СОФРАДЕКС краплі

Санофі

Rp

Форма випуску та дозування

Краплі

Краплі

Упаковка

Флакон із крапельницею 5 мл №1x1

Флакон із крапельницею 5 мл №1x1

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Форма товару

Краплі очні/вушні

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/3360/01/01

Дата останнього оновлення: 13.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 06.03.2020
  • Склад: 1 мл містить фраміцетину сульфату 5, 0 мг, граміцидину 0, 05 мг, дексаметазону (як натрію метасульфобензоату) 0, 5 мг
  • Торгівельне найменування: СОФРАДЕКС®
  • Умови відпуску: за рецептом

Упаковка

Флакон із крапельницею 5 мл №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

СОФРАДЕКСÒ

(SOFRADEXÒ )

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: чистий, прозорий розчин, майже без кольору, з характерним запахом фенілетанолу;

склад: 1 мл містить фраміцетину сульфату 5, 0 мг, граміцидину 0, 05 мг, дексаметазону (як натрію метасульфобензоату) 0, 5 мг;

допоміжні речовини: літію хлорид, натрію цитрат, кислота лимонна, спирт феніл етиловий, спирт метильований промисловий, полісорбат 80, вода для ін`єкцій.

Форма випуску. Краплі очні/вушні.

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди у комбінації з протимікробними засобами. Код ATC S03C A 01.

Фармакологічні властивості. Комбінований препарат для місцевого застосування в офтальмологічній та отологічній практиці. Фраміцетину сульфат – аміноглікозидний антибіотик, діє бактерицидно, має широкий спектр дії. Граміцидин – антибіотик, який продукується Bacillus brevis Dubos, діє бактерицидно і бактеріостатично, активний відносно різноманітних грампозитивних мікроорганізмів. Дексаметазон – глюкокортикоїд з протизапальною, протиалергічною та протисвербіжною дією. При місцевому застосуванні в офтальмології зменшує біль, печіння, світлобоязнь, сльозотечу.

Показання для застосування. Поверхневі бактеріальні інфекції очей, які супроводжуються вираженим запальним і /або алергічним компонентом;

блефарит; інфікована екзема повік; халазіон; алергічний кон`юнктивіт; кератит rosacea; склерит, епісклерит, іридоцикліт. Препарат застосовують при зовнішньому отиті.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям (від 7 років) для лікування вух: 2 - 3 краплі 3 - 4 рази на добу; для лікування очей: 1 - 2 краплі щогодини, а в екстрених випадках – 2 рази на годину протягом 2 -3 днів з подальшим поступовим зниженням дози до 1 - 2 крапель 3 - 4 рази на добу.

Тривалість курсу лікування не повинна перевищувати 7 днів.

Спосіб застосування.

1. Зняти зовнішню кришку і відкрити 3. Зняти ковпачок з крапельниці,

флакон, рис. 1 нахилити флакон і пальцем

натиснути на гнучку поверхню

2. Закріпити пластикову крапельницю кришки, рис. 4

рис. 4

(додається) на горловинку флакона,

рис. 2 і 3

рис. 3

4. Після використання обов`язково закрити крапельницю ковпачком.

Побічна дія. Можливо виникнення реакцій надмірної чутливості у вигляді подразнення, відчуття жару, свербежу, дерматиту, болю. З боку очей: підвищення внутрішньоочного тиску та зумовлені цим ускладнення; субкапсулярна катаракта (при тривалому застосуванні); потоншення рогівки (при захворюваннях рогівки або склери, які супроводжуються зменшенням товщини цих оболонок ока).

Зазначені побічні ефекти зумовлені дексаметазоном, який входить до складу препарату.

Протипоказання. Підвищеначутливість до будь-якого інгредієнта препарату. Herpes simplex та інші вірусні інфекції рогівки та кон`юнктиви, туберкульоз очей, грибкові ураження очей, трахома, глаукома, перфорації барабанної перетинки.

Призначати СофрадексÒ дітям грудного і молодшого віку не рекомендується у зв`язку з можливістю пригнічення функції надниркових залоз.

Передозування. Повідомлень про передозування немає.

Особливості застосування. Препарат можна застосовувати тільки після встановлення точного діагнозу і виключення уражень вірусного та грибкового походження. Тривалість курсу лікування не повинна перевищувати 7 днів, крім випадків явної позитивної динаміки захворювання, оскільки тривале застосування глюкокортикоїду, який міститься у складі препарату СофрадексÒ , може приховувати скриті інфекції, а тривале застосування антимікробних інгредієнтів препарату сприяє виникненню стійкої мікрофлори.

Повторний курс лікування препаратом СофрадексÒ слід проводити за умови регулярного спостереження лікаря з метою запобігання підвищенню внутрішньоочного тиску, утворенню катаракти або виникненню інфекцій ока.

Слід зважати на те, що фраміцетин, який входить до складу препарату СофрадексÒ , є аміноглікозидним антибіотиком, якому властива ототоксичність, особливо при його застосуванні у великих дозах та хворими із нирковою та печінковою недостатністю.

Тривалий інтенсивний курс місцевого лікування може справляти загальну системну дію.

У разі захворювань, спричинених потоншенням рогової оболонки ока, будь-яке застосування стероїдів може спричинити її перфорацію.

Безпека застосування препарату під час вагітності та у період годування груддю не встановлена.

Вплив на здатність керувати автомобілем і працювати з машинами та механізмами

Пацієнтам, які застосовують препарат СофрадексÒ для лікування очей, через можливе затуманювання зору слід утримуватись від керування автомобілем і роботи з машинами та механізмами, які потребують підвищеної візуальної уваги.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Даних немає.

Умови та термін придатності. Зберігати при температурі не вище +250 С в сухому недоступному для дітей місці.

Термін придатності - 2 роки.

Термін придатності після розкриття флакона – 1 місяць

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 5 мл у флаконах №1 (по 1 флакону, разом із поліетиленовою крапельницею, розміщеному в картонній коробці).

Виробник. Авентіс Фарма Лімітед, Індія.

Адреса. Мумбей 400093, Індія.