УРОФУРАГІН таблетки 50 мг

АТ Адамед Фарма

Rp

Форма випуску та дозування

Таблетки, 50 мг

Таблетки, 50 мг

Упаковка

Блістер №30x1

Блістер №30x1

від 173.00 грн

Аналоги

Rp

ФУРАГІН
ФУРАГІН 50 мг

ПАТ Галичфарм(UA)

Таблетки

від 110.00 грн

Rp

ФУРАГІН
ФУРАГІН 50 мг

КМП(UA)

Таблетки

Rp

ФУРАГІН
ФУРАГІН 50 мг

Олайнфарм(LV)

Таблетки

від 140.00 грн

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ФУРАЗИДИН*

Форма товару

Таблетки

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/15368/01/01

Дата останнього оновлення: 07.04.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 таблетка містить 50 мг фурагіну
  • Торгівельне найменування: УРОФУРАГІН
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Умови зберігання: Зберігати в сухому місці в оригінальній упаковці.
  • Фармакотерапевтична група: Протимікробні засоби для системного застосування.

Упаковка

Блістер №30x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

Урофурагін

(Urofuragin)

Склад:

діюча речовина: furazidin (фурагін);

1 таблетка містить 50 мгфурагіну;

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, сахароза, кремніюдіоксид колоїдний безводний, кислота стеаринова.

Лікарська форма. Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки, не вкриті оболонкою, плоскі з обох боків, жовто- оранжевого кольору, з розділовою рискою на одній стороні, з фаскою.

Фармакотерапевтична група.

Протимікробні засоби для системного застосування.

Код АТХJ01ХE03

Фармакологічні властивості.

Фармакодинамка.

Фурагін, тобтофуразидин (нітрофурилакрилідин-амінгідантоїн), – це похіднанітрофурану. Препарати цієї групи діютьбактеріостатично на широкий спектр мікроорганізмів, що включаєгрампозитивні бактерії(Staphylococcusepidermidis, Staphylococcusaureus, Staphylococcusfaecalis) і багатограмнегативних штамів(Enterobacteriaceae: Salmonella, Shigella, Proteus, Klebsiella, Escherichia, Enterobacter). Похіднінітрофурану маютьантипротозойнудію і лише незначною мірою діють проти грибів. Не впливають насиньогнійні палички (Pseudomonasaeruginosa) і на більшість штамів паличок протея звичайного (Proteusvulgaris).

Найсильніше діяфурагінувиявляється в кислому середовищі(рН 5, 5), лужне середовище послаблює його дію. Сильна бактеріостатична діяфурагінупов’язана з наявністю ароматичного замісника знітрогрупи.

Похіднінітрофуранувідновлюються до активних похідних через бактеріальніфлавопротеїни. Далі ці похідні трансформуютьрибосомальні білки та інші сполуки, необхідні для синтезу клітинних білків, нуклеїнових кислот (ДНК і РНК) і в процесах клітинного дихання. Не спостерігали перехресної стійкостідо похіднихнітрофуранув комбінації з антибіотиками тасульфонамідами.

Фармакокінетика.

Після прийому внутрішньофурагін дуже швидко всмоктується і досягає максимальної концентрації в сироватці крові протягом близько 0, 5 години. Крива концентрації в сироватці крові вказує на відкриту, однокомпартментну модель розподілу препарату. Ці концентрації незначні з терапевтичної точки зору і становлять близько 4, 2 мкм/мл.

Виведення у осіб, які приймалифурагін, яке визначається в дослідженні його відносноїбіодоступності, становило в середньому близько 6, 25 мг/мл. З відомостей, доступних в літературі, випливає, що прийом похіднихнітрофурану з їжею, особливо багатої білками, збільшує біологічну доступність на 40 – 50% і збільшує виведення з сечею, тобто підвищує концентрацію препарату в сечі, що впливає на збільшення його ефективності.

Клінічні характеристики.

Показання.

Інфекції нижніх сечовивідних шляхів.

Протипоказання.

Гіперчутливість до похіднихнітрофурануабо до якої -небудь з допоміжних речовин.

Вагітність та період годування груддю.

Ниркова недостатність (кліренскреатиніну нижче 60мл/хв або підвищена концентраціякреатинінув сироватці). Протипоказано пацієнтам, які перебувають на гемодіалізі або перитонеальному гемодіалізі.

Поліневропатія (в тому числі діабетична).

Недостатність глюкозо - 6 -фосфатдегідрогенази(ризикрозвитку гемолізу).

Порфірія. Тяжка печінкова недостатність.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Фурагін є антагоністомналідиксовоїкислоти, що ослаблює його бактеріологічну дію. Антибіотики -аміноглікозиди та тетрациклін, прийняті в комбінації зфурагіном, підсилюють його антибактеріальну дію. Хлорамфенікол іристомцинпідвищуютьгемо- токсичну дію фурагіну.

Урикозуричні лікарські засоби, такі якпробенецид (у високих дозах) тасульфінпіразон, зменшують виведення канальцями похіднихнітрофурану і можуть викликати кумуляціюфурагіну в організмі, збільшуючи його токсичність і знижуючи концентрацію в сечі нижче мінімального бактеріостатичного рівня, що призводить до ослаблення терапевтичної ефективності.

При одночасному застосуванні лікарських засобів з лужним середовищем, що містять трисилікат магнію, всмоктуванняфурагінузменшується.

Атропін уповільнює всмоктування похіднихнітрофурану, але при цьому загальна кількість абсорбованої речовини не змінюється. Одночасний прийом вітамінів групи В збільшує всмоктування похіднихнітрофурану.

У період застосування похіднихнітрофурану спостерігали хибно позитивні результати аналізів, що визначають кількість глюкози в сечі з використанням розчинів Бенедикта іФелінга. Застосування ензиматичних методів визначення глюкози в сечі давало правильні результати.

Особливості застосування.

Особливої обережності слід дотримуватись пацієнтам з порушеннями функцій нирок, печінки, неврологічними порушеннями, анемією, електролітними порушеннями, дефіцитом вітамінів групи В іфолієвоїкислоти, а також хворобами легень.

З обережністю препарат повинні приймати хворі на цукровий діабет, оскількифурагін може спричинятирозвиткокполіневропатії. У пацієнтів, що приймали похіднінітрофурану, спостерігали розвиток периферичної невропатії, яка у тяжких випадках може бути необоротною і загрожувати життю пацієнта. Тому при перших симптомах невропатії (парестезії) прийомУрофурагінуслід припинити.

У пацієнтів, що приймали похіднінітрофурагіну, спостерігали гострі, підгострі і хронічні реакції з боку легень. При наявності таких симптомів прийом препарату слід негайно припинити.

При тривалому застосуванні лікарського засобу необхідний контроль морфології крові (лейкоцитоз) і біохімічних параметрів функцій нирок і печінки.

Лікарський засіб містить сахарозу. Протипоказано застосування пацієнтам з рідкісними спадковими порушеннями, пов’язаними з непереносимістю фруктози, мальабсорбцією глюкози - галактози, дефіцитом сахарази -ізомальтази.

Застосування в період вагітності або годування груддю.

Зважаючи на відсутність клінічних даних про можливутератогенну діюфурагіну, препарат протипоказано у період вагітності і в період пологів через ризик гемолітичної анемії у новонародженого.

Здатністьвпливати нашвидкістьреакції прикеруванні автотранспортомабоіншимимеханізмами.

Дані про впливфурагіну на здатність керувати автотранспортом і обслуговувати машини відсутні. Однак у деяких пацієнтів можливі побічні ефекти, що можуть впливати на швидкість психомоторних реакцій (див. розділ «Побічні дії. Порушення з боку нервової системи»).

Спосіб застосування та дози.

Дорослі:

100 мг (2 таблетки) 3 рази на добу.

Спосіб застосування.

Лікарський засібУрофурагін приймають внутрішньо під час, їжі багатої протеїнами, які збільшують біологічну доступність похіднихнітрофурану.

Лікарський засіб приймають від 5 до 10 днів. При необхідності курс лікування можна повторити через 10–15 днів.

Діти.

Лікарський засіб не можна застосовувати дітям.

Передозування.

Оскільки лікарський засіб виводиться з організму нирками, підвищений ризик передозування мають пацієнти з порушенням функції нирок. При передозуванні можливі такі симптоми: головний біль, запаморочення, алергічні реакції, нудота, блювання, анемія, атаксія, тремор, симптоминейротоксичного характеру.

У разі передозування рекомендується промивання шлунка і внутрішньовенне введенняінфузійного розчину. Показана перевірка морфологіїкрові, проведення лабораторниханалізів функції печінки і моніторинг функції легенів. У тяжких випадках слід провести гемодіаліз.

Дляпрофілактики невритів – вітаміни групи В.

Побічні реакції.

Найчастіші побічні реакції: нудота (8%), головний біль (6%) і надмірний метеоризм (1, 5%). Інші симптоми спостерігалине більшеяк у 1% пацієнтів. Побічні ефекти класифіковані за системами органів, перелічені нижче,

З боку крові та лімфатичної системи:

Ціаноз внаслідокметгемоглобінемії. У осіб з дефіцитом глюкозо - 6 -фосфатдегідрогеназизастосуванняфурагіну може призвести до утвореннямегалобластичної або гемолітичної анемії.

З боку нервової системи:

Запаморочення, сонливість, порушення зору, периферична невропатія, в т. ч. з гострим перебігом або необоротна (її утворенню сприяютьзокрема: ниркова недостатність, анемія, цукровий діабет, електролітні порушення, дефіцит вітаміну В).

З боку дихальної системи, грудної клітки та середостіння:

Гострі, підгостріі хронічні реакціїгіперчутливості до похіднихнітрофурану. Хронічні реакції спостерігали у пацієнтів, що приймалифурагін більше 6 місяців. Хронічні реакції з боку легень (у тому числі фіброз легенів ідисемінованаінтерстиціальна пневмонія) можливі особливо у літніх пацієнтів. Гострі реакціїгіперчутливості з боку дихальної системи: лихоманка, озноб, кашель, біль у грудній клітці, задишка, ексудат в плевральній порожнині, зміни в радіологічній картині легенів іеозинофілія. Найчастіше ці побічні ефекти швидкозникали після припинення прийому препарату.

У разі хронічних реакцій посилення симптомів та їх оборотність після припинення прийому препарату залежать від продовження курсу лікування після виникнення перших небажаних симптомів.

З боку травної системи:

Запор, діарея, диспепсичні явища, біль у животі, блювання, сіалоаденіт, панкреатит, псевдомембранознийколіт.

З боку шкіри та підшкірної системи:

Алопеція, ексфоліативний дерматит, поліморфна еритема, синдромСтівенса – Джонсона.

Загальні порушення:

Лихоманка, пропасниця, погане самопочуття, інфекції мікроорганізмами стійкими до похіднихнітрофурану, найчастіше паличками з сімействаPseudomonasабо грибами з сімействаCandida.

З боку імунної системи:

Свербіж, кропив’янка, анафілаксія, набрякКвінке, висип.

З боку печінки і жовчних шляхів:

Симптоми медикаментозного гепатиту, холестатична жовтяниця, некроз паренхіми печінки.

Клінічні дослідження показали, що похіднінітрофурану чинять негативний вплив на функції яєчок, можуть викликати зниження мобільності сперматозоїдів, зменшуватиспермовиділення, а також призвести до патологічних змін морфології сперматозоїдів.

Термін придатності.

4 роки.

Умовизберігання.

Зберігати всухомумісціворигінальнійупаковці.

Упаковка.

30 таблеток у блістері з ПВХ та алюмінієвої фольги в картонній коробці.

Категоріявідпуску.

Без рецепта.

Виробник.

АТ«АдамедФарма», Польща.

Місцезнаходження.

вул. Марш. Дж. Пілсудського5, 95-200, Паб’яніце, Польща.