СТОПДІАР капсули 200 мг

Гедеон Ріхтер

Rp

Форма випуску та дозування

Капсули, 200 мг

Капсули, 200 мг

Упаковка

Блістер №12x1

Блістер №12x1

Аналоги

bioequivalence-icon

Rp

НІФУРОЗИД-ЗДОРОВ’Я
НІФУРОЗИД-ЗДОРОВ’Я 100 мг

ТОВ ФК Здоров'я(UA)

Капсули

Rp

ЕНТЕРОФУРИЛ
ЕНТЕРОФУРИЛ 100 мг

Босналек д.д.(BA)

Капсули

Rp

МИРОФУРИЛ
МИРОФУРИЛ 200 мг

ТОВ РОКЕТ-ФАРМ(UA)

Капсули

Rp

НІФУРОКСАЗИД АЛКАЛОЇД
НІФУРОКСАЗИД АЛКАЛОЇД 100 мг

Алкалоїд(MK)

Капсули

Rp

НІФУРОКСАЗИД-СПЕРКО
НІФУРОКСАЗИД-СПЕРКО 200 мг

Спільне українсько-іспанське підприємство Сперко Україна(UA)

Капсули

від 135.00 грн

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

НІФУРОКСАЗИД

Форма товару

Капсули тверді

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/14478/01/01

Дата останнього оновлення: 18.03.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 капсула тверда містить ніфуроксазиду 200 мг
  • Торгівельне найменування: СТОПДІАР
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Умови зберігання: Для лікарського засобу не потрібні спеціальні умови зберігання.
  • Фармакотерапевтична група: Антидіарейні препарати; засоби, що застосовуються для лікування інфекційно-запальних захворювань кишечнику. Протимікробні засоби, що застосовуються при кишкових інфекціях.

Упаковка

Блістер №12x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосуваннялікарського засобу

СТОПДІАР

(STOPDIAR)

Склад:

діюча речовина: 1капсулатверда містить ніфуроксазиду 200 мг;

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, крохмаль прежелатинізований, цукроза, магнію стеарат;

капсула тверда: желатин, титану діоксид (E 171), заліза оксид жовтий (E 172).

Лікарська форма. Капсули тверді.

Основні фізико-хімічні властивості: капсули тверді, желатинові, циліндричні, жовтого кольору. Гранулят, що міститься в капсулі, жовтого кольору.

Фармакотерапевтична група.

Антидіарейні препарати; засоби, що застосовуються для лікування інфекційно-запальних захворювань кишечнику. Протимікробні засоби, що застосовуються при кишкових інфекціях.

Код АТХ А07А Х03.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Ніфуроксазид– кишковий антисептик, похідне 5-нітрофурану; активний відносно більшості збудників кишкових інфекцій (також штамів-мутантів, стійких до інших протимікробних засобів): грампозитивних (родинаStaphylococcus) і грамнегативних (родинаEnterobacterіаceae: Escherichia, Citrobacter, Enterobacter, Klebsiella, Salmonella, Shigella, Proteus, Yersinia), а такожVibriocholerae. Нифуроксазид не активний відносно бактерій родуProteusvulgaris, Proteusmirabilis таPseudomonasaeruginosa.

Припускається, що ніфуроксазид пригнічує активність дегідрогеназ і порушує синтез білків у патогенних бактеріях.

У терапевтичних дозах практично не порушує рівноваги сапрофітної бактеріальної флори товстого кишечнику, не спричиняє розвитку резистентних штамів патогенних мікроорганізмів і перехресної стійкості бактерій до інших протимікробних засобів. Ефективність препарату не залежить від рН у просвіті кишки.

Фармакокінетика. Після перорального прийому практично не всмоктується з травного тракту, створюючи високу концентрацію діючої речовини у кишечнику. Завдяки фармакокінетичнимвластивостям препаратчинитьвиключно ентеральнуантисептичну дію, не володіє системноюантибактеріальноюактивностю та не спричиняєзагальнотоксичнихефектів. Виводиться з організмувнезміненому вигляді з калом.

Клінічні характеристики.

Показання.

Гостра діарея інфекційного генезу.

Протипоказання.

• Гіперчутливість до ніфуроксазиду тадоіншихпохіднихнітрофурану або до будь-якої з допоміжних речовин.

• Діти до7 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

• Під час лікування ніфуроксазидом не можна вживати алкогольні напої через можливість розвитку дисульфірамоподібних реакцій (див. розділ «Особливості застосування»).

• Слід уникати одночасного (в один і той же час) прийому інших пероральних лікарських засобівчерезсильніадсорбційнівластивостініфуроксазиду.

Особливості застосування.

•Ніфуроксазид не слід застосовувати більше 7 днів. Відсутні показання для тривалої терапії. Якщо діарея не припиняється протягом 3 днів з початку лікування, необхідна поглиблена діагностика з метою визначення причини розвитку симптомів. Може виникнути необхідність у антибіотикотерапії.

• У разі тяжкої інвазивної діареї з клінічними проявами загальної слабкості, підвищенням температури та симптомами інтоксикації, доцільно застосовувати антибіотик системної дії, оскільки ніфуроксазид не абсорбується з шлунково-кишкового тракту.

• У випадку появи реакції гіперчутливості (задишка, набряк обличчя, губ, язика, шкірні висипання, свербіж) слід негайно припинити прийом ніфуроксазиду.

• Під час лікування діареї для компенсації втрати рідини, спричиненої діареєю, потрібна постійна додаткова пероральна регідратація: необхідно вживати велику кількості напоїв, які містять сіль та цукор (із розрахунку середньої добової потреби в 2 літрах води для дорослої людини). У випадку тяжкої та тривалої діареї, сильного блювання або анорексії необхідна внутрішньовенна регідратація залежно від віку та стану пацієнта. При пероральній або внутрішньовенній регідратації необхідно дотримуватися інструкцій з розведення та застосування призначених для цього розчинів.

• Вживання алкоголю під час лікування ніфуроксазидом суворо заборонено у зв’язку з ризиком розвитку дисульфірамподібної реакції, яка проявляється загостренням діареї, блюванням, болем у животі, відчуттям жару на обличчі та у верхній частині тулуба, гіперемією, шумом у вухах, утрудненням дихання, тахікардією.

• Вживання їжі повинно зберігатися, але під час діареї слід враховувати рекомендації з дієтичного режиму: уникати вживання свіжих овочів та фруктів, гострої їжі, заморожених продуктів та холодних напоїв. Рекомендується запечене м’ясо та рис.

•Стопдіар містить цукрозу. У разівстановленої непереносимості деяких цукрів, слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб. Пацієнти зрідкіснимиспадковимиформаминепереносимості фруктози, синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції абонедостатністю сахарази-ізомальтазинеповинніприйматицейлікарськийзасіб.

Стопдіар містить 0, 072 г цукрози на дозу. З обережністю застосовують хворим на цукровий діабет.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Клінічні дані щодо застосування ніфуроксазиду під час вагітності відсутні. Тератогенні ефекти не були виявлені у дослідженнях на тваринах. За відсутності таких ефектів у тварин, мальформаційні ефекти у людей не очікуються. На сьогодні було доведено тератогенність речовин, що викликають утворення мальформацій у двох видів тварин під час добре контрольованих досліджень. Під час клінічного застосування відповідні дані відсутні для оцінки будь-якого мальформаційного або фетотоксичного ефекту ніфуроксазиду при застосуванні під час вагітності. Тому, як застережний захід, бажано уникати застосування ніфуроксазиду під час вагітності.

Годування груддю

Ніфуроксазид не всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Годування груддю залишається можливим у випадку короткотривалого лікування цим препаратом.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Ніфуроксазид не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Препарат застосовують внутрішньо, запиваючи невеликою кількістю води, незалежно від прийому їжі. Тривалість лікування–не більше 7 днів.

Дорослі. 1капсула4 рази на добу (через кожні 6 годин).

Діти віком від 7років. 1капсула3 або4 рази на добу (через кожні 6-8годин).

Діти. Препарат застосовують дітям віком від 7 років.

Передозування.

Специфічна інформація щодо симптомів передозування ніфуроксазиду відсутня.

Повідомлялося про один випадок передозування ніфуроксазиду у формі пероральної суспензії у 2-річної дитини, якаприйняланевідому кількість препарату. У цієї дитини виникала сонливість та діарея, в подальшому симптоми зникли. Якщо є підозра на передозування ніфуроксазидом, за пацієнтом варто ретельно спостерігати та призначити йому симптоматичне і підтримуюче лікування.

Побічні реакції.

З боку імунної системи

Частота невідома: алергічні реакції, як наприклад, кропив’янка, шкірний свербіж, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок. Виникнення алергічної реакції потребує відміни препарату. В подальшому хворому необхідно уникати прийому ніфуроксазиду та інших похідних нітрофурану.

З боку системи крові та лімфатичної системи

Повідомлялося про один випадок гранулоцитопенії.

З боку шлунково-кишкового тракту

Індивідуальні випадки гіперчутливості до ніфуроксазиду проявляються болями в животі, нудотою, блюванням і загостренням діареї.

У випадку появи таких скарг легкого ступеня немає необхідності у застосуванні спеціальної терапії або у припиненні застосування ніфуроксазиду. У випадку сильної інтенсивності скарг варто припинити застосування цього лікарського засобу. У такому випадку необхідно уникати прийому похідних нітрофурану у подальшому.

З боку шкіри та підшкірної сполучної тканини

Поодинокі (від > 1/10000 до < 1/1000): шкірні реакції у вигляді висипання. Повідомлялося про один випадок шкірної реакції у вигляді пустульозу у людини літнього віку. Повідомлялося про один випадок вузликового свербежу при наявності контактної алергії до ніфуроксазиду.

Звітність щодо підозрюваних побічних реакцій

Важливим є отримання звітності щодо підозрюваних побічних реакцій після реєстрації лікарського засобу. Це дозволяє продовжити моніторинг співвідношення користь/ризик. Медичних працівників просять повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції використовуючи національну систему інформування.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Для лікарського засобу не потрібні спеціальні умови зберігання.

Зберігати у недоступномуі непомітному для дітей місці.

Упаковка.

12 капсултвердиху блістері. 1 блістер укартоннійупаковці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

ТОВ «Гедеон Ріхтер Польща».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

05-825, м. Гродзиськ Мазовецький, вул. кн. Ю. Понятовського, 5, Польща.

Заявник.

ВАТ «Гедеон Ріхтер», Угорщина.

Місцезнаходження заявника.

Н-1103, Будапешт, вул. Демреї, 19-21, Угорщина.