СТРОНЦІЮ ХЛОРИД 89SrCl2 розчин

Національний Центр Ядерних Досліджень

Rp

Форма випуску та дозування

Розчин

Розчин

Упаковка

Флакон 4 мл №1x1

Флакон 4 мл №1x1

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

-

Форма товару

Розчин для ін’єкцій

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/3525/01/01

Дата останнього оновлення: 13.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 12.05.2021
  • Склад: 1 мл розчину містить: стронцію хлорид 89Sr – 37, 5 МБк
  • Торгівельне найменування: СТРОНЦІЮ ХЛОРИД 89SRCL2 ПОЛАТОМ
  • Умови відпуску: за рецептом (тільки у спеціалізовані медичні заклади, що мають дозвіл на роботу з радіофармацевтичними препаратами)
  • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі нижче 25С. Не заморожувати.
  • Фармакотерапевтична група: Болезаспокійливі остеотропні радіофармацевтичні препарати.

Упаковка

Флакон 4 мл №1x1

Інструкція

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування лікарськогозасобу

СТРОНЦІЮ ХЛОРИД89SrCl2ПОЛАТОМ

(STRONTIUM CHLORIDE89SrCl2POLATOM)

Склад:

діюча речовина: Strontium chloride89SrCl2

1 мл розчину містить: стронцію хлорид89Sr – 37, 5 МБк;

допоміжні речовини: стронцію хлорид, натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма. Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний розчин.

Фармакотерапевтична група.

Болезаспокійливі остеотропні радіофармацевтичні препарати. Код АТХV10В X01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Стронцій-89 є біологічним аналогом кальцію, що швидко всмоктується у кісткову систему. Середній діапазон β-випромінювання, яке генерує89Sr у м'яких тканинах, становить 2, 4 см.

Фармакокінетика.

Після внутрішньовенної ін’єкції стронцію хлориду89SrCl2швидко виводиться із судинної системи. Поглинання та утримання стронцію хлориду89SrCl2 залежить від поширеності та ступеня тяжкості кісткових метастазів. Ефективний період напіврозпаду89Sr у здоровій кістковій тканині становить приблизно 14 днів, але у випадку метастазів період близький до фізичного напіврозпаду89Sr. Довший період затримання89Sr у пухлині дозволяє передати відносно більшу дозу випромінювання до метастазів, ніж до кісткового мозку. Частина стронцію-89, що не затрималася у метастазах, виводиться з організму з сечею, невелика кількість - з калом.

Стронцій-89по суті є чистим бета-випромінювачем (Еmax 1, 492 МеВ) з періодом напіврозпаду 50, 5 доби, частково є джерелом гальмівного випромінювання.

Клінічні характеристики.

Показання.

Для паліативного лікування болю, спричиненого метастазами у кістках. Найбільшу користь має застосування стронцію хлориду89SrCl2ПОЛАТОМ у разі остеобластичних або змішаних метастазів раку передміхурової залози та раку молочної залози, але також можна застосовувати у випадках інших видів раку, що спричиняють остеобластичні (сцинтиграфічні «гарячі») кісткові метастази.

Перед призначенням лікування стронцієм хлориду89SrCl2ПОЛАТОМ слід виконати сцинтиграфічне дослідження скелетної системи.

Найчастішим показанням для лікування стронцієм хлориду89SrCl2 ПОЛАТОМ є наявність множинних поширених метастазів у пацієнтів. Він застосовується як альтернатива хіміотерапії, коли гормональна терапія неефективна.

Протипоказання.

Абсолютні протипоказання

Не можна застосовувати стронцію хлорид89SrCl2:

· пацієнтам з гіперчутливістю до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин,

· лікування вагітних жінок або жінок із підозрою на вагітність, або якщо вагітність не була виключена,

· жінкам у період годування груддю.

Відносні протипоказання

Зниження значення показників морфології крові: концентрація гемоглобіну-90 г/л, загальна кількість лейкоцитів-3, 5 x 109/л, тромбоцити крові-100 x 109/л, є відносним протипоказанням для застосування стронцію хлориду89SrCl2через можливість виникнення мієлотоксичного ефекту. В особливих випадках можна розглянути можливість застосування стронцію хлориду89SrCl2ПОЛАТОМ пацієнтам із лейкопенією > 2, 4 x 109/л та (або) тромбоцитопенією > 60 x 109/л після виключення синдрому ДВЗ(дисемінованого внутрішньосудинного згортання).

Інші обмеження

Порушення функції нирок може призвести до зменшення виведення стронцію хлориду89SrCl2 ПОЛАТОМ через нирки, збільшення впливу на весь організм випромінювання та збільшення мієлотоксичності89SrCl2. Хворим із нирковою недостатністю (креатинін > 180 ммоль/л, ШКФ < 30 мл/хв) не слід застосовувати стронцію хлорид89SrCl2ПОЛАТОМ. Рекомендується також зменшення активності стронцію хлориду89SrCl2ПОЛАТОМ на 50 % пацієнтам з кліренсом креатиніну < 50 мл/хв.

Не слід застосовувати стронцію хлорид89SrCl2ПОЛАТОМ як первинне лікування у випадках метастазів хребта з болем, спричиненим стисненням спинного мозку, лише у разі патологічних переломів кісток можливе проведення швидкодіючого лікування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Препарати кальцію можуть зменшити накопичення стронцію-89 у пухлинах. Слід припинити прийом кальцію не менше ніж за 14 днів перед застосуванням стронцію хлориду89SrCl2.

Особливості застосування.

Для кожного пацієнта застосування іонізуючого випромінювання має бути виправдане очікуваною користю від застосування радіопрепарату. Активність препарату слід обирати, щоб доза опромінення була якнайменшою при отриманні бажаного терапевтичного ефекту.

Радіофармацевтичні препарати можна отримувати, застосовувати і призначати тільки уповноваженим на це особам у відповідних клінічних установах, а їх отримання, зберігання, використання, перевезення та призначення регулюються законодавством та відповідними дозволами, виданими компетентними органами. Радіофармацевтичні препарати повинні бути підготовані користувачем у спосіб, що забезпечує виконання вимог безпеки праці з джерелами іонізуючого випромінювання та фармацевтичні вимоги якості. Слід вжити відповідних заходів обережності, щоб забезпечити стерильність препарату.

Застосування радіофармацевтичних препаратів не рекомендується пацієнтам зі значними порушеннями функцій кісткового мозку, зокрема зі зниженням нейтрофілів та тромбоцитів, якщо потенційні переваги лікування не переважують ризики такого лікування.

Для хворих із нетриманням сечі перед застосуванням радіопрепарату слід провести катетеризацію сечового міхура та залишити катетер не менше ніж на 5 діб після введення препарату. Виділена протягом цього часу сеча містить радіоактивні речовини, тому контейнери (мішечки) слід випорожнювати з обережністю. Усі гігієнічні заходи слід здійснювати в гумових рукавичках, щоб уникнути контакту радіоактивної сечі зі шкірою.

У пацієнтів, які проходять лікування стронцієм хлоридом89SrCl2 ПОЛАТОМ, рекомендується проводити контроль показників морфології крові. У разі показань для повторного застосування лікування стронцію хлорид89SrCl2 ПОЛАТОМ слід ретельно оцінити параметри морфології після попереднього лікування, поточний рівень тромбоцитів та значення інших показників пошкодження кісткового мозку.

Пацієнтам, які раніше отримували стронцію хлорид89SrCl2ПОЛАТОМ, можна призначити цитостатики, якщо параметри морфології крові стабільні і знаходяться у рамках контрольних значень. Рекомендується використовувати інтервал у 12 тижнів між застосуванням обох методів лікування.

Під час лікування слід брати до уваги час, необхідний для отримання повного знеболювального ефекту (приблизно 10-20 днів після введення стронцію хлорид89SrCl2 ПОЛАТОМ). Не рекомендується призначати стронцію хлорид89SrCl2 ПОЛАТОМ пацієнтам з коротким очікуваним строком життя.

Перед початком лікування слід звернути особливу увагу на результати аналізу крові (гематологію) пацієнта, який, за такими самими показаннями отримував раніше радіотерапію кісток або отримував внутрішньовенно інші остеотропні ізотопи.

Перед застосуванням препарату слід у письмовій формі проінформувати пацієнта, його родину та медичний персонал щодо методики лікування та необхідних заходів безпеки. Користувачі повинні використовувати Інформацію, викладену в інструкції для медичного застосування.

Дозиметрія.

Дози, отримані після внутрішньовенного веденнястронцію-89 здоровимдорослим особам, наведені у таблиці нижче (дані Публікації 53 МКРЗ (Міжнародна Комісія з Радіологічного захисту. Дози опромінення пацієнтів радіофармацевтичними препаратами, Пергамон прес, 1987).

Орган

Отримана доза [мГр/МБк]

1

Поверхня кістки

17, 0

2

Кістковий мозок

11, 0

3

Стінка шлунка - товстий кишечник (ділянка верхня)

4, 7

4

Стінки шлунка - товстий кишечник(ділянка нижня)

1, 8

5

Стінки сечового міхура

1, 3

6

Молочні залози

0, 96

7

Стінки шлунка

0, 78

8

Наднирник

0, 78

9

Нирки

0, 78

10

Печінка

0, 78

11

Легені

0, 78

12

Яєчники

0, 78

13

Підшлункова залоза

0, 78

14

Селезінка

0, 78

15

Яєчка

0, 78

16

Щитоподібна залоза

0, 78

17

Матка

0, 78

18

Інші органи

0, 78

19

Тонка кишка

0, 023

У разі кісткових метастазів накопичення радіофармацевтичного препарату в них збільшується, отже, доза радіації значно вища, ніж в інших органах.

В групі з 10 пацієнтів із різним ступенем тяжкості захворювання вимірювали отриману дозу в метастази хребця. Таблиця показує найменшу, найбільшу та середню дозу (Blake, GM. et al. Strontium-89 therapy: Measurement of absorbed dose to skeletal metastases. J Nucl Med 1988; 29(4): 549-557. )

Доза радіації в метастазах хребця після внутрішньовенного введення стронцію-89

Отримана доза опромінювання мГр/МБк

Найменша

60

Найбільша

610

Середня

230

Ефективна доза після введення 150 МБк стронцію 89 складає 465 мЗв. (1CRP 80, 1998; p. 116)

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Стронцію хлорид89SrCl2ПОЛАТОМ не можна застосовувати для лікування у період вагітності або годування груддю. У випадку необхідності призначення стронцію хлориду89SrCl2ПОЛАТОМ у жінок репродуктивного віку необхідно виключити вагітність. Якщо у визначений термін у жінки немає менструації, її слід вважати вагітною до моменту виключення вагітності.

Перед призначенням стронцію хлориду89SrCl2ПОЛАТОМ жінці у період годування груддю, слід зважити можливість відстрочки подання радіоактивного ізотопу до завершення годування груддю.

У разі необхідності застосування стронцію хлориду89SrCl2ПОЛАТОМ жінкам, у період годування груддю слід повністю відмовитися від подальшого годування.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Немає даних.

Спосіб застосування та дози.

Стронцію хлорид89SrCl2ПОЛАТОМ призначати у вигляді одноразової внутрішньовенної ін'єкції, найчастіше доза відповідає активності 150 МБк в об'ємі близько 4 мл розчину. Для пацієнтів із зайвою або недостатньою масою тіла стронцію хлорид89SrCl2можна призначати з активністю 2 МБк/кг малої маси тіла. Таку ж саму активність рекомендується застосовувати пацієнтам літнього віку.

Не вимагається госпіталізація пацієнта.

У разі рецидивуючого болю допускається застосування ще однієї дози радіопрепарату після періоду не менше 3 місяцівз моменту попередньої дози, щоб зменшити ризик накопичувального мієлотоксичного ефекту. Не рекомендується подальше застосування препарату пацієнтам у яких не було відповідного покращання після попередньої дози.

Діти.

Протипоказане застосування лікарського засобу у педіатричній практиці.

Передозування.

Активність радіофармацевтичного препарату, що вводиться пацієнту, слід завжди розраховувати залежно від діагностичних показників та терапевтичного призначення.

Для стронцію хлориду89SrCl2невідомі випадки передозування, під якими слід розуміти введення надлишкових кількостей радіоактивної речовини.

Радіофармацевтичний препарат стронцію хлориду89SrCl2ПОЛАТОМ відноситься до препаратів, які слід вводити під суворим медичним контролем винятково в установах радіаційної медицини, кваліфікованим персоналом, отже, ризик будь-якого помилкового введення вкрай малий.

У випадку введення надмірної дози радіоактивної речовини ризик радіаційного опромінення можна зменшити через прискорене виведення радіофармацевтичного препарату з організму шляхом споживання великої кількості рідини, в результаті чого збільшиться кількість сечі та випорожнення сечового міхура.

Побічні реакції.

Ранньою побічною реакцією, що спостерігається після застосування стронцію хлориду89SrCl2 ПОЛАТОМ є тимчасове (протягом кількох днів) посилення болю, що спостерігається у деяких пацієнтів, найчастіше у перші дні (протягом 72 годин). Така реакція може свідчити про позитивну реакцію на лікування та може контролюватися тимчасовим збільшенням дози анальгетиків.

Пізнішою побічною реакцією застосування стронцію хлориду89SrCl2 є оборотне пригнічення кісткового мозку. У пацієнтів спостерігається тимчасове зниження кількості тромбоцитів у середньому на 30 % протягом 4-6 тижнів після лікування. Через 3-6 місяців кількість тромбоцитів, як правило, поверталася до початкового значення, швидкість нормалізації тромбоцитів залежить від поширеності пухлини під час терапії. У деяких пацієнтів, однак, спостерігається більш тяжка тромбоцитопенія, пов'язана із розвитком хвороби.

Вплив іонізуючого випромінювання може призвести до збільшення розміру пухлини або до вроджених дефектів. В усіх випадках слід переконатися, що ризик, пов'язаний із випромінюванням, менший за ризик, пов'язаний із захворюванням.

Термін придатності.

28 днів з дати виготовлення, зазначеної у спеціальному сертифікаті.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі нижче 25С. Не заморожувати.

Несумісність.

Не змішувати в одній ємності з іншими лікарськими засобами.

Упаковка.

Розчин для ін’єкцій; 37, 5 МБк/мл по 4 мл у флаконі об’ємом 10 мл, що транспортуються у свинцевому контейнері типу КТ.

Препарат упаковується у скляні флакони об’ємом10 мл, закриті гумовою пробкою та алюмінієвим ковпачком, розміщені у свинцевому захисному контейнері. Флакон містить об’єм розчину відповідної активності, визначеної в день атестації.

Категорія відпуску.

Поставляється тільки у спеціалізовані медичні заклади, що мають дозвіл на роботу з радіофармацевтичними препаратами. Для кожної поставки РФП надається спеціальний сертифікат.

Виробник/заявник.

Національний Центр Ядерних Досліджень.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності/місцезнаходження заявника.

вул. Анджея Солтана 7, Отвоцк, 05-400, Польща.