ТРАВОПРОСТ краплі 40 мкг/мл

СКАН БІОТЕК ЛТД

Rp

Форма випуску та дозування

Краплі, 40 мкг/мл

Краплі, 40 мкг/мл

Упаковка

Флакон 2,5 мл №1x1

Флакон 2,5 мл №1x1

Аналоги

bioequivalence-icon

Rp

ГЛАУТАН
ГЛАУТАН 40 мкг/мл

АТ Фармак(UA)

Краплі

Rp

ДАВЕРІС
ДАВЕРІС 40 мкг/мл

УОРЛД МЕДИЦИН ЛТД(GE)

Краплі

від 292.00 грн

Rp

ІЗБА
ІЗБА 30 мкг/мл

Новартіс Фарма АГ(CH)

Краплі

Rp

ТРАВАПРЕСС РОМФАРМ
ТРАВАПРЕСС РОМФАРМ 40 мкг/мл

К.Т.Ромфарм Компані С.Р.Л.(RO)

Краплі

Rp

ТРАВІНОР
ТРАВІНОР 40 мкг/мл

АТ КИЇВСЬКИЙ ВІТАМІННИЙ ЗАВОД(UA)

Краплі

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ТРАВОПРОСТ

ATX

-

Форма товару

Краплі очні

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/15895/01/01

Дата останнього оновлення: 20.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 06.04.2022
  • Склад: 1 мл розчину містить 0, 04 мг травопросту
  • Торгівельне найменування: АГЛУПРОСТ
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25° С. Зберігати у недоступному для дітей місці.
  • Фармакотерапевтична група: Засоби для застосування в офтальмології. Протиглаукомні препарати та міотичні засоби. Аналоги простагландинів.

Упаковка

Флакон 2,5 мл №1x1

Інструкція

IНСТРУКЦIЯ

для медичного застосування лікарського засобу

АГЛУПРОСТ

(AGLUPROST)

Склад:

діюча речовина: травопрост;

1 мл розчину містить 0, 04 мг травопросту;

допоміжні речовини: бензалконію хлориду розчин, динатрію едетат, олія рицинова поліетоксильована, гідрогенізована, трометамін, кислота борна, маніт (E421), кислота хлористоводнева концентрована, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма. Краплі очні, розчин.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний розчин.

Фармакотерапевтична група. Засоби для застосування в офтальмології. Протиглаукомні препарати та міотичні засоби. Аналоги простагландинів. Код АТХ S01Е Е04.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Травопрост, аналог F2aпростагландину, є його повним селективним агоністом, що має високий ступінь спорідненості з FP-рецепторами простагландину. Він знижує внутрішньоочний тиск, збільшуючи відтік внутрішньоочної рідини по трабекулярній сітці та увеосклеральним шляхом. Зниження внутрішньоочного тиску у людини розпочинається приблизно через 2 години після застосування препарату, а максимальний ефект досягається через 12 годин. Значне зниження внутрішньоочного тиску при застосуванні одноразової дози може зберігатися протягом більш ніж 24 годин.

Дані щодо застосування травопросту в комбінації з тимололом 0, 5% і обмежені дані щодо застосування у комбінації з бримонідином 0, 2 % доводять додаткову дію травопросту при його застосуванні з цими антиглаукомними препаратами.

Клінічні дані щодо його супутнього застосування з іншими офтальмологічними гіпотензивними лікарськими засобами відсутні.

Травопрост значно збільшував приплив крові до очного нерва у кролів після 7 днів місцевого застосування в око (1, 4 мкг 1 раз на добу).

Доклінічні дані щодо безпеки

У ході досліджень офтальмологічної токсичності на мавпах введення травопросту в дозі 0, 45 мкг 2 рази на добу спричиняло збільшення очної щілини. Місцеве застосування травопросту в праве око мавп у концентраціях до 0, 012 % 2 рази на добу протягом 1 року не призвело до виникнення системної токсичності.

Дослідження токсичного впливу на репродуктивну функцію були проведені на щурах, мишах і кролях при системному застосуванні. Результати стосуються активності агоніста FP-рецепторів у матці, пов’язаної із ранньою смертністю ембріона, втратою плода після імплантації, токсичністю для плода. У вагітних щурів системне застосування травопросту в дозах, що у 200 разів перевищували терапевтичну дозу, в період органогенезу спричинило збільшення числа вад розвитку. Низькі рівні радіоактивності вимірювалися в амніотичній рідині і тканинах плода вагітних самок щурів, яким вводили3Н-травопрост. У ході досліджень репродуктивної функції та розвитку плода виявлено збільшення ризику втрати плода з високим відсотком випадків у самок щурів та мишей (180 пг/мл і 30 пг/мл у плазмі крові відповідно) при дозах, що у 1, 2-6 разів перевищували терапевтичну (до 25 пг/мл).

Фармакокінетика.

Травопрост належить до ефірних проліків. Він абсорбується через рогівку, де ізопропіловий ефір гідролізується до активної вільної кислоти. Дослідження на кролях показали, що пікові концентрації 20 нг/мл вільної кислоти у внутрішньоочній рідині досягаються через 1-2 години після місцевого введення травопросту. Концентрації лікарського засобу у внутрішньоочній рідині знижуються з періодом напіввиведення приблизно до 1, 5 години.

Після закапування травопросту в око здоровим добровольцям виявлено низький системний вплив активної вільної кислоти. Через 10-30 хвилин після введення дози спостерігалася пікова концентрація вільної активної кислоти у плазмі крові на рівні 25 пг/мл або менше. Таким чином, рівні речовини у плазмі крові швидко знижуються протягом 1 години після введення до рівня, нижчого за межу кількісного визначення 10 пг/мл. Через низьку концентрацію у плазмі крові й швидке виведення після місцевого застосування період напіввиведення вільної активної кислоти у людини не визначався.

Метаболізм є основним шляхом виведення як травопросту, так і активної вільної кислоти. Шляхи системного метаболізму паралельні шляхам метаболізму ендогенного простагландину F2a, які характеризуються відновленням подвійного зв’язку 13-14, окисленням 15-гідроксильної групи іb-окиснювальним розщепленням верхнього бічного ланцюга.

Вільна кислота травопросту та його метаболіти головним чином виводяться нирками. Дія травопросту досліджувалась у пацієнтів із порушеннями функції печінки (від слабких до серйозних), а також у пацієнтів із порушеннями функції нирок (від слабких до серйозних) (кліренс креатиніну нижчий за 14 мл/хв). Коригувати дозу таким пацієнтам немає необхідності.

Клінічні характеристики.

Показання.

Для зниження підвищеного внутрішньоочного тиску у пацієнтів з очною гіпертензією або відкритокутовою глаукомою.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до діючої речовини або до інших компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Будь-яких досліджень щодо взаємодії з іншими лікарськими засобами не проводилося.

Дослідження специфічної взаємодіїinvitroпроводилися із застосуванням травопросту та препаратів, що містять тіомерсал. Жодних доказів преципітації не спостерігалося.

Особливості застосування.

Травопрост може поступово змінювати колір очей за рахунок збільшення числа меланосом (пігментних гранул) у меланоцитах. Перед початком лікування пацієнтів потрібно проінформувати про можливість необоротної зміни кольору очей. Лікування одного ока може спричинити необоротну гетерохромію. Наслідки довготривалого впливу на меланоцити на сьогодні невідомі. Зміна кольору райдужної оболонки відбувається повільно і може бути непомітною протягом місяців або навіть років. Зміна кольору ока, перш за все, була відзначена у пацієнтів зі змішаним кольором райдужної оболонки, тобто блакитно-карим, сіро-карим, жовто-карим і зелено-карим; однак це явище спостерігалося також і у пацієнтів із карими очима. Як правило, коричнева пігментація навколо зіниці концентрично розповсюджується до периферії райдужної оболонки ураженого ока, однак уся райдужна оболонка або її частини можуть набути більш інтенсивного коричневого кольору. Після припинення лікування подальшого збільшення коричневого пігменту в райдужній оболонці не спостерігалося.

У ході контрольованих клінічних досліджень повідомлялося про потемніння шкіри повік та/або періорбітальної ділянки у зв'язку із застосуванням травопросту у 0, 4 % пацієнтів.

Травопрост може поступово змінювати структуру вій ока (очей), в яке застосовується; при проведенні клінічних досліджень такі зміни спостерігалися приблизно у половини пацієнтів та включали збільшення довжини, товщини, пігментації та/або кількості вій. Механізм зміни структури вій та віддалені наслідки цієї дії на сьогодні невідомі.

Дослідження на мавпах показали, що травопрост спричиняє незначне розширення очної щілини. Однак цей ефект не спостерігався при проведенні клінічних досліджень та розглядається як видоспецифічний.

Немає досвіду застосування травопросту при запальних захворюваннях ока, при неоваскулярній глаукомі, закритокутовій глаукомі, вузькокутовій або вродженій глаукомі, і є лише обмежений досвід застосування при захворюваннях очей, спричинених порушеннями функцій щитовидної залози, при відкритокутовій глаукомі у пацієнтів з псевдофакією, при пігментній або псевдоексфоліативній глаукомі.

Рекомендується з обережністю призначати Травопрост хворим з афакією, псевдофакією та з розривом задньої капсули кришталика або передньокамерними лінзами або для лікування пацієнтів з відомими факторами ризику розвитку цистоїдного макулярного набряку.

Слід уникати контакту Аглупросту зі шкірою, оскільки дослідження на кролях показали трансдермальну абсорбцію травопросту.

Травопрост містить оліюрициновуполіетоксильовану гідрогенізовану, яка може призвести до виникнення шкірних реакцій.

Слід з обережністю призначати Аглупрост пацієнтам з відомими факторами ризику розвитку іриту/увеїту.

Простагландини та їх аналоги є біологічно активним матеріалом, що може абсорбуватися через шкіру. Тому вагітні або жінки, які мають намір завагітніти, повинні дотримуватися відповідних застережних заходів, щоб запобігти безпосередньому впливу вмісту флакона. При випадковому потраплянні значної кількості вмісту флакона на шкіру необхідно негайно ретельно очистити уражену ділянку.

Контактні лінзи необхідно знімати перед закапуванням Аглупросту та одягати знову не раніше ніж через 15 хвилин після закапування.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Травопрост чинить шкідливу фармакологічну дію на вагітних та/або плід/новонароджену дитину. Без нагальної потреби Аглупрост не слід застосовувати у період вагітності.

Жінки репродуктивного віку/контрацепція

Аглупрост не слід застосовувати жінкам репродуктивного віку, якщо вони не користуються контрацептивними засобами (див. розділ «Фармакологічні властивості»).

Годування груддю

Невідомо, чи проникає травопрост з очних крапель у грудне молоко жінки. Дослідження на тваринах показали, що травопрост і його метаболіти здатні проникати у грудне молоко самки, тому застосовувати Аглупрост у період годування груддю не рекомендується.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Як і при застосуванні будь-яких очних крапель, тимчасове затуманення зору або інші розлади органів зору можуть вплинути на здатність керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами. Якщо затуманення зору виникає одразу після закапування, пацієнт повинен зачекати, поки зір не проясниться, перед тим як керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Для офтальмологічного застосування.

Застосування для лікування дорослих, включаючи пацієнтів літнього віку

По 1 краплі Аглупросту в кон’юнктивальний мішок ураженого ока (очей) 1 раз на добу. Оптимальний ефект досягається при введенні дози ввечері.

Після закапування рекомендується нососльозова оклюзія або легке закриття повіки. Це знижує системну абсорбцію лікарських засобів, введених в око, що може зменшити ймовірність виникнення системних побічних ефектів.

Якщо застосовується більше одного офтальмологічного засобу для місцевого застосування, інтервал між їхнім застосуванням має становити не менше 5 хвилин.

Якщо дозу пропущено, лікування необхідно продовжити з наступної запланованої дози. Добова доза не повинна перевищувати однієї краплі в уражене око (очі) 1 раз на добу.

Якщо відбувається заміна іншого офтальмологічного антиглаукомного засобу на Аглупрост, застосування іншого препарату слід припинити і наступного дня розпочати застосування Аглупросту.

Застосування при порушеннях функції печінки та нирок

Застосування травопросту було досліджено у пацієнтів із порушеннями функції печінки (від слабких до серйозних), а також у пацієнтів із порушеннями функції нирок (від слабких до серйозних) (кліренс креатиніну нижчий за 14 мл/хв). Немає необхідності у коригуванні дози таким пацієнтам.

Пацієнта слід попередити, що необхідно розірвати верхню захисну упаковку флакона-крапельниці безпосередньо перед першим застосуванням. Щоб попередити контамінацію кінчика крапельниці та розчину, необхідно бути обережним і не торкатися повік, прилеглих ділянок або інших поверхонь кінчиком флакона-крапельниці.

Діти.

Ефективність та безпека застосування травопросту пацієнтам віком до 18 років не були встановлені, тому його призначення пацієнтам даної групи не рекомендується до одержання відповідних даних.

Передозування.

Не було повідомлень про будь-які випадки передозування. Місцеве передозування навряд чи призведе до виникнення токсичного ефекту або буде пов’язане з ним. При місцевому передозуванні препаратом Аглупрост слід промити око (очі) теплою водою. У разі випадкового проковтування препарату проводять симптоматичну та підтримуючу терапію.

Побічні реакції.

При дослідженні травопросту як монотерапії (1 раз на добу) або як допоміжного засобу в комбінації з тимололом 0, 5 % не було повідомлень про будь-які серйозні офтальмологічні або системні побічні ефекти, пов’язані із застосуванням даного лікарського засобу. Побічним ефектом, пов’язаним із застосуванням травопросту як монотерапії, про який найчастіше надходили повідомлення, була гіперемія (22 %), включаючи гіперемію ока, кон’юнктиви або склери. У 83, 6 % пацієнтів, у яких виникла гіперемія, вона була слабко вираженою. Майже всі пацієнти (98 %), у яких виникла гіперемія, не припинили лікування після виникнення цього побічного ефекту. З часом (при продовженні застосування препарату від 6 до 12 місяців) гіперемія зменшувалася. Постмаркетингові повідомлення про будь-які серйозні офтальмологічні або системні побічні ефекти, пов’язані із застосуванням травопросту 1 раз на добу, не надходили. Повідомлялося також про гіперпігментацію райдужної оболонки (29, 5 %), пов’язану із застосуванням травопросту (див. розділ «Особливості застосування»). Про гіперемію ока, яку оцінили як пов’язану із застосуванням травопросту, повідомлялося з частотою 10 %, з яких у 2 % випадків пацієнти з гіперемією були вимушені припинити застосування препарату.

Нижченаведені побічні ефекти були оцінені як пов’язані із застосуванням травопросту (з бензалконію хлоридом як консервантом) як монотерапії та класифіковані відповідно до таких умов: дуже часті (≥1/10), часті (> 1/100, < 1/10), нечасті (> 1/1000, ≤1/100), поодинокі (> 1/10000, ≤1/1000) та рідкісні (≤1/10000). У кожній групі побічні ефекти представлені у порядку зменшення їх ступеня тяжкості.

Класи систем органів

Частота

Побічні ефекти

Інфекції та інвазії

Нечасті

Herpes simplex, герпетичний кератит(keratitis herpetic)

Порушення з боку імунної системи

Нечасті

Гіперчутливість, підвищена чутливість до лікарського засобу, сезонна алергія

Порушення з боку нервової системи та органів чуття

Часті

Головний біль

Нечасті

Дисгевзія, запаморочення, порушення поля зору

Офтальмологічні порушення

Дуже часті

Гіперемія кон’юнктиви, гіперемія ока, гіперпігментація райдужної оболонки ока

Часті

Точковий кератит, преципітати у передній камері ока, опалесценція у передній камері ока, біль в оці, світлобоязнь, виділення з ока, відчуття дискомфорту в оці, подразнення ока, аномальна чутливість очей, відчуття стороннього тіла в оці, зниження гостроти зору, затуманення зору, сухість ока, свербіж ока, підвищена сльозотеча, еритема повік, набряк повік, свербіж повік, ріст вій, знебарвлення вій

Нечасті

Макулодистрофія, ерозія рогівки, іридоцикліт, ірит, увеїт, кератит, запалення у передній камері ока, запалення ока, припухлість очей, забарвлення рогівки, фотопсія, блефарит, набряк кон’юнктиви, дефект епітелію рогівки, виникнення ореолу навколо джерела світла, пігментація рогівки, алергічний кон’юнктивіт, кон’юнктивальні порушення, кон’юнктивіт, кон’юнктивальні фолікули, гіпестезія ока, мейбомеїт, ектропіон, сухий кератокон’юнктивіт, синдром сухого ока, синдром пігментної дисперсії, пігментація передньої камери, мідріаз, катаракта, очна алергія, біль у повіках, темні кола під очима, порушення з боку повік, утворення лусочок по краях повік, гіперемія склери, астенопія

Порушення з боку серця

Нечасті

Нерегулярність серцевого ритму, прискорене серцебиття, зниження частоти серцевих скорочень

Порушення з боку судинної системи

Нечасті

Зниження артеріального тиску, підвищення артеріального тиску, артеріальна гіпотензія або гіпертензія

Порушення з боку респіраторної системи, торакальні та медіастинальні порушення

Нечасті

Диспное, бронхіальна астма, порушення дихання, біль у глотці, кашель, дисфонія, закладеність носа, подразнення горла

Порушення з боку травного тракту

Нечасті

Реактивація пептичної виразки, розлади травного тракту, запор

Порушення з боку шкіри та підшкірних тканин

Часті

Гіперпігментація шкіри (навколо ока)

Нечасті

Алергічний дерматит, набряк періорбітальної ділянки, контактний дерматит, еритема, висипання, зміни кольору волосся, аномальна зміна структури волосся, гіпертрихоз, мадароз

Порушення з боку м’язово-скелетної системи, сполучної тканини, кісток

Нечасті

М’язово-скелетний біль

Порушення загального характеру та стани, пов’язані з місцем введення

Нечасті

Астенія, нездужання

У постмаркетинговий період застосування травопросту як монотерапії повідомляли також про нижчезазначені побічні реакції, не виявлені під час клінічних досліджень.

Офтальмологічні ефекти: макулярний набряк (див. розділ«Особливості застосування»).

Системні ефекти: брадикардія, тахікардія, посилення бронхіальної астми, запаморочення, шум у вухах, підвищення рівня ПСА (простатоспецифічний антиген), аномальний ріст волосся.

Термін придатності. 2 роки.

Термін придатності після першого відкриття флакона – 4 тижні.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25° С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

2, 5 мл розчину у флаконі, 1 флакон у картонній упаковці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. Алкон Парентералс (Індія) Лімідет, Індія /AhlconParenterals (India)Limited, India.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

СП-918, Фаза-ІІІ, Індустріальний район РІІКО, Бхіваді, округ Алвар (Раджастан), 301 019, Індія / SP-918, Phase-III, RIICOIndusrtialаrea, Bhiwadi, Dist. Alwar(Rajastan), 301 019, India.

Заявник. СКАН БІОТЕК ЛТД, Індія / SCAN BIOTECH LTD, India.

Місцезнаходження заявника.

Е-4/300, Арера Колоні Екстеншн, 462016, Бхопал, (М. П. ) Індія / E-4/300, Arera Colony Extension, 462016, Bhopal, (M. P. ) India.