ВАЛЕРІАНИ НАСТОЙКА настойка

ПрАТ Фармацевтична фабрика Віола

Форма випуску та дозування

Настойка

Настойка

Упаковка

Флакон 25 мл №1x1

Флакон 25 мл №1x1

Аналоги

Класифікація

Класифікація еквівалентності

C

info

Діюча речовина

ВАЛЕРІАНА ЛІКАРСЬКА*

Форма товару

Настойка

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/2119/02/01

Дата останнього оновлення: 09.12.2020

Загальна інформація

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Валеріани настойка посилює дію серцевих, седативних, снодійних, аналгетичних та спазмолітичних засобів.
 • Діти: Оскільки до складу препарату входить етанол, настойку не рекомендується застосовувати внутрішньо дітям віком до 12 років.
 • Заявник: ПрАТ Фармацевтична фабрика "Віола", Україна
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: Під час застосування препарату слід утримуватися від керування транспортними засобами та роботи з потенційно-небезпечними механізмами.
 • Наказ МОЗ: №939 від 20.12.2011
 • Особливі застереження: Застосування у період вагітності або годування груддю.
 • Передозування: При значному перевищенні рекомендованих доз препарату можливий розвиток виражених побічних реакцій: головний біль, запаморочення, сонливість, загальна слабкість, біль у животі, нудота, зниження гостроти слуху та зору, відчуття серцебиття, психічне збудження.
 • Побічні реакції: Препарат, як правило, переноситься добре, проте у деяких хворих можуть спостерігатися пригнічення емоційних реакцій, сонливість, зниження працездатності, депресія, нудота, спастичний біль у животі, слабкість. Можливі алергічні реакції (у т.ч. почервоніння шкіри, висипання, свербіж, набряк шкіри).
 • Реєстраційне посвідчення: UA/2119/02/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 1 флакон містить настойки кореневищ з коренями валеріани (Rhizomata cum radicibus Valerianae) (1:5) (екстрагент – етанол 70 %) 25 мл або 50 мл.///
 • Терміни зберігання: 5р.
 • Торгівельне найменування: ВАЛЕРІАНИ НАСТОЙКА
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Фармакологічні властивості: Фармакодинаміка.
 • Фармакотерапевтична група: Снодійні та седативні препарати.

Упаковка

Флакон 25 мл №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

 

ВАЛЕРІАНИ НАСТОЙКА

(TINCTURAVALERIANAE)

Склад:

діюча речовина: настойка кореневищ з коренями валеріани(RhizomatacumradicibusValerianae)(1:5) (екстрагент – етанол 70 %);

1 флакон містить настойки кореневищ з коренями валеріани(RhizomatacumradicibusValerianae)(1:5) (екстрагент – етанол 70 %) ̶ 25 мл або 50 мл.

 

Лікарська форма.Настойка.

Основні фізико-хімічні властивості:прозора рідина червонувато-бурого кольору характерного приємного запаху. Допускається утворення осаду.

 

Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативні препарати. Код АТХN05CM09.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Біологічно активні речовини, що містяться у коренях та кореневищах валеріани (ефірна олія, валеріанова кислота, борнеол, алкалоїди, дубильні речовини, цукри), зменшують процеси збудження в центральній нервовій системі, посилюють ефекти інших седативних, снодійних, аналгетичних та спазмолітичних засобів.

Фармакокінетика.

Не вивчалась.

 

Клінічні характеристики.

Показання. Функціональні розлади діяльності центральної нервової системи (підвищена емоційна збудливість, дратівливість, розлади сну), серцево-судинної системи (нейроциркуляторні дистонії).

 

Протипоказання.Депресія та інші розлади, що супроводжуються пригніченням центральної нервової системи. Підвищена чутливість до біологічно активних речовин, що входять до складу препарату.

 

Особливі заходи безпеки. На період лікування пацієнтам, які приймають настойку, слід утримуватися від керування транспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами у зв’язку з вмістом у препараті спирту етилового.

Не слід порушувати рекомендації щодо застосування лікарського засобу, це може зашкодити здоров’ю.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Валеріани настойка посилює дію серцевих, седативних, снодійних, аналгетичних та спазмолітичних засобів.

 

      Особливості застосування.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не застосовувати у період вагітності або годування груддю.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Під час застосування препарату слід утримуватися від керування транспортними засобами та роботи з потенційно-небезпечними механізмами.

 

Спосіб застосування та дози. 

Валеріани настойку застосовувати внутрішньо. Дорослим рекомендується приймати по                   20-30 крапель настойки 3-4 рази на добу до досягнення стабільного лікувального ефекту, дітям віком від 12 років – із розрахунку 1 крапля на 1 рік життя 3-4 рази на добу.

 

Діти.

Оскільки до складу препарату входить етанол, настойку не рекомендується застосовувати внутрішньо дітям віком до 12 років.

 

Передозування.

При значному перевищенні рекомендованих доз препарату можливий розвиток виражених побічних реакцій: головний біль, запаморочення, сонливість, загальна слабкість, біль у животі, нудота, зниження гостроти слуху та зору, відчуття серцебиття, психічне збудження.

Лікування.У разі передозування слід припинити прийом препарату. Терапія симптоматична (промивання шлунка, прийом активованого вугілля).

 

Побічні реакції.

Препарат, як правило, переноситься добре, проте у деяких хворих можуть спостерігатися пригнічення емоційних реакцій, сонливість, зниження працездатності, депресія, нудота, спастичний біль у животі, слабкість. Можливі алергічні реакції (у т.ч. почервоніння шкіри, висипання, свербіж, набряк шкіри).

У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря!

 

Термін придатності.5 років.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

 

Умови зберігання.Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

 

Упаковка. По 25 мл або по 50 мл у флаконах. По 1 флакону по 25 мл у пачці або без пачки.

 

Категорія відпуску.Без рецепта.

 

Виробник.ПрАТ Фармацевтична фабрика «Віола».

 

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

69063, Україна, м. Запоріжжя, вул. Академіка Амосова, 75.

 

Заявник.ПрАТ Фармацевтична фабрика «Віола».

 

Місцезнаходження заявника.

69063, Україна, м. Запоріжжя, вул. Академіка Амосова, 75.