СЛАБІЛАКС-ЗДОРОВ’Я краплі 7,5 мг/мл

ТОВ ФК Здоров'я

Форма випуску та дозування

Краплі, 7,5 мг/мл
Таблетки, 7,5 мг

Краплі, 7,5 мг/мл

Упаковка

Флакон 15 мл №1x1
Флакон 30 мл №1x1

Флакон 15 мл №1x1

Аналоги

bioequivalence-icon
ПІКОЛАКС
ПІКОЛАКС 7,5 мг/мл

Фармак(UA)

Краплі

ГУТТАЛАКС ПІКОСУЛЬФАТ
ГУТТАЛАКС ПІКОСУЛЬФАТ 7,5 мг/мл

ТОВ Санофі-Авентіс Україна(UA)

Краплі

ПІКОНОРМ
ПІКОНОРМ 7,5 мг/мл

ПрАТ ФФ Дарниця(UA)

Краплі

Класифікація

Класифікація еквівалентності

B.4

info

Діюча речовина

НАТРІЮ ПІКОСУЛЬФАТ

Форма товару

Краплі для перорального застосування

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/12465/02/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 мл (15 крапель) містить натрію пікосульфату 7, 5 мг
  • Торгівельне найменування: СЛАБІЛАКС-ЗДОРОВ'Я
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Умови зберігання: Зберігатиунедоступному для дітей місці.
  • Фармакотерапевтична група: Контактні проносні засоби.

Упаковка

Флакон 15 мл №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосуваннялікарського засобу

СЛАБІЛАКС-ЗДОРОВ’Я

Склад:

діюча речовина: 1мл (15 крапель) містить натрію пікосульфату 7, 5 мг;

допоміжні речовини: натріюбензоат(Е 211), сорбіт (Е 420), кислота лимонна, натрію цитрат, вода очищена.

Лікарська форма. Краплі оральні.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин від безбарвного дозлегка зеленувато-жовтуватого кольору.

Фармакотерапевтична група. Контактні проносні засоби. Код АТХ A06A В08.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Натріюпікосульфат, діюча речовина препаратуСлабілакс-Здоров’я, є проносним (послаблюючим) засобом місцевої діїтриарилметановоїгрупи. Натріюпікосульфат після бактеріального розщеплення у товстій кишці стимулює її слизову оболонку, прискорюючи перистальтику, сприяє кумуляції води та електролітів у просвіті товстої кишки. Результатом цього є стимуляція дефекації, зменшення часу транзиту і пом’якшення калу.

Фармакокінетика. Абсорбція ірозподіл. Після перорального застосування натріюпікосульфат досягає товстого кишечнику без суттєвої абсорбції.

Біотрансформація. Активний метаболітбіс-(п-гідроксифеніл)-піридил-2-метан (БГПМ) утворюється після бактеріального розщеплення у товстій кишці.

Елімінація. Після перетворення тільки невелика кількістьБГПМ поглинається. Після перорального прийому 10 мг натріюпікосульфату10, 4 % від загальної дози виводиться у вигляді БГПМглюкуронідуз сечею через 48 годин. Крім того БГПМ виводиться у виглядіглюкуронідуз жовчю.

Взаємозв’язок між фармакокінетикою іфармакодинамікою. Початок дії препарату зазвичай відбувається через 6-12 годин після прийому препарату, залежно від вивільнення активного метаболіту (БГПМ). Проносний ефект препарату не корелює з рівнем активного метаболіту у плазмі.

Клінічні характеристики.

Показання. Запори або випадки, що потребують полегшення дефекації.

Як і інші проносні засоби, Слабілакс-Здоров’я не слід застосовувати щодня або протягом тривалого періоду без встановлення причини запору.

Протипоказання.

ñ Підвищена чутливість до діючої речовини, іншихтриарилметанівабо до будь-якої з допоміжних речовин препарату.

ñ Кишкова непрохідність.

ñ Тяжкі болючі та/або гарячкові захворювання органів черевної порожнини (наприклад апендицит), що потенційно пов’язані з нудотою та блюванням.

ñ Гострі запальні захворювання кишечнику.

ñ Гострий абдомінальний біль, що супроводжується нудотою та блюванням, що може вказувати на вищезазначені гострі захворювання.

ñ Сильне зневоднення.

ñ Рідкісна спадкова непереносимість будь-якої з допоміжних речовин препарату, наприклад, існує вірогідність невстановленої непереносимості фруктози (див. розділ«Особливості застосування»).

Слабілакс-Здоров’я слід приймати під медичним наглядом при станах, які пов’язані з порушенням водного та електролітного балансу (наприклад при тяжкому порушенні функції нирок).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Одночасне застосування великих доз препаратуСлабілакс-Здоров’я тадіуретиківабо кортикостероїдів може збільшити ризик порушення електролітного балансу, що може призвести до підвищення чутливості до серцевихглікозидів.

Одночасне застосування з антибіотиками може послаблювати проносну діюпрепарату.

Особливості застосування. Пацієнтам, які страждають на хронічний запор, слід провести повну діагностикута встановити причину запору.

Тривале застосування препарату може призвести до порушень рідинного та електролітного балансу та до гіпокаліємії.

Припинення застосування препарату може призвести до поновлення симптомів. ЯкщоСлабілакс-Здоров’язастосовувати при хронічних запорах протягом тривалого часу, будь-яке поновлення симптомів може мати більш виражений характер.

Повідомляли про випадки запаморочення та/або синкопе, які у часі збігалися з застосуванням натрію пікосульфату. Наявна інформація дає змогу припустити, що зазначені явища відповідають синкопе при дефекації (асоційованої з пробою Вальсальви) або пов’язані з вазовагальною відповіддю на біль у животі.

1мл крапель містить 0, 45 г сорбіту, тобто 0, 6 г сорбіту у кожній максимально рекомендованій добовій дозі. Якщо у пацієнта встановлена непереносимість деякихцукрів, треба проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Немає достатніх досліджень з участю вагітних жінок. З огляду на безпеку, якщо можливо, препаратне слід застосовуватиу періодвагітності.

Клінічні дані показують, що ні активний метаболіт БГПМ, ні його глюкуроніди не проникають у грудне молоко. Таким чином, препаратможна застосовуватиу періодгодування груддю.

Дослідження з оцінки впливу на фертильність не проводилися.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Досліджень впливу на здатність керувати автомобілем та працювати з іншими механізмами не проводили.

Однак пацієнтів слід попередити про можливість розвитку внаслідок вазовагальної реакції (зокрема абдомінального спазму) таких побічних реакцій як запаморочення та/або синкопе. У разі виникнення абдомінального спазму хворому слід уникати таких потенційно небезпечних видів діяльностей, як керування автотранспортом або робота з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози. Дорослим: 10-20 крапель (що відповідає 5-10 мг натрію пікосульфату);

дітям віком від 4 років (тільки за призначенням лікаря): 5-10 крапель (що відповідає 2, 5-5 мг натрію пікосульфату).

Рекомендовано почати з найнижчої дози. Доза може бути скоригована до максимальної рекомендованої дози для регулярногостулу. Максимальну добову дозу, що становить 20 крапель (для дорослих) або 10 крапель (для дітей віком від 4 років і вище), не слідперевищувати.

Слабілакс-Здоров’я необхідно приймати на ніч. Після застосуванняпрепаратувипорожнення кишечнику відбувається через 10-12 годин. Препарат можна застосовувати як з рідиною, так і без неї.

Слабілакс-Здоров’я не слід застосовувати щодня або протягом тривалого періоду без встановлення причини запору.

Діти. Препарат застосовувати дітям віком від 4 років тільки за призначенням лікаря.

Передозування. Передозування може призвести до рідкого випорожнення (діареї), кишкових спазмів та клінічно значущої втрати рідини, калію та інших електролітів.

При гострому передозуванні наслідки можуть бути мінімізовані або усунуті шляхом примусового блювання або промивання шлунка через короткий час після прийому препаратуСлабілакс-Здоров’я. Може виникнути необхідність у поповненні рідиною та корекції електролітного балансу. Можна застосовуватипротиспазматичні засоби.

Повідомляли про ішемію слизової оболонки товстого кишечнику при застосуванні великих дозпрепарату, значно більших за звичайно рекомендовані при запорах.

Слабілакс-Здоров’я, як і інші проносні засоби, при тривалому передозуванні може призвести до хронічної діареї та болю у животі, гіпокаліємії, вторинногогіперальдостеронізмута, можливо, до утворення каменів у нирках. При тривалому зловживанні проносними засобами повідомлялося про ураження ниркових канальців, метаболічний алкалоз, послаблення м’язів у результатігіпокаліємії.

Побічні реакції.

З боку шкіри та підшкірної жирової клітковини: ангіоневротичний набряк, токсидермія, висип, свербіж.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості.

З боку нервової системи: запаморочення, синкопе.

Вірогідність виникнення запаморочення та синкопе пов’язана з вазовагальною реакцією (такою як абдомінальний спазм або дефекація) (див. розділ«Особливості застосування»).

З боку шлунково-кишкового тракту: діарея, кольки у животі, абдомінальний біль, дискомфорт у животі, блювання, нудота.

Тривале та надмірне застосування препарату може призвести до втрати рідини, калію та інших електролітів. Це, у свою чергу, може призвести до послаблення м’язів і порушення серцевої функції, особливо при одночасному застосуванні препарату з діуретиками або кортикостероїдами.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковціпри температурі не вище 25°С.

Зберігатиунедоступному для дітей місці.

Упаковка. По 15мл або 30мл у флаконі у коробці.

Категорія відпуску. Без рецепта.

Виробник. Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності. Україна, 61013, Харківська обл. , місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22.