СЕЛЕНАЗА розчин 50 мкг/мл

біосин Арцнайміттель ГмбХ

Rp

Форма випуску та дозування

Розчин, 50 мкг/мл
Розчин, 50 мкг/мл

Розчин, 50 мкг/мл

Упаковка

Ампули 2 мл №20x1
Флакон 10 мл №10x1

Ампули 2 мл №20x1

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

НАТРІЮ СЕЛЕНІТ

Форма товару

Розчин для перорального застосування

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/8796/01/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.05.2024
  • Склад: 1 мл розчину містить натрію селеніту пентагідрату еквівалентно селену 50 мкг
  • Торгівельне найменування: СЕЛЕНАЗА®
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Умови зберігання: Зберігати при температурі не вище 25°С у недоступному для дітей місці.
  • Фармакотерапевтична група: Мінеральні добавки.

Упаковка

Ампули 2 мл №20x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

СЕЛЕНАЗА®

(SELENASE®)

Склад:

діюча речовина: натрію селеніту пентагідрат;

1 мл розчину містить натрію селеніту пентагідрату еквівалентно селену 50 мкг;

допоміжні речовини: натрію хлорид, кислота хлористоводнева розведена, водадля ін’єкцій.

Лікарська форма. Розчин оральний.

Основні фізико-хімічні властивості. Прозорий безбарвний розчин без видимих часток.

Фармакотерапевтична група.

Мінеральні добавки. Код АТХ А12С

E02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Селен є кофактором у різних ензимах людського організму, і тому він належить до основних мікроелементів. На сьогодні ідентифіковано більш ніж 25 білків та білкових субодиниць, які містять селен, більшість клінічних та біохімічних ефектів селену можна пояснити їхньою активністю. Проте не всі ефекти селену належать виключно до дії різних ензимів.

У людей було ідентифіковано глутатіонпероксидазу, що містить селен, та селеновий протеїн Р. Глутатіонпероксидаза є частиною антиоксидантного захисного механізму клітини у ссавців. Як складова глутатіонпероксидази селен може сповільнювати перокиснення ліпідів, а отже, й ураження стінки клітини, до якого воно призводить. Глутатіонпероксидаза впливає на метаболізм лейкотрієнів, тромбоксанів та простациклінів. У тварин йодотиронін-5’-дейодиназа типу І характеризується як селеновий ензим, що перетворює тироксин (Т4)на трийодтиронін (Т3), активний тиреоїдний гормон.

Дефіцит селену проявляється зниженням рівнів селену в крові або сироватці крові, а також пригніченням активності глутатіонпероксидази в крові, плазміабо тромбоцитах. Патофізіологічна значущість селенозалежних реакцій виявлена у ході досліджень дефіциту селену у людей та тварин: дефіцит селену активує та інгібує реакцію імунобіологічних механізмів, зокрема реакцію неспецифічних клітин та рідин організму. Дефіцит селену має негативний вплив на активність різних печінкових ензимів. Дефіцит селену потенціює шкідливу дію, що її чинять на печінку хімічні фактори, та токсичність важких металів, таких як ртуть та кадмій.

Хвороба Кешана, ендемічна кардіопатія та хвороба Кашина–Бека, ендемічна остеоартропатія, що асоціюється з дуже тяжкою деформацією суглобів, розвиваються внаслідок дефіциту селену у людей. Клінічні прояви дефіциту селену також спостерігаються внаслідок довготривалого парентерального харчування та незбалансованих дієт.

Фармакокінетика.

Перетворення селеніту натрію у білки відбувається у декілька етапів. У крові більша частина одержаного селену використовується еритроцитами та перетворюється під впливом ензимів на селеноводень. Селеноводень діє як центральний пул селену як для виведення, так і для специфічної інтеграції селену в селенопротеїни. Відновлений селен зв’язується з білками плазми, що мігрують до печінки та інших органів. Вторинний транспорт плазми з печінки до цільових тканин, що продукують глутатіонпероксидазу шляхом синтезу, відбувається через Р-селенопротеїн, що містить селеноцистеїн. Подальший метаболічний шлях синтезу селенопротеїну на сьогодні вивчався лише на прокаріотах. У ході метаболічного процесу селеноцистеїн специфічно вбудовується в пептидні ланцюжки глутатіонпероксидази.

Всі надлишки селеноводню метаболізуються через метилселенол та диметилселенід до іонів триметилселеноніуму, основного продукту розпаду.

Після перорального застосування селен переважно абсорбується з тонкого кишечнику. Абсорбція селеніту натрію в кишечнику не регулюється механізмами гомеостазу. Залежно від концентрації селеніту натрію та присутності споріднених домішок вона зазвичай становить 44 – 89 %, а іноді перевищує 90 %. Амінокислота цистеїн підвищує абсорбцію натрію селеніту.

Загальна кількість селену, присутнього в організмі людини, становить 4 – 20 мг. З організму людини селен виводиться з фекаліями, із сечею, а також з видихуваним повітрям, залежновід застосованої кількості. Селен виводиться переважно нирками у формі іонів триметилселеноніуму. Виведення залежить від статусу селену.

Після внутрішньовенного або перорального застосування процес виведення селену відбувається у три фази. Після перорального застосування 10 мкг у формі [75SE] натрію селеніту 14 – 20 % абсорбованого селену виводиться нирками протягом перших двох тижнів, тоді як через легені та шкіру речовина майже не виводиться. Затримка селену в організмі знижується за три фази з періодом напіврозпаду 0, 7 – 1, 2 дня у фазі 1, 7 – 11 днів у фазі 2 та 96 – 144 дні у фазі 3. Концентрація селену знижується у печінці, серці та плазмі швидше, ніж у суглобах, м’язах або кістках. З внутрішньовенної дози [75SE] натрію селеніту 12 % виводиться протягом перших 24 годин. Наступні 40 % виводятьсяз періодом біологічного напіврозпаду 20 днів. Період напіврозпаду у третій фазі становить 115 днів.

Виведення після перорального та внутрішньовенного застосування фізіологічної дози [74SE] натрію селеніту порівнювалося безпосередньо: після застосування 82 мкг селену у формі натрію селеніту 18 % внутрішньовенної дози та 12 % пероральної дози виводилося нирками протягом перших 24 годин разом з метаболізованим фізіологічним селеном. Після цієї фази процес виведення препарату після перорального або внутрішньовенного застосування приблизно однаковий. У здорових добровольців виведення перорально та парентерально введеного селеніту натрію було порівнюваним.

Клінічні характеристики.

Показання.

Недостатність селену, яку не можна компенсувати за рахунок джерел селену в продуктах харчування.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до натрію селеніту пентагідрату чи однієї з допоміжних речовин.

Селеноз.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Розчин для перорального застосування Селеназа®не можна приймати разом з відновлювальними речовинами (наприклад з вітаміном С), оскільки у такому випадку може утворитися осад елементарного селену(див. розділ «Несумісність»).

Елементарний селен не розчиняється у водному середовищі і тому біологічно недоступний. Препарат Селеназа®, розчин оральний, та аскорбінову кислоту можна застосовувати перорально з інтервалом у 4 години.

Особливості застосування.

1 флакон з 10 мл розчину містить 1, 55 ммоль (35, 7 мг) натрію. Це необхідно врахувати для пацієнтів, які перебувають на дієті з обмеженням натрію (низьконатрієва або низькосольова дієта).

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність.

Немає даних щодо застосування препарату Селеназа® вагітним жінкам. Обмежені опубліковані дані про дослідження на тваринах свідчать про певну токсичність щодо репродуктивної функції при застосуванні доз, токсичних для материнського організму.

При застосуванні препарату при підтвердженій нестачі селену в організмі негативного впливу селеніту натрію на перебіг вагітності чи на плід не очікується.

Період годування груддю.

Селен проникає в грудне молоко. Не очікується, що дози, які коригують дефіцит селену у жінок, які годують груддю, можуть негативно впливати на дитину, яку годують груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози.

Добова доза для дорослих становить 100–200 мкг селену (відповідає 1–2 ампулам об’ємом 2 мл). У разі необхідності дозу можна підвищити до 500 мкг селену (відповідає 5 ампулам об’ємом 2 мл препаратуCеленаза® розчину орального, або 1 флакону об’ємом 10 мл препарату Cеленаза®розчину орального).

Спосіб застосування.

Від’єднати монодозову ампулу (2 мл) від решти ампул у стрічці та відкрити ампулу з розчином для перорального застосування, відкручуючи її верхню частину. Видавити весь вміст ампули у рот.

При використанні флакона об`ємом 10 мл:

Рис. 1 Рис. 2 Рис. 3

Рисунок 1.

Флакон відкривати безпосередньо перед прийомом. Щоб відкрити флакон, ковпачок обертати за годинниковою стрілкою і одночасно притискати до флакона. Це призведе до зривання плівки спеціальним різцем усередині ковпачка.

Рисунок 2.

Після цього ковпачок обертати проти годинникової стрілки.

Рисунок 3.

Вміст флакона повністю видавити в рот.

Перш ніж ковтнути, розчин необхідно потримати у ротовій порожнині приблизно 30–60 секунд.

Щоб відстежити успішність лікування, слід визначати рівні селену в крові або сироватці крові.

Курс лікування препаратом Селеназа®, розчином оральним, у підтримуючій дозі (100 мкг селену на добу еквівалентно 1 ампулі) може бути тривалим або навіть постійним.

Дозування для дітей.

Досвіду застосування препарату дітям немає.

Дозування для пацієнтів з нирковою або печінковою недостатністю.

Немає наукових даних щодо необхідності коригування дози для пацієнтів з нирковою або печінковою недостатністю.

Діти.

Препарат не застосовувати дітям.

Передозування.

Ознаками гострого передозування є запах часнику при диханні, втомлюваність, нудота, діарея та біль у животі. Тривале застосування доз, що перевищують рекомендовані, може вплинути на ріст нігтів та волосся, а також може призвести до периферичної полінейропатії.

Лікування: промивання шлунка, форсований діурез або застосування високих доз вітаміну С. У разі сильного передозування (у 1000–10000 разів більше за звичайну дозу) слід зробити спробу вивести селен шляхом діалізу. Застосування димеркапролу не рекомендується, оскільки це потенціює токсичний ефект селену.

Побічні реакції.

На сьогодні невідомо про побічні реакції за умови застосування Селенази®, розчину орального, згідно з інструкцією для медичного застосування.

Можливі реакції підвищеної чутливості.

Термін придатності.

Ампули –3 роки.

Флакони –2, 5 роки.

Після відкриття ампули або флакона розчин необхідно одразу використати. Слід утилізувати невикористані залишки препарату.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25°С у недоступному для дітей місці.

Несумісніть.

При приготуванні перорального розчину з препаратом Селеназа®, розчином оральним, як добавки, слід впевнитися, що значення рН не знижується нижче 7, 0 та що розчин не змішується з відновлювальними речовинами (наприклад, вітаміном С), оскільки у такому випадку може утворитися осад елементарного селену.

Упаковка.

По 2 мл розчину в ампулі з полімерного матеріалу; по 20 ампул у картонній коробці.

По 10 мл розчину у флаконі з полімерного матеріалу; по 10 флаконіву картонній коробці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

біосин Арцнайміттель ГмбХ, Німеччина /biosynArzneimittelGmbH, Germany.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Шорндорфер штрассе 32, 70734 Фелбах, Німеччина /SchorndorferStr. 32, 70734Fellbach, Germany.