СОНДОКС таблетки 15 мг

Rp

Форма выпуска и дозировка

Таблетки, 15 мг

Таблетки, 15 мг

Упаковка

Блістер №10x1
Блістер №10x3

Блістер №10x1

Аналоги

Классификация

Классификация эквивалентности

B.4

info

Действующее вещество

ДОКСИЛАМИН

Форма товара

Таблетки

Условия отпуска

за рецептом

Rp

Регистрационное удостоверение

UA/7257/01/01

Дата последнего обновления: 23.10.2020

Характеристика

 • Взаимодействие с другими лекарственными средствами: При одночасному застосуванні з атропіном та атропіноподібними лікарськими засобами (іміпрамінові антидепресанти, антихолінергічні протипаркінсонічні препарати, атропінові спазмолітичні лікарські засоби, дизопірамід, фенотіазинові нейролептики) можуть розвиватися такі побічні ефекти як затримка сечі, запор, сухість у роті.
 • Дети: Застосовувати дітям віком від 15 років.
 • Заявитель: ПАТ "Хімфармзавод "Червона зірка", м. Харків, Україна
 • Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или другими механизмами: Препарат впливає на швидкість психомоторних реакцій, тому слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.
 • Приказ МЗ: №787 від 14.11.2011
 • Особые предостережения: Оскільки препарат містить лактозу, він протипоказанийпри вродженій галактоземії, при синдромі порушення абсорбції глюкози та галактози, лактазній недостатності.
 • Передозировка: Можливе тільки при застосуванні великих доз препарату.
 • Побочные реакции: Рідко розвиваються антихолінергічні ефекти: запор, сухість у роті, затримка сечовиділення, порушення акомодації, сильне серцебиття.
 • Индикация: Періодичне та транзиторне безсоння.
 • Противопоказания: Підвищена чутливість до доксиламіну сукцинату або до інших антигістамінних препаратів.
 • Регистрационное удостоверение: UA/7257/01/01
 • Срок действия регистрационного удостоверения: 30.12.2075
 • Состав: 1 таблетка містить: доксиламіну сукцинату 15 мг
 • Сроки хранения: 2р.
 • Торговое наименование: СОНДОКС®
 • Условия отпуска: без рецепта
 • Условия хранения: Зберігати при температурі не вище 250С.
 • Фармакологическая группа: Антигістамінні засоби для системного застосування. Снодійні та седативні засоби.

Упаковка

Блістер №10x1

Инструкция

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

СондокС®

(SONDOX)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: доксиламін, N,N-диметил-2[1-феніл-1-піридиніл)етоксі]етаноламін;

основні фізико-хімічні властивості:таблетки білого або майже білого кольору, круглої форми, з фаскою і рискою;

склад: 1 таблетка містить доксиламіну сукцинату 15 мг;

допоміжні речовини: магнію стеарат, лактози моногідрат (цукор молочний), крохмаль картопляний, целюлоза мікрокристалічна.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системного застосування.

Код АТС R06А А09.

Снодійні та седативні засоби. Код АТС N05C M.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Препаратмає протиалергічну дію. Проникає у центральну нервову систему і спричиняє виражену седативну дію, тому спеціально використовується як снодійний препарат. Снодійний препарат класу етаноламінів з групи блокаторів гістамінових Н1-рецепторів, має седативну та М-холіноблокуючу дії. Скорочує час засинання, збільшує тривалість і якість сну, при цьому не змінює фази сну.

Фармакокінетика. Доксиламіну сукцинат добре всмоктується із шлунково-кишкового тракту, біотрансформація здійснюється в печінці. Екскретується в грудне молоко. Основна частина доксиламіну сукцинату (приблизно 60 %) виводиться у незміненому вигляді із сечею, частина – з фекаліями.

Показання для застосування. Безсоння.

Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньо.Дорослим і дітям старше 15 років призначають по 1 таблетці препарату за 15-30 хв до сну. Залежно від індивідуальної реакції хворого, доза препарату може бути зменшена до 1/2 таблетки або збільшена до 2 таблеток. Тривалість лікування становить від 2 до 5 діб. Максимальна безперервна тривалість лікування препаратом Сондокс® становить близько 2 тижнів.

Побічна дія. Побічні реакції пов’язані з холіноблокуючою дією препарату: сухість у роті, порушення акомодації зору, запор, утруднене сечовипускання (особливо у хворих зі схильністю до цих явищ). Сонливість у денний час потребує зниження дози.

Протипоказання. Глаукома, порушення з боку уретри і простати, вагітність, період годування груддю, дитячий вік до 15 років, підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. Можливе тільки при застосуванні великих доз препарату.

Симптоми: збудження, галюцинації, атаксія, порушення координації рухів, атетоз, судоми. Симптоми виникають у вказаній послідовності, однак в деяких випадках першими симптомами гострого отруєння можуть бути тремор та атетоз. Часто спостерігаються симптоми атропінізації – мідріаз та параліч акомодації, гіперемія шкіри обличчя, гіпертермія. За відсутності лікування може розвинутися кома, що супроводжується колапсом.

Лікування. Симптоматичне. Проводять штучну вентиляцію легень, призначають протисудомні препарати.

Особливості застосування. Обмеження застосування:захворювання легенів. З підвищеною обережністю необхідно застосовувати препарат водіям та особам, які працюють з механізмами (зниження уваги, сонливість). Необхідно виключити вживання алкогольних напоїв.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні збарбітуратами, бензодіазепінами, клонідином, опіоїдними анальгетиками, нейролептиками, транквілізаторами спостерігається посилення пригнічувальної дії наЦНС. При одночасному застосуванні таблеток Сондокс® з атропіном чи іншими М-холіноблокаторами підвищується ризик виникнення антихолінергічних побічних явищ: сухість у роті,утруднене сечовипускання. Алкоголь посилює седативну дію доксиламіну.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °C. Термін придатності - 2 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері, по 1 або по 3 блістери в пачку з картону.

Виробник. ПАТ «Хімфармзавод «Червона Зірка».

Адреса. Україна, 61010, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1.