Форма випуску та дозування

tab

Таблетки, 15 мг

Упаковка

Блістер №10x1

Варіанти дозування

Дозування

15 мг

Варіанти дозування

15 мг

Форма

Таблетки

Еквівалентність

В.4

Класифікація

Аналоги

Характеристика

  • Заявник: ПАТ "Хімфармзавод "Червона зірка", м. Харків, Україна
  • Наказ МОЗ: №787 від 14.11.2011
  • Реєстраційне посвідчення: UA/7257/01/01
  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30-12-2075
  • Склад: 1 таблетка містить: доксиламіну сукцинату 15 мг
  • Терміни зберігання: 2р.
  • Торгівельне найменування: СОНДОКС®
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Фармакотерапевтична група: Антигістамінні засоби для системного застосування. Снодійні та седативні засоби.

Упаковка

Блістер №10x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

СондокС®

(SONDOX)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: доксиламін, N,N-диметил-2[1-феніл-1-піридиніл)етоксі]етаноламін;

основні фізико-хімічні властивості:таблетки білого або майже білого кольору, круглої форми, з фаскою і рискою;

склад: 1 таблетка містить доксиламіну сукцинату 15 мг;

допоміжні речовини: магнію стеарат, лактози моногідрат (цукор молочний), крохмаль картопляний, целюлоза мікрокристалічна.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системного застосування.

Код АТС R06А А09.

Снодійні та седативні засоби. Код АТС N05C M.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Препаратмає протиалергічну дію. Проникає у центральну нервову систему і спричиняє виражену седативну дію, тому спеціально використовується як снодійний препарат. Снодійний препарат класу етаноламінів з групи блокаторів гістамінових Н1-рецепторів, має седативну та М-холіноблокуючу дії. Скорочує час засинання, збільшує тривалість і якість сну, при цьому не змінює фази сну.

Фармакокінетика. Доксиламіну сукцинат добре всмоктується із шлунково-кишкового тракту, біотрансформація здійснюється в печінці. Екскретується в грудне молоко. Основна частина доксиламіну сукцинату (приблизно 60 %) виводиться у незміненому вигляді із сечею, частина – з фекаліями.

Показання для застосування. Безсоння.

Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньо.Дорослим і дітям старше 15 років призначають по 1 таблетці препарату за 15-30 хв до сну. Залежно від індивідуальної реакції хворого, доза препарату може бути зменшена до 1/2 таблетки або збільшена до 2 таблеток. Тривалість лікування становить від 2 до 5 діб. Максимальна безперервна тривалість лікування препаратом Сондокс® становить близько 2 тижнів.

Побічна дія. Побічні реакції пов’язані з холіноблокуючою дією препарату: сухість у роті, порушення акомодації зору, запор, утруднене сечовипускання (особливо у хворих зі схильністю до цих явищ). Сонливість у денний час потребує зниження дози.

Протипоказання. Глаукома, порушення з боку уретри і простати, вагітність, період годування груддю, дитячий вік до 15 років, підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. Можливе тільки при застосуванні великих доз препарату.

Симптоми: збудження, галюцинації, атаксія, порушення координації рухів, атетоз, судоми. Симптоми виникають у вказаній послідовності, однак в деяких випадках першими симптомами гострого отруєння можуть бути тремор та атетоз. Часто спостерігаються симптоми атропінізації – мідріаз та параліч акомодації, гіперемія шкіри обличчя, гіпертермія. За відсутності лікування може розвинутися кома, що супроводжується колапсом.

Лікування. Симптоматичне. Проводять штучну вентиляцію легень, призначають протисудомні препарати.

Особливості застосування. Обмеження застосування:захворювання легенів. З підвищеною обережністю необхідно застосовувати препарат водіям та особам, які працюють з механізмами (зниження уваги, сонливість). Необхідно виключити вживання алкогольних напоїв.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні збарбітуратами, бензодіазепінами, клонідином, опіоїдними анальгетиками, нейролептиками, транквілізаторами спостерігається посилення пригнічувальної дії наЦНС. При одночасному застосуванні таблеток Сондокс® з атропіном чи іншими М-холіноблокаторами підвищується ризик виникнення антихолінергічних побічних явищ: сухість у роті,утруднене сечовипускання. Алкоголь посилює седативну дію доксиламіну.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °C. Термін придатності - 2 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері, по 1 або по 3 блістери в пачку з картону.

Виробник. ПАТ «Хімфармзавод «Червона Зірка».

Адреса. Україна, 61010, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1.