ВАЗОСТЕНОН концентрат 20 мкг/мл

АТ Кевельт

Rp

Форма випуску та дозування

Концентрат, 20 мкг/мл

Концентрат, 20 мкг/мл

Упаковка

Ампули 1 мл №5x1
Ампули 1 мл №10x1
Ампули 1 мл №20x1

Ампули 1 мл №5x1

Аналоги

Rp

АЛПРОСТАН
АЛПРОСТАН 0,1 мг/0,2 мл

ТОВ Санофі-Авентіс Україна(UA)

Концентрат

Rp

ВАП 20
ВАП 20 20 мкг/мл

СЕМ Фармасьютікалс Лімітед(CY)

Концентрат

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

АЛПРОСТАДИЛ

Форма товару

Концентрат для приготування розчину для інфузій

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/14734/01/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 ампула містить 20 мкг алпростадилу
  • Торгівельне найменування: ВАЗОСТЕНОН
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Умови зберігання: Зберігати в захищеному від світла місці в оригінальній упаковці при температурі від 2 до 8° С. Зберігати в недоступному для дітей місці.
  • Фармакотерапевтична група: Простагландини.

Упаковка

Ампули 1 мл №5x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ВАЗОСТЕНОН
(VASOSTENOON)

Склад:

діюча речовина: аlprostadil;

1 ампула містить 20 мкг алпростадилу;

допоміжна речовина: етанол безводний.

Лікарська форма. Концентрат дляприготуваннярозчину для інфузій.

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвний прозорий розчин без механічних домішок.

Фармакотерапевтична група. Простагландини. Код АТХ С01ЕА01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Алпростадил, активна речовина препарату Вазостенон, є вазодилататором. Він посилює кровотік шляхом дилатації артеріол та передкапілярних сфінктерів. Алпростадил поліпшує мікроциркуляцію та реологічні властивості крові. Після внутрішньовенного застосування у здорових добровольців та пацієнтів спостерігається підвищення еластичності еритроцитів і пригнічення їх агрегаціїex vivo.

Алпростадил ефективно пригнічує активацію тромбоцитівin vitro. Цей ефект розповсюджується також на форму, агрегацію, секрецію речовин, що містяться в гранулах, танавивільнення тромбоксану – речовини, що сприяє агрегації. Препаратпризводить до зменшення випадків утворення артеріальних тромбів.

Улюдиниспричиняє стимуляцію фібринолізу та підвищення певних показників ендогенного фібринолізу (плазміногену, плазміну, активності активатора тканинного плазміногену).

Фармакокінетика.

Після внутрішньовенного застосування алпростадилу в дозі 60 мкг/2 год максимальна концентрація у плазмікровіздорових добровольців на 6 пкг/мл перевищувала максимальну концентрацію у фазі плацебо (2, 4 пкг/мл).

Період напіввиведення під час альфа-фази становить приблизно 0, 2 хвилини(розрахункове значення), а під час бета-фази – приблизно 8 хвилин. Таким чином, рівноважна концентрація досягається невдовзі після початку інфузії. Дані щодоTmaxвідсутні у зв’язку з розвитком плато.

Алпростадил метаболізується головним чином у легенях – близько 80-90% під час першого проходження. Первинні метаболіти, що формуються під час першого проходження, – 15‑кето-ПГЕ1, ПГЕ0(13, 14-дигідроПГЕ1) та 15-кето-ПГЕ0(13, 14-дигідро-15-кето-ПГЕ1) –у свою чергу, зазнають подальшого розпаду, зокрема, шляхом бета-окислення та омега-окислення.

Метаболіти виводяться із сечею (88%) і калом (12%). Повне виведення здійснюється за 72 години. З первинних метаболітів тільки 15-кето-ПГЕ0може бути виявленимin vitro з використанням гомогенатів легенів.

Після застосування алпростадилу 60 мкг/2 год здоровим добровольцям ПГЕ0досягає максимальної концентрації у плазмі крові 11, 8 пкг/мл після фази плацебо (1, 7 пкг/мл), при цьому період напіввиведення становить приблизно 2 хвилинипід час альфа-фази і приблизно 33 хвилинипід час бета-фази. Тmaxдосягаєтьсячерез119 хвилин. Відповідні значення для

15-кето-ПГЕ0такі: Сmax151 пкг/мл (плацебо 8 мкг/мл), t½αприблизно 2 хвилини, t½ß20 хвилині Тmax106 хвилин.

Алпростадил на 93% зв’язується з макромолекулярними компонентами плазми крові.

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування хронічних облітеруючих захворювань периферичних артерійIII та IV стадії у дорослих у разі, якщо неможливе проведення процедури, що чинить вазодилататорну дію, або якщо проведення такої процедури не мало успіху.

Внутрішньовенне введення не рекомендовано для лікування хронічних облітеруючих захворювань периферичних артерій IV стадії.

Протипоказання.

· Гіперчутливість до алпростадилу абодоінших складових препарату;

· порушення функції серця:

- декомпенсована серцева недостатність III та IV класу за класифікацією Нью-Йоркської кардіологічної асоціації (NYHA);

- серцеванедостатність внаслідок попереднього неефективного лікування;

- аритмія різної етіології, включаючи аритмію, що спричиняє гемодинамічні порушення;

- серцева аритмія внаслідок попереднього неефективного лікування;

- недостатність та/або стеноз аортального та/або мітрального клапанів;

- неадекватно контрольовані коронарні захворювання серця;

- ішемічна хвороба серця;

- нещодавно перенесений інфаркт міокарда (протягом останніх 6 місяців);

· підозра на гострий/хронічний набряк легенів, за результатами клінічногоаборентгенологічного дослідження, набряк легенів в анамнезі або інфільтрація легенів;

· тяжкі хронічні обструктивні захворювання легенів, венооклюзивні захворювання легенів;

· захворювання печінки, зокрема наявність ознак гострої печінкової недостатності (підвищений рівень трансаміназ чи гамма-глутамілтранспептидаза) або недостатність печінки тяжкого ступеня (у тому числі в анамнезі);

· тяжканиркова дисфункція (олігоанурія) (ШКФ ≤ 29 мл/хв/1, 73 м2);

· множинні травми (політравми);

· геморагічні розлади;

· активні або потенційні місця кровотечі, такі як гострий ерозивний гастрит, активні виразки шлунка та/або дванадцятипалої кишки;

· внутрішньомозкові крововиливи;

· інсультупродовж останніх 6 місяців;

· артеріальна гіпотензія тяжкого ступеня;

· загальні протипоказаннящодоінфузійної терапії (наприклад застійна серцева недостатність, набряк легенівабо мозку та гіпергідратація);

· період вагітності або годування груддю;

· дитячий вік.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При лікуванні препаратом може посилюватися ефект гіпотензивнихлікарських засобів, вазодилататорів, а також антиангінальних препаратів. При одночасному застосуванні цих препаратів з алпростадилом та при застосуванні інших вазодилататорів необхідний ретельний контроль стану серцево-судинної системи, включаючи моніторинг артеріального тиску.

Симпатоміметики, адреналін, норадреналін знижують вазодилататорну дію препарату. Одночасне застосування препарату та антитромботичних засобів (антикоагулянтів, інгібіторів агрегації тромбоцитів, тромболітичних засобів) може збільшити схильність до кровотеч. Враховуючи слабку інгібуючу дію алпростадилу на агрегацію тромбоцитівin vitro, слід з обережністю застосовувати пацієнтам, які одночасно приймають антикоагулянти.

Одночасне застосування з цефамандолом, цефаперазоном, цефатетаном знижує ефект препарату Вазостенон.

Особливості застосування.

Пацієнтам із групи ризику терапію препаратом слід проводити з обережністю, пильно наглядаючи за пацієнтом впродовж введення кожної дози.

Пацієнтам, схильним до серцевої недостатності за своїм віком, і пацієнтам з ішемічною хворобою серця слід перебувати під наглядом у стаціонарі під часлікуванняі протягом одного дняпісляприпинення терапіїпрепаратом. З обережністю призначати препарат і при артеріальній гіпотензії.

Для запобігання гіпергідратації інфузійні об'єми не мають перевищувати 50-100 мл на добу (введення за допомогою пристрою для інфузій). Також слід дотримуватисярекомендацій щодо тривалості інфузії (див. розділ «Спосіб застосування та дози»). Необхідними є моніторинг параметрів серцево-судинної системи пацієнта (артеріального тиску та частоти серцевих скорочень), контроль маси тіла, балансу рідини, центрального венозного тиску та ехокардіографія. Пацієнта можна виписати зі стаціонару тільки у разі встановлення стабільних показників з боку серцево-судинної системи.

Такий же ретельний нагляд (контроль балансу рідини та показників нирковоїфункції) потрібний пацієнтам з периферичними набряками чилегкою (ШКФ ≤ 89 мл/хв/1, 73 м2) та помірною (ШКФ ≤ 59 мл/хв/1, 73 м2) нирковою дисфункцією.

Препарат з обережністю призначати пацієнтам, які перебувають на гемодіалізі (лікування проводити у післядіалізний період), хворим на цукровий діабет І типу, особливо при вираженому ураженні судин.

Вазостенонмає вводити лікар, який маєдосвід лікування облітеруючих захворювань периферичних артерій, ознайомленийіз сучасними методами постійного контролю показників серцево-судинної системи та маєдля цього відповідне обладнання. Не слідзастосовуватиалпростадил шляхомвнутрішньовенногоструминного (болюсного) введення.

У разі одночасного застосування з гіпотензивними препаратами, вазодилататорами та антиангінальними препаратами слід проводити ретельний моніторинг показників серцево-судинної системи (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші видивзаємодій»).

Алпростадил слід застосовувати з обережністю пацієнтам із захворюваннями шлунково-кишкового тракту в анамнезі, включаючи ерозивний гастрит, шлунково-кишкові кровотечі та виразки шлунка та/або дванадцятипалої кишки або якщо є в анамнезі внутрішньомозковий крововилив чи інші кровотечі.

Слід бути обережними пацієнтам, які приймають супутні препарати, що можуть підвищити ризик кровотечі, наприклад, антикоагулянти або інгібітори агрегації тромбоцитів. Таким пацієнтам слід ретельно стежити за ознаками та симптомами кровотечі.

Цей лікарський засіб містить 99, 5 об. % етанолу (алкоголю), тобто 786 мг/дозу, що еквівалентно 15, 9 мл пива, 6, 7 мл вина у дозі. Шкідливий для пацієнтів, хворих на алкоголізм. Слід бути обережним при застосуванні пацієнтам із захворюваннями печінки та хворим на епілепсію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не застосовувати препарат жінкам репродуктивного віку та у період вагітності. Принеобхідності застосування препарату в період лактації годування груддю слідприпинити.

Жінкам репродуктивного віку слід застосовувати ефективні контрацептивні засоби длязапобігання вагітностіу періодзастосування препарату.

Дані доклінічних досліджень фертильності не свідчать про вплив препарату нафертильність при застосуванні клінічних доз лікарського засобу.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Як і всі препарати, що діють на серцево-судинну систему(можуть спричинити зниження систолічного артеріального тиску), препарат може негативновпливати на здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами, особливо на початку лікування, при підвищенні дози, припиненні прийому препарату, вживанні алкоголю, може спричинити зниження систолічного артеріального тиску. Слідповідомити пацієнтів про необхідність дотримання обережності під час керуваннятранспортними засобами тароботи зіншимимеханізмами.

Спосіб застосування та дози.

Вазостенон призначений для внутрішньоартеріального або внутрішньовенного введення у вигляді розчинуза умови, що лікар має досвід роботи в ангіології, знайомий із сучасними методами постійного контролю показників серцево-судинної системи та має для цього відповідне обладнання. Не слід вводити препарат внутрішньовенно струминно (болюсно).

Для введення препарату рекомендується використовувати автоматичний шприц або інфузійний насос і катетер для інфузійної терапії.

Внутрішньовенне введення не рекомендоване для лікуванняхронічних облітеруючих захворювань периферичних артерій IV стадії.

Внутрішньовенна терапіяIII стадії.

Внутрішньовенну терапію здійснювати за нижченаведеною схемою.

Вміст 2 ампул (40 мкг алпростадилу) препарату розчинити у 50-250 мл 0, 9 % розчину натрію хлориду. Одержаний розчин вводити внутрішньовенно протягом 2 годин. Цю дозу застосовувати двічі на добу. Альтернативно: 1 раз на добу внутрішньовенна інфузія протягом 3 годин 3 ампул (60 мкг алпростадилу), вміст яких слід розчинити у 50-250 мл 0, 9 % розчину натрію хлориду.

У пацієнтів з порушеною функцією нирок (ниркова недостатність при значеннях креатиніну (> 1, 5 мг/дл) внутрішньовенне застосування препарату треба розпочинати з

1 ампули 2 рази на добу (2 х 20 мкг алпростадилу), кожна інфузія триває 2 години. Залежно від загальної клінічної картини дозу можна збільшити до вищенаведеної нормальної дози протягом 2-3 днів.

Пацієнтам із нирковою недостатністю та пацієнтам з групи ризику порушення функції серця об’єм інфузії слід обмежити 50-100 мл на добу та обов’язково вводити за допомогою пристрою для інфузій (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

ВнутрішньоартеріальнатерапіяIII та IV стадії.

Внутрішньоартеріальну терапію проводити за нижченаведеною схемою.

Вміст 1 ампули (20 мкг алпростадилу) розчинити у 50 мл 0, 9 % розчину натрію хлориду.

Об’єм отриманого розчину, що відповідає вмісту половини ампули препарату (25 мл розчину містять 10 мкг алпростадилу), вводити внутрішньоартеріально протягом

60-120 хвилин за допомогою пристрою для інфузій. При задовільній переносимості дозу можна збільшити до 1 ампули (20 мкг алпростадилу), особливо при наявності некрозів. Зазвичай слід застосовувати 1 інфузію на добу.

Якщо внутрішньоартеріальну інфузію проводити через введений катетер, то залежно від переносимості препарату та тяжкості захворювання рекомендується доза 0, 1-0, 6 нг/кг маси тіла/хв (відповідає вмісту ¼-1½ ампули препарату); інфузія із застосуванням пристрою для інфузій триває 12 годин.

Особливі популяції

Пацієнти літнього віку, схильні до серцевої недостатності, і пацієнти з ішемічною хворобою серця.

Пацієнтам літнього віку, схильним до серцевої недостатності, і пацієнтам з ішемічною хворобою серця слід перебувати під постійним медичним наглядом(див. розділ «Особливості застосування»).

Пацієнти з периферичними набряками.

Пацієнтам зпериферичними набрякамислід перебувати під постійним медичним наглядом(див. розділ «Особливості застосування»).

Пацієнти з нирковою недостатністю

Пацієнтам з легкою (ШКФ ≤ 89 мл/хв/1, 73 м2) та помірною (ШКФ ≤ 59 мл/хв/1, 73 м2) нирковою недостатністюслід перебувати під постійним пильним медичним наглядом (наприклад контроль балансу рідини та лабораторний контроль ниркової функції)(див. розділ «Особливості застосування»).

Жінки репродуктивного віку

Жінкам репродуктивного віку слід застосовувати ефективні контрацептивні засоби під час застосування препарату (див. розділи «Особливості застосування» та «Застосування у період вагітності або годування груддю»).

Діти. Не застосовувати дітям.

Тривалість введення

Після тритижневого курсу лікування треба розглянути питання про доцільність подальшого застосування препарату. У разі відсутності у пацієнта терапевтичного ефекту лікування слід припинити. Курс лікування не має перевищувати 4 тижнів.

Метод введення

Хімічна та фізична стабільність препарату під час застосування зберігається протягом

12 годин при температурі до 20 °С, захищеній від світла. Змікробіологічної точки зору препарат слід використати негайно. Якщо препарат не використали негайно, за тривалість і умови зберігання несе відповідальність користувач.

Діти.

Не застосовувати дітям.

Передозування.

Симптоми. Передозуванняпрепарату може призвести до зниження артеріального тиску тарефлекторної тахікардії внаслідок ефекту вазодилатації. Інші можливі симптоми: вазовагусне синкопе з блідістюшкіри, підвищене потовиділення, нудота, блювання, ішемія міокарда, серцева недостатність. Можливі місцеві реакції: біль, набряк та почервоніння кінцівки, в яку проводиться інфузія, прояви гіперчутливості.

Лікуваннясимптоматичне. Специфічного антидоту немає. Уразіпередозування(сильний біль, зниження артеріального тиску) слід зменшитидозуабо негайноприпинитивведення інфузії. При зниженні артеріального тиску насамперед потрібно покластипацієнта на спину, припіднявши нижні кінцівки. Якщо симптоми не зникають, слідперевірити/контролювати параметри серцево-судинної системи. У разі необхідності можна застосовувати лікарські засоби, що стабілізують циркуляцію крові (наприклад симпатоміметики). У випадку тяжких симптомів з боку серцево-судинної системи (наприклад ішемія міокарда, серцева недостатність) інфузію слід негайно припинити.

Побічні реакції

.

Побічні явища класифіковано за частотою таким чином: дуже часто (≥ 1/10), часто(≥ 1/100, < 1/10), нечасто (≥ 1/1000, < 1/100), рідко (≥ 1/10000, < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000), невідома частота (не може бути оцінена за наявними даними).

З боку нервової системи: часто - головний біль, парестезія кінцівки, на якій проводиласяманіпуляція; нечасто - сплутаність свідомості; рідко - церебральні судоми; невідомачастота - інсульт.

З боку шлунково-кишкового тракту: нечасто – шлунково-кишкові захворювання, включаючи діарею, нудоту, блювання та прискорення кишкової перистальтики;

невідома частота - шлунково-кишкові кровотечі.

З боку серцево-судинної системи: нечасто - зниження артеріального тиску, тахікардія, стенокардія; рідко–аритмії; серцева недостатність з випадками гострого набряку легенів, що може призвести до загальної серцевої недостатності; невідома частота – інфаркт міокарда,

кровотечі

З боку гепатобіліарної системи: рідко - порушення рівня печінкових ферментів.

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: рідко - набряк легенів; невідома частота — диспное.

З боку системи крові та лімфатичної системи: рідко - лейкопенія, лейкоцитоз, тромбоцитопенія, анемія.

Дослідження:

нечасто - підвищення функціональних показників печінки (трансаміназ): підвищеннятемператури, зміни показника СРБ (С-реактивного білка); після завершення лікуваннявідбувається швидка нормалізаціяцих показників.

З боку шкіри і підшкірної клітковини: часто - почервоніння, набряк, припливи.

Загальні порушення і реакції у місці введення препарату: дуже часто - біль, еритема абонабряк кінцівки, в яку вводили внутрішньоартеріальну інфузію; часто – відчуттяпотепління, відчуття припухлості, набряк у місці введення, парестезія, привнутрішньовенному введенні - почервоніння вен у місці введення інфузії; після внутрішньоартеріального введення - відчуття потепління, відчуття припухлості, набряк у місці введення, парестезія; нечасто - підвищена пітливість, озноб, гарячка; післявнутрішньовенного введення - відчуття потепління, відчуття припухлості, набряк у місцівведення, парестезія; невідома частота - флебіт у місці введення, тромбоз у місці введеннякатетера, місцеві кровотечі.

З боку імунної системи: нечасто - алергічні реакції (шкірні реакції гіперчутливості, включаючи висипання на шкірі, відчуття набряку, дискомфорту у суглобах, фебрильнуреакцію, пітливість, озноб); дуже рідко- анафілактичніабоанафілактоїдні реакції.

З боку опорно-рухової системи та сполучної тканини: нечасто - суглобні симптоми, включаючи біль; дуже рідко - оборотний гіперостоз довгих трубчастих кісток післязастосування препарату більше 4 тижнів. Невідома частота –

ортостатична гіпотензія, підвищена втомлюваність.

Звітність щодо побічних реакцій.

Звітність щодо передбачуваних побічних реакцій після затвердження лікарського засобу є важливою. Це дає змогупродовжувати моніторинг балансу користь/ризик лікарськогозасобу. Медичних працівників просять повідомляти про будь-які передбачувані побічніреакції через національну систему звітності.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в захищеному від світла місці в оригінальній упаковці при температурі від 2 до 8 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 1 мл в ампулахіз боросилікатного скла.

По 20 мкг алпростадилу в ампулі. По 5або 10, або 20 ампулукартонній упаковці зі спеціальним тримачем для ампул.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник/заявник. AT «Кевельт», Естонія (AS Kevelt, Estonia).

Місцезнаходженнявиробникатаадресамісцяпровадженняйогодіяльності/місцезнаходженнязаявника.

Теадуспаргі 3/1, 12618Таллінн, Естонія (Teaduspargi 3/1, 12618 Tallinn, Estonia).