СЕРМІОН таблетки 30 мг

Rp

Форма випуску та дозування

Таблетки, 30 мг

Таблетки, 30 мг

Упаковка

Блістер №15x2

Блістер №15x2

Аналоги

Класифікація

Класифікація еквівалентності

A

info

Діюча речовина

НІЦЕРГОЛІН

ATX

-

Форма товару

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/5183/01/01

Дата останнього оновлення: 23.10.2020

Характеристика

 • Вагітність і годування груддю: Ніцерголін не чинить токсичної дії на репродуктивну функцію вагітних самок щурів та кролів. Клінічних досліджень за участю вагітних жінок не проводилося.З огляду на схвалені показання, застосування ніцерголіну вагітними жінками та жінками, які годують груддю, малоймовірне.Під час вагітності ніцерголін слід застосовувати лише в тих випадках, коли потенційна користь для пацієнтки переважає потенційні ризики для плода.
 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Препарат слід застосовуватиз обережністю разоміз:
 • Заявник: Пфайзер Інк., США
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: Хоча клінічні ефекти препарату Серміон® використовують для покращення уваги та концентрації, його вплив на здатність керувати транспортними засобами та працювати з іншимимеханізмами при цьому ніколи не вивчався.Томунеобхідно з обережністю проводити лікування, беручи до уваги основне захворювання пацієнтів.Під час керування транспортними засобами або роботи зіншими механізмами слід враховувати те, що час від часу може виникати запаморочення або сонливість (див. розділ«Побічні реакції»).
 • Наказ МОЗ: №648 від 05.10.2011
 • Особливі застереження: Дослідження з однократним або багаторазовим застосуванням ніцерголіну виявили, що ніцерголін може знижувати систолічний артеріальний тиск та значно меншою мірою ‒ діастолічний артеріальний тиск у пацієнтів із нормальним артеріальним тиском і пацієнтів із підвищеним артеріальним тиском.Ці ефекти можуть варіювати, оскільки інші дослідження не виявили змін систолічного або діастолічного артеріального тиску.
 • Передозування: При застосуванні високих доз ніцерголіну можливетимчасове зниження артеріального тиску. Зазвичай такий стан не потребує спеціального лікування, достатньо полежати кілька хвилин. У виняткових випадках вираженої недостатності мозкового та серцевого кровообігу доцільним є застосування симпатоміметиків і постійний контроль артеріального тиску.
 • Побічні реакції: Категорії частоти виражені як: дуже часто (≥ 1/10); часто (від≥ 1/100 до < 1/10); нечасто (від ≥ 1/1000 до < 1/100); рідко (від ≥ 1/10 000 до < 1/1000); дуже рідко (< 1/10 000); частота невідома (частоту не можна встановити за наявними даними).
 • Показання: Постінсультні стани, судинна деменція (мультиінфарктна деменція), дегенеративні стани, пов’язані із деменцією (сенільна та пресенільна деменція типу Альцгеймера, деменція при хворобі Паркінсона).
 • Протипоказання: Підвищена чутливість доніцерголіну, до алкалоїдів ріжків або до будь-якого іншого компонента препарату. Нещодавно перенесений інфаркт міокарда, гостра кровотеча, ортостатична гіпотензія, тяжка брадикардія.
 • Реєстраційне посвідчення: UA/5183/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 1 таблетка містить ніцерголіну 30 мг
 • Терміни зберігання: 3 роки
 • Торгівельне найменування: СЕРМІОН®
 • Умови відпуску: за рецептом
 • Умови зберігання: Зберігати при температурі не вище 25 °C.
 • Фармакотерапевтична група: Засоби, що впливають на серцево-судинну систему. Периферичні вазодилататори. Алкалоїди ріжків. Ніцерголін.

Упаковка

Блістер №15x2

Інструкція

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

СЕРМІОН®

(SERMION®)

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить ніцерголіну 30 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кальцію фосфат дигідрат двоосновний, натрію карбоксиметилцелюлоза, магнію стеарат; оболонка: гідроксипропілметилцелюлоза, силікон, поліетиленгліколь 6000, титану діоксид (E 171), заліза оксид жовтий (E 172).

Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Периферичні вазодилятатори. Алкалоїди ріжків.

Код АТС С04А Е02.

Клінічні характеристики.

Показання.

Cтани, що характеризуються погіршенням когнітивної функції, постінсультних станів, судинної деменції (мультиінфарктна деменція), дегенеративних станів, пов’язаних із деменцією (сенільна та пресенільна деменція альцгеймерівського типу, деменція при хворобі Паркінсона).

Протипоказання.

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату або до алкалоїдів ріжків, нещодавно перенесений інфаркт міокарда, гостра кровотеча, ортостатична гіпотензія, тяжка брадикардія, вагітність, період годування груддю.

Спосіб застосування та дози.

Рекомендована доза препарату Серміон® складає 1 таблетку 1-2 рази на добу (30–60 мг). Звичайна добова доза для дорослих складає 30 мг. Тимчасово добову дозу можна збільшити до 60 мг.

У випадку судинних розладів очей або внутрішнього вуха рекомендована доза складає 30 мг на добу.

Препарат слід приймати перед їдою з невеликою кількістю води, не розжовуючи.

Якщо призначено прийом один раз на добу, то препарат бажано прийняти вранці.

Пацієнти літнього віку. Згідно з результатами досліджень фармакокінетики і переносимості препарату, корекцію дозування проводити не потрібно.

Оскільки виведення через нирки є головним шляхом елімінації (80 %) ніцерголіну та його метаболітів, рекомендується зменшити дозу пацієнтам із порушеннями функції нирок (креатинін сироватки ≥ 2 %).

Ефект від лікування збільшується поступово. Оскільки зазвичай лікування тривале, то через відповідні проміжки часу, але щонайменше кожні 6 місяців, лікар має приймати рішення про продовження лікування.

Побічні реакції.

Рідко повідомлялося про наступні нетяжкі побічні ефекти.

Розлади травного тракту: запор, нудота, блювання, збільшення кислотності шлункового соку, діарея, біль у животі.

Серцево-судинні розлади: артеріальна гіпотензія, запаморочення, напади стенокардії, похолодання кінцівок, тахікардія.

Розлади функції нервової системи: запаморочення, головний біль, сплутаність свідомості, сонливість, безсоння.

Алергічні реакції: ангіоневротичний набряк, свербіж, шкірні висипання.

Репродуктивні порушення у чоловіків: порушення еякуляції.

Загальні розлади: відчуття жару, припливи, пітливість, біль у кінцівках, підвищення температури тіла

Під час клінічних досліджень спостерігалося підвищення рівня сечової кислоти у крові, що не залежало як від призначеної дози, так і від тривалості лікування.

Передозування.

Високі дози препарату Серміон® зрідка можуть спричинювати швидкоплинне зниження артеріального тиску. Зазвичай такий стан не потребує спеціального лікування, достатньо пацієнта покласти в лежаче положення. У виняткових випадках вираженої недостатності мозкового та серцевого кровообігу може бути призначена терапія симпатоміметиками під моніторингом артеріального тиску.

Застосування у період вагітності та годування груддю.

Токсикологічні дослідження не показали тератогенного впливу ніцерголіну.

Враховуючи його показання, застосування препарату Серміон® у вагітних жінок та жінок, які годують груддю, малоймовірне. Якщо показання для лікування обґрунтовано, його необхідно розпочинати тільки після оцінки співвідношення користі для матері та ризиком для плоду.

Діти.

Враховуючи показання, препарат не застосовують для лікування дітей.

Особливості застосування.

Загалом у рекомендованих терапевтичних дозах Серміон® не спричиняє зміни артеріального тиску. У пацієнтів, схильних до артеріальної гіпертензії, препарат може поступово знижувати рівень артеріального тиску. Слід з обережністю застосовувати препарат у хворих зі стенокардією навантаження та вираженим атеросклерозом. На початку лікування можливий розвиток ортостатичної гіпотензії. Для лікування хворих на подагру чи із гіперурикемією в анамнезі або під час лікування препаратами, що впливають на метаболізм та екскрецію сечової кислоти, Серміон® слід застосовувати з обережністю.

Оскільки приблизно 80 % метаболітів ніцерголіну виділяється з сечею, бажано зменшувати дозу препарату у пацієнтів з порушенням функції нирок (креатинін сироватки ≥ 2 мг/дл або 175 ммоль/л).

Ефект від застосування препарату збільшується поступово. Отже, препарат слід застосовувати протягом тривалого часу. Бажано, щоб кожні 6 місяців лікар оцінював ефект і приймав рішення щодо доцільності продовження застосування препарату.

На час застосування препарату слід утримуватися від вживання алкоголю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або під час роботи з іншими механізмами.

Під час лікування препаратом, а також беручи до уваги основне захворювання, пацієнтам необхідно бути обережним при керуванні автотранспортом або під час роботи з іншими механізмами.

Хоча клінічні ефекти препарату Серміон® використовують для покращання уважності і сконцентрованості, його вплив на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами ніколи не вивчався.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші форми взаємодій.

З обережністю препарат застосовують із:

- антигіпертензивними засобами (Серміон® може потенціювати їх ефекти);

- препаратами, що також метаболізуються системою цитохрому Р450 2D6, тому що неможливо виключити взаємодію з цими засобами (такими як хінідін, більшість антипсихотичних засобів, у тому числі клозапін, рисперидон, галоперидол, тіоридазин);

- ацетилсаліциловою кислотою (може подовжитися час кровотечі);

- препаратами, що впливають на метаболізм сечової кислоти (можуть змінюватися метаболізм та екскреція сечової кислоти).

Серміон® не можна застосовувати одночасно з засобами, які збуджують ЦНС, альфа- та бетаадреноміметиками. При одночасному застосуванні з антикоагулянтами та антиагрегантами необхідно контролювати параметри зсідання крові.

Препарат може посилювати ефекти холіноміметичних засобів.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Після внутрішнього застосування ніцерголін піддається швидкому та значному метаболізму, внаслідок чого утворюється низка метаболітів, які також мають вплив на різні рівні ЦНС.

Серміон® позитивно впливає на емоційний стан, здатність до концентрації та рівень бадьорості.

За умов внутрішнього застосування Серміон® проявляє численні нейрофармакологічні ефекти: він не тільки підвищує надходження та споживання глюкози в мозку, підсилює біосинтез білка та нуклеїнових кислот, але, схоже, що він впливає на різні нейротрансмітерні системи.

Після постійного внутрішнього застосування препарату Серміон® спостерігалися також підвищення активності CAT (холін-ацетилтрансферази) та щільності мускаринових рецепторів. Більш того, як у in vitro, так і у in vivo дослідженнях ніцерголін істотно підвищував активність AchE (ацетилхолінестерази). Як одноразове, так і постійне пероральне застосування збільшувало швидкість кругообігу базального та агоніст-чутливого фосфоінозитиду. Серміон® також підвищував активність та перенос до ділянки мембрани Ca-залежних ізоформ протеїкінази С (ПКЦ). Ці ферменти беруть участь у механізмі виділення розчинного APP (амілоїдного попередника білку), що призводить до збільшення його виділення та зменшення аномального утворення бета-амілоїду, як це було показано у культурах нейробластоми людини.

Завдяки антиоксидантним властивостям та здатності активізувати детоксикаційні ферменти Серміон® в експериментальних моделях як in vivo, так і in vitro попереджав загибель клітин, спричинену оксидативним стресом та апоптозом.

Серміон® послаблює вікове зменшення mRNA експресії нейрональної синтази оксиду азоту (nNOS), що також може впливати на поліпшення когнітивної функції.

Фармакокінетика.

Після перорального застосування ніцерголін швидко та майже повністю поглинається. Пікове значення радіоактивності у сироватці крові після введення добровольцям низьких доз (4-5 мг) ніцерголіну з радіоактивною міткою мало місце через 1,5 години. Проте, у разі застосування пероральних терапевтичних доз 30 мг міченого H3-ніцерголіну, пікова концентрація радіоактивності у сироватці крові здорових добровольців спостерігалася через 3 години з періодом напіввиведення приблизно 15 годин.

Абсолютна біодоступність ніцерголіну після перорального застосування складає приблизно 5 % внаслідок його печіночкового кліренсу та досистемного метаболізму.

Після перорального застосування терапевтичних доз ніцерголіну у здорових добровольців площа під кривою радіоактивності сироватки становила 81 % та 6 % значення, розрахованого для двох головних метаболітів ніцерголіну: MDL та MMDL, відповідно. Пікові рівні в плазмі крові MMDL та MDL досягалися приблизно через 1 год та 4 год після введення з періодом напіввиведення 13 год та 14 год.

Розподіл препарату у тканинах швидкий та екстенсивний, що відображається короткою фазою розподілу радіоактивності у сироватці крові. Об’єм розподілу ніцерголіну досить великий (> 105 л), що, можливо, відображає метаболізм у крові та розподіл у клітинах крові та тканинах. Ніцерголін широко зв’язується з білками плазми крові людини, при цьому спостерігається більша спорідненість до α-кислого глікопротеїну, ніж до альбуміну сироватки. Виділення з сечею – це головний шлях елімінації у людини, 80 % і 10 – 20 % загальної дози радіоактивно міченого ніцерголіну було визначено у сечі та у фекаліях, відповідно. Ніцерголін екстенсивно метаболізується перед виведенням. Його метаболізм головним чином відбувається шляхом гідролізу ефірних зв’язків з утворення MMDL, а потім – MDL шляхом деметиляції. Процес деметиляції відбувається за допомогою каталітичної дії ізоензиму CYP2D6. У людей головним чином утворюється MDL, який становить 50 % загальної дози та 74 % радіоактивності, що визначається у сечі.

У пацієнтів із тяжким порушенням функції нирок спостерігалося значне зменшення виділення MDL із сечею.

Вторинний метаболічний шлях 1-деметил-ніцерголіну (1-DN) формується шляхом деметиляції 1-DN, який потім метаболізується до MDL шляхом гідролізу ефірних зв’язків.

Фармацевтичні характеристики:

основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки, вкриті непрозорою плівковою оболонкою жовтого кольору.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ºС.

Упаковка. По 15 таблеток у блістері; по 2 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. Пфайзер, Італія С.р.л.

Місцезнаходження.

Localitá Marino del Tronto , 63100 Ascoli Piceno (AP), Italy.