ТРАМАДОЛ КАЛЦЕКС розчин 50 мг/мл

АТ Калцекс

Rp

Форма випуску та дозування

Розчин, 50 мг/мл

Розчин, 50 мг/мл

Упаковка

Ампули 2 мл №10x1
Ампули 2 мл №100x1

Ампули 2 мл №10x1

Аналоги

bioequivalence-icon

Rp

ТРАМАДОЛ-М
ТРАМАДОЛ-М 50 мг/мл

ТОВ Харківське фармацевтичне підприємство Здоров’я народу(UA)

Розчин

Rp

ТРАМАДОЛ-ЗН
ТРАМАДОЛ-ЗН 50 мг/мл

ТОВ Харківське фармацевтичне підприємство Здоров’я народу(UA)

Розчин

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ТРАМАДОЛ

Форма товару

Розчин для ін’єкцій

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/16468/01/01

Дата останнього оновлення: 20.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 29.11.2022
  • Склад: 2 мл розчину (1 ампула) містить трамадолу гідрохлориду 100 мг
  • Торгівельне найменування: ТРАМАДОЛ КАЛЦЕКС
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Умови зберігання: Не потребує спеціальних умов зберігання. Не охолоджувати та не заморожувати.
  • Фармакотерапевтична група: Аналгетики. Опіоїди.

Упаковка

Ампули 2 мл №10x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ТРАМАДОЛ КАЛЦЕКС

(TRAMADOLKALCEKS)

Склад:

діюча речовина: tramadol;

2 мл розчину (1 ампула) містить трамадолу гідрохлориду 100 мг;

допоміжні речовини: натрію ацетату тригідрат, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма. Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики. Опіоїди. Код АТХ N02A X02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Трамадол є опіоїдним знеболювальним засобом центральної дії. Це неселективний чистий агоніст мю-, дельта- та каппа-рецепторів із більшою афінністю до мю-рецепторів. Інші механізми забезпечення знеболюючої дії ‒ інгібування зворотного захоплення норадреналіну в нейронах і збільшення вивільнення серотоніну.

Трамадол володіє протикашльовою дією. На відміну від морфіну, у трамадолу в знеболювальних дозах, навіть у широкому діапазоні, немає пригнічувальної дії на дихання. Також менший вплив виявляється на моторику шлунково-кишкового тракту. Дія на серцево-судинну систему швидше незначна. Повідомлялося, що ефективність трамадолу становить від 1/10 до 1/6 від ефективності морфіну.

Фармакокінетика.

Після внутрішньом’язового введення у людей трамадол швидко і повністю всмоктується, досягаючи максимальної концентрації у плазмі (Cmax) крові через 45 хвилин; біодоступність становить майже 100 %.

Трамадол володіє високоюафінністю до тканин (Vd, β = 203±40 л). Зв'язок з протеїнами плазми‒ приблизно 20 %.

Трамадол долає гематоенцефалічний і плацентарний бар'єри. У грудному молоці виявляється дуже незначна кількість трамадолу та його О-дезметілпохідних (відповідно 0, 1 % і 0, 02 % від застосованої дози).

Інгібування ізоензимів CYP3A4 і/або CYP2D6, залучених до биотрансформації трамадолу, може впливатина концентрацію у плазмі крові трамадолу або його активного метаболіту. На даний час про клінічно значущу взаємодію не повідомлялось.

Трамадол та його метаболіти майже повністю виводяться нирками. Кумулятивне виведення з сечею становить 90 % від загальної радіоактивності застосованої дози. Напівперіод елімінації t1/2, β, незалежно від способу введення, становить приблизно6 годин. Упацієнтіввікомвід75 років він може збільшитися приблизно в 1, 4 рази. У пацієнтів з цирозом печінки напівперіод елімінації становив 13, 3±4, 9 години у трамадолу та 18, 5±9, 4 години у О-дезамінотрамадолу, у виняткових випадках ‒ відповідно 22, 3 години і 36 годин. У пацієнтів з нирковою недостатністю (кліренс креатиніну < 5 мл/хв) ці показники були відповідно 11±3, 2 години та 16, 9±3 години, у виняткових випадках ‒ відповідно 19, 5 години і 43, 2 години.

В організмі людини трамадол метаболізується в основному шляхом N- та О-деметилування, а також шляхом кон'югації продуктів О-деметилування з глюкуроновою кислотою. Фармакологічно активним є тільки О-дезметилтрамадол. Серед інших метаболітів у кількісному відношенні існують значні індивідуальні відмінності. На даний час в сечі визначають 11 метаболітів.

У діапазоні терапевтичних доз трамадол володіє лінійним фармакокінетичним профілем. Зв'язок концентрації у плазмі крові знеболювальним ефектом залежить від дози, однак в окремих випадках ‒ з великим відхиленням. Концентрація у плазмі 100-300 нг/мл зазвичайє ефективною.

Клінічні характеристики.

Показання.

Для зменшення помірного та сильного болю.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до трамадолу гідрохлориду абодо інших компонентів препарату.

Гостре отруєння алкоголем, снодійними препаратами, знеболювальними засобами, опіоїдними або іншими психотропними препаратами.

Одночасне застосування інгібіторів моноамінооксидази (МАО) або період їх застосування останні 14 днів.

Епілепсієя, що не контролюється лікуванням.

Під час терапії припинення вживання наркотиків.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Трамадол Калцекс не можна застосовувати разом з інгібіторами МАО (див. розділ «Протипоказання»). У пацієнтів, які отримували лікування інгібіторами МАО протягом 14 днів до початку застосування опіоїду петидину, спостерігалася небезпечна для життя взаємодія, яка зачіпає центральну нервову систему (ЦНС), дихальну і серцеву функції і функцію кровообігу. Аналогічну взаємодію з інгібіторами МАО не можна виключати і в разі застосування трамадолу.

При одночасному або попередньому застосуванні циметидину (інгібітор ферментів)у зв'язку з отриманими фармакокінетичними результатами клінічно значуща взаємодія не очікується.

При одночасному або попередньому застосуванні карбамазепіну (індуктор ферментів), може зменшитися знеболювальний ефект і скоротитися час його дії.

Одночасне застосування Трамадолу Калцекс та інших препаратів, що пригнічують центральну нервову систему, в тому числі алкоголю, може посилити вплив на ЦНС.

Трамадол може спричиняти судоми і посилити вплив селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС), інгібіторів зворотного захоплення серотоніну норадреналіну (ІОЗСН), трициклічних антидепресантів, антипсихотичних засобів та інших препаратів, що знижують судомний поріг (наприклад, бупропіону, міртазапіну, тетрагідроканнабінолу), спричиняючи судоми. Одночасне терапевтичне застосування трамадолу та серотонінергічних засобів, наприклад, селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС), інгібіторів зворотного захоплення серотоніну-норепінефріну (ІОЗСН), інгібіторів МАО (див. «Протипоказання»), трициклічних антидепресантів і міртазапіну може спричинити токсичність серотоніну. Ознаками серотонінового синдрому можуть бути: спонтанні клонічні судоми, індукований або очний міоклонус з порушенням або пітливістю, тремор і гіперрефлексія, гіпертонія і температура тіла > 38 °С та індукований або очний міоклонус. При припиненні застосування серотонінергічних препаратів зазвичай відбувається швидке поліпшення. Лікування залежить від виду і ступеня тяжкості симптомів.

При одночасному застосуванні трамадолу та похідних кумарину (наприклад, варфарину) слід дотримуватися обережності, оскільки повідомлялося про підвищене МНВ (міжнародне нормалізоване відношення) з вираженою кровотечею та екхімозом у деяких пацієнтів.

Інші активні речовини, що пригнічують CYP3A4, наприклад, кетоконазол і еритроміцин, можуть затримувати метаболізм трамадолу (N-деметилювання) і, можливо, метаболізм активногоО-деметильованого метаболіту. Клінічне значення цієї взаємодії не вивчено.

Застосування у небагатьох дослідженнях протиблювальних засобівселективних антагоністів 5НТз серотонінових рецепторів (ондансетрону)до або після операції збільшує потребу в трамадолі у пацієнтів з післяопераційними болями.

Особливості застосування.

При наявності опіатної залежності, травми голови, шоку, порушень свідомості незрозумілого походження, порушень дихального центру та дихальної функції або підвищеноговнутрішньочерепного тиску Трамадол Калцекс можна застосовувати тільки при дотриманні особливої обережності.

Лікування пацієнтів з пригніченням дихання або при одночасному застосуванні депресантів ЦНС (див. «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»), або при значному перевищенні рекомендованої максимальної добової дози слід проводити з обережністю, оскільки в таких ситуаціях не можна виключати можливість пригнічення дихання.

Відмічалися судоми при застосуванні трамадолу в рекомендованих дозах. Ризик може підвищитися, якщо доза трамадолу перевищує рекомендовану денну дозу (400 мг). Трамадол може збільшити ризик виникнення судомних нападів при одночасному застосуванні препаратів, що знижують судомний поріг (див. «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»). Пацієнтам із епілепсією або схильністю до судомних нападів трамадол можна застосовувати тільки в разі крайньої необхідності.

Трамадол володіє низьким потенціалом виникнення залежності. У разі тривалого застосування може розвинутися звикання, психічна та фізична залежність. Тому, пацієнтам зі схильністю до зловживання лікарськими препаратами або схильністю до залежності від них лікування трамадолом слід проводити тільки на короткий час і під суворим медичним наглядом.

Цей препарат не призначений в якості засобу замісної терапії при опіатній залежності. Незважаючи на те, що трамадол є опіатним агонистом, він не може зменшити симптоми відміни морфію.

Під час застосування Трамадолу Калцекс не слід вживати алкоголь.

Розчин для ін'єкцій Трамадол Калцекс містить менше 1 ммоль (23 мг) натрію в 1 ампулі.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність. Трамадол долає плацентарний бар'єр. Достатніх доказів безпеки трамадолу у період вагітності у людини немає, тому трамадолне можна застосовувати вагітним.

Застосування трамадолу до або під час пологів не впливає на скоротливість матки. У новонароджених це може спричинити зміни частоти дихання, які зазвичай клінічно незначущі. Тривале застосування у період вагітності може спричинити симптоми відміни препарату у новонародженого.

Годування груддю. Близько 0, 1 % від застосовуваної матір'ю дози проникає у материнське молоко. У період годування груддю застосування трамадолу не рекомендується. Після застосування разової дози трамадолу зазвичай немає необхідності переривати грудне годування дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Навіть при застосуванні відповідно до вказівок трамадол може спричинити сонливість і запаморочення, таким чином, може послабити здатність реагування і управління транспортними засобами та обслуговування механізмів. Особливо це відноситься до впливу в комбінації з алкоголем і іншими психотропними речовинами.

Спосіб застосування та дози.

Застосовувати внутрішньовенно, внутрішньом'язово або підшкірно.

Дозу підбирати залежно від інтенсивності болю та індивідуальної чутливості пацієнта. Завжди слід застосовувати найменшу ефективну знеболюючу дозу. Загальна добова доза трамадолу не повинна перевищувати 400 мг (відповідає 8 мл розчину для ін'єкцій Трамадолу Калцекс). У виняткових випадках, при клінічній необхідності, лікар може призначити більш високу денну дозу.

Якщо лікар не призначив інакше, Трамадол Калцекс слід застосовувати в такий спосіб:

Дорослимі дітям віком від 12 років: в залежностівідінтенсивностіболюзастосовувати 50-100 мг трамадолу (відповідає 1-2 мл розчину для ін'єкцій Трамадол Калцекс)черезкожні 4-6 годин. Не рекомендується перевищувати максимальну денну дозу‒400 мг (4 ампули).

Дітям віком від 1 до 12 років: разова доза трамадолу становить 1-2 мг/кг маси тіла. Зазвичай слід застосовувати найменшу ефективну знеболюючу дозу. Денна доза не повинна перевищувати найменшу з цих доз ‒ 8 мг/кг маси тіла або 400 мг активної речовини.

Розчин для ін'єкцій Трамадол Калцекс не рекомендується дітям віком до 1 року.

Пацієнти літнього віку

Пацієнтам віком до 75 років, у яких клінічно не встановлена печінкова або ниркова недостатність, коригування доз зазвичай не потрібно. У пацієнтів віком від 75 років можливе уповільнене виведення препарату, тому, при необхідності, інтервали між дозами слід збільшувати індивідуально.

Ниркова недостатність/діаліз та порушення діяльності печінки

У пацієнтів з нирковою та/або печінковою недостатністю виведення трамадолу загальмовано. Рекомендується ретельно зважити необхідність збільшення інтервалу між дозами для таких пацієнтів.

Спосіб застосування

Внутрішньовенно (розчин для ін'єкцій слід вводити повільно (1 мл (50 мг трамадолу гідрохлориду) на хвилину)), внутрішньом'язово або підшкірно. Трамадол Калцекс можна також розбавляти розчином для інфузій (наприклад, 0, 9 % розчином натрію хлориду або 5 % розчину глюкози) і вводити у вигляді інфузії.

Розрахунок обсягу ін'єкції:

Розрахувати повну дозу необхідного трамадолу гідрохлориду (мг): маса тіла (кг) х доза (мг/кг). Розрахувати обсяг введеного розведеного розчину (мл): повну дозу (мг) розділити на відповідну концентрацію розведеного розчину (мг/мл, див. таблицю нижче).

Розведення розчину для ін'єкцій Трамадол Калцекс:

Концентрація розведеного розчину (трамадолу гідрохлорид мг/мл)

Трамадол Калцекс, 50 мг/мл розчин для ін’єкцій (2 мл ампула) + доданий розчинник)

25, 0 мг/мл

2 мл + 2 мл

16, 7 мг/ мл

2 мл + 4 мл

12, 5 мг/мл

2 мл + 6 мл

10, 0 мг/мл

2 мл + 8 мл

8, 3 мг/мл

2 мл + 10 мл

7, 1 мг/мл

2 мл + 12 мл

6, 3 мг/мл

2 мл + 14 мл

5, 6 мг/мл

2 мл + 16 мл

5, 0 мг/мл

2 мл + 18 мл

Відповідно до розрахунків, розвести вміст ампули Трамадол Калцекс, додаючи відповідний розчинник, розмішати і ввести отриманий обсяг розведеного розчину.

Тривалість застосування

Трамадол ні за яких обставин не можна застосовувати довше, ніж це необхідно. Якщо, приймаючи до уваги характер і тяжкість захворювання, необхідно тривале знеболювальне лікування трамадолом, то необхідно ретельно і регулярно контролювати стан пацієнта (при необхідності припиняючи лікування) для визначення необхідності та режиму дозування подальшого лікування.

Як відкрити ампулу:

1) Повернути ампулу кольоровою точкою до себе. Злегка постукати пальцем по верхній частині ампули, щоб розчин спустився в нижню частину ампули.

2) Використовувати обидві руки, щоб відкрити ампулу: утримуючи нижню частину ампули в одній руці, іншою рукою ‒ натиснути на верхню частину ампули в напрямку від кольорової точки (див. малюнок нижче).

Діти.

Не застосовувати дітям віком до 1 року.

Передозування.

У разі передозування трамадолу очікуються в основному такі ж симптоми, як і в разі передозування інших знеболювальних препаратів центральної дії (опіоїдів). В основному цими симптомами є міоз, блювання, серцево-судинний колапс, порушення свідомості аж до коми, судоми і пригнічення дихання, яке може спричинити зупинку дихання.

Лікування

Слід проводити загальні заходи з невідкладної допомоги. Залежно від симптомів необхідно забезпечити прохідність дихальних шляхів (можлива аспірація), дихання і кровообіг. У разі пригнічення дихання вводити антидот налоксон. У дослідженнях на тваринах виявилося, що налоксон не впливає на судоми, тому вводити внутрішньовенно діазепам.

У результаті гемодіалізу або гемофільтрації трамадол виводиться з плазми крові тільки в невеликій кількості. У зв'язку з цим у разі гострого отруєння препаратом Трамадол Калцекс застосування тільки гемодіалізу або гемофільтрації для детоксикації неприйнятно.

Побічні реакції.

Найчастіше повідомлялося про наступні побічні дії: нудота і запаморочення. Вони з'являються у більше 10 % пацієнтів.

Далі згадані побічні дії наводяться відповідно до класифікації систем органів, а також за частотою виникнення (MedDRA): дуже часто (≥1/10), часто (≥1/100 до < 1/10), нечасто (≥1/1000 до < 1/100), рідко (≥1/10000 до < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000), з невідомої частотою (не можна визначити за наявними даними).

З боку психіки: рідко ‒ галюцинації, сплутаність свідомості, порушення сну, марення, занепокоєння і нічні кошмари.

Після застосування трамадолу можуть з'явитися психічні побічні дії, ступінь тяжкості і вид яких відрізняється індивідуально (залежно від особистісних особливостей пацієнта і тривалості лікування). Вони включають зміни настрою (в основному ейфоричний настрій, іноді дисфорія), зміни активності (зазвичай зменшення активності, іноді збільшення) і зміни когнітивних і сенсорних здібностей (наприклад, розлади процесу прийняття рішення, сприйняття).

Може виникнути залежність. Може виникнути синдром відміни препарату, подібний до того, як при припиненні застосування опіатів. Його симптомами є порушення, тривожність, нервозність, безсоння, гіперкінезія, тремор і симптоми з боку шлунково-кишкового тракту. Інші симптоми, які дуже рідко спостерігаються при припиненні застосування трамадолу: напади паніки, сильно виражена тривожність, галюцинації, шум у вухах і незвичайні симптоми з боку ЦНС (наприклад, сплутаність свідомості, кошмари, деперсоналізація, дереалізація, параноя).

З боку нервової системи: дуже часто ‒ запаморочення; часто ‒ головний біль, сонливість; рідко ‒ парестезія, тремтіння, епілептичні судоми, мимовільні скорочення м'язів, порушення координації, непритомність, порушення мовлення. Судомні напади зазвичай спостерігаються після застосування великих доз трамадолу або після одночасного застосування препаратів, що знижують судомний поріг; з невідомою частотою ‒ порушення мовлення.

З боку органів зору: рідко ‒ міоз, мідріаз, нечіткість зору.

З боку серця: нечасто -‒ брадикардія, тахікардія, тріпотіння серця.

З боку серцево-судинної системи: нечасто ‒ вплив на серцево-судинну регуляцію (серцебиття, тахікардія, постулярная гіпотензія або серцево-судинний колапс). Такі побічні дії в основному можна спостерігати при внутрішньовенному введенні або у пацієнтів, які піддаються фізичному стресу. Рідко ‒ брадикардія, підвищення артеріального тиску.

З боку дихальної системи, захворювання грудної клітки і середостіння: рідко ‒ пригнічення дихання, задишка. При значному перевищенні рекомендованих доз і одночасному застосуванні речовини, яка пригнічувала центральну нервову систему, може виникнути пригнічення дихання.

Повідомлялося про загострення астми, проте причинно-наслідковий зв'язок не встановлений.

З боку шлунково-кишкового тракту: дуже часто ‒ нудота; часто ‒ запор, сухість у роті, блювання; нечасто ‒ блювотні позиви, почуття дискомфорту у шлунково-кишковому тракті (відчуття тяжкості у шлунку, здуття), діарея.

З боку гепатобіліарної системи: дуже рідко ‒ в деяких окремих випадках підвищувався рівень ферментів печінки, що збігалося у часі з терапевтичним застосуванням трамадолу.

З боку шкіри та підшкірної тканини: часто ‒ гіпергідроз; нечасто ‒ шкірні реакції (наприклад, свербіж, висипання, кропив'янка).

З боку скелетно-м'язової та сполучної тканини: рідко ‒ м'язова слабкість.

З боку нирок і сечовивідної системи: рідко ‒ порушення сечовипускання (дизурія і затримка сечі).

Загальні порушення і реакції у місці введення: часто ‒ втома; рідко ‒ алергічні реакції (наприклад, задишка, бронхоспазм, свистяче дихання, ангіоневротичний набряк) і анафілаксія, зміни апетиту; з невідомої частотою ‒ гіпоглікемія.

Термін придатності.

4роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання.

Не потребує спеціальних умов зберігання. Не охолоджувати та не заморожувати.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Несумісність.

Розчин для ін'єкцій Трамадол Калцекс не можна змішувати (застосовувати в суміші) з розчином для ін'єкцій або інфузій, що містить диклофенак, індометацин, фенілбутазон, діазепам, мідазолам, флунитразепам і гліцерилнітрат.

Упаковка.

По 2 мл в ампулі з безбарвного скла I гідролітичного класу з маркувальними кільцямита з лінією або точкою розлому.

По 5 ампул у контурній чарунковій упаковці (піддоні) з полівінілхлоридної плівки.

По 2 або 20 контурних чарункових упаковок (піддонів) у пачці з картону.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

Виробник, який відповідає за випуск серії:

АТ «Калцекс».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Вул. Крустпілс, 53, Рига, LV-1057, Латвія.

Заявник.

АТ «Калцекс».

Місцезнаходження заявника та/або представника заявника.

Вул. Крустпілс, 53, Рига, LV-1057, Латвія.