ВЕНОКОР розчин 50 мг/мл

ПрАТ Лекхім-Харків

Rp

Форма випуску та дозування

Розчин, 50 мг/мл

Розчин, 50 мг/мл

Упаковка

Ампули 2 мл №10x1
Ампули 2 мл №100x1
Ампули 5 мл №5x1
Ампули 5 мл №100x1

Ампули 2 мл №10x1

Аналоги

bioequivalence-icon

Rp

ЗАМЕКСЕН
ЗАМЕКСЕН 50 мг/мл

ПрАТ Лекхім-Харків(UA)

Розчин

від 771.00 грн

Rp

АРМАДІН
АРМАДІН 50 мг/мл

ТОВ НВФ МІКРОХІМ(UA)

Розчин

від 784.00 грн

Rp

ДІНАР
ДІНАР 50 мг/мл

Мікрохім(UA)

Розчин

від 849.00 грн

Rp

ЕЛФУНАТ
ЕЛФУНАТ 50 мг/мл

УОРЛД МЕДИЦИН ЛТД(GE)

Розчин

від 907.00 грн

Rp

ЛОДИКСЕМ
ЛОДИКСЕМ 50 мг/мл

Юрія-Фарм(UA)

Розчин

від 685.00 грн

Класифікація

Форма товару

Розчин для ін’єкцій

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/14785/01/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 мл розчину містить етилметилгідроксипіридину сукцинату 50 мг
  • Торгівельне найменування: ВЕНОКОР
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.
  • Фармакотерапевтична група: Засоби, що впливають на нервову систему.

Упаковка

Ампули 2 мл №10x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ВЕНОКОР

(VENOCOR)

Склад:

діюча речовина: ethylmethylhydroxypyridinesuccinate;

1 мл розчину міститьетилметилгідроксипіридинусукцинату 50 мг;

допоміжні речовини: натріюметабісульфіт (Е 223), вода для ін’єкцій.

Лікарська форма. Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвна або злегка жовтувата прозора рідина.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на нервову систему.

Код АТХ N07 XX.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Венокор є інгібіторомвільнорадикальних процесів, мембранопротектором, чинитьантигіпоксичну, стресопротекторну, ноотропну, протисудомну таанксіолітичну дію. Препарат підвищує резистентність організму до дії різних шкідливих факторів, докисневозалежнихпатологічних станів (шок, гіпоксія та ішемія, порушення мозкового кровообігу, інтоксикація алкоголем таантипсихотичними засобами (нейролептиками)).

Венокор покращує мозковий метаболізм iкровозабезпечення головного мозку, покращуємікроциркуляцію та реологічні властивості крові, зменшує агрегацію тромбоцитів. Стабілізує мембранні структури клітин крові (еритроцитів і тромбоцитів) при гемолізі. Чинитьгіполіпідемічнудію, зменшує вмістзагального холестерину та ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ). Зменшує ферментативну токсемію та ендогенну інтоксикацію при гострому панкреатиті.

Механізм дії препарату зумовлений його антиоксидантною тамембранопротекторною дією. Biн інгібує перекисне окиснення ліпідів, підвищує активністьсупероксиддисмутази, підвищує співвідношення ліпід – білок, зменшує в’язкість мембрани, збільшує її плинність. Модулює активністьмембранозв’язанихферментів (кальційнезалежноїфосфодіестерази, аденілатциклази, ацетилхолінестерази), рецепторних комплексів (бензодіазепінового, гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК), ацетилхолінового), що посилює їх можливість зв’язуватися з лігандами, сприяє збереженню структурно-функціональної організаціїбіомембран, транспортунейромедіаторів і покращеннюсинаптичної передачі. Венокорпідвищує вміст уголовному мозкудофаміну. Викликає посилення компенсаторної активації аеробного гліколізу та зниження ступеня пригнічення окисних процесів у циклі Кребса в умовах гіпоксії з підвищенням вмістуаденозинтрифосфату(АТФ) ікреатинфосфату, активаціюенергосинтезувальнихфункцій мітохондрій, стабілізацію клітинних мембран.

Венокор нормалізує метаболічні процеси вішемізованому міокарді, зменшує зону некрозу, відновлює і покращує електричну активність та скоротливість міокарда, а також збільшує коронарнийкровотік у зоні ішемії, зменшує наслідкиреперфузійного синдрому при гострій коронарній недостатності. Підвищуєантиангінальнуактивністьнітропрепаратів. Венокорсприяє збереженнюгангліозних клітин сітківки та волокон зорового нерва при прогресуючійнейропатії, наслідками якої є хронічна ішемія і гіпоксія. Покращує функціональну активність сітківки і зорового нерва, збільшує гостроту зору.

Фармакокінетика.

Привнутрішньом’язовому введенні препарат визначається у плазмі крові протягом 4 годин після введення. Час досягнення максимальної концентрації становить 0, 45-0, 5 години. Максимальна концентрація при дозах 400-500 мг – 3, 5-4, 0 мкг/мл. Венокор швидко переходить з кровоносного русла в органи і тканини та швидко елімінується з організму. Препарат виводиться з організмуіз сечею, в основному вглюкуронокон’югованій формі та в незначних кількостях – у незміненому вигляді.

Клінічні характеристики.

Показання.

Гострі порушення мозкового кровообігу;

черепно-мозкова травма, наслідки черепно-мозкових травм;

дисциркуляторнаенцефалопатія;

синдром вегетативної дистонії;

легкі когнітивні порушення атеросклеротичногогенезу;

тривожні розлади при невротичних іневрозоподібних станах;

гострий інфаркт міокарда (з першої доби), у складі комплексної терапії;

первиннавідкритокутоваглаукома різних стадій, у складі комплексної терапії;

купіруванняабстинентногосиндрому при алкоголізмі з переважаннямневрозоподібнихі вегетативно-судинних розладів;

гостра інтоксикаціяантипсихотичнимизасобами;

гострігнійно-запальні процеси у черевній порожнині (гострий некротичний панкреатит, перитоніт), у складі комплексної терапії.

Протипоказання.

Гостра печінкова або ниркова недостатність, підвищена індивідуальна чутливість до препарату, дитячий вік, вагітність, період годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Венокор посилює діюбензодіазепіновиханксіолітиків, протисудомнихзасобів (карбамазепіну), протипаркінсонічнихзасобів (леводопи). Зменшує токсичний ефект етилового спирту.

Особливості застосування.

В окремих випадках, особливо у схильних пацієнтів, у пацієнтів із бронхіальною астмою при підвищеній чутливості до сульфітів, можливий розвиток тяжких реакційгіперчутливості. Лікарський засіб містить натріюметабісульфіт, який може спричинятибронхоспазм.

З обережністю слід застосовувати хворим з діабетичною ретинопатією (курс не повинен перевищувати 7-10 днів) у зв’язку із властивістю потенціюватипроліферативніпроцеси.

Після завершенняпарентерального введення для підтримки досягнутого ефекту рекомендується продовжити застосування препаратупероральноу вигляді таблеток.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Венокорпротипоказанийпри вагітностіта в періодгодування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

У період лікування необхідно бути обережним при керуванні автотранспортом або роботі зі складними механізмами, враховуючиймовiрнiсть побічних ефектів, що можуть впливати на швидкість реакції та здатність концентрувати увагу.

Спосіб застосування та дози.

Венокор призначаютьвнутрішньом’язово або внутрішньовенно (струминно, краплинно). Дози підбирають індивідуально. Приінфузійному способі введення препарат слід розводити у фізіологічному розчині натрію хлориду (200 мл). Починають лікування дорослих з дози 50-100 мг 1-3 рази на добу, поступово підвищуючи дозу до отримання терапевтичного ефекту. СтруминноВенокор вводять повільно протягом 5-7 хвилин, краплинно – зішвидкістю 40-60 крапель за1 хвилину. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 1200 мг.

При гострих порушеннях мозкового кровообігуВенокор призначають дорослим у комплексній терапії в перші 2-4 дні внутрішньовенноструминно абокраплинно по 200-500 мг 1 раз на добу, потімвнутрішньом’язово по 200-500 мг 2-3 рази на добу. Термін лікування становить 14 діб.

При черепно-мозковій травмі та наслідках черепно-мозкових травмВенокор застосовують протягом 10-15 днів шляхом внутрішньовенного краплинного введення по 200-500 мг 2-4 рази на добу.

Придисциркуляторнійенцефалопатії у фазі декомпенсаціїВенокорслід застосовувати внутрішньовенноструминно абокраплинно в дозі 200-500 мг 1-2 рази на добу протягом 14 днів. Потім препарат вводятьвнутрішньом’язовопо 100-250 мг на добу протягом наступних 2 тижнів.

Для курсової профілактикидисциркуляторноїенцефалопатіїпрепарат дорослим вводятьвнутрішньом’язово по 200-250 мг 2 рази на добу протягом 10-14 днів.

При легких когнітивних порушеннях у хворих літнього віку та при тривожних станах препарат застосовуютьвнутрішньом’язово в дозі 100-300 мг на добу протягом 14-30 днів.

При гострому інфаркті міокардаВенокор вводять внутрішньовенно абовнутрішньом’язово протягом 14 діб на тлі традиційної терапії інфаркту міокарда, що включає нітрати, бета-адреноблокатори, інгібіториангіотензинперетворювального ферменту (АПФ), тромболітики, антикогулянтнітаантиагрегантні засоби, а також симптоматичні засоби за показаннями. У перші 5 діб для досягнення максимального ефекту бажане внутрішньовенне введенняВенокору, в наступні 9 діб можливевнутрішньом’язове введенняВенокору. Внутрішньовенне введенняВенокорупроводять шляхом краплинноїінфузії, повільно (щоб уникнути побічних ефектів), з 0, 9 % розчином хлориду натрію або 5 % розчином декстрози (глюкози) в об’ємі 100-150 мл протягом 30-90 хв. За необхідності можливе повільне струминне введенняВенокорупротягом не менше 5 хвилин.

ВведенняВенокору (внутрішньовенне абовнутрішньом’язове) здійснюють 3 рази на добу, через кожні 8 годин. Добова терапевтична доза становить 6-9 мг на кожен кілограм маси тіла на добу, разова доза– 2-3 мг/кг маси тіла. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 800 мг, разова – 250 мг.

Привідкритокутовійглаукомі різних стадійВенокор застосовують у складі комплексної терапіївнутрішньом’язово по 100-300 мг на добу, 1-3 рази на добу протягом 14 днів.

Приабстинентномуалкогольному синдроміВенокор вводять у дозі 200-500 мг внутрішньовенно абовнутрішньом’язово 2-3 рази на добу протягом 5-7 днів.

При гострій інтоксикаціїантипсихотичними засобами дорослим препарат вводять внутрішньовенно в дозі 200-500 мг на добу протягом 7-14 днів.

При гострих гнійно-запальних процесах черевної порожнини (гострий некротичний панкреатит, перитоніт)препарат призначають у першу добу як у передопераційний, так і в післяопераційний період. Дози залежать від форми та тяжкості захворювання, поширеності процесу, клінічного перебігу. Відміна препарату повинна проводитись поступово, тільки після стійкого позитивного клінічно-лабораторного ефекту.

При гострому набряковому (інтерстиціальному) панкреатитіВенокор призначають дорослим по 200-500 мг 3 рази на добу внутрішньовеннокраплинно (з ізотонічним розчином натрію хлориду) тавнутрішньом’язово. Легкий ступінь тяжкості: по 100-200 мг 3 рази на добу внутрішньовеннокрапельно (з ізотонічним розчином натрію хлориду) тавнутрішньом’язово. Середній ступінь тяжкості: дорослим – по 200 мг 3 рази на добу внутрішньовеннокраплинно(з ізотонічним розчином натрію хлориду). Тяжкий перебіг: у пульс-дозуванні 800 мг у першу добу при дворазовому введенні, далі – по 200-500 мг 2 рази на добу з поступовим зниженням добової дози. Дуже тяжкий перебіг: у початковій дозі 800 мг на добу до стійкогокупіруванняпроявупанкреатогенного шоку, після стабілізації стану – по 300-500 мг 2 рази на добу внутрішньовеннокраплинно (з ізотонічним розчином натрію хлориду) з поступовим зниженням добової дози.

Діти.

Суворо контрольованихклiнiчних досліджень безпеки застосування препарату дітям не проводилося, томуВенокор протипоказано застосовувати цій категорії пацієнтів.

Передозування.

Симптоми: сонливість, безсоння.

Лікування: у зв’язку з низькою токсичністю передозування малоймовірне. Лікування, як правило, не потрібне, симптоми проходять самостійно протягом доби. При виражених проявах проводиться підтримуюче і симптоматичне лікування.

Побічні реакції.

Щоб уникнутивиникненняпобічнихефектіврекомендуєтьсядотримуватися режиму дозуванняішвидкості введення препарату. Частотапобічнихефектіввизначаласяу відповідностідокласифікаціїВсесвітньої організаціїохорони здоров’я (ВООЗ): дуже часто (≥ 10 %); часто (≥ 1 %але ≤ 10 %); нечасто (≥ 0, 1 % але≤ 1 %); рідко (≥ 0, 01 % але ≤ 0, 1 %); дужерідко(≤ 0, 01 %); частота невідома(частота неможе бутивизначена на основінаявних даних).

Збокуімунноїсистеми: дуже рідко –анафілактичний шок, ангіоневротичнийнабряк, кропив’янка; частота невідома–алергічні реакції, гіперемія, можливі тяжкі реакціїгіперчутливості.

Психічніпорушення: дуже рідко – сонливість; частота невідома– порушення процесу засинання, відчуття тривожності, емоційна реактивність.

З боку серцево-судинної системи: частота невідома– відчуття серцебиття, тахікардія.

З бокунервової системи: дуже рідко –головний біль, запаморочення(може бутипов’язанезнадмірновисокоюшвидкістю введенняі носити короткочасний характер); частота невідома– порушення координації, тремор.

Збокусудин: дуже рідко –зниження АТ, підвищенняАТ (можебутипов’язанезнадмірновисокоюшвидкістю введенняі носити короткочасний характер).

Збокудихальноїсистеми, органівгрудноїкліткиі середостіння: дуже рідко – сухий кашель, першінняу горлі, дискомфортугруднійклітині, затруднення дихання (може бутипов’язанезнадмірновисокоюшвидкістю введенняі носити короткочасний характер); частота невідома– бронхоспазм.

З боку шлунково-кишковоготракту: дуже рідко – сухістьу роті, нудота, відчуттянеприємного запаху, металевийприсмаку роті; частота невідома–диспепсичні розлади, діарея.

З боку шкіри і підшкірних тканин: дуже рідко – свербіж, висипання, гіперемія обличчя; частота невідома – дистальний гіпергідроз.

Загальні порушення іреакції в місці введення: дуже рідко – відчуття тепла; частота невідома – зміни у місці введення.

На фоні довготривалого введення препарату можливе виникнення таких побічних ефектів: метеоризм, слабкість, периферичні набряки.

Термінпридатності.

2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Несумісність.

Препарат не слід змішувати з іншими лікарськими засобами. Використовувати тільки розчинники, вказані вiнструкцiї.

Упаковка. По 2 мл в ампулі; по 10 або 100 ампул у пачці або по 5 ампул у блістері, по 2 блістери у пачці; по5 мл в ампулі, по 5 або 100 ампул в пачці або по 5 ампул у блістері, по 1 блістеру в пачці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

Приватнеакціонернетовариство «Лекхім-Харків».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Україна, 61115, Харківськаобл. , містоХарків, вулицяСеверинаПотоцького, будинок 36.