ТЕРАФЛЕКС капсули 500 мг + 400 мг

Форма випуску та дозування

Капсули, 500 мг + 400 мг

Капсули, 500 мг + 400 мг

Упаковка

Флакон пластиковий №30x1
Флакон пластиковий №60x1
Флакон пластиковий №120x1

Флакон пластиковий №30x1

Аналоги

Класифікація

Форма товару

Капсули

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/7749/01/01

Дата останнього оновлення: 23.10.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Жодних спеціальних досліджень лікарської взаємодії не було проведено, однак фізико-хімічні і фармакокінетичні властивості глюкозаміну та хондроїтину свідчать про низьку імовірність взаємодії.
 • Заявник: Байєр Консьюмер Кер АГ, Швейцарія
 • Наказ МОЗ: №490 від 09.08.2011
 • Особливі застереження: -      Не перевищувати рекомендовану добову дозу.
 • Передозування: Не було описано жодних випадків передозування. За результатами досліджень гострої та хронічної токсичності, жодних токсичних симптомів не очікується, навіть за умов застосування високих доз. Однак якщо виникає передозування, його лікування має бути симптоматичним. Слід застосувати стандартні підтримувальні заходи.
 • Побічні реакції: Доступні дані вказують на те, що глюкозамін та хондроїтину сульфат у дозах, що зазвичай призначаються (1500 мг/добу та 1200 мг/добу відповідно), не токсичні та не спричиняють відомих моделей несприятливих реакцій.
 • Показання: Первинні та вторинні остеоартрози; остеохондрози; плечолопатковий періартрит; переломи (для прискорення утворення кісткової мозолі).
 • Протипоказання: Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату (алергічні реакції), схильність до кровотеч, тромбофлебіти, порушення функції печінки або нирок у стадії декомпенсації. Не застосовувати пацієнтам з підвищеною чутливістю (алергією) до морепродуктів.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/7749/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Синонімічне найменування: Comb drug
 • Склад: 1 капсула містить 500 мг глюкозаміну гідрохлориду, 400 мг натрію хондроїтину сульфату
 • Терміни зберігання: 3 роки
 • Торгівельне найменування: ТЕРАФЛЕКС®
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25оC. Зберігати у недоступному для дітей місці.
 • Фармакотерапевтична група: Засоби, що застосовуються при патології опорно-рухового апарату.

Упаковка

Флакон пластиковий №30x1

Інструкція

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

ТЕРАФЛЕКС®

(THERAFLEX®)

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: 1 капсула містить 500 мг глюкозаміну гідрохлориду, 400 мг натрію хондроїтину сульфату;

допоміжні речовини: желатин, кислота стеаринова, магнію стеарат, марганцю сульфат.

Лікарська форма. Капсули.

 Тверді, прозорі желатинові капсули, що містять порошок від білуватого до світло-бежевого кольору з кристалічними частинками.

Назва і місцезнаходження виробника.

Контракт Фармакал Корпорейшн, США.

135 Адамс авеню, Хопог, Нью-Йорк 11788, США.

Contract Pharmacal Corporation, USA.

135 Adams Avenue, Hauppauge, New York 11788, USA.

Назва і місцезнаходження заявника.

Байєр Консьюмер Кер АГ, Швейцарія.

Петер Меріан-Штрассе 84, 4052 Базель, Швейцарія.

Bayer Consumer Care AG, Switzerland.

Peter Merian-Strasse 84, 4052 Basel, Switzerland.

Фармакотерапевтична група.

 Засоби, що застосовуються при патології опорно-рухового апарату. Код АТС М09А Х10.

Хондроїтину сульфат є високомолекулярним мукополісахаридом, який бере участь у побудові хрящової тканини. Знижує активність ферментів, які руйнують суглобовий хрящ, та стимулює регенерацію суглобового хряща. Хондроїтину сульфат знижує активність запального процесу на ранніх стадіях і, таким чином, сповільнює дегенерацію хрящової тканини. Сприяє зменшенню болю, покращенню функції суглобів, знижує потребу в нестероїдних протизапальних препаратах у хворих з остеоартрозами колінних та кульшових суглобів.

Глюкозаміну гідрохлорид має хондропротекторні властивості, знижує дефіцит глюкозаміногліканів у організмі, бере участь у біосинтезі протеогліканів та гіалуронової кислоти. Завдяки тропності до хрящової тканини, глюкозамін гідрохлорид ініціює процес фіксації сірки при синтезі хондроїтинсірчаної кислоти. Глюкозамін гідрохлорид селективно діє на суглобовий хрящ, є специфічним субстратом та стимулятором синтезу гіалуронової кислоти та протеогліканів, пригнічує утворення супероксидних радикалів та ферментів, які обумовлюють ушкодження хрящової тканини (колагенази та фосфоліпази), запобігає руйнівній дії глюкокортикоїдів на хондроцити та порушення біосинтезу глюкозаміногліканів, спричинене нестероїдними протизапальними препаратами.

Всмоктування. Після одноразового перорального застосування препарату в середній терапевтичній дозі максимальна концентрація хондроїтину сульфату в плазмі крові досягається через 3-4 години, у синовіальній рідині – через 4-5 годин. Біодоступність хондроїтину сульфату становить 13 %. Виведення здійснюється, переважно, нирками протягом 24 годин.

Після перорального застосування 90 % глюкозаміну всмоктується з кишечника, понад 25 % потрапляє з плазми крові до хрящової тканини та синовіальних оболонок суглобів. У печінці частина препарату метаболізується до сечовини, вуглекислого газу та води.

Біодоступність глюкозаміну становить 25 % за рахунок першого проходження через печінку. Найбільші концентрації глюкозаміну визначаються в печінці, нирках та суглобовому хрящі. Близько 30 % застосованої дози тривало персистують у кістковій та м’язовій тканинах. Виводиться переважно із сечею у незміненому вигляді, частково - калом. Період напіввиведення становить 68 годин.

Показання для застосування. Первинний та вторинний остеоартроз; остеохондроз хребта; плечолопатковий періартрит; переломи (для прискорення утворення кісткової мозолі).

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату (алергічні реакції). Фенілкетонурія.

Належні заходи безпеки при застосуванні. Не перевищувати рекомендованої дози.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

У зв’язку з тим, що клінічні дані щодо ефективності та безпечності застосування препарату у період вагітності та годування груддю відсутні, застосування препарату в цей період не рекомендується.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Невідомо.

Діти.

Не застосовувати дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози. Приймають внутрішньо, запиваючи невеликою кількістю води. Дорослим та дітям старше 12 років застосовують по 1 капсулі 3 рази на добу. Мінімальна тривалість лікування – 2 місяці. Курс лікування зазвичай повторюють з інтервалом 3 місяці.

Передозування. Можливе посилення побічних ефектів. У випадку передозування рекомендується симптоматичне лікування.

Побічні ефекти. Рідко спостерігається відчуття незначної нудоти, можливий біль в епігастральній ділянці, діарея, запор, здуття кишечника; у поодиноких випадках – алергічні реакції. Всі побічні ефекти минають після припинення лікування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. При комбінованому застосуванні Терафлекс® посилює всмоктування тетрациклінів з шлунково-кишкового тракту та зменшує всмоктування пеніцилінів і хлорамфеніколу. На тлі застосування препарату знижується потреба в нестероїдних протизапальних засобах.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 0C.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка. Пластиковий флакон по 30, 60 або 120 капсул у картонній коробці.

Категорія відпуску. Без рецепта.