РЕГІДРОН ОПТІМ порошок

Оріон Корпорейшн

Форма випуску та дозування

Порошок

Порошок

Упаковка

Пакет 10,7 г №20x1

Пакет 10,7 г №20x1

від 253.00 грн

Є ефективні аналоги

Аналоги

bioequivalence-icon
РЕ-СОЛЬ
РЕ-СОЛЬ

ТОВ ФК Здоров'я(UA)

Порошок

bioequivalence-icon
РЕГІСОЛ ІС
РЕГІСОЛ ІС

ТДВ ІНТЕРХІМ(UA)

Порошок

ІОНІКА
ІОНІКА

Євро Лайфкер Прайвіт Лімітед(IN)

Порошок

ОРСОЛЬ
ОРСОЛЬ

Мілі(GB)

Порошок

РЕГІДРОН
РЕГІДРОН

Оріон Корпорейшн(FI)

Порошок

від 282.00 грн

Класифікація

Форма товару

Порошок для приготування розчину для перорального застосування

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/9267/01/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 пакет містить: калію хлорид 0, 75 г; натрію хлорид 1, 3 г; натрію цитрат 1, 45 г; глюкоза безводна 6, 75 г
  • Торгівельне найменування: РЕГІДРОН ОПТІМ
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Умови зберігання: Готовийрозчин зберігати у холодильникупритемпературі 2‒8 °Cпротягом 24годин.
  • Фармакотерапевтична група: Сольові склади для пероральної регідратації.

Упаковка

Пакет 10,7 г №20x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

 

РЕГІДРОН ОПТІМ

(REHYDRON OPTIM)

 

Склад:

діючі речовини:

1 пакет містить: калію хлорид 0, 75 г; натрію хлорид 1, 3 г; натрію цитрат 1, 45 г; глюкоза безводна 6, 75 г;

допоміжні речовини: каліюацесульфам(Е950), лимонний ароматизатор.

 

Лікарська форма. Порошокдля орального розчину.

 

Основні фізико-хімічні властивості: кристалічний порошокбілогокольору з характерним лимонним запахом.

 

Фармакотерапевтичнагрупа. Сольові склади для пероральноїрегідратації.

Код АТХ А07С А.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Розчин препаратуРегідронОптімвідповідно до рекомендацій ВООЗ має зниженуосмолярність, що становить 245мОсм/л, рH ‒слабколужна. Розчин препарату застосовується для компенсації втрати електролітів і рідини при діареї. Глюкоза сприяє абсорбції солей, цитрати допомагають відкоригувати баланс при метаболічному ацидозі.

Фармакокінетика.

Фармакокінетика води, електролітів і глюкози, що входять до складу препаратуРегідронОптім, відповідають природній фармакокінетиці цих речовин в організмі.

 

Клінічні характеристики.

Показання.

Відновлення водно-електролітної рівноваги, корекція ацидозу у разі гострої діареї (у тому числі при холері), діареї з легким або середнім ступенем дегідратації, при теплових ураженнях, пов'язаних із порушеннями водно-електролітного обміну.

З профілактичною метою: при теплових та фізичних навантаженнях, що призводять до інтенсивного потовиділення.

 

Протипоказання.

Гіперчутливість до активних речовинабо до будь-якого іншого компонента препарату, тяжка дегідратація, втрата свідомості, гемодинамічнийшок, непрохідність кишечнику, нестримне блювання, ілеус.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Інформації про взаємодію препаратуРегідронОптім з іншими препаратами не існує. Абсорбція лікарських засобів може бути змінена при діареї, головним чином препаратів, що абсорбуються у тонкому або товстому кишечнику, або при їх кишково-печінковій циркуляції.

рНрозчину препаратуслабколужна, тому може впливати на лікарські засоби, всмоктування яких залежить відрН вмісту кишечнику.

 

Особливості застосування.

Препарат застосовуватиперорально, використовуючи для його розчиненняводу. Вміст
1 пакетика препаратуРегідронОптім слід розчиняти в 0, 5 л води. При перевищенні дози у пацієнта може розвинутисягіпернатріємія. У розчин не можна додавати цукор. Прийом їжі можливий одразу післярегідратації. При блюванні слід зачекати 10 хвилин і дати випити розчин повільно, невеликими ковтками.

Тяжка дегідратація (втрата понад 9 % маси тіла у дітей, анурія) має бути пролікована у першу чергу із застосуванням внутрішньовенних препаратів длярегідратації. Після цьогоРегідронОптім може бути призначений для продовження терапії.

Рекомендовані дози препарату не слід перевищувати, якщо потреба пацієнта у додатковому введенні електролітів не підтверджена лабораторними дослідженнями.

Пацієнти, у яких дегідратаціярозвинуласяна тлі ниркової недостатності, цукрового діабету або інших хронічних захворювань, що порушують кислотно-лужний, електролітний або вуглеводний баланс, вимагають ретельного моніторингу при проведенні терапії препаратомРегідронОптім та можуть потребувати госпіталізації.

Не слід застосовувати препарат дітям віком до 6 місяців без консультації з лікарем.

У немовлят гостра діарея може спричинити зневоднення та електролітні розлади, що призводить до швидкого погіршення стану пацієнта. Про всі випадки діареї та дегідратації у немовлят необхідно якнайшвидше інформувати лікаря.

Слід проявляти обережність при лікуванні препаратомРегідронОптім пацієнтам із захворюваннями печінки, а також пацієнтам, що перебувають на дієті з обмеженим вмістом натрію або калію. Діарея може істотно вплинути на баланс рідини і глюкози у пацієнтів з цукровим діабетом, нирковою недостатністю або деякими іншими хронічними захворюваннями. Тому поки симптоми діареї зберігаються, такі пацієнти потребують більш ретельного моніторингу з лабораторними оцінками та госпітальноюдегідратаційноютерапією на базі стаціонару.

РегідронОптім застосовувати з обережністю у разі ниркової недостатності у періодолігуріїабо анурії, у разіпарентеральноїрегідратаційноїтерапії.

Ситуації під час застосування препаратуРегідронОптім, що потребують втручання лікаря:

- у пацієнта виникає сповільнення мовлення, з'являється сонливість, він швидко виснажується та не відповідає на запитання;

- припиняється виділення сечі;

- змінився психічний стан пацієнта (дратівливість, апатія, летаргія);

- лихоманка (температура вище 39 °С);

- кров у калі;

- постійне блювання;

- діарея триває більше 2 днів;

- діарея раптово припиняється, з'являються сильні болі;

- лікування вдома неуспішне або неможливе;

- сильні болі в животі.

При лікуванні діареї, спричиненої бактеріями холери і деякими іншими бактеріями, кількість солі у препараті може бути недостатньою, щоб замінити надмірну втрату солей, пов'язану з хворобою.

РегідронОптіммістить глюкозу. Пацієнтам зглюкозо-галактозноюмальабсорбцієюне слід приймати даний препарат.

РегідронОптім містить калій (0, 41 г на0, 5 л розчину), що необхідно брати до уваги при застосуванні розчину пацієнтам зі зниженою функцією нирок, які перебувають на дієті з контролем вживання калію.

РегідронОптім містить натрій, що необхідно брати до уваги при застосуванні розчину пацієнтам зі зниженою функцією нирок, які перебувають на дієті з контролем вживання натрію.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат дозволений до застосування у рекомендованих дозах у період вагітності або годування груддю. Годування груддю можна продовжувати стільки, скільки необхідно, навіть протягом пероральноїрегідратації, або його можна продовжити одразу післярегідратації.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

 

Спосіб застосування та дози.

Приготування розчину: порошок 1 пакетикарозчинитив0, 5 лкип'яченої, охолодженоїдокімнатноїтемпературиводи. Розчин прийматипероральноабо вводити під наглядом лікаря черезназогастральнийзонд.

Лікування легкого та помірного зневоднення (замісна терапія): доза залежить від маси тіла пацієнта і міри зневоднення та становить 50‒100 мл розчину препарату на 1 кг маси тіла. Для усунення дефіциту рідини в організміРегідронОптімнеобхідно приймати протягом 4-х годин.

Дорослим та дітям при легкому та помірному обезводненні препарат слід приймати відповідно до даних, наведених у таблиці:

 

Об’єми розчинуРегідронОптімдля приймання пацієнтами у якості замісної терапії

Вік

< 4 міс.

4‒11 міс.

12‒23 міс.

2‒4 роки

5‒14 роки

> 15 років

Маса тіла

< 5 кг

5‒7, 9 кг

8‒10, 9 кг

11‒15, 9 кг

16‒29, 9 кг

> 30 кг

Мл розчину

200‒400

400‒600

600‒800

800‒1200

1200‒2200

2200‒4000

 

Якщо симптоми діареї зберігаються після проведення замісної терапії, застосування розчину препаратуРегідронОптім продовжують як підтримуючу терапію.

При нудоті та блюванні доцільно приймати охолоджений розчин невеликими повторювальними дозами. При необхідності спочатку потрібно вживати невелику кількість розчину (використовуючи, наприклад, чайну ложку, шприц), дозу можна збільшувати поступово, залежно відпереносимості. Швидке введення препарату безпечне, але є вірогідність виникнення блювання.

Під час терапії препаратом можна вживати інші рідини, але необхідно уникати рідин, що містять багато цукру, тому що висока концентрація цукру може посилити діарею.

 

Профілактика дегідратації (підтримуюча терапія).

Для запобігання втрати рідини та як підтримуючу терапію застосовують менші дози. Терапію препаратомРегідронОптім необхідно розпочинати на початку діареї. Зазвичай приймати препарат необхідно не більше ніж 3‒4 дні, прийом необхідно припинити після закінчення діареї.

Доза препарату залежить від маси тіла:

-      діти з масою тіла до 10 кг: 50‒100 мл розчину препарату після кожного рідкого випорожнення;

-      дорослі та діти з масою тіла понад 10 кг: 100‒200 мл розчину препарату після кожного рідкого випорожнення.

Під час застосування препаратуРегідронОптімможна вживати інші рідини та їжу.

 

Діти.

РегідронОптімможна застосовувати дітям. Немає обмежень щодо віку, з якого дітям можна застосовувати даний лікарський засіб.

 

Передозування.

У пацієнтів зі зниженою функцією нирок можливе виникненнягіпернатрієміїтагіперкаліємії.

При введенні дуже великої кількості або дуже концентрованого розчину препаратуРегідронОптім можливе виникненнягіпернатріємії. У пацієнтів зі зниженою функцією нирок можливе виникнення метаболічного алкалозу. Симптомигіпернатрієміївключають слабкість, нейром'язовезбудження, сонливість, сплутаність свідомості, кому, іноді навіть зупинку дихання. Метаболічний алкалоз може проявлятися у зниженні вентиляції легенів, нейром'язовомузбудженні і тетанічних судомах.

У разі сильного передозування з вираженими наслідками введення препаратуРегідронОптім потрібно припинити. Необхідна консультація лікаря. Корекція балансу електролітів і рідини має проводитися на підставі даних лабораторних досліджень.

 

Побічні реакції.

При дотриманні рекомендованих доз розвиток побічних реакцій малоймовірний.

Потенційно можливий розвиток алергічних реакцій.

У пацієнтів із нормальною функцією нирок ризик виникненнягіпернатрієміїабогіпергідратаціїпри застосуванні препаратуРегідронОптім є низьким. Можливе виникнення блювання, що свідчить про надто швидке введення препарату.

 

Термін придатності. 3 роки.

 

Умови зберігання. Зберігатипри температуріне вище 25 °С. Зберігативнедоступномудлядітеймісці.

Готовийрозчин зберігати у холодильникупритемпературі 2‒8 °Cпротягом 24годин.

 

Упаковка. По10, 7 гпорошку у пакеті; по 20 пакетів укартонній коробці.

 

Категорія відпуску. Без рецепта.

 

Виробник. Оріон Корпорейшн/ OrionCorporation.

 

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності. Оріонінтіе1, 02200Еспоо, Фінляндія/Orionintie 1, 02200 Espoo, Finland.

 

Виробник. ТОВРецифармПаретс/RecipharmParets, S. L. U.

 

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.
С/РамоніКахаль, 2, ПаретсделВаллес, 08150 Барселона, Іспанія/C/RamonyCajal, 2, ParetsdelValles, 08150Barcelona, Spain.