ОВІТРЕЛ розчин 0,25 мг/0,5 мл

Арес Трейдінг С.А.

Rp

Форма випуску та дозування

Розчин, 0,25 мг/0,5 мл

Розчин, 0,25 мг/0,5 мл

Упаковка

Шприц попередньо заповнений 0,5 мл №1x1

Шприц попередньо заповнений 0,5 мл №1x1

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Форма товару

Розчин для ін’єкцій

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/1175/02/01

Дата останнього оновлення: 13.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 попередньо заповнений шприц (0, 5 мл розчину) містить 250 мкг (6500 МО) хоріогонадотропіну альфа
  • Торгівельне найменування: ОВІТРЕЛ®
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Умови зберігання: Зберігати при температурі 2-8 °С (у холодильнику). Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від світла. Зберігати у недоступному для дітей місці.
  • Фармакотерапевтична група: Статеві гормони та модулятори статевої системи. Гонадотропіни. Хоріогонадотропін альфа.

Упаковка

Шприц попередньо заповнений 0,5 мл №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ОВІТРЕЛ®

(OVITRELLE®)

Склад:

діюча речовина: хоріогонадотропін альфа;

1 попередньо заповнений шприц (0, 5 мл розчину) містить 250 мкг (6500 МО) хоріогонадотропіну альфа;

допоміжні речовини: маніт (E 421), метіонін, полоксамер 188, кислота фосфорна концентрована, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма. Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: розчин, практично вільний від видимих часток.

Фармакотерапевтична група. Статеві гормони та модулятори статевої системи. Гонадотропіни. Хоріогонадотропін альфа.

Код АТХG03GA08.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Овітрел®– це лікарський препарат хоріогонадотропіну альфа, виробленого за технологією рекомбінантної ДНК. Хоріогонадотропін альфа має амінокислотну послідовність, спільну з людським хоріонічним гонадотропіном (лХГ), виділеним із сечі. На клітинах оваріальної теки (і гранульози) хоріонічний гонадотропін зв’язується з трансмембранними ЛГ/ХГ-рецепторами, що також зв’язують лютеїнізуючий гормон (ЛГ).

Основною фармакодинамічною дією препарату у жінок є поновлення мейозу ооцитів, розрив фолікула (овуляція), утворення жовтого тіла та продукування жовтим тілом прогестерону та естрадіолу. У жінок хоріонічний гонадотропін діє подібно до різкого підйому рівня ЛГ, що ініціює овуляцію.

Овітрел®застосовують для ініціювання остаточного дозрівання фолікулів та ранньої лютеїнізації після застосування лікарських препаратів, що стимулюють фолікулярний ріст. У порівняльних клінічних дослідженнях введення Овітрелу®у дозі 250 мкг було таким же ефективним, як і введення 5000 МО або 10000 МО сечового лХГ для індукції остаточного дозрівання фолікулів та ранньої лютеїнізації при застосуванні допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ), та як введення 5000 МО сечового лХГ для індукції овуляції.

До теперішнього часу у людини не було знайдено жодних ознак розвитку антитіл до Овітрелу®. Повторне застосування Овітрелу®досліджувалося лише у чоловіків. Клінічне дослідження застосування препарату у жінок при проведенні ДРТ та при ановуляції обмежувалося одним лікувальним циклом.

Фармакокінетика.

Після внутрішньовенного введення хоріогонадотропін альфарозподіляється до міжклітинної рідини з часом напіврозподілу, який становить приблизно 4, 5 години. Рівноважний об’єм розподілу та загальний кліренс препарату становлять 6 л та 0, 2 л/годину відповідно. Вказівок на те, що хоріогонадотропін альфа метаболізується та виводиться інакше, ніж ендогенний лХГ, немає.

Після підшкірного введення період кінцевого напіввиведення хоріогонадотропіну альфа з організму становить приблизно 30 годин, а абсолютна біодоступність – приблизно 40 %.

Порівняльні дослідження ліофілізованої та рідкої форм випуску препарату показали біоеквівалентність цих двох форм.

Клінічні характеристики.

Показання.

· Ініціювання остаточного дозрівання фолікулів та лютеїнізації після стимуляції фолікулярного росту у дорослих жінок при проведенні процедури суперовуляції перед застосуванням допоміжних репродуктивних технологій, таких як заплідненняіпvitro (IVF);

· ініціювання овуляції та лютеїнізації у дорослих жінок з ановуляцією або олігоовуляцією після стимуляції фолікулярного росту.

Протипоказання.

• Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-яких допоміжних речовин препарату.

• Пухлини гіпоталамуса або гіпофіза.

• Збільшення яєчників або кісти, які не зумовлені синдромом полікістозних яєчників.

• Гінекологічні кровотечі невідомої етіології.

• Карцинома яєчників, матки або молочних залоз.

• Позаматкова вагітність у попередні 3 місяці.

• Активні форми тромбоемболічних розладів.

• Первинна недостатність яєчників.

• Вади розвитку статевих органів, несумісні з вагітністю.

• Фіброїдні пухлини матки, несумісні з вагітністю.

• Настання менопаузи.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Спеціальних досліджень лікарських взаємодій Овітрела®з іншими лікарськими препаратами не проводилось, але під час терапії із застосуванням лХГ не спостерігалось жодних клінічно значущих випадків таких лікарських взаємодій.

Особливості застосування.

Перед початком лікування слід оцінити неплідність пари з огляду на її придатність для лікування і для виявлення передбачуваних протипоказань до вагітності. Зокрема, пацієнтів слід обстежити на наявність гіпотиреозу, недостатності кори надниркових залоз, гіперпролактинемії та призначити відповідне специфічне лікування.

На даний час відсутній клінічний досвід застосування препарату при інших показаннях (таких як недостатність жовтого тіла або чоловічі патології), тому Овітрел®не показаний для лікування таких захворювань.

Синдром гіперстимуляції яєчників (СГСЯ)

Під час оваріальної стимуляції у пацієнток підвищується ризик розвитку СГСЯ внаслідок розвитку багатьох фолікулів.

Синдром гіперстимуляції яєчників може стати серйозним медичним ускладненням, що характеризується наявністю асциту та великих оваріальних кіст, схильних до розриву, зростанням маси тіла, задишкою, олігурією на тлі клінічної картини циркуляторних розладів. Зрідка тяжкий СГСЯ може бути ускладнений гемоперитонеумом, гострим респіраторним дистрес-синдромом, перекручуванням яєчників та тромбоемболічними явищами.

Для мінімізації ризику розвитку СГСЯ слід проводити ультразвукове дослідження фолікулярного розвитку та/або визначення сироваткових рівнів естрадіолу до початку та регулярно впродовж лікування. При ановуляції ризик розвитку СГСЯ зростає при сироваткових рівнях естрадіолу більше 1500 пг/мл (5400 пмоль/л) і при наявності більше 3 фолікулів діаметром 14 мм або більше. При проведенні допоміжних репродуктивних технологій підвищений ризик СГСЯ існує при сироваткових рівнях естрадіолу більше 3000 пг/мл (11000 пмоль/л) і при наявності 18 або більше фолікулів діаметром 11 мм або більше.

Розвитку синдрому гіперстимуляції яєчників, спричиненому надмірною реакцією яєчників, можна запобігти, відмінивши введення лХГ. Отже, у разі наявності ознак оваріальної гіперстимуляції, таких як сироваткові рівні естрадіолу більше 5500 пг/мл (20000 пмоль/л) та/або наявність 30 або більше фолікулів загалом, рекомендується відмінити введення лХГ та порадити пацієнтці утриматись від статевих зносин або застосовувати бар’єрні засоби контрацепції щонайменше протягом 4 днів.

Багатоплідна вагітність

У пацієнток, у яких проводиться індукція овуляції, частота багатоплідних вагітностей та народжень, переважно представлених двійнями, підвищена порівняно із природним заплідненням. Ризик багатоплідної вагітності після проведення допоміжних репродуктивних технологій пов’язаний з кількістю перенесених ембріонів.

Дотримання рекомендованого дозування і режиму введення Овітрелу®та ретельний моніторинг лікування дозволять мінімізувати ризик розвитку СГСЯ та багатоплідних вагітностей.

Переривання вагітності

Частота випадків переривання вагітності як у пацієнток з ановуляцією, так і при застосуванні допоміжних репродуктивних технологій вища, ніж у звичайній популяції, але співставна з частотою, яка спостерігається у жінок з іншими розладами фертильності.

Позаматкова вагітність

Оскільки безплідні жінки, які проходять процедури ДРТ, зокремаIVF, часто мають захворювання маткових труб, частота випадків позаматкової вагітності у таких пацієнток може бути підвищеною. Для виключення можливості позаматкової вагітності важливо провести ранню ультразвукову діагностику.

Вроджені вади

Поширеність вроджених вад після проведення ДРТ може бути трохи вищою, ніж після спонтанного запліднення. Вважається, що це є наслідком різниці в характеристиках батьків (наприклад, материнський вік, якість сперми) та більшої частоти випадків багатоплідної вагітності.

Тромбоемболічні явища

У жінок з нещодавніми або існуючими тромбоемболічними захворюваннями та у жінок, для яких загалом встановлені фактори ризику розвитку тромбоемболічних явищ, такі як індивідуальні або сімейні випадки, лікування гонадотропінами може призвести до подальшого підвищення ризику загострення або появи таких розладів. У таких жінок необхідно оцінити перевагу застосування гонадотропінів над ризиком розвитку подібних явищ. Проте слід відзначити, що власне вагітність та СГСЯ також збільшують ризик розвитку тромбоемболічних ускладнень, таких як емболія легеневої артерії, ішемічний інсульт або інфаркт міокарда.

Вплив на результати аналізу крові або сечі

Після введення протягом до 10 днів Овітрел®може впливати на результати імунологічного визначення рівня лХГ у сироватці крові або сечі, що може призводити до помилково позитивних результатів тестування на вагітність. Про це слід попередити пацієнток.

Інша інформація

Під час застосування Овітрелу®можлива незначна стимуляція щитовидної залози, клінічне значення якої невідоме.

Цей лікарський засіб містить менше 1 ммоля натрію (23 мг) в одній дозі, тобто він практично не містить натрію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Показань до застосування Овітрела®у період вагітності немає. Клінічні дані щодо впливу Овітрелу®на вагітність відсутні. Досліджень впливу хоріогонадотропіну альфа на репродуктивні функції тварин не проводилось, тому потенційний ризик такого застосування для людини невідомий.

Годування груддю

Овітрел®не показаний для застосування у період годування груддю. Дані щодо виділення хоріогонадотропіну альфа у молоко відсутні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Очікується, що Овітрел®не впливає або майже не впливає на здатність пацієнток керувати автомобілем та працювати з механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Препарат слід застосовувати під наглядом лікаря, який має досвід лікування безпліддя.

Препарат призначений для підшкірного введення. Можна вводити лише прозорий розчин, який не містить сторонніх часток.

Максимальна доза препарату ‒ 250 мкг. Слід застосовувати такі режими лікування.

Жінки при проведенні суперовуляції перед застосуванням допоміжних репродуктивних технологій, таких як запліднення іп vitro (IVF)

Вміст одного попередньо заповненого шприца Овітрелу® (250 мкг) вводять через 24-48 годин після останньої ін’єкції препарату фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) або людськогоменопаузального гонадотропіну(лМГ), тобто при досягненні оптимальної стимуляції фолікулярного росту.

Жінки з ановуляцією або олігоовуляцією

Вміст одного попередньо заповненого шприца Овітрелу® (250 мкг) вводять через 24-48 годин після досягнення оптимальної стимуляції фолікулярного росту. Пацієнтці рекомендується мати статеві зносини у день введення Овітрелу®та наступного дня.

Пацієнтки з ушкодженням функції нирок або печінки

Безпека, ефективність та фармакокінетичні параметри Овітрелу®у пацієнток з ушкодженням функції нирок або печінки не були встановлені.

Діти.

Показань до застосування Овітрелу® у педіатричній групі пацієнток немає.

Передозування.

Ефекти передозування Овітрелу®невідомі. Проте внаслідок передозування препарату існує можливість розвитку СГСЯ (див. розділ «Особливості застосування»).

Побічні реакції.

Стислий опис профілю безпеки

У порівняльних дослідженнях із застосуванням різних доз Овітрелу®були встановлені такі побічні реакції, пов’язані з препаратом у дозозалежний спосіб: СГСЯ, нудота і блювання. СГСЯ спостерігався приблизно у 4 % пацієнток, які застосовували Овітрел®. Тяжка форма СГСЯ спостерігалась менш ніж у 0, 5 % пацієнток (див. розділ «Особливості застосування»).

Перелік побічних реакцій

Далі використовуються наступні категорії частоти побічних реакцій: дуже поширені (≥ 1/10); поширені (від ≥ 1/100 до < 1/10); непоширені (від ≥ 1/1000 до < 1/100); поодинокі (від ≥ 1/10000 до < 1/1000); рідкісні (< 1/10000), частота невідома (не може бути встановлена на підставі наявних даних).

З боку імунної системи

Рідкісні: реакції гіперчутливості від легкого до тяжкого ступеня тяжкості, включаючи анафілактичні реакції та шок.

Психічні розлади

Непоширені: депресія, подразнюваність, занепокоєння.

З боку нервової системи

Поширені: головний біль.

Судинні розлади

Рідкісні: тромбоемболія (як пов’язана, так і не пов’язана із СГСЯ).

Шлунково-кишкові розлади

Поширені: блювання, нудота, абдомінальний біль.

Непоширені: діарея.

З боку шкіри та підшкірних тканин

Рідкісні: легкі тимчасові шкірні реакції, що проявляються у вигляді висипання.

З боку репродуктивної системи та молочних залоз

Поширені: легкий або помірний СГСЯ.

Непоширені: тяжкий СГСЯ, біль у грудях.

Загальні розлади та реакції у місці введення

Поширені: підвищена стомлюваність, реакції у місці ін’єкції.

Повідомлялося про випадки позаматкової вагітності, перекручування яєчників та інші ускладнення, які спостерігались у пацієнток після застосування лХГ. Вони вважаються супутніми ускладненнями при застосуванні допоміжних репродуктивних технологій.

Термін придатності. 2 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Препарат призначений для негайного та одноразового використання після першого відкривання. Однак у дослідженнях стабільності під час застосування було показано, що препарат залишається стабільним протягом 24 годин після відкривання упаковки при зберіганні при температурі 2-8°С.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі 2-8 °С (у холодильнику). Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від світла. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Протягом терміну придатності препарат можна зберігати при температурі не вище 25 °С протягом до 30 днів без повторного охолодження. Якщо розчин не був використаний протягом цих 30 днів, його слід утилізувати.

Упаковка.

По 0, 5 мл розчину для ін’єкцій у попередньо заповненому шприці (скло типу І) із пробкою-поршнем (галобутилова гума), пластиковим стрижнем поршня та фіксованою голкою з нержавіючої сталі, закритою комбінованим ковпачком (гума/поліпропілен). Один попередньо заповнений шприц у контурній чарунковій упаковці вміщений у картонну коробку.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробники.

Мерк Сероно С. п. А. /MerckSeronoS. p. A.

або

Мерк Сероно С. А. , відділення у м. Обонн/MerckSeronoS. A. , Succursaled’Aubonne.

Місцезнаходження виробників та їхні адреси місця провадження діяльності.

Віа делле Магноліє 15 (р-н Промислова Зона), 70026 Модуньо (Барі), Італія/

Via delle Magnolie 15 (loc. frazione Zona Industriale), 70026Modugno (Bari), Italy

або

ЗонІндустрієльдеЛ’Урьєтаз, СН-1170Обонн, Швейцарія/

ZoneIndustrielledel'Ouriettaz, CH-1170Aubonne, Switzerland.