НІФУРОЗИД-ЗДОРОВ’Я суспензія 40 мг/мл

ТОВ ФК Здоров'я

Rp

Форма випуску та дозування

Капсули, 100 мг
Капсули, 200 мг
Суспензія, 40 мг/мл

Суспензія, 40 мг/мл

Упаковка

Флакон 50 мл №1x1
Флакон 100 мл №1x1

Флакон 50 мл №1x1

Аналоги

Rp

ЕНТЕРОФУРИЛ 40 мг/мл

Босналек д.д.(BA)

Суспензія

Rp

МИРОФУРИЛ 40 мг/мл

ТОВ РОКЕТ-ФАРМ(UA)

Суспензія

Rp

НІФУРОКСАЗИД 40 мг/мл

Тернофарм(UA)

Суспензія

від 122.00 грн

Rp

НІФУРОКСАЗИД 44 мг/мл

Галичфарм(UA)

Суспензія

Rp

НІФУРОКСАЗИД 44 мг/мл

ПАТ НВЦ Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод(UA)

Суспензія

Класифікація

Класифікація еквівалентності

B.4

info

Діюча речовина

НІФУРОКСАЗИД

Форма товару

Суспензія для перорального застосування

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/12707/02/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 5 мл препарату містять ніфуроксазиду 200 мг
  • Торгівельне найменування: НІФУРОЗИД-ЗДОРОВ`Я
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Умови зберігання: Зберігатиу недоступному для дітей місці. Термін придатності препарату після розкриття флакона 28 діб.
  • Фармакотерапевтична група: Протимікробні засоби, які застосовуються для лікування кишкових інфекцій. Ніфуроксазид.

Упаковка

Флакон 50 мл №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосуваннялікарського засобу

НІФУРОЗИД-ЗДОРОВ'Я

(NIFUROZIDЕ-ZDOROVYE)

Склад:

діюча речовина: nifuroxazidе;

5 млпрепаратумістять ніфуроксазиду 200 мг;

допоміжні речовини: сахароза; карбомер; натрію гідроксид; кислота лимонна; метилпарабен (Е 218); етанол 96 %; ароматизатор “Банан”, що містить мальтодекстрин, декстрин та гліцерол триацетат; вода очищена.

Лікарська форма. Суспензіяоральна.

Основні фізико-хімічні властивості: в'язка суспензія жовтого кольору з фруктовим запахом.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби, які застосовуються для лікування кишкових інфекцій. Ніфуроксазид. Код АТХA07A X03.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Ніфуроксазид є протимікробним препаратом, похідним нітрофурану. Механізм дії не повністю з’ясований. Антимікробні та протипаразитарні властивості ніфуроксазиду, можливо, зумовлені наявністю аміногрупи. Локальна активність та відсутність проникнення в органи та тканини організму зумовлює унікальність ніфуроксазиду порівняно з іншими похідними нітрофурану, оскільки відсутня системна дія цього антидіарейного препарату. Ефективний відносно грампозитивних та грамнегативних бактерій: Streptococcuspyogenes, Staphylococcusaureus, E. coli, Salmonellae, Shigellae.

Фармакокінетика. Ніфуроксазид після перорального застосування практично не абсорбується зі шлунково-кишкового тракту та не потрапляє в органи та тканини, більше 99 % застосованого препарату залишається у кишечнику. Біотрансформація ніфуроксазиду відбувається у кишечнику, близько 20 % прийнятої кількості екскретується у незміненому вигляді. Ніфуроксазид та його метаболіти виводяться з калом. Швидкість виведення препарату залежить від кількості прийнятого лікарського засобу та від моторики шлунково-кишкового тракту. У цілому виведення ніфуроксазиду повільне, він залишається у шлунково-кишковому тракті впродовж тривалого часу.

У терапевтичних дозах ніфуроксазид практично не пригнічує нормальну мікрофлору кишечнику, не спричиняє появу стійких мікробних форм, а також розвиток перехресної стійкості бактерій до інших антибактеріальних препаратів. Лікувальний ефект досягається з перших годин лікування.

Клінічні характеристики.

Показання. Гостра діарея інфекційної етіології.

Протипоказання. Підвищена чутливість до ніфуроксазиду, інших похідних 5-нітрофурануабо інших компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Ніфуроксазид нерекомендуєтьсязастосовуватиодночасноіз сорбентами, зпрепаратами, до складуяких входить спирт, препаратами, які можуть спричинити антабусні реакції, та з препаратами, що пригнічують центральну нервову систему.

Особливості застосування. Лікування ніфуроксазидом не виключає дієтичного режиму та регідратації. У разі необхідності слід застосовувати супутню регідратаційну терапію залежно від віку та стану пацієнта та інтенсивності діареї.

Регідратація має бути основним елементом у лікуванні гострої діареї у дітей. Дітям необхідно забезпечити часте (кожні ¼ години) пиття.

Профілактику або лікування дегідратації потрібно проводити пероральнимиабо внутрішньовенними розчинами. Якщо призначена регідратація, рекомендується застосовувати розчини, призначені для цієї мети, відповідно до інструкцій із розведення та застосування. Передбачений об’єм пероральних регідратаційних розчинів залежить від втрати маси тіла. У разі сильної діареї, інтенсивного блювання та відмови від їжі потрібна внутрішньовенна регідратація.

Якщо немає необхідності такої регідратації, потрібно забезпечити компенсацію втрати рідини вживанням великої кількості напоїв, які містять сіль та цукор (з розрахунку середньої добової потреби у 2 літрах води).

Слід враховувати рекомендації з дієтичного режиму під час діареї: уникати вживання свіжих овочів та фруктів, гострої їжі, заморожених продуктів та напоїв. Слід віддати перевагу рису. Рішення про вживання молочних продуктів приймати залежно від конкретного випадку.

Якщо діарея супроводжується клінічними проявами, що вказують на агресивні явища (погіршення загального стану, гарячка, симптоми інтоксикації), препарат потрібно призначати разом із антибактеріальними препаратами, які застосовують для лікування кишкових інфекцій, оскільки препарат не всмоктується у кишечнику і не надходить до системного кровообігу. Препарат не призначати як монотерапію для лікування кишкових інфекцій, ускладнених септицемією.

У ході лікування вживання алкоголюсуворо забороненоу зв’язку з ризиком розвитку дисульфірамподібної реакції, яка проявляється загостренням діареї, блюванням, болем у животі, відчуттям жару на обличчі та у верхній частині тулуба, гіперемією, шумом у вухах, утрудненням дихання, тахікардією.

Лікарський засіб містить метилпарбен (Е 218), який може спричинити алергічні реакції (можливо уповільнені).

Лікарський засіб містить невелику кількість етанолу (алкоголю), менше 100 мг/дозу.

Препарат може бути шкідливим для зубів.

Препарат містить сахарозу, тому, якщо у пацієнта встановлена непереносимість деяких цукрів, слід проконсультуватисяз лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Немає достатніх даних про можливі тератогенні та фетотоксичні ефекти при застосуванні ніфуроксазиду у період вагітності. Тому як застережний захід застосування ніфуроксазиду у період вагітності не рекомендується.

Препарат можна застосовувати жінкам у період годування груддю за умови короткостроковості лікування ніфуроксазидом.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не впливає.

Спосіб застосування та дози. Приймати внутрішньо, незалежно від прийому їжі. Перед вживанням суспензію слід збовтувати. Максимальна добова доза ніфуроксазиду – 800 мг.

Діти віком від 2 років: по 5 мл суспензії 3 рази на добу.

Дорослі: по 5 мл суспензії 4 рази на добу.

Тривалість лікування – не більше 7 діб.

Діти. Не призначати дітям віком до 2 років.

Передозування. Випадки передозування не описані.

У разі перевищення терапевтичної дози рекомендується промивання шлунка і симптоматичне лікування.

Побічні реакції. Можливе виникнення тимчасового болю у животі, нудоти, блювання, посилення діареї. Можливі алергічні реакції, включаючи свербіж, шкірні висипання, кропив’янку, набряк Квінке, анафілактичний шок. Виникнення алергічної реакції потребує відміни препарату. У подальшому хворому необхідно уникати прийому ніфуроксазиду та інших похідних нітрофурану.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Зберігатив оригінальній упаковціпри температурі не вище25ºС. Не заморожувати.

Зберігатиу недоступному для дітей місці. Термін придатності препарату після розкриття флакона 28 діб.

Упаковка. По50 мл, по100 млу флаконахполімерних або по 100 мл у флаконах зі скла, з ложкою мірною у коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія«Здоров’я».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності. Україна, 61013, Харківська обл. , місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22.