ПРОНОРАН таблетки 50 мг

A

info

Rp

Діюча речовина
АТХ-код

Дата останнього оновлення: 25.05.2020

Форма випуску та дозування

tab_v_o_prol_d

Таблетки, вкриті оболонкою, пролонгованої дії, 50 мг

Упаковка

Блістер №15x2

Варіанти дозування

Дозування

50 мг

Варіанти дозування

50 мг

Форма

Таблетки, вкриті оболонкою, пролонгованої дії

Еквівалентність

A

info

Класифікація

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Характеристика

 • Заявник: Лабораторії Серв'є, Франція
 • Наказ МОЗ: №490 від 09.08.2011
 • Реєстраційне посвідчення: UA/4995/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30-12-2075
 • Склад: 1 таблетка, вкрита оболонкою, пролонгованої дії містить 50 мг пірибедилу
 • Терміни зберігання: 3р.
 • Торгівельне найменування: ПРОНОРАН®
 • Умови відпуску: за рецептом
 • Фармакотерапевтична група: Протипаркінсонічні препарати. Агоністи допаміну.

Упаковка

Блістер №15x2

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ПРОНОРАН ®

(PRONORAN®)

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка, вкрита оболонкою, пролонгованої дії містить 50 мг пірибедилу;

допомiжнi речовини: натрію гідрокарбонат, натрію кармелоза, віск білий, титану діоксид (E 171), кошеніль червона А (E 124), полісорбат 80, повідон, сахароза, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк.

Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою, пролонгованої дії.

Фармакотерапевтична група.

Протипаркінсонічні препарати. Агоністи допаміну. Код ATC N04B C08.

Клінічні характеристики.

Показання.

 • Лікування хвороби Паркінсона у монотерапії (лікування форм з домінуючим симптомом тремору) або у комбінації з леводопою, з початку лікування або як допоміжна терапія (особливо форм із симптомом тремору).
 • Допоміжна симптоматична терапія хронічного когнітивного та нейросенсорного дефіциту у пацієнтів літнього віку (за винятком хвороби Альцгеймера та інших деменцій).
 • Допоміжна терапія при переміжній кульгавості через хронічні облітеруючі захворювання нижніх кінцівок ІІ стадії (це показання базується на даних досліджень, що показали збільшення дистанції, яку можуть долати пацієнти при ходьбі).
 • Симптоми ішемії при офтальмологічних захворюваннях.

Протипоказання.

 • Підвищена чутливість до пірибедилу або до будь-якої з допоміжних речовин;
 • кардіоваскулярний шок;
 • гостра фаза інфаркту міокарда;
 • у комбінації з нейролептиками (за винятком клозапіну).

Спосіб застосування та дози.

Для перорального застосування.

Призначається дорослим.

Хвороба Паркінсона. Рекомендовані дози для монотерапії: 150-250 мг (3-5 таблеток на добу), розподілені на 3 прийоми на добу.

У комбінації з леводопою: 150 мг (3 таблетки на добу) розподілені на 3 прийоми на добу.

Лікування розпочинають з 1 таблетки (50 мг). Підвищення дози здійснюють поступово, на 1 таблетку (50 мг) через кожні 2 тижні.

Таблетки приймають після їди, ковтають не розжовуючи, запиваючи 1/2 склянки води. Таблетки не підлягають розподілу.

Інші показання  50 мг/добу (1 таблетка) після основного прийому їжі. При необхідності доза може бути збільшена до 100 мг/добу (2 таблетки), розподілена на 2 прийоми, вживати після основних прийомів їжі.

Побічні реакції.

Під час лікування пірибедилом можуть спостерігатися наступні побічні реакції за класифікацією: дуже часто (≥ 1/10); часто (≥ 1/100 до < 1/10), нечасто (≥ 1/1000 до

< 1/100), рідко (≥ 1/10000 до < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000); частота невідома (не може бути визначена згідно з наявною інформацією).

Розлади з боку травного тракту.

Часто: слабко виражені шлунково-кишкові розлади (нудота, блювання, метеоризм), які можуть зникати при індивідуальній корекції дози. Можна значно зменшити вираженість симптомів з боку травного тракту за умови поетапної титрації дози (підвищення на 50 мг через кожні 2 тижні).

Розлади з боку нервової системи.

Часто: психічні розлади, такі як сплутаність свідомості, галюцинації, збудження/ажитація або запаморочення, які зникали після відміни лікування.

Застосування пірибедилу може супроводжуватися сонливістю та дуже рідко — надмірною сонливістю у денний час, а також епізодами раптового засинання.

Розлади з боку серцево-судинної системи.

Дуже рідко: артеріальна гіпотензія, ортостатична гіпотензія з непритомними станами або нездужанням, або нестабільним артеріальним тиском.

Алергічні реакції. Препарат містить барвник кошеніль червона А (Е 124), який може викликати алергічні реакції. 

Повідомлялося про випадки виникнення демонстративних проявів патологічної азартності, підвищення лібідо та гіперсексуальності у пацієнтів з хворобою Паркінсона, які лікуються агоністами допаміну, включно препаратами з діючою речовиною пірибедил (високими дозами). Зазвичай ці прояви були оборотними та зникали після зниження дози або припинення лікування.

Передозування.

З огляду на те, що дуже високі дози пірибедилу викликають блювання, його передозування малоймовірне при застосуванні таблеток. Однак у разі перевищення рекомендованих доз можуть спостерігатися наступні ознаки та симптоми передозування:

–- нестабільний артеріальний тиск (артеріальна гіпертензія або гіпотензія);

–- симптоми з боку травного тракту (нудота, блювання).

Ці симптоми зникають при відміні препарату та при симптоматичному лікуванні.

Застосування у період вагітностіабо годування груддю.

У зв’язку з відсутністю достатньої кількості даних застосування препарату не рекомендується у період вагітності або годування груддю.

Діти.

Препарат не застосовують дітям.

Особливості застосування.

Існують дані щодо виникнення сонливості та епізодів раптового засинання під час застосування пірибедилу, особливо у пацієнтів з хворобою Паркінсона. Випадки раптового засинання у денний час, іноді без передчуття чи симптомів-провісників, відзначалися вкрай рідко. Пацієнтам, у яких були епізоди сонливості і/або епізоди раптового засинання, необхідно утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами. Більше того, необхідно розглянути доцільність зниження дози або відміни терапії.

Існують дані щодо виникнення патологічної азартності, підвищення лібідо та гіперсексуальності у пацієнтів з хворобою Паркінсона, які застосовували препарати агоністів допаміну, зокрема пірибедил.

У зв'язку з наявністю сахарози даний лікарський засіб не рекомендується застосовувати у випадку непереносимості фруктози, порушення всмоктування глюкози або галактози, дефіциту сахарази-ізомальтази.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Пацієнтів, у яких при застосуванні пірибедилу спостерігалася сонливість і/або епізоди раптового засинання, необхідно проінформувати щодо утримання від керування автотранспортом або інших видів діяльності (при яких порушення уваги може принести їм або оточуючим ризик небезпечних травм або летального наслідку, наприклад, при керуванні механізмами), доки вищезазначені симптоми не зникнуть (див. розділ «Особливості застосування»).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Протипоказане одночасне застосування з:

+ Нейролептиками (за винятком клозапіну)

Реципрокний антагонізм між допамінергічними протипаркінсонічними лікарськими засобами та нейролептиками.

1.Пацієнтів з екстрапірамідним синдромом, викликаним нейролептиками, необхідно лікувати антихолінергічними препаратами, але не допамінергічними протипаркінсонічними лікарськими засобами (допамінергічні рецептори блокуються нейролептиками).

2.Допамінергічні агоністи можуть викликати або посилювати психотичні порушення. При необхідності терапії нейролептиками пацієнтів з хворобою Паркінсона, які лікуються агоністами допаміну, дозу останніх слід поступово знижувати до повної відміни (раптова відміна допамінергічних засобів призводить до ризику розвитку «злоякісного нейролептичного синдрому»).

3.Відносно нейролептичних протиблювальних засобів: слід застосовувати протиблювальні засоби, позбавлені екстрапірамідних ефектів.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка

Активна речовина пірибедил є допамінергічним агоністом. Він проникає крізь гематоенцефалічний бар'єр і зв'язується з рецепторами допаміну у головному мозку, та має сильну і специфічну спорідненість до підтипів D2 й D3 допамінових рецепторів. Ця особливість дозволяє віднести пірибедил до засобів для лікування ранніх і пізніх стадій хвороби Паркінсона з провідними симптомами порушення моторних функцій. На відміну від інших агоністів допаміну, пірибедил є також антагоністом двох основних α2-адренергічних рецепторів у центральній нервовій системі (α та α ). Синергічна дія пірибедилу, як антагоніста α2-адренергічних рецепторів та агоніста допаміну, були доведені на різних моделях хвороби Паркінсона у тварин: тривале застосування пірибедилу викликало менш виражену дискінезію порівняно із застосуванням леводопи, при однаковій ефективності у регресі проявів акінетичної форми паркінсонізму.

Клінічні дослідження з фармакодинаміки довели, що препарат стимулює корковий електрогенез «допамінергічного» типу як під час пробудження, так і під час сну, а також активізує різні функції, контрольовані допаміном. Ця активність була підтверджена за допомогою шкал психометричної оцінки і поведінки.

Також доведено, що у здорових добровольців пірибедил поліпшує уважність і пильність під час виконання когнітивних завдань.

Ефективність препарату ПРОНОРАН® у лікуванні хвороби Паркінсона, у монотерапії або у комбінації з леводопою, вивчали у трьох подвійних сліпих рандомізованих дослідженнях (у двох дослідженнях — порівняно з плацебо, а в одному — порівняно з бромокриптином). Загалом у цих дослідженнях брали участь 1103 пацієнти з хворобою Паркінсона з І по ІІІ стадії відповідно до шкали Hoehn та Jahr, з них 543 пацієнти приймали ПРОНОРАН®.

ПРОНОРАН® у дозі 150-300 мг/добу довів ефективність щодо покращення всіх симптомів порушення моторних функцій на 30 % за шкалою UPDRS, частина III, протягом не менш ніж 7 місяців призначення у монотерапії та 12 місяців –- у комбінації з леводопою. Аналогічний ступінь поліпшення показників відзначався за шкалою UPDRS частина II («активність у повсякденному житті»).

При призначенні пірибедилу у монотерапії додаткове лікування леводопою було необхідним статистично значно меншому відсотку пацієнтів (16,6 %), порівняно з пацієнтами, які приймали плацебо (40,2 %).

Також пірибедил покращує кровообіг у стегнових судинах (присутність допамінергічних рецепторів у гладеньких м’язах мускулатури судин стегна обумовлює дію пірибедилу на периферичну циркуляцію).

Фармакокiнетика

Пірибедил швидко і майже повністю всмоктується з травного тракту та екстенсивно розподіляється.

Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 3-6 годин. В організмі пірибедил помірно зв'язується з білками плазми крові. Виведення з плазми крові двофазне, і складається з початкової фази і другої більш повільної фази, що обумовлює стійку концентрацію пірибедилу у плазмі крові протягом 24 годин при досягненні концентрації стабільної рівноваги. Середній час напіввиведення становить 12 годин незалежно від застосованої дози.

Пірибедил екстенсивно метаболізується у печінці та виводиться головним чином із сечею (75 %).

Фармацевтичні характеристики.

Основнi фiзико-хiмiчнi властивості: таблетки круглої форми, червоного кольору, вкриті оболонкою.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання.

Не потребує особливих умов зберігання.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 15 таблеток у блістері; по 2 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. 

Лабораторії Серв'є Індастрі, Франція/

Les Laboratoires Servier Іndustrie, France.

Місцезнаходження.

905 рут де Саран 45520 Жіді, Франція/

905 route de Saran 45520 Gidy, France.