САЛОФАЛЬК гранули 1,5 г

Др. Фальк Фарма ГмбХ

Rp

Форма випуску та дозування

Гранули, 1 г
Гранули, 500 мг
Гранули, 1,5 г
Гранули, 3 г
Супозиторії, 250 мг
Супозиторії, 500 мг
Суспензія, 4 г/60 г
Таблетки, 250 мг
Таблетки, 500 мг

Гранули, 1,5 г

Упаковка

Пакет №35x1

Пакет №35x1

від 2751 грн

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

МЕСАЛАЗИН

Форма товару

Гранули пролонгованої дії

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/3745/01/04

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 1 пакет (2, 79 г гранул) містить месалазину 1, 5 г
 • Торгівельне найменування: САЛОФАЛЬК
 • Умови відпуску: за рецептом
 • Фармакотерапевтична група: Протизапальні засоби, що застосовуються для лікування захворювань кишечнику.

Упаковка

Пакет №35x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

САЛОФАЛЬК

(SALOFALK®)

Склад:

діюча речовина: месалазин (5-аміносаліцилова кислота);

1 пакет (2, 79 г гранул) містить месалазину 1, 5 г або 1 пакет (5, 58 г гранул) містить месалазину 3 г;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, гіпромелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, поліакрилатна дисперсія, магнію стеарат, емульсія симетикону.

Покриття І: метакрилова кислота – сополімер метилметакрилату (1: 1), триетилцитрат, тальк, титану діоксид (Е 171), магнію стеарат.

Покриття ІІ: гіпромелоза, тальк.

Кінцеве покриття: натрію карбоксиметилцелюлоза, титану діоксид (Е 171), аспартам (Е 951), кислота лимонна безводна, солодкий ванільний ароматизатор, тальк, повідон.

Лікарська форма. Гранули гастрорезистентні, пролонгованої дії.

Основні фізико-хімічні властивості: заокруглені частинки витягнутої або округлої форми, сірувато-білого кольору, запаковані в пакетики з композитної алюмінієвої фольги.

Фармакотерапевтична група. Протизапальні засоби, що застосовуються для лікування захворювань кишечнику. Код АТХ А07Е С02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Механізм дії

Механізм протизапальної дії невідомий. Результати дослідженьin vitroсвідчать, що певну роль може мати інгібування ліпооксигенази.

Було також продемонстровано вплив на концентрацію простагландинів у слизовій оболонці кишечнику. Месалазин (5-аміносаліцилова кислота/5-АСК) зв’язує вільні радикали.

Фармакодинамічний ефект

Месалазин при пероральному прийомі діє переважним чином локально на слизову оболонку кишок і на підслизову тканину з люмінального боку кишок. Отже, важливо, що месалазин є доступним у зонах запалення. Системна біодоступність та концентрації у плазмі крові, таким чином, не є суттєвими для визначення терапевтичного ефекту, а швидше за все є факторами для з’ясування ступеня нешкідливості. Для досягнення такого ефекту гранули Салофальку є резистентними до шлункового соку, і месалазин з них вивільнюється залежно від рН середовища завдяки покриттю еудражитомL(покриття І); пролонговане вивільнення забезпечується структурою матриці гранул.

Фармакокінетика.

Загальні властивості месалазину

Поглинання

Поглинання месалазину є найвищим у проксимальній частині кишечнику і найнижчим – у дистальній його частині.

Біотрансформація

Месалазин метаболізується як досистемно у слизовій оболонці кишечнику, так і в печінці до фармакологічно неактивної N-ацетил-5-аміносаліцилової кислоти (N-Aц-5-АСК). Очевидно, що ацетилювання не залежить від ацетилювального фенотипу хворого. Деяке ацетилювання також відбувається завдяки дії бактерій товстого кишечнику. Зв’язування месалазину і N-Aц-5-АСК з білками становить відповідно 43 % і 78 %.

Виведення/екскреція

Месалазин і його метаболіт N-Aц-5-АСК виводяться з фекаліями (основна частина), нирками (варіює між 20 і 50 %, залежно від типу застосування, фармацевтичної форми і шляху вивільнення месалазину) і з жовчю (незначна частина). Ниркова екскреція відбувається переважно у вигляді N-Aц-5-АСК. Близько 1 % загальної введеної перорально дози месалазину проникає у грудне молоко, переважно у вигляді N-Aц-5-АСК.

Особливості гранул Салофальку

Розподіл

Завдяки розміру гранул (близько1 мм)вони швидко потрапляють зі шлунка до дванадцятипалої кишки.

Комбіноване фармако-сцинтиграфічне/фармакокінетичне дослідження показало, що сполука досягає ілеоцекальної ділянки в межах 3 годин, а висхідної ободової кишки – приблизно через 4 години. Загальний час транзиту через товстий кишечник становить приблизно 20 годин.

Близько 80 % введеної пероральної дози доступні в ободовій, сигмоподібній та прямій кишках.

Поглинання

Вивільнення меcалазину з гранул Салофальку починається після лаг-фази, що триває близько 2–3 годин. Пік концентрації у плазмі досягається приблизно через 4–5 годин. Системна біодоступність месалазину після перорального прийому становить приблизно 15–25 %.

Прийом їжі затримує поглинання на 1–2 години, проте не змінює його швидкості та ступеня.

Виведення

При застосуванні месалазину у добовій дозі 3 × 500 мг загальна швидкість ниркового виведення месалазину і N-Ац-5-АСК за сталих умов становила приблизно 25 %. Фракція неметаболізованого месалазину становила близько 1 % пероральної дози. Час напіввиведення становив в цьому дослідженні 4, 4 години.

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування загострень та профілактика рецидивів виразкового коліту (підтримання ремісії виразкового коліту).

Протипоказання.

Салофальк у вигляді гранул не можна застосовувати пацієнтам з:

- підвищеною чутливістю до саліцилової кислоти та її похідних або до будь-якої речовини, що входить до складу лікарського засобу;

- тяжким порушенням функції печінки або нирок.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Спеціальних досліджень взаємодії не проводилось.

Взаємодії можуть виникати протягом лікування гранулами Салофальку при одночасному застосуванні таких лікарських препаратів (більшість з цих можливих взаємодій передбачається на основі теоретичних міркувань):

 • Антикоагулянти кумаринового можливе зниження антикоагулянтного

типу (включаючи варфарин): ефекту.

 • Глюкокортикоїди: можливе посилення небажаних шлунко-

вих явищ.

 • Сульфонілсечовина: можливе посилення цукрознижувальних

ефектів у крові.

 • Метотрексат: можливе збільшення токсичної дії

метотрексату.

 • Пробенецид/сульфінпіразон: можливе послаблення урикозуричного

ефекту.

 • Спіронолактон/фуросемід: можливе зменшення діуретичного

ефекту.

 • Рифампіцин: можливе послаблення туберкулостатич-

ного ефекту.

 • Лактулоза або подібні можливе зниження вивільнення

препарати, що знижують месалазину з гранул через зниження

рН випорожнень: рН, викликаного бактеріальним

метаболізмом

Хворим, які одночасно приймають азатіоприн, 6-меркаптопурин або тіогуанін, слід мати на увазі можливе посилення мієлосупресивного ефекту азатіоприну, 6-меркаптопурину або тіогуаніну.

Особливості застосування.

На розсуд лікаря потрібно під час та після лікування робити аналізи крові (формені елементи; параметри функції печінки, такі як АЛТ або АСТ; креатинін сироватки) та сечі (тестові смужки, осад). Аналізи рекомендується робити приблизно через 14 днів від початку лікування і потім ще 2–3 рази з інтервалами 4 тижні. Якщо результати досліджень у нормі, профілактичні перевірки можна проводити кожні три місяці. При появі інших додаткових симптомів аналізи необхідно зробити терміново.

З обережністю слід застосовувати пацієнтам з порушенням функції печінки.

Гранули Салофальку не рекомендується застосовувати хворим з порушеною функцією нирок.

При застосуванні месалазину повідомлялося про випадки нефролітіазу, в тому числі утворення каменів зі 100 % вмістом месалазину. Під час лікування рекомендується забезпечувати достатнє споживання рідини.

При погіршенні функції нирок впродовж лікування слід мати на увазі індуковану месалазином токсичність відносно нирок.

Хворим з легеневими захворюваннями, зокрема з астмою, необхідно перебувати під наглядом протягом курсу лікування гранулами Салофальку.

Хворим, які мають несприятливі реакції на препарати, що містять сульфасалазин, необхідно перебувати під наглядом лікаря від самого початку лікувального курсу із застосуванням гранул Салофальку. У разі виникнення гострих симптомів непереносимості, таких як судоми, гострий біль у животі, гарячка, сильний головний біль та висип, терапію слід негайно припинити.

Кожне саше препарату Салофальк з гранулами 500 мг/1000 мг/1500 мг/3000 мг містить 1 мг/2 мг/3 мг/6 мг аспартаму. Аспартам є джерелом фенілаланіну. Це може бути шкідливим для хворих на фенілкетонурію (ФКУ).

Гранули препарату Салофальк містять сахарозу. Пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю фруктози, мальабсорбцією глюкози/галактози чи недостатністю сахарози/ізомальтази не слід застосовувати цей препарат.

Цей препарат містить менше ніж 1 ммоль натрію (23 мг) в одному саше, тобто препарат практично не містить натрію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Даних про застосування кишковорозчинних гранул Салофальку з пролонгованим вивільненням вагітним жінкам недостатньо, проте дані про застосування препарату обмеженій кількості вагітних вказують на відсутність небажаних впливів месалазину на перебіг вагітності або на здоров’я плода та (або) новонародженого. На сьогодні інші епідеміологічні дані стосовно препарату недоступні. В єдиному випадку після тривалого застосування упродовж вагітності месалазину у високій дозі (2–4 г перорально) повідомлялося про ниркову недостатність у новонародженого.

Дослідження на тваринах при пероральному прийомі месалазину не засвідчило прямого або опосередкованого несприятливого впливу на вагітність, розвиток ембріона/плода, пологи або постнатальний розвиток.

Гранули Салофальку необхідно приймати у період вагітності лише тоді, коли очікувана користь від застосування переважатиме ризик.

N-ацетил-5-аміносаліцилова кислота і меншою мірою месалазин проникають у грудне молоко. На сьогодні є лише обмежений досвід застосування жінкам у період годування груддю. Не можна виключити реакцій гіперчутливості, таких як діарея у немовлят. Отже, гранули Салофальку можна застосовувати у період годування груддю лише тоді, коли очікувана користь від застосування переважатиме ризик. Якщо у грудної дитини розвинеться діарея, годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Загалом будь-якого впливу на здатність керувати автомобілем та працювати з іншими механізмами не спостерігається. Якщо під час лікування препаратом спостерігається запаморочення, слід утриматися від керування транспортними засобами та роботи з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Дорослі та пацієнти літнього віку

Лікування загострень виразкового коліту

Приймають один раз на добу 1 пакетик Салофальку 3 г, 1–2 пакетики Салофальку 1, 5 г, (що еквівалентно 1, 5–3, 0 г месалазину щодобово), краще зранку, відповідно до індивідуальної клінічної потреби.

Для профілактики рецидивів виразкового коліту (підтримання ремісії)

По 1 пакетику Салофальку 1, 5 г 1 раз на добу, що еквівалентно 1, 5 г месалазину на добу.

Для пацієнтів, які належать до групи підвищеного ризику рецидиву, режим дозування можна змінити на 3, 0 г месалазину у вигляді однократної щоденної дози, бажано вранці.

Діти до 6 років

Гранули Салофальку не можна застосовувати дітям віком до 6 років через відсутність досвіду застосування препарату цій віковій групі.

Діти віком від 6 років

Залежно від тяжкості захворювання під часзагостренняслід давати 30–50 мг месалазину/кг маси тіла 1 раз на добу, переважно зранку, або розподілити дозу на 3 прийоми. Загальна доза не повинна перевищувати максимальну дозу для дорослих.

Для профілактики рецидивів(підтримувальне лікування) слід давати 15–30 мг месалазину/кг маси тіла/добу задекілька прийомів.

Дітям з масою тіла до 40 кг рекомендується приймати половину дози для дорослих, а дітям з масою тіла понад 40 кг – звичайну дозу для дорослих.

Гранули Салофальку не можна розжовувати. Вміст пакетика «Грану-Стикс» слід висипати на язик і проковтнути разом з достатньою кількістю рідини, не розжовуючи.

Як при лікуванні загострень запалення, так і протягом тривалого лікування гранули Салофальку слід застосовувати регулярно і постійно для досягнення бажаного терапевтичного ефекту.

Зазвичай загострення виразкового коліту стихають протягом 8–12 тижнів; для більшості пацієнтів дозування можна зменшити до підтримувальної дози.

Діти. Гранули Салофальку не можна застосовувати дітям віком до 6 років через відсутність досвіду застосування препарату цій віковій групі. Існують обмежені дані щодо застосування дітям 6‒18 років.

Передозування.

На сьогодні про випадки інтоксикації та специфічні антидоти не повідомлялось.

У разі необхідності слід застосувати внутрішньовенну інфузію електролітів (примусовий діурез).

Побічні реакції.

Класифікація системи органів

Частота відповідно доконвенції MedDRA

Часті

(≥ 1/100, але < 1/10)

Нечасті

(≥ 1/1000, але < 1/100)

Рідкісні

(³ 1/10 000, але< 1/1000)

Дуже рідкісні

(< 1/10 000)

Частота невідома

(не можна оцінити на основі доступних даних)

Порушення з боку системи крові і лімфатичної системи

Зміни у кількісному складі крові (апластична анемія, агранулоци-тоз, панцитопенія, нейтропенія, лейкопенія, тромбоцитопенія)

Порушення з боку імунної системи

Реакції гіперчутли-вості, такі як алергічний висип, медикамен-тозна гарячка, синдром червоного вовчака, панколіт

Порушення з боку нервової системи

Головний біль

Запаморо-чення

Периферична нейропатія

Порушення з боку серця

Міокардит, перикардит

Порушення з боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння

Алергічні та фібротичні легеневі реакції (включаючи задишку, кашель, бронхоспазм, альвеоліт, легеневу еозинофілію, легеневу інфільтрацію, пневмоніт)

Порушення з боку шлунково-кишкового тракту

Біль у животі, діарея, диспепсія, метеоризм, нудота, блювання, гострий панкреатит

Гепатобіліарні порушення

Холестатич-ний гепатит

Гепатит

Порушення з боку шкіри і підшкірної тканини

Підвищена чутливість шкіри до сонячних та ультрафіолетових променів (фоточут-ливість)

Алопеція

Порушення з боку скелетно-м’язової системи та сполучної тканини

Артралгія

Міалгія

Порушення з боку нирок та сечовивідних шляхів

Порушення функції нирок, включаючи гострий і хронічний інтерстиціальний нефрит і ниркову недостатність

Нефролітіаз

Порушення з боку репродуктивної системи і молочних залоз

Олігоспермія (оборотна)

Загальні порушення

Астенія, стомленість

Результати досліджень

Зміни функціональ-них печін-кових проб (підвищення трансаміназ та маркерів холестазу), зміни панкреа-тичних фер-ментів (підвищення рівня ліпази та амілази), підвищена кількість еозинофілів

Фоточутливість

Були повідомлення про тяжкі реакції у пацієнтів із захворюваннями шкіри, наприклад з атопічним дерматитом і атопічною екземою.

Термін придатності. 4 рокидля гранул Салофальк 1, 5 г та 3 роки для гранул Салофальк 3 г. Не використовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання. Не потребує спеціальних умов зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 5, 58 г гранул у пакеті «Грану-Стикс»; по 50 пакетів у коробці з картону для гранул Салофальк по 3 г.

По 2, 79 г гранул у пакеті «Грану-Стикс; по 35 пакетів у коробці з картону для гранул Салофальк по 1, 5 г.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

Др. Фальк Фарма ГмбХ / Dr. Falk Pharma GmbH.

Місцезнаходженнявиробника та його адреса місця провадження діяльності.

Ляйненвеберштрассе 5, 79108 Фрайбург, Німеччина / Leinenweberstrasse 5, 79108 Freiburg, Germany.