ПРЕПІДИЛ гель 0,5 мг/3 г

Rp

Форма випуску та дозування

Гель, 0,5 мг/3 г

Гель, 0,5 мг/3 г

Упаковка

Шприц попередньозаповнений 3 г №1x1

Шприц попередньозаповнений 3 г №1x1

Аналоги

Класифікація

Класифікація еквівалентності

A

info

Діюча речовина

ДИНОПРОСТОН

Форма товару

Гель для ендоцервікального введення

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/9727/01/01

Дата останнього оновлення: 22.10.2020

Характеристика

 • Вагітність і годування груддю: Дослідження на тваринах показали репродуктивну токсичність.
 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Ефект окситоцину при введенні екзогенних простагландинів може підсилюватися. Тому не рекомендується одночасне застосування цих двох препаратів. При послідовному застосуванні цих двох препаратів рекомендується проводити ретельне спостереження за пацієнткою. Рекомендується дотримуватися часового інтервалу щонайменше 6 годин між застосуванням окситоцину та динопростону.
 • Діти: Безпека та ефективність застосування лікарського засобу Препідил дітям не встановлені. На сьогодні відсутнє відповідне застосування препарату Препідил, окрім підлітків.
 • Заявник: Пфайзер Інк., США
 • Наказ МОЗ: №287 від 18.05.2011
 • Передозування: Оскільки лікарський засіб Препідил призначений для застосування лише в разових дозах, симптоми передозування можуть виникати лише в окремих пацієнток з підвищеною чутливістю до препарату. Оскільки клінічні дослідження антагоністів простагландинів на даний час не дали результатів, достатніх для надання рекомендацій, лікування передозувань наразі має симптоматичний характер.
 • Побічні реакції: Інші побічні реакції, про які повідомлялося у не більше 10 % пацієнтів: нудота, біль у спині, пірексія, гіпертонус матки, звуження матки, патологічні скорочення матки, дистрес-синдром плода, відчуття печіння у піхві та/або вульві.
 • Показання: Препарат призначають для дозрівання шийки матки у вагітних жінок з доношеною або майже доношеною вагітністю, у разі необхідності індукції родової діяльності за терапевтичними чи акушерськими показаннями.
 • Протипоказання: Застосування препарату Препідил протипоказано:
 • Реєстраційне посвідчення: UA/9727/01/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 1 шприц із 3 г (2,5 мл) гелю містить динопростону 0,5 мг
 • Терміни зберігання: 2р.
 • Торгівельне найменування: ПРЕПІДИЛ
 • Умови відпуску: за рецептом
 • Умови зберігання: Зберігати у холодильнику при температурі 2–8 °С.
 • Фармакотерапевтична група: Засоби, що діють на сечостатеву систему і статеві гормони. Інші гінекологічні засоби. Засоби, що підвищують скоротливу активність матки. Простагландини. Динопростон.

Упаковка

Шприц попередньозаповнений 3 г №1x1

Інструкція

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

ПРЕПІДИЛ

(PREPIDIL)Ò

Склад:

діюча речовина: 1 шприц із 3 г (2,5 мл) гелю містить динопростону 0,5 мг;

допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, гліцерол триацетат.

Лікарська форма. Гель для ендоцервікального введення.

Фармакотерапевтична група. Гінекологічні засоби. Окситоцини. Простагландини.

Код ATC G02A D02.

Клінічні характеристики.

Показання.

Препарат застосовують у жінок із доношеною або майже доношеною вагітністю. Ендоцервікальний гель призначають для розм’якшення (дозрівання) шийки матки при необхідності індукції родової діяльності за медичними чи акушерськими показаннями.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до динопростону або до інших речовин, що входять до складу препарату. Застосування протипоказано пацієнткам, яким протипоказані засоби, що стимулюють родову діяльність, наприклад:

·при багатоплідній вагітності;

·жінкам, які мали 6 або більше вагітностей;

·при невставленні голівки плода в родові шляхи;

·оперативні втручання на матці в анамнезі (наприклад, кесарів розтин, гістеротомія);

·при невідповідності розмірів голівки плода тазу матері;

·при зміні частоти серцевих скорочень плода, що свідчить про початок несприятливих змін стану плода;

·якщо є акушерські умови, за яких співвідношення користі та ризику для матері та плоду свідчать на користь хірургічного втручання;

·наявність виділень із піхви нез’ясованої етіології та/або патологічна маткова кровотеча під час поточної вагітності;

·при нетім’яному передлежанні плода.

Спосіб застосування та дози.

Початкову дозу динопростону (0,5 мг) у формі гелю вводять у цервікальний канал трохи нижче рівня внутрішнього зіва. Слід дотримуватися обережності, аби запобігти введенню гелю вище рівня внутрішнього цервікального зіва (екстраамніотично). У разі недостатньої цервікальної /маткової відповіді гель може бути введений повторно в дозі 0,5 мг з 6-годинними інтервалами. Максимальна рекомендована сумарна доза гелю за 24-годинний період становить 1,5 мг динопростону.

Побічні реакції.

- У матері.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості.

З боку шлунково-кишкового тракту: діарея, нудота, блювання.

З боку опорно-рухового апарату та сполучної тканини: біль у спині.

Вплив на перебіг вагітності, післяпологовий період та перинатальний стан: аномалії маткової скоротливості (підвищення частоти, тонусу або тривалості скорочень), розрив матки.

З боку репродуктивної системи та молочної залози: відчуття тепла у піхві.

Загальні розлади та прояви у місці введення препарату: гарячка.

-У плода.

Вплив на перебіг вагітності, післяпологовий період та перинатальний стан: мертвонародженість.

Вплив на результати досліджень: дистрес-синдром плода/зміна частоти серцевих скорочень плода.

Постмаркетинговий досвід.

З боку крові та лімфатичної системи: підвищений ризик розвитку синдрому дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові у післяпологовому періоді був описаний у пацієнток, яким проводилася індукція пологів фармакологічними засобами, зокрема динопростоном або окситоцином. Проте очікувана частота цього побічного ефекту є низькою (<1 випадку на 1000 пологів).

Передозування.

Передозування препарату може проявлятися підвищенною скоротливістю матки та її підвищеним тонусом.

Через минущий характер PGE2-індукованої гіперстимуляції міометрія, очікується, що в більшості випадків передозування ефективним буде неспецифічне, консервативне лікування; зокрема показані зміна положення тіла, проведення інгаляції кисню матері. Для усунення гіперстимуляції матки, спричиненої призначенням PGE2 для прискорення дозрівання шийки матки, можна застосовувати бета-адренергічні засоби.

Застосування у період вагітності та годування груддю.

Динопростон призначений для застосування вагітним жінкам із доношеною або майже доношеною вагітністю.

Простагландин E2 спричиняє підвищення частоти випадків вроджених аномалій скелету у щурів та кролів. Встановлена наявність ембріотоксичних властивостей динопростону у щурів та кролів, тому будь-яка доза препарату, що спричиняє тривале підвищення тонусу матки, може становити ризик для ембріона або плода.

 Простагландини екскретуються в грудне молоко в дуже низьких концентраціях. Не спостерігалося жодних відмін концентрації препарату в грудному молоці матерів, які народили передчасно або у належний строк.

Діти.

Препарат не призначений для застосування дітям.

Особливості застосування.

Динопростон слід застосовувати з обережністю пацієнткам із серцево-судинними захворюваннями, порушеннями функції печінки або нирок, бронхіальною астмою, глаукомою або підвищеним внутрішньоочним тиском, або розривом хоріоамніотичних оболонок.

Протягом застосування динопростону необхідний електронний моніторинг активності матки та частоти серцевих скорочень плода. Пацієнток, у яких розвивається гіпертонус матки або її підвищена скоротлива активність, або нетипові зміни частоти серцевих скорочень плода, слід вести у такий спосіб, який забезпечує безпечність матері та плода.

Як і при застосуванні будь-яких інших засобів, що стимулюють родову діяльність, слід зважати на можливість розриву матки.

Жінки віком 35 років та старше, які мали ускладнення в період вагітності, та жінки з гестаційним строком більше 40 тижнів мають підвищений ризик розвитку синдрому дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові у післяпологовому періоді. Крім того, ці ж фактори можуть сприяти підвищенню ризику, пов’язаного зі стимуляцією пологів. Тому, таким жінкам динопростон слід застосовувати з обережністю. У післяпологовому періоді слід негайно вжити відповідні заходи для якомога раннього виявлення можливого початку фібринолізу. Клініцисти мають зважати на те, що інтрацервікальне введення гелю динопростону може призводити до непередбачуваних відривів з наступною емболізацією антигенною тканиною та розвитком у поодиноких випадках анафілактоїдного синдрому вагітних (емболія амніотичною рідиною).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Препарат застосовується в умовах стаціонару.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Ефект окситоцину при введенні екзогенних простагландинів може підсилюватися. Не рекомендується одночасне застосування препарату з іншими засобами для стимуляції родової діяльності. Рекомендується послідовне застосування окситоцину після введення цервікального гелю з динопростоном з інтервалом мінімум 6 годин.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Стимуляція скоротливої діяльності матки.

Динопростон стимулює скоротливу активність міометрія під час вагітності у спосіб, подібний до скорочень, що спостерігаються під час пологів. Не визначено, чи є цей ефект результатом прямого впливу динопростону на міометрій. Проте скорочення міометрія, індуковані вагінальним введенням динопростону, є достатніми для спричинення евакуації плодів з матки у більшості випадків.

Вплив на дозрівання шийки матки.

Динопростон чинить локальний ефект на шийку матки, спричиняючи початок пом’якшення, потоншення та розширення шийки матки. Ці зміни, які носять назву дозрівання шийки матки, відбуваються спонтанно, коли нормальна вагітність добігає завершення свого строку, та дають змогу евакуації вмісту матки, зменшуючи опір шийки матки та одночасно підвищуючи скоротливу активність міометрія. 

Інші дії.

Динопростон також здатний стимулювати гладкі м’язи шлунково-кишкового тракту у людей. Цей ефект може призвести до блювання та/або діареї, які зрідка спостерігаються при застосуванні динопростону для преіндукції визрівання шийки матки.

У лабораторних тварин, а також у людей великі дози динопростону можуть спричиняти зниження артеріального тиску, ймовірно за рахунок впливу на гладкі м’язи судинної системи. Динопростон також здатний спричиняти підвищення температури тіла; проте в дозах, в яких динопростон застосовується для дозрівання шийки матки, цей його ефект не спостерігається.

Фармакокінетика.

Абсорбція.

Динопростон швидко абсорбується при вагінальному введенні. Максимальна концентрація препарату в плазмі крові при застосуванні у формі цервікального гелю досягається протягом 30-45 хвилин. Приблизно 73 % динопростону зв’язується з альбуміном плазми крові людини. 

Збільшення рівня метаболітів простагландину в плазмі крові було вірогідно вищим при застосуванні вагінального гелю, ніж при застосуванні вагінальних таблеток, що може свідчити про більшу біодоступність препарату у формі гелю.

Розподіл та метаболізм в організмі.

Динопростон широко розподіляється в тканинах організму матері. В крові та сечі людини ідентифіковано щонайменше дев’ять метаболітів простагландину E2. PGE2 швидко метаболізується до 13, 14-дигідро-15-кето PGE2, який перетворюється на 13, 14-дигідро, 15-кето PGA2. Динопростон повністю метаболізується в організмі людини. Він екстенсивно метаболізується у легенях, а ті метаболіти, що при цьому утворюються, зазнають подальшого метаболізму в печінці та нирках.

Виведення.

Препарат та його метаболіти екскретуються переважно нирками, незначна кількість виводиться з фекаліями.

Доклінічні дані з безпеки.

Канцерогенність, мутагенність, порушення фертильності.

Біологічні дослідження канцерогенних властивостей динопростону у тварин не проводилися через обмеженість показань для його призначення та коротку тривалість його застосування. Не отримано доказів мутагенних властивостей препарату в мікроядерному тесті та в тесті Еймса.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: напівпрозорий в’язкий гель.

Несумісність. Дані відсутні.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання. Зберігати у холодильнику при температурі +2 - +8 °С, у недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 3 г гелю в одноразовому шприці. 1 шприц у блістерній упаковці. Та 1 стерильний катетер у блістер ній упаковці, 2 блістерні упаковки в картонній коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. Пфайзер Менюфекчуринг Бельгія Н.В., Бельгія.

Місцезнаходження. Riijksweg 12, B-2870 Puurs, Belgium.