ВАЛЕРІАНИ КОРЕНЕВИЩА З КОРЕНЯМИ кореневища

Форма випуску та дозування

Кореневища

Кореневища

Упаковка

Пачка з внутрішнім пакетом 50 г №1x1
Фільтр-пакет 1,5 г №20x1

Пачка з внутрішнім пакетом 50 г №1x1

Аналоги

Класифікація

Класифікація еквівалентності

C.2

info

Діюча речовина

ВАЛЕРІАНА ЛІКАРСЬКА*

Форма товару

Кореневища з коренями

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/2119/01/01

Дата останнього оновлення: 29.07.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Посилює дію алкоголю, седативних, снодійних, гіпотензивних, анксіолітичних і спазмолітичних засобів.
 • Діти: Препарат застосовувати дітям віком від 6 років за призначенням лікаря.
 • Заявник: ЗАТ Фармацевтична фабрика "Віола", м. Запоріжжя, Україна
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: Оскільки у деяких пацієнтів препарати валеріани можуть спричиняти сонливість, пригнічений стан, під час лікування слід дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
 • Наказ МОЗ: №924 від 07.12.2009
 • Особливі застереження: Застосування у період вагітності або годування груддю.
 • Побічні реакції: При гіперчутливості до препарату можливе порушення сну та прояв протилежного збуджувального ефекту, а також розвиток алергічних реакцій (у т.ч. висипання, свербіж, гіперемія, набряк шкіри). Можливе виникнення абдомінальних спазмів, нудоти, порушення функції кишечнику; головного болю, брадикардії, аритмії, слабкості, сонливості, пригніченого стану, зниження працездатності.
 • Показання: Нервове збудження, безсоння; вегетоневрози і неврози серцево-судинної системи; спазми травного тракту (у складі комплексної терапії).
 • Протипоказання: Гіперчутливість до біологічно активних речовин препарату. Депресія.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/2119/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: валеріани кореневища з коренями (Rhizomata Cum Radicibus Valerianae)
 • Терміни зберігання: 3р.
 • Торгівельне найменування: ВАЛЕРІАНИ КОРЕНЕВИЩА З КОРЕНЯМИ
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °Су недоступному для дітей місці; приготовлений настій – у прохолодному місці не більше 2 діб.
 • Фармакотерапевтична група: Снодійні та седативні засоби.

Упаковка

Пачка з внутрішнім пакетом 50 г №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ВАЛЕРІАНИ КОРЕНЕВИЩА З КОРЕНЯМИ

(RHIZOMAta CUM RADICIBUS VALERIANAE)

Загальна характеристика:

міжнародна назва: Valerian;

основні фізико-хімічні властивості: шматочки коренів і кореневищ різної форми, світло-коричневого кольору; запах сильний, ароматний;

склад: кореневища з коренями валеріани.

Форма випуску. Кореневища з коренями.

Фармакотерапевтична група.  Снодійні та седативні засоби. Код АТС N05C M09.

Фармакологічні властивості. Зменшує збудливість центральної нервової системи, посилює вплив снодійних засобів, чинить спазмолітичний ефект.

Показання для застосування. Нервове збудження, неврози серцево-судинної системи, безсоння, спазми шлунково-кишкового тракту.

Спосіб застосування та дози. Для приготування настою 15-20 г кореневищ з коренями (2-3 столові ложки) кладуть в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип'яченої води, закривають кришкою, нагрівають на киплячій водяній бані 15 хв, потім охолоджують протягом не менше як 45 хв при кімнатній температурі, проціджують, залишок віджимають. Об'єм одержаного настою доводять перевареною водою до 200 мл. Приймають настій через 30 хв після їди: дорослі – по 1 столовій ложці 2-3 рази на день, діти старше 10 років – по 1 десертній ложці, діти віком до 10 років – по 1 чайній ложці 2-3 рази на день.

2 фільтр-пакети вміщують у скляний або емальований посуд, заливають 200 мл окропу, закривають і настоюють 15 хв. Дорослі приймають у теплому вигляді по ½ склянки 2-3 рази на день, через 30 хв після їди. Діти старше 10 років – по 1/3 склянки, діти віком до 10 років – по ¼ склянки 2-3 рази на день через 30 хв після їди.

Перед застосуванням настій рекомендується збовтувати.

Тривалість лікування визначається індивідуально з урахуванням характеру захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.

Побічна дія. Можуть спостерігатися сонливість, пригнічений стан, зниження працездатності; при індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвиток алергічних реакцій (висипи, свербіж, гіперемія та набрякання шкіри).

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до препаратів валеріани.

Передозування. При передозуванні можуть спостерігатися сонливість, підвищена втомлюваність, пригнічений стан, запаморочення. Терапія симптоматична.

Особливості застосування. Перед застосуванням настій рекомендується збовтувати. При вживанні протягом тривалого часу і у великій кількості погіршує травлення, спричинює головний біль, збуджує нервову систему і порушує діяльність серця.

Вагітність і годування груддю.Безпека та клінічна ефективність препарату при вагітності та в період годування груддю не вивчались.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та працювати зі складними механізмами. Не описаний.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Часто комбінують з іншими седативними та серцево-судинними засобами. Препарати валеріани посилюють вплив снодійних засобів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при кімнатній (15 – 25 °С) температурі; приготовлений настій – у прохолодному місці не більше 2 діб. 

Термін придатності – 3 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 50 г у пакетах, пачках; по 1,5 г у фільтр-пакетах, по 20 фільтр-пакетів у пачці.

Виробник. ЗАТ Фармацевтична фабрика “Віола”.

Адреса. Україна, 69063, м. Запоріжжя, вул. Кірова, 75.