ШЛУНКОВІ КРАПЛІ краплі

Форма випуску та дозування

Краплі

Краплі

Упаковка

Флакон 25 мл №1x1
Флакон-крапельниця 25 мл №1x1

Флакон 25 мл №1x1

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

-

Форма товару

Краплі

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/8740/01/01

Дата останнього оновлення: 23.10.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Валеріана, яка входить до складу лікарського засобу, може потенціювати дію седативних, снодійних, аналгетичних, спазмолітичних та серцевих засобів.
 • Діти: Препарат протипоказаний дітям віком до 12 років.
 • Заявник: ТОВ "Тернофарм", м. Тернопіль, Україна
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: У період лікування слід утримуватись від керування автомобілем та виконання роботи, що потребує підвищеної уваги та швидкості реакції.
 • Наказ МОЗ: №148 від 18.03.2011
 • Особливі застереження: Пацієнтам зі шлунково-стравохідним рефлюксом (печією) слід уникати застосування препарату, оскільки може збільшитися печія.
 • Передозування: Симптоми:посилення проявів побічних реакцій, головний біль, запаморочення, загальна слабкість, нудота, блювання, біль у животі, тахікардія, зниження артеріального тиску, збудження, дратівливість, тремор, безсоння, гіпертермія, пригнічення центральної нервової системи, зниження гостроти слуху та зору, пригнічення активності дихального і судинного центрів, втрата свідомості.
 • Побічні реакції: При індивідуальній підвищеній чутливості до компонентів препарату можливий розвиток місцевих алергічних реакцій (висипання, свербіж, гіперемія та набрякання шкіри).
 • Показання: Гастралгія, невиразкова диспепсія, хронічний гастрит зі зниженою секреторною функцією шлунка, дискінезія жовчовивідних шляхів за гіперкінетичним типом.
 • Протипоказання: Підвищена чутливість до компонентів препарату.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/8740/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Синонімічне найменування: Comb drug
 • Склад: 100 мл розчину містять красавки (беладони) настойки 10 мл, валеріани настойки 40 мл, полину настойки 30 мл, м'яти перцевої настойки 20 мл;
 • Терміни зберігання: 3р.
 • Торгівельне найменування: ШЛУНКОВІ КРАПЛІ
 • Умови відпуску: без рецепта
 • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.
 • Фармакологічні властивості: Фармакодинаміка.Знеболювальна дія крапель при гастралгії зумовлена дією суми алкалоїдів красавки. Препарат чинить помірну спазмолітичну дію, має седативний ефект за рахунок валеріани і м’яти перцевої, що входять до складу препарату; настойка полину нормалізує функції шлунка,рефлекторно спричиняє посилення секреції шлункового соку, покращення процесу травлення.
 • Фармакотерапевтична група: Засоби, що застосовуються при функціональних порушеннях шлунково-кишкового тракту.

Упаковка

Флакон 25 мл №1x1

Інструкція

Інструкція

для медичного застосування препарату

ШЛУНКОВІ КРАПЛІ

Склад лікарського засобу:

діючі речовини:100 мл розчину містять красавки (беладони) настойки 10 мл, валеріани настойки 40 мл, полину настойки 30 мл, м'яти перцевої настойки 20 мл;

допоміжна речовина: вміст етанолу не менше 65 %.

Лікарська форма. Краплі.

Рідина червоно-бурого кольору із характерним запахом. В процесі зберігання можливе випадання осаду.

Назва і місцезнаходження виробника.

ВАТ "Тернопільська фармацевтична фабрика"

або ТОВ «Тернофарм».

Україна, 46010, м. Тернопіль, вул. Фабрична, 4.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при функціональних порушеннях шлунково-кишкового тракту. Код АТС А03В.

Знеболювальна дія крапель при гастралгії зумовлена дією суми алкалоїдів красавки. Препарат чинить помірну спазмолітичну дію, має седативний ефект за рахунок валеріани і м'яти перцевої, що входять до складу препарату; настойка полину нормалізує функції шлунка, рефлекторно спричиняє посилення секреції шлункового соку, покращення процесу травлення.

Показання для застосування. Гастралгія, невиразкова диспепсія, хронічний гастрит зі зниженою секреторною функцією шлунка, дискінезія жовчовивідних шляхів за гіперкінетичним типом.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Глаукома, підвищена шлункова секреція, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, рефлюкс-езофагіт, епілепсія, депресія та інші захворювання, що супроводжуються пригніченням діяльності ЦНС, бронхіальна астма, спазмофілія, дитячий вік до 12 років.

Особливі застереження. Ефект препарату знижується в осіб, які палять та вживають гостру й гарячу їжу.

Застосування у період вагітності або годування груддю. В періоди вагітності і годування груддю доцільність застосування вирішує лікар з урахуванням співвідношення користь для матері/ризик для дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. У період лікування слід утримуватись від керування автомобілем та виконання роботи, що потребує підвищеної уваги та швидкості реакції.

Діти. Препарат протипоказаний дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям старше 12 років призначають внутрішньо по 15 – 30 крапель з невеликою кількістю кип'яченої води 3-4 рази на добу за півгодини до їди. Тривалість курсу лікування визначає лікар залежно від досягнутого ефекту та переносимості препарату.

Передозування. Можуть спостерігатися сонливість, пригнічений стан, зниження працездатності, порушення функцій шлунково-кишкового тракту (секретомоторної), судоми, галюцинації. Терапія симптоматична.

Побічні ефекти. При індивідуальній підвищеній чутливості до компонентів препарату можливий розвиток місцевих алергічних реакцій (висипи, свербіж, гіперемія та набрякання шкіри).

З боку центральної нервової системи – сонливість, пригнічення емоційних реакцій, психічна депресія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Валеріана, яка входить до складу лікарського засобу, може потенціювати дію седативних, снодійних, аналгетичних, спазмолітичних та серцевих засобів. Алкалоїди красавки зменшують або припиняють дію м-холіноміметиків, антихолінестеразних речовин, потенціюють аритмогенну дію інгібіторів МАО, серцевих глікозидів, клофеліну, холінолітичні властивості хінідину, новокаїнаміду, ефекти барбітуратів, адреноміметиків, антигістамінних препаратів, транквілізаторів. З ацетатом свинцю, солями кальцію, таніном, настойкою конвалії утворює осадки.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. В захищеному від світла місці при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 25 мл у флаконах-крапельницях або флаконах.

Категорія відпуску. Без рецепта.