на добу внутрішньовенно протягом 5 днів. Альтернативний курс для дітей — загальна доза 2,5 мг/м2 внутрішньовенно на тиж. Повторний курс можна проводити не раніше ніж через 3 тиж., за умови зникнення всіх ознак токсичних ефектів. Препарат також можна застосовувати методом ізольованої перфузії самостійно або у поєднанні з іншими протипухлинними препаратами або як паліативне лікування, або як доповнення до хірургічного лікування: 50 мкг/кг маси тіла — для нижніх кінцівок і органів малого таза, 35 мкг/кг маси тила — для верхніх кінцівок.