ВІЗАЛЛЕРГОЛ краплі 2 мг/мл

СЕНТІСС ФАРМА ПВТ. ЛТД.

Rp

Форма випуску та дозування

Краплі, 2 мг/мл

Краплі, 2 мг/мл

Упаковка

Флакон-крапельниця 2,5 мл №1x1

Флакон-крапельниця 2,5 мл №1x1

Аналоги

bioequivalence-icon

Rp

ОПАТАДИН
ОПАТАДИН 1 мг/мл

Польфарма(PL)

Краплі

Rp

ОЛОДРОПС
ОЛОДРОПС 1 мг/мл

Мікро Лабс Лімітед(IN)

Краплі

Rp

ОЛОПАТАДИН
ОЛОПАТАДИН 1 мг/мл

ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС"(UA)

Краплі

Rp

ОПАТАНОЛ
ОПАТАНОЛ 1 мг/мл

Новартіс Фарма АГ(CH)

Краплі

Rp

ОФТАХІСТ
ОФТАХІСТ 1 мг/мл

АТ Адамед Фарма(PL)

Краплі

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ОЛОПАТАДИН

Форма товару

Краплі очні

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/15939/01/01

Дата останнього оновлення: 27.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 28.04.2022
  • Склад: 1 мл розчину містить 2, 22 мг олопатадину гідрохлориду еквівалентно 2, 0 мг олопатадину
  • Торгівельне найменування: ВІЗАЛЛЕРГОЛ
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Умови зберігання: Зберігати при температурі від 2 °С до25 °Св оригінальній упаковці.
  • Фармакотерапевтична група: Засоби для застосування в офтальмології. Протинабрякові та антиалергічні засоби.

Упаковка

Флакон-крапельниця 2,5 мл №1x1

Інструкція

IНСТРУКЦIЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ВІЗАЛЛЕРГОЛ

(VISALLERGOL)

Склад:

діюча речовина: олопатадин;

1 мл розчину містить 2, 22 мг олопатадину гідрохлориду еквівалентно 2, 0 мг олопатадину;

допоміжні речовини: бензалконію хлорид, повідон К-29/32, натрію хлорид, динатрію едетат, натрію гідрофосфат безводний, кислота хлористоводнева, натрію гідроксид, вода для ін'єкцій.

Лікарська форма. Краплі очні.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин від безбарвного до світло-жовтого кольору.

Фармакотерапевтична група.

Засоби для застосування в офтальмології. Протинабрякові та антиалергічні засоби.

Код АТХ S01G X09.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Олопатадин є сильнодіючим селективним протиалергічним/антигістамінним засобом, що має декілька виражених механізмів дії. Він протидіє вивільненню гістаміну (основного медіатора алергічної реакції у людей) та запобігаєстимулюванню вироблення цитокінів епітеліальними клітинами кон’юнктиви людини, яке обумовлене гістаміном. Дані дослідженьin vitro свідчать, що препарат діє на опасисті клітини кон’юнктиви людини, пригнічуючи вивільнення медіаторів запалення. Відзначалося, що місцеве офтальмологічне застосування препарату Візаллергол у пацієнтів зі збереженою прохідністю носослізного каналу зменшує назальні ознаки та симптоми, які часто супроводжують сезонний алергічний кон’юнктивіт. Препарат не викликає клінічно значущих змін діаметра зіниці.

Доклінічні дані, отримані при проведенні стандартних досліджень з безпеки, фармакології, токсичності повторних доз, генотоксичності, досліджень канцерогенного потенціалу та токсичного впливу на репродуктивну функцію, не показали будь-якої небезпеки для людини.

Дослідження на тваринах показали затримку розвитку тварин при їх грудному вигодовуванні самками, які отримували системні дози олопатадину в дозах, що перевищувала максимальну рекомендовану для офтальмологічного застосування людині. Олопатадин виявлявся в молоці тварин після перорального застосування.

Фармакокінетика. Олопатадин абсорбується системно, як і інші лікарські засоби для місцевого застосування. Однак при місцевому застосуванні олопатадину системна абсорбція є мінімальною, а концентрація у плазмі крові — від рівня нижче кількісного визначення (< 0, 5 нг/мл) до 1, 3 нг/мл. Ці концентрації в 50-200 разів нижчі, ніж при пероральному застосуванні препарату у дозах, що добре переносяться.

Оскільки олопатадин виводиться з сечею, головним чином, у вигляді незміненої активної речовини, фармакокінетика олопатадину змінюється при порушеннях функції нирок, пікова концентрація у плазмі кровіу пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю (середній кліренс креатиніну – 13 мл/хв) у 2-3 рази вища порівняно з такою у здорових дорослих добровольців.

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування сезонних алергічних кон’юнктивітів.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до олопатадину абодобудь-якої допоміжної речовини препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Дослідження взаємодії препарату Візаллергол з іншими лікарськими засобами не проводилось.

Дослідженняin vitro показали, що олопатадин не пригнічує метаболічні реакції ізоферментів 1А2, 2С8, 2С9, 2С19, 2D6, 2E1 та 3А4 цитохрому Р450. Ці результати свідчать про те, що олопатадин не призводить до метаболічної взаємодії з іншими активними речовинами у разі їх супутнього застосування.

Особливості застосування.

Візаллергол є протиалергічним/антигістамінним засобом, що застосовується місцево, але абсорбується системно. При будь-яких ознаках серйозних реакційабо підвищеній чутливості слід припинити застосування препарату.

Візаллергол містить бензалконію хлорид, який може спричинити подразнення ока.

Повідомлялось також, що бензалконію хлорид може спричинити точкову кератопатію та/або токсичну виразкову кератопатію. Слід уважно спостерігатиза пацієнтами з синдромом сухого ока або ушкодженнями рогівки, які часто або впродовж тривалого часу використовують препарат.

Контактні лінзи

Бензалконію хлорид, як відомо, може знебарвлювати контактні лінзи. Слід уникати контакту з м’якими контактними лінзами. Пацієнтів слід проінформувати про те, що перед застосуванням препарату необхідно зняти контактні лінзи та зачекати щонайменше 15 хвилин після закапування і лише тоді знову одягнути контактні лінзи.

Якщо місцево застосовується більше ніж один офтальмологічний засіб, інтервал між їх застосуванням повинен становити не менше 5 хвилин. Очні мазі слід застосовувати в останню чергу.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Дані щодо офтальмологічного застосування олопатадину вагітним жінкам відсутні або їх кількість обмежена. Дослідження на тваринах виявили репродуктивну токсичність після системного застосування (див. розділ «Фармакологічні властивості»). Олопатадин не рекомендується застосовувати вагітним та жінкам репродуктивного віку, які не використовують контрацептивні засоби.

Годування груддю

Дослідження на тваринах показали, що олопатадин проникає у грудне молоко після перорального застосування (детальну інформацію див. у розділі «Фармакологічні властивості»). Не можна виключати ризику для новонароджених/дітей грудного віку. Візаллергол не слід застосовувати в період годування груддю.

Репродуктивна функція

Досліджень ефекту олопатадинуна репродуктивну функцію людини після місцевого офтальмологічного застосуванняне проводилось.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Візаллергол не має або має незначний вплив на здатність керувати автотранспортом та іншими механізмами. Як і при застосуваннібудь-яких очних крапель, тимчасовезатуманення зору або інші порушення зору можуть впливати на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами. Якщо затуманення зору виникає під час закапування, пацієнту необхідно зачекати, поки зір проясниться, перш ніж керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Тільки для офтальмологічного застосування.

В кон’юнктивальний мішок ураженого ока (очей) слід закапувати по 1 краплі препарату Візаллергол один раз на добу. У разі необхідності лікування може тривати до 4-х місяців.

Застосування пацієнтам літнього віку.

Немає необхідності у коригуванні дозування для цієї категорії пацієнтів.

Застосування дітям та підліткам.

Візаллергол можна застосовувати дітям віком від3 років у тому ж дозуванні, що і дорослим. Безпека та ефективність застосування препарату Візаллергол дітям віком до 3 років не вивчені. Дані щодо цієї вікової категорії відсутні.

Застосування при порушеннях функції печінки та нирок.

Досліджень олопатадину у формі очних крапель Візаллергол за участю пацієнтів із порушеннями функції печінки або нирок не проводилося. Однак немає необхідності в коригуванні дозування у разі порушень функції печінки або нирок (детальну інформацію див. у розділі «Фармакокінетика»).

Після першого відкриття флакона слід зняти захисне кільце, призначене для контролю першого відкриття.

Щоб попередити забруднення кінчика крапельниці та вмісту флакона, необхідно дотримуватись обережності та не торкатись повік, прилеглих ділянок або інших поверхонь кінчиком флакона-крапельниці. Після кожного використання щільно закривайте флакон-крапельницю.

Діти.

Візаллергол можна застосовувати дітям віком від 3 років у тому ж дозуванні, що і дорослим.

Передозування.

Немає даних про передозування у людини при випадковому або навмисному ковтанні. Олопатадин виявив низький рівень гострої токсичності у тварин. Випадкове проковтування вмісту всього флакона препарату Візаллергол призведе до максимальної системної дії 5 мг олопатадину. Ця дія може проявитися при кінцевій дозі 0, 5 мг/мл у дитини з масою тіла

10 кг у разі 100% абсорбції.

Збільшення інтервалу QT у тварин спостерігалося тільки при дозах, які істотно перевищували максимальну дозу для людини, що вказує на малоймовірність збільшення інтервалу QT при клінічному застосуванні. У дослідженні за участю 102 здорових добровольців, молодих чоловіків та жінок, людей літнього віку, які застосовували 5 мг препарату двічі на добу перорально протягом 2, 5 днів, спостерігалось незначне збільшення інтервалу QT у порівнянні з плацебо. У цьому дослідженні встановлені рівні пікових концентрацій олопатадину у плазмі (35 до 127 нг/мг) щонайменше у 70 разів перевищували рівні при місцевому застосуванні олопатадину щодо впливу на серцеву реполяризацію.

У разі передозування необхідно провести відповідне обстеження та симптоматичне лікування пацієнта.

Побічні реакції.

Нижченаведені побічні реакції класифіковані відповідно до таких критеріїв: дуже часті (≥1/10), часті (> 1/100, < 1/10), нечасті (> 1/1000, ≤1/100), поодинокі (> 1/10000, ≤1/1000), одиничні (≤1/10000) або частота невідома (не можна оцінити частоту їх виникнення з існуючих даних). У межах кожної групи побічні реакції представлені у порядку зменшення їх ступеня тяжкості.

Класи систем органів

Частота

Побічні реакції

Інфекції та інвазії

Нечасті

Риніт

З боку імунної системи

Частота невідома

Підвищена чутливість, припухлість обличчя

З боку нервової системи

Часті

Головний біль, дисгевзія

Нечасті

Запаморочення, гіпестезія

Частота невідома

Сонливість

З боку органів зору

Часті

Біль в оці, подразнення ока, сухість ока, аномальна чутливість очей

Нечасті

Ерозія рогівки, ушкодження епітелію рогівки, порушення з боку епітелію рогівки, точковий кератит, кератит, забарвлення рогівки, виділення з ока, світлобоязнь, затуманення зору, зниження гостроти зору, блефароспазм, відчуття дискомфорту в оці, свербіж ока, кон’юнктивальні фолікули, порушення з боку кон’юнктиви, відчуття стороннього тіла в оці, посилена сльозотеча, еритема повік, набряк повік, порушення з боку повік, гіперемія ока

Частота невідома

Набряк рогівки, набряк ока, припухлість ока, кон’юнктивіт, мідріаз, порушення зору, утворення лусочок по краях повік

З боку респіраторної системи, торакальні та медіастинальні порушення

Часті

Сухість у носі

Частота невідома

Диспное, синусит

З боку шлунково-кишкового тракту

Частота невідома

Нудота, блювання

З боку шкіри та підшкірних тканин

Нечасті

Контактний дерматит, відчуття печіння на шкірі, сухість шкіри

Частота невідома

Дерматит, еритема

Порушення загального характеру та стани, пов’язані із місцем введення

Часті

Втома

Частота невідома

Астенія, нездужання

У пацієнтів зі значним ураженням рогівки дуже рідко повідомлялося про випадки кальцифікації рогівки при застосуванні очних крапель, що містять фосфати.

Надання повідомлень про підозрювані побічні реакції на зареєстрований лікарській засіб є дуже важливим. Це дає змогу продовжувати контролювати співвідношення користь/ризик лікарського засобу. Медичних працівників просять повідомляти про підозрюваніпобічні реакції шляхом, установленим чинним законодавством.

Термін придатності. 2 роки.

Не використовувати більше 28 діб після першого відкриття флакона.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі від 2 °С до25 °Св оригінальній упаковці.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По2, 5 мл у пластиковому флаконі з крапельницею, № 1 у пачці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

СЕНТIСС ФАРМА ПВТ. ЛТД. , Індія/SENTISSPHARMAPVT. LTD. , India.

Місцезнаходженнявиробника та адреса місця провадження його діяльності.

Віллідж Кхера Ніхла, Техсіл Налагарх, Дістт. Солан, Хімачал Прадеш, 174 101/

Village KheraNihla, Tehsil Nalagarh, Distt. Solan, HimachalPradesh, 174 101.

Заявник.

СЕНТIСС ФАРМА ПВТ. ЛТД. , Індія/SENTISSPHARMAPVT. LTD. , India.

Місцезнаходження заявника.

212/Д-1, Аширвад Комерціал Комплекс, Грін Парк, Нью Делі, 110016, Індія/

212/D-l, Ashirwad Commercial Complex, Green Park, New Delhi, 110016, India.