АМОКСИЦИЛІН

Rp.: AMOXICILLIN

Препаратів: 12

Опис діючої речовини (МНН, INN опис)

Показання:

Інфекційно-запальні захворювання, спричинені чутливими до препарату мікроорганізмами: інфекції ЛОР-органів (синусит, отит, тонзиліт, фарингіт, ангіна); дихальних шляхів (гострий та хронічний бронхіт, пневмонія, абсцес легені, початкові стадії або інкубаційний період коклюшу); сечостатевої системи (цистит, простатит, уретрит, пієлонефрит, гостра неускладнена гонорея тощо); гінекологічні інфекції (септичний аборт, аднексит, ендометрит); черевний тиф і паратиф, у т.ч. ускладнені септицемією (у комбінації з аміноглікозидами); сальмонелоносійство; шигельоз; інфекції шкіри і м’яких тканин (у т.ч. флегмона, ранова інфекція); жовчних шляхів (холецистит, холангіт) у випадку відсутності холестазу; кісток і суглобів (у т.ч. хронічний остеомієліт у комбінації з клавулановою кислотою); хронічний гастрит, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, асоційована з Helicobacter pylori (у складі комбінованої терапії); лептоспіроз; гострий і латентний лістеріоз; для короткочасної (24–48 год.) профілактики інфекційних ускладнень під час малих хірургічних втручань; бактеріальний ендокардит (у поєднанні з аміноглікозидами), менінгіт, септицемія у разі, коли не потрібна парентеральна протимікробна терапія.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, інших антибіотиків пеніцилінового або цефалоспоринового ряду; інфекційний мононуклеоз, лімфолейкоз; бронхіальна астма; поліноз; одночасне застосування препарату в комбінації з метронідазолом при захворюваннях нервової системи, порушеннях кровотворення, захворюваннях травного тракту, що перебігають з тривалою діареєю або блюванням; тяжка печінкова недостатність; період годування груддю.

Інструкція:

Режим дозування, кратність прийому та тривалість курсу лікування встановлюють індивідуально з урахуванням ступеня тяжкості захворювання, чутливості збудника, локалізації інфекційного процесу, клінічної відповіді, віку та стану пацієнта. Дорослі та діти від 10 років — перор. 250–500 мг 3 р/доб, діти до 10 років — із розрахунку 30–60 мг/кг маси тіла 2 р/доб. У разі порушення функції нирок дозу препарату встановлюють з урахуванням кліренсу креатиніну.

Препарати з відповідною діючою речовиною