НЕБІВОЛОЛ-ТЕВА таблетки 5 мг

ТЕВА Фармацевтікал Індастріз Лтд.

Rp

Форма випуску та дозування

Таблетки, 5 мг

Таблетки, 5 мг

Упаковка

Блістер №7x4
Блістер №10x2
Блістер №10x3

Блістер №7x4

Аналоги

Rp

НЕБІВОЛОЛ-ДАРНИЦЯ 5 мг

ПрАТ ФФ Дарниця(UA)

Таблетки

від 119.00 грн

Rp

НЕБІАР 5 мг

ТОВ АРТЕРІУМ ЛТД(UA)

Таблетки

від 159.00 грн

Rp

НЕБІВОЛОЛ ОРІОН 5 мг

Оріон(FI)

Таблетки

Rp

НЕБІВОЛОЛ САНДОЗ 5 мг

Сандоз Фармасьютікалз д.д.(SI)

Таблетки

Rp

НЕБІВОЛОЛ СТАДА 5 мг

СТАДА Арцнайміттель АГ(DE)

Таблетки

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

НЕБІВОЛОЛ

Форма товару

Таблетки

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/12672/01/01

Дата останнього оновлення: 27.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 таблетка містить 5 мг небівололу у вигляді небівололу гідрохлориду
  • Торгівельне найменування: НЕБІВОЛОЛ-ТЕВА
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Фармакотерапевтична група: Селективні блокатори -адренорецепторів.

Упаковка

Блістер №7x4

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосуваннялікарського засобу

НЕБІВОЛОЛ-ТЕВА

(NEBIVOLOL-TEVA)

Склад:

діюча речовина: небіволол;

1 таблетка містить 5 мг небівололу у вигляді небівололу гідрохлориду;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, натрію кроскармелоза, целюлоза мікрокристалічна, гіпромелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.

Лікарська форма. Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки білого або майже білого кольору діаметром майже 9, 7 мм із хрестоподібною насічкою з одного боку та з іншого – рівні.

Фармакотерапевтична група. Селективні блокатори β-адренорецепторів.

Код АТX С07А В12.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Небіволол являє собою рацемат, який складається з двох енантіомерів: SRRR-небівололу (D-небіволол) та RSSS-небівололу (L-небіволол). Він поєднує дві фармакологічні властивості:

- завдяки D-енантіомеру небіволол є конкурентним і селективним блокатором β1-адренорецепторів;

- завдяки L-енантіомеру він має м’які вазодилатуючі властивості внаслідок метаболічної взаємодії з L-аргініном/оксидом азоту (NO).

При одноразовому і повторному застосуванні небівололу знижується частота серцевих скорочень у стані спокою і при навантаженні як в осіб із нормальним артеріальним тиском, так і в осіб з артеріальною гіпертензією. Антигіпертензивний ефект при довготривалому лікуванні зберігається. У терапевтичних дозах α-адренергічний антагонізм не спостерігається. Під час короткострокового та тривалого лікування небівололом у хворих з артеріальною гіпертензією знижується системний судинний опір. Незважаючи на зниження частоти серцевих скорочень, зменшення серцевого викиду в стані спокою та при навантаженні обмежене внаслідок збільшення ударного об’єму. Клінічне значення цієї гемодинамічної різниці порівняно з такою при застосуванні інших блокаторів β-адренорецепторів ще недостатньо вивчене. У хворих з артеріальною гіпертензією небіволол підвищує реакцію судин на ацетилхолін, опосередковану монооксидом азоту; у пацієнтів із дисфункцією ендотелію ця реакція знижена. Застосування небівололу як доповнення до стандартної терапії хронічної серцевої недостатності зі зниженням фракції викиду лівого шлуночка або без такої суттєво подовжувало час настання летального наслідку або госпіталізації, пов’язаноїіз серцево-судинною патологією. Дія небівололу не залежить від віку, статі або показника фракції викиду лівого шлуночка. У хворих, які отримували небіволол, встановлено зниження частоти випадків раптової смерті.

Фармакокінетика.

Після перорального прийому відбувається швидке всмоктування обох енантіомерів небівололу. Вживання їжіне впливаєна всмоктування небівололу, тому його можна приймати незалежно від їди. Небіволол метаболізується в печінці, зокрема з утворенням активних гідроксиметаболітів. Метаболізація небівололу шляхом гідроксилювання піддається генетичному окислювальному поліморфізму, що залежить від CYP2D6. При досягненні стійкого стану (steady-state) та при однаковій дозі максимальна концентрація у плазмі незміненого небівололу в осіб з повільним метаболізмом приблизно в 23 рази вища, ніж в осіб зі швидким метаболізмом. В осіб зі швидким метаболізмом значення періоду напіввиведення гідроксиметаболітів обох енантіомерів становить у середньому 24 години, а в осіб з повільним метаболізмом це значення приблизно у 2 рази більше. Біодоступність перорально введеного небівололу становить у середньому 12 % в осіб зі швидким метаболізмом та є майже повноюв осіб з повільним метаболізмом. Виходячи з різниці швидкості метаболізму, дозування препаратуНебіволол-Тева потрібно встановлювати залежно від індивідуальних потреб пацієнта; особи з повільнимметаболізмом потребують нижчих доз. В осібзі швидкимметаболізмом значення періоду напіввиведення енантіомерів небівололу з плазми становить в середньому 10 годин, а в осіб з повільним метаболізмом ці значення у 3–5 разіввищі. Концентрації у плазмі, які становлять від 1 до 30 мг небівололу, пропорційні дозі. Вік не впливає на фармакокінетику небівололу. Через тиждень після введення 38 % дози виводиться із сечею та 48 % – з калом. Виведення незміненого небівололу із сечею становить менше 0, 5 % від дози.

Стан рівноважної концентрації в плазмі крові небівололу у більшості пацієнтів (особи з прискореним метаболізмом) досягається протягом 24 годин, а гідроксиметаболітів – через декілька діб.

Обидва енантіомери зв’язуються з білками плазми крові, переважно з альбуміном. Зв’язування з білками плазми крові SRRR-небівололу становить 98, 1 %, RSSS-небівололу – 97, 9 %.

Клінічні характеристики.

Показання.

Есенціальна артеріальна гіпертензія. Хронічна серцева недостатністьлегкого або помірного ступеня тяжкості як доповнення до стандартних методів лікування хворих літнього віку (понад 70 років).

Протипоказання.

Підвищена чутливість до діючої речовини або до інших компонентів препарату.

Печінкова недостатність або порушення функції печінки.

Гостра серцева недостатність, кардіогенний шок або епізоди декомпенсації серцевої недостатності, що вимагають внутрішньовенного введення діючих речовин із позитивним інотропним ефектом.

Синдром слабкості синусового вузла, у тому числі синоаурикулярна блокада, АВ-блокада ІІ–ІІІ ступеня (без штучного водія ритму).

Бронхоспазм та бронхіальна астма в анамнезі.

Нелікована феохромоцитома.

Метаболічний ацидоз.

Брадикардія (до початку лікування частота серцевих скорочень < 60 ударів за хвилину). Артеріальна гіпотензія (систолічний артеріальний тиск < 90 мм рт. ст. ).

Тяжкі порушення периферичного кровообігу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Фармакодинамічні взаємодії

Нижченаведені форми взаємодії стосуються всіх β-адренергічних антагоністіву цілому.

Нерекомендованікомбінації

Антиаритмічні засоби 1 ряду (хінідин, гідрохінідин, цибензолін, флекаїнід, дизопірамід, лідокаїн, мексилетин, пропафенон): можливе посилення AВ-провідності й збільшення негативного інотропного ефекту.

Блокатори кальцієвих каналів (верапаміл, дилтіазем): негативний вплив на AВ-провідність і частоту серцевих скорочень. Внутрішньовенне введення верапамілу пацієнтам, які отримують терапію блокаторамиβ-адренорецепторів, може призвести до вираженої артеріальної гіпотензії та AВ-блокади.

Антигіпертензивні препарати центральної дії (клонідин, гуанфацин, моксонідин, метилдопа, рилменідин): супутнєзастосуванняантигіпертензивних засобів центральної дії з небівололом може погіршувати симптоми серцевої недостатності внаслідок зниження центрального симпатоміметичного тонусу (зменшення частоти серцевих скорочень і серцевого викиду, вазодилатація). Раптова відміна препарату, особливо до припинення застосування блокаторів ß-адренорецепторів, може підвищити ризик виникнення рикошетної гіпертензії.

Комбінації, що вимагають підвищеної обережності

Антиаритмічні препарати 3 ряду (аміодарон): може посилюватися вплив на АВ-провідність.

Анестетики-летючі галогени: сумісне застосуванняблокаторів ß-адренорецепторів з анестетиками може послаблювати рефлекторну тахікардію й підвищувати ризик виникнення артеріальної гіпотензії. Необхідно уникати, раптового припинення терапії ß-блокаторами. Слід повідомити анестезіолога, якщо пацієнт приймає небіволол.

Інсулін і пероральні гіпоглікемічні препарати: незважаючи на те, що небіволол не впливає на рівень глюкози, одночасне застосування може маскувати симптоми гіпоглікемії, такі як посиленесерцебиття, тахікардія.

Баклофен(антиспастичний засіб), аміфостин(додатковий протипухлинний засіб): сумісне застосування з гіпотензивними засобами, ймовірно, посилює ефект падіння артеріального тиску; з огляду на це дозу гіпотензивних препаратівпотрібно відповідним чином скоригувати.

Комбінації, що вимагають оцінки співвідношення ризик-користь призастосуванні

Глікозиди наперстянки: одночасне застосування препаратівможе викликатисповільнення AВ-провідності. Клінічні дослідження небівололу не виявили жодних клінічних доказів взаємодії. Небіволол не впливає на кінетику дигоксину.

Антагоністи кальцію дигідропіридинового типу (амлодипін, фелодипін, лацидипін, ніфедипін, нікардипін, німодипін, нітрендипін): одночасне застосування таких препаратів підвищує ризик розвитку артеріальної гіпотензії, а у хворих із серцевою недостатністю може погіршитися насосна функція шлуночків.

Антипсихотичні препарати, антидепресанти (трициклічні антидепресанти, барбітурати тапохідніфенотіазину): при одночасному застосуванні може посилюватися гіпотензивна діяß-блокаторів(адитивний ефект).

Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП): не зменшують гіпотензивну дію небівололу.

Симпатоміметичні засоби: при сумісному застосуванні можуть протидіяти активності β-адреноблокаторів. Блокатори β-адренорецепторів можуть призвести до безперешкодної α-адренергічної активності симпатотонічних засобів як з α-адренергічною, так і з β-адренергічною дією (ризик розвитку артеріальної гіпертензії, тяжкої брадикардії, блокади серця).

Фармакокінетична взаємодія

Оскільки в метаболізмі небівололу бере участь ізофермент CYP2D6, то супутнє медикаментозне лікування інгібіторами цього ізоферменту, такими як пароксетин, флуоксетин, тіоридазин, хінідин, може призводити до підвищення рівня небівололу в плазмі крові, результатом чого може бути брадикардія та побічні реакції.

Супутнє застосування циметидину підвищує рівень небівололу у плазмі крові без зміни клінічних ефектів. Одночасне застосування ранітидину не впливає на фармакокінетику небівололу. Небіволол можна застосовувати разом з антацидними препаратами за умови, що небіволол приймають разом з їжею, а антацидні засоби – в періоди міжвживання їжі.

Застосування небівололу разоміз нікардипіном зумовлює незначне підвищення концентрації обох препаратів у плазмі крові без зміни клінічного ефекту. Одночасне застосування з алкоголем, фуросемідом або гідрохлоротіазидом не впливає на фармакокінетику препарату. Небіволол не впливає нафармакодинаміку та фармакокінетику варфарину.

Особливості застосування.

Загальними для блокаторівb-адренорецепторів є нижченаведені попередження і застережні заходи.

Анестезія

Підтримування блокади β-адренорецепторів зменшує ризик порушень серцевого ритму під час введенняв наркозта інтубації. При підготовці до хірургічного втручання не менше ніж за 24 години слід припинити застосування блокаторів β-адренорецепторів. Обережність потрібна при застосуванні окремих анестетиків, які спричиняють пригнічення міокарда, таких як циклопропан, ефір або трихлоретилен. Появу вагусних реакцій у пацієнта можна попередити за допомогою внутрішньовенного введення атропіну.

Серцево-судинна система

Як правило, пацієнтам із нелікованою хронічною серцевою недостатністю блокатори
β-адренорецепторів не слід призначати до стабілізації їх стану.

Припиняти терапію блокаторами β-адренорецепторів пацієнтам, які мають ішемічну хворобу серця, слід поступово, протягом 1–2 тижнів. За необхідності, щоб запобігти загостренню захворювання, рекомендується одночаснорозпочати замісну терапію.

Блокатори β-адренорецепторів можуть спричиняти брадикардію. Якщо пульс у стані спокоюзнижується до 50–55 ударів за хвилинута/або у пацієнта розвиваються симптоми, які вказують на брадикардію, то дозунеобхіднозменшити.

Блокатори β-адренорецепторів слід застосовувати з обережністю при лікуванні:

−пацієнтівіз порушеннями периферичного кровообігу (хвороба абосиндром Рейно, переміжна кульгавість)внаслідокпотенційногозагострення зазначених захворювань;

−пацієнтів зАВ-блокадою І ступеня у зв’язку з негативним впливом блокаторів β-адренорецепторів насерцевупровідність;

−хворих на стенокардію Принцметала внаслідок безперешкодної, опосередкованої через a-адренорецептори вазоконстрикції коронарних артерій (блокатори β-адренорецепторів можуть збільшувати частоту і тривалість нападів стенокардії).

Комбінація небівололу з антагоністами кальцію типу верампамілу та дилтіазему, з антиаритмічними засобами І групи, а також з гіпотензивними засобами центральної дії не рекомендується взагалі.

Обмін речовин та ендокринна система

Небіволол-Тева не впливає на вміст глюкози в крові у хворих на цукровий діабет. Однакпрепарат слідзастосовувати зобережністютакимхворим, оскільки небіволол може маскувати деякі ознаки гіпоглікемії, наприклад тахікардію та посилене серцебиття. Блокаториb-адренорецепторів можуть маскувати симптоми тахікардії при гіпертиреоїдизмі. При раптовому припиненні терапії ці симптоми можуть посилитися.

Дихальна система

Пацієнтамізхронічнимиобструктивними захворюваннями дихальних шляхів блокатори β-адренорецепторів слід застосовувати з обережністю через можливе посилення констрикції дихальних шляхів.

Інше

На початку лікування хронічної серцевої недостатності небівололом необхідне регулярне спостереження за хворим. Без нагальної потреби не слід різко припиняти лікування.

Хворимз наявністю в анамнезі псоріазу β-адреноблокаторизастосовуютьтільки післяретельної оцінки співвідношення можливого ризику і очікуваної користі.

Блокатори β-адренорецепторів можуть підвищувати чутливість до алергенів і ступінь тяжкості анафілактичних реакцій.

Даний препарат містить лактозу, тому його не слідзастосовуватихворимзі спадковою непереносимістю галактози, дефіцитом лактази Лаппа чи порушенням всмоктування глюкози та галактози.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Фармакологічні властивості небівололу можуть зумовлювати негативний вплив на перебіг вагітності, плід та немовля, тому його застосовують лише тоді, коли користь від застосування переважає потенційний ризик для плода. Загалом блокатори
β-адренорецепторів зменшують плацентарне кровопостачання, у зв’язку з чим можлива затримка розвитку, внутрішньоутробна смерть, переривання вагітності або передчасні пологи. Побічні ефекти (наприклад, гіпоглікемія і брадикардія) можуть виникнути у плода і новонародженого немовляти. Якщо лікування із застосуваннямβ-блокаторів є необхідним, бажано використовуватиселективні блокаториβ1-адренорецепторів.

Якщо лікування небівололом необхідне, то потрібно проводити спостереження за матково-плацентарним кровообігом та за ростом плода. При підтвердженні негативного впливу препарату на плід необхідно розглянути питання про лікування альтернативними препаратами. За немовлям необхідно ретельно спостерігати і враховувати, що такі симптоми, як гіпоглікемія та брадикардія, можливі протягом перших 3 діб.

Дослідження на тваринах виявили, що небіволол виділяється в грудне молоко. Невідомо, чи виділяється цей препарат у грудне молоко людини. Більшістьβ-блокаторів, особливо ліпофільні сполуки, такі як небіволол та його активні метаболіти, виділяються у грудне молоко, хоча в різній кількості. Тому, під час лікування небівололом годувати груддю не рекомендується.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Жодних досліджень впливу небівололу на здатність керувати автотранспортом і працювати з механізмами не проводилося. Дослідження фармакодинаміки виявили, що небіволол у дозі 5 мг не впливає на психомоторну функцію. При керуванні автотранспортом чи роботі з іншими механізмами слід враховувати, що іноді при застосуванні препарату можуть виникати запаморочення і відчуття втоми.

Спосіб застосування та дози.

Застосовують внутрішньо, запиваючи достатньою кількістю рідини, незалежно відвживання їжі.

Есенціальна артеріальна гіпертензія.

Дорослим пацієнтам рекомендовано приймати 1 таблетку (5 мг небівололу) на добу, за можливості в один і той самий час.

Оптимальнийгіпотензивний ефект виявляється через 1–2 тижні лікування, але іноді оптимальна дія спостерігається лише через 4 тижні. Небіволол-Тева можна застосовувати як монотерапію, так і в комбінації з іншими гіпотензивними засобами. Дотепер додатковий гіпотензивний ефект спостерігався тільки при його комбінації з 12, 5–25 мг гідрохлоротіазиду.

Хворі літнього віку (> 65 років)застосовують початкову дозу 2, 5мг на добу. За необхідності добову дозу збільшують до 5 мг. Однак, оскільки досвід застосування препарату пацієнтами віком від 75 років недостатній, лікування хворих цієї вікової категорії потрібно проводити з підвищеною пересторогою і під наглядом лікаря.

Хворі з нирковою недостатністю: рекомендована початкова доза становить 2, 5 мг на добу. За необхідності добову дозу можна збільшити до 5 мг.

Хворі з печінковою недостатністю: досвід застосування препарату таким пацієнтам обмежений, тому застосовувати небіволол протипоказано.

Хронічнасерцева недостатність.

Початок лікування хронічної серцевої недостатності із застосуванням небівололу вимагає регулярного моніторингу стану хворого.

Лікування хронічної серцевої недостатності повинно починатися з повільного титрування дози до досягнення оптимальної підтримуючої індивідуальної дози. Таким хворим призначають препарат у випадку хронічної серцевої недостатності без епізодів її гострої декомпенсації протягом останніх 6 тижнів. Лікар повинен мати досвід лікування хронічної серцевої недостатності. Хворі, яким застосовують інші серцево-судинні засоби (діуретики, дигоксин, інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ), антагоністи рецепторів ангіотензину ІІ), повинні мати вже підібрану дозу цих ліків протягом останніх 2 тижнів, перш ніж розпочнеться їх лікування препаратом Небіволол-Тева. Початкове титрування дози слід проводити за нижченаведеною схемою, витримуючи при цьому інтервали від 1 до 2 тижнів і орієнтуючись на переносимість дози пацієнтом: 1, 25 мг небівололу 1 раз на добу, до 5 мг 1 раз на добу – потім, а надалі – до 10 мг 1 раз на добу. Максимальна рекомендована добова доза становить 10 мг небівололу. На початку лікування та при кожному підвищенні дози хворий повинен не менше 2 годин перебувати під наглядом досвідченого лікаря, щоб впевнитися в тому, що клінічний стан залишається стабільним (особливо це стосується артеріального тиску, частоти серцевих скорочень, порушення провідності міокарда, а також посилення симптомів серцевої недостатності). За необхідності вже досягнуту дозу можна поетапно знову зменшити або знову до неї повернутися. При посиленні симптомів серцевої недостатності або при непереносимості препарату у фазі його титрування дозу небівололу рекомендують спочатку знизити або, у разі необхідності, негайно відмінити застосування препарату (при появі тяжкої артеріальної гіпотензії, посиленні симптомів серцевої недостатності з гострим набряком легень, при появі кардіогенного шоку, симптоматичної брадикардії або АВ-блокади). Як правило, лікування хронічної серцевої недостатності небівололом є тривалим. Лікування небівололом не слід припиняти раптово, оскільки це може призвести до посилення симптомів серцевої недостатності. Якщо необхідно припинити прийом препарату, дозу слід знижувати поетапно, щотижня зменшуючиїї на половину.

Хворі літнього віку (> 65 років): коригування дозине потрібно, оскільки титрування до максимальної дози, яку переносить пацієнт, здійснюється індивідуально.

Хворі з нирковою недостатністю. У випадку ниркової недостатності легкого та помірного ступеня тяжкостікоригування дози не потрібно, оскільки титрування до максимальної дози, яку переносить пацієнт, здійснюється індивідуально. Досвід призначення препарату пацієнтаміз тяжкою нирковою недостатністю (рівень креатиніну в сироватці крові
≥ 250 мкмоль/л) відсутній. Тому таким пацієнтам не рекомендовано призначати небіволол.

Хворі з печінковою недостатністю: досвід застосування препарату таким пацієнтам обмежений, тому застосовувати небіволол протипоказано.

Діти.

Дослідження щодо застосування препарату дітямта підліткам не проводилися, тому для цієї вікової групи препарат не рекомендується.

Передозування.

Відсутні доступні дані щодо передозування небівололом.

При передозуванніβ-адреноблокаторів спостерігаються: брадикардія, артеріальна гіпотензія, бронхоспазм, гостра серцева недостатність.

Лікування передозування: промивання шлунка, призначення активованого вугілля та проносних засобів. Штучна вентиляція легень також може бути потрібна. Рекомендується контроль рівня глюкози в крові. За необхідності проводиться інтенсивна терапія в умовах стаціонару: при брадикардії та підвищеній ваготонії – введення атропіну, при артеріальній гіпотензії та шоку – внутрішньовенне введення плазмозамінників та катехоламінів. b-блокуючу дію можна припинити повільним внутрішньовенним введенням ізопреналіну гідрохлориду, починаючи з дози 5 мкг/хв, або добутаміну, починаючи з дози 2, 5 мкг/хв, до досягнення очікуваного ефекту. В резистентних випадках ізопреналін можна комбінувати з допаміном. Якщо наведені заходи не допомагають, призначають глюкагон із розрахунку 50–100 мкг/кг. Якщо потрібно, інʼєкцію можна повторити протягом години та, за необхідності, провести внутрішньовенну інфузію глюкагону з розрахунку 70 мкг/кг/год. В екстремальних випадках проводять штучну вентиляцію легень та підключення штучного водія ритму.

Побічні реакції.

Побічні реакції при есенціальній артеріальній гіпертензії та при хронічній серцевій недостатності наведені окремо через різницю в захворюваннях, що лежать в основі цих станів.

Частота випадків побічної дії визначається так: часто (≥1/100 до < 1/10); нечасто (≥1/1000 до < 1/100); дуже рідко (≥1/10 000); невідомо (не може бути оцінено внаслідок відсутності даних).

Есенціальна артеріальна гіпертензія.

З боку психіки

Нечасто: жахливі сновидіння, депресія.

З бокунервової системи

Часто: головний біль, запаморочення, парестезії.

Дуже рідко: непритомність.

З бокуорганівзору

Нечасто: порушення зору.

З бокудихальної системи

Часто: задишка.

Нечасто: бронхоспазм.

З бокутравноготракту

Часто: запор, нудота, діарея.

Нечасто: диспепсія, метеоризм, блювання.

З бокушкіри та підшкірної клітковини

Нечасто: свербіж, еритематозне висипання.

Дуже рідко: загострення псоріазу.

Невідомо: кропив’янка.

З бокусерцево-судинної системи

Нечасто: брадикардія, серцева недостатність, уповільнення АВ-провідності/АВ-блокада, артеріальнагіпотензія, посилення переміжної кульгавості.

Загальні порушення іреакції в місці введення

Часто: підвищена втомлюваність, набряки.

З бокуімунної системи

Невідомо: ангіоневротичний набряк, гіперчутливість.

З бокурепродуктивної системи:

Нечасто: імпотенція.

Крім цього, зафіксовано такі побічні реакції, спричинені деякими
β-адреноблокаторами: галюцинації, психози, сплутаність свідомості, похолодіння/ціаноз кінцівок, синдром Рейно, сухість очей та токсичне ураження слизової оболонки очей за типом практололу.

Хронічна серцева недостатність.

Найчастішими побічними реакціями, про які повідомляли пацієнти, які отримували небіволол, були брадикардія та запаморочення. Зареєстрованотакі побічні реакції (що можуть бути пов’язані з прийомом препарату), що вважаються особливочастими при лікуванні хронічної серцевої недостатності: посилення симптомів серцевої недостатності; ортостатична гіпотензія, АВ-блокада І ступеня, набряки нижніх кінцівок, непереносимість лікарського засобу.

Термін придатності. 3роки.

Умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці. Препарат не потребує спеціальних умов зберігання.

Упаковка. По 7 таблеток у блістері, по 4 блістери в коробці. По 10 таблеток у блістері, по 2 або 3 блістери в коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. АТФармацевтичний завод ТЕВА.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Дільниця 1; H-4042 Дебрецен, вул. Паллагі 13, Угорщина.