НІСТАТИН супозиторії 250 тис. ОД

N/A

info

Rp

Діюча речовина
АТХ-код

Дата останнього оновлення: 01.12.2019

Форма випуску та дозування

sup_rekt
Супозиторії ректальні, 250 тис. ОД

Упаковка

стрипи №5x2

Варіанти дозування

Дозування

250 тис. ОД

Варіанти дозування

250 тис. ОД; 500 тис. ОД

Форма

Супозиторії ректальні

Еквівалентність

N/A

info

Класифікація

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Характеристика

  • Заявник: ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна
  • Наказ МОЗ: №352 від 04.07.2008
  • Реєстраційне посвідчення: UA/8487/01/01
  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30-12-2075
  • Склад: 1 супозиторій містить: ністатину 250 000 ОД
  • Терміни зберігання: 2р.
  • Торгівельне найменування: НІСТАТИН
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Фармакотерапевтична група: Протимікробні засоби, що застосовуються при кишкових інфекціях.

Упаковка

стрипи №5x2

Інструкція

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

НІСТАТИН

(Nystatin)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: nystatinum; 19 – мікозамінілністатинолід;

основні фізико-хімічні властивості: супозиторії жовтувато-коричневого кольору, зі слабким специфічним запахом;

склад: 1 супозиторій містить ністатину 250 000 ОД або 500 000 ОД;

допоміжні речовини: бутилоксіанізол, бутилокситолуол, кислота лимонна, масло вазелінове, жир твердий.

Форма випуску. Супозиторії ректальні.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при кишкових інфекціях.

Код АТС AO7A АO2.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.Має в структурі велику кількість подвійних зв’язків, що зумовлюють високу тропність речовини до стеринових утворень цитоплазматичної мембрани грибів. Унаслідок цього молекула проникає в мембрану клітини з утворенням великої кількості каналів, що сприяють неконтрольованому транспорту води, електролітів і неелектролітів. Клітина втрачає стійкість до дії зовнішніх осмотичних сил і лізується. Активний відносно дріжджеподібних грибів роду Candida та аспергілів. Здійснює фунгістатичну, а у великих дозах – фунгіцидну дію. Толерантність до ністатину чутливих грибів розвивається дуже повільно.

Фармакокінетика. При ректальному введенні погано всмоктуються через стінки товстого кишечнику. Резорбтивна дія слабко виражена. Виводиться з калом.

Показання для застосування. Застосовують для профілактики та лікування захворювань, спричинених дріжджеподібними грибами роду Candida (Candida albicans та ін.), внутрішніх органів (шлунково-кишкового тракту, легенів, нирок та ін.). З профілактичною метою призначають для попередження розвитку кандидозу при тривалому лікуванні препаратами пеніциліну та антибіотиками інших груп, особливо при пероральному застосуванні антибіотиків тетрациклінового ряду, левоміцетину, неоміцину та ін., а також ослабленим і виснаженим хворим.

Спосіб застосування та дози. Дорослим призначають ректально, по 1–2 супозиторія, 3–4 рази на добу. Добова доза становить 3–6 супозиторіїв. Дітям віком від 1 до 3 років – по 1 супозиторію, 2 рази на добу, старше 13 років – по 1–2 супозиторія, 3–4 рази на добу. Середня тривалість курсу лікування - 10–14 днів. За необхідності курс повторюють через 2–3 тижні.

Побічна дія. Ністатин, як правило, побічних явищ не спричиняє, але при підвищеній чутливості до нього можливі нудота, блювання, діарея, підвищення температури тіла, озноб та ін. У таких випадках дозу препарату зменшують.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, порушення функції печінки, панкреатит, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, вагітність. Дитячий вік до 1 року.

Передозування. Не описано.

Особливості застосування. При розвитку місцевого подразнення чи алергічної реакції Ністатин слід відмінити. Призначення Ністатину при вагітності можливо у випадку, якщо передбачувана користь для матері перевищує потенціальний ризик для плоду. Хоча препарат всмоктується в незначній кількості, невідомо, чи виділяється він з молоком, тому за необхідності призначення Ністатину в період лактації слід вирішити питання про припинення грудного годування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Ністатину з клотримазолом активність останнього зменшується.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла та прохолодному місці. Термін зберігання – 2 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 5 супозиторіїв у контурній чарунковій упаковці. По 2 контурні упаковки в картонній пачці.

Виробник.  ВАТ “Монфарм”.

Адреса. Україна, Черкаська обл., м. Монастирище, вул. Заводська, 8.