МОМАТ-С МАЗЬ мазь

Гленмарк Фармасьютикалз ЛТД.

Rp

Форма випуску та дозування

Мазь

Мазь

Упаковка

Туба 5 г №1x1
Туба 10 г №1x1
Туба 15 г №1x1

Туба 5 г №1x1

Аналоги

bioequivalence-icon

Rp

МОЛЕСКІН С

АТ Фармак(UA)

Мазь

від 166.00 грн

Rp

ЕЛОКОМ-С

Шерінг-Плау(CH)

Мазь

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Форма товару

Мазь для зовнішнього застосування

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/10654/01/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 г мазі містить мометазону фуроату 1 мг, кислоти саліцилової 50 мг
  • Торгівельне найменування: МОМАТ-С МАЗЬ
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Умови зберігання: Зберігатипри температурі не вище 25 ºС. Не заморожувати.
  • Фармакотерапевтична група: Кортикостероїди для застосування у дерматології. Активні кортикостероїди в комбінації з іншими препаратами.

Упаковка

Туба 5 г №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

Момат-С мазь

(Momate-S ointment)

Склад:

діючі речовини: 1 г мазі містить мометазону фуроату 1 мг, кислоти саліцилової 50 мг;

допоміжні речовини: пропіленгліколю моностеарат, гексиленгліколь, парафін білий м’який, віск білий.

Лікарська форма. Мазь.

Основні фізико-хімічні властивості: напівтверда однорідна мазь білого кольору.

Фармакотерапевтична група.

Кортикостероїди для застосування у дерматології. Активні кортикостероїди в комбінації з іншими препаратами.

Код АТХ D07Х C03.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Комбінований препарат, який містить дві активні речовини – мометазону фуроат і кислоту саліцилову.

Мометазону фуроат – сильнодіючий глюкокортикостероїд, який виявляє протизапальну, протисвербіжну, вазоконстрикторну дію. Мометазону фуроат є потужним інгібітором in vitro продукції трьох цитокінів, які беруть участь у розвитку запального процесу та його підтриманні: інтерлейкіну-1 (ІЛ-1), інтерлейкіну-6 (ІЛ-6) і фактора некрозу пухлин альфа (ФНП-α).

Кислота саліцилова – антисептичний засіб. При місцевому застосуванні чинить протимікробну, подразнювальну, відволікаючу дію.

Саліцилова кислота сприяє злущуванню зроговілого шару шкіри та покращує проникнення мометазону фуроату в шкіру.

Фармакокінетика.

Ступінь абсорбції та розвиток системних ефектів залежать від багатьох факторів, включаючи локалізацію та площу ураження, стан епідермісу, тривалість лікування, застосування оклюзійних пов’язок.

Після одноразового місцевого застосування мазі протягом 12 годин, без застосування оклюзійної пов’язки системному всмоктуванню підлягає приблизно 1, 5 % застосованої дози. Препарат, який потрапив до системного кровотоку, швидко виводиться із сечею та калом.

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування бляшкового псоріазу помірного та тяжкого ступеня.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до мометазону фуроату, саліцилової кислоти або до будь-якого іншого компонента препарату.

Як і інші топічні глюкокортикоїди, Момат-С мазь протипоказана при бактеріальних (у тому числі туберкульоз, сифіліс), вірусних (простий герпес, вітряна віспа, оперізувальий герпес, бородавки, гострокінцеві кондиломи) або грибкових інфекціях шкіри, а також при паразитарних захворюваннях шкіри, у разі відсутності супутньої адекватної терапії.

Момат-С мазь протипоказана також при періоральному дерматиті, розацеа, поствакційних реакціях, акне вульгаріс, атрофії шкіри, періанальному та генітальному свербежі, підгузкових висипаннях, імпетиго, піодерміті.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Після топічного застосування препарату Момат-С мазь спостерігалася абсорбція дуже малої, але вимірюваної кількості саліцилатів у плазмі крові. Огляд літератури щодо взаємодії саліцилатів з іншими речовинами після перорального прийому або нанесення на шкіру виявив, що можлива зміна дії таких лікарських засобів як толбутамід, метотрексат, гепарин, піразинамід, урікозуричні агенти та препарати кумаринового типу. Інші глюкокортикострероїди та амонію сульфат можуть вплинути на вміст саліцилової кислоти. Вказану взаємодію слід мати на увазі при призначенні препарату разом із цими засобами.

Місцеве застосування саліцилової кислоти не слід поєднувати з пероральним застосуванням препаратів, що містять ацетилсаліцилову кислоту, та інші нестероїдні протизапальні засоби.

Не слід застосовувати з бензоїл-пероксидом і місцевими ретиноїдами.

Саліцилова кислота може підвищити проникність шкіри для інших лікарських засобів для місцевого застосування і тим самим збільшити їх потрапляння в організм. Саліцилова кислота, що всмокталася, може посилити дію гіпоглікемічних лікарських засобів, похідних сульфонілсечовини.

Особливості застосування.

Препарат Момат-С мазь показаний тільки для зовнішнього застосування і не призначений для застосування в офтальмології.

Не допускати потрапляння препарату в очі, не наносити на слизові оболонки. При випадковому потраплянні мазі в очі їх слід ретельно промити проточною водою.

Не слід наносити препарат на великі ділянки шкіри.

Системна абсорбція при місцевому застосуванні різних ГКС може спричинити оборотне пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи з можливою глюкокортикостероїдною недостатністю після припинення лікування. У деяких пацієнтів можуть виникати прояви синдрому Кушинга, гіперглікеміяі глюкозурія.

Пацієнтам, які застосовують місцевий стероїд на великих ділянках шкіри або з використанням оклюзійних пов'язок, слід періодично перевірятися на наявність пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи. Таку перевірку можна виконати шляхом проведення тесту з АКТГ-стимуляцією, вимірювання ранкового вмісту кортизолу у плазмі крові та в інших середовищах, окрім сечі.

Будь-які побічні ефекти, що зустрічаються при застосуванні системних кортикостероїдів, включаючи пригнічення функції кори надниркових залоз, можуть відзначатися іпри місцевому застосуванні глюкокортикостероїдів, особливо у немовлят та дітей.

При раптовому припиненні тривалого лікування може розвинутися ефект повернення симптомів у вигляді дерматиту з інтенсивним почервонінням, подразненням та печінням. Запобігти цьому може повільна відміна препарату, наприклад, лікування з перервами, аж до повного припинення.

Момат-С мазь не рекомендується застосовувати під оклюзійними пов’язками, включаючи пелюшки та підгузники.

Препарат не слід наносити на обличчя або в пахвовій і пахвинній ділянках. Слід уникати потрапляння мазі на слизові оболонки та відкриті рани. Момат-С мазь не застосовувати при виразкових ураженнях шкіри, ранах і стриях. Препарат не рекомендується для застосування при пустульозному або крапельному псоріазі.

При розвитку подразнення шкіри, в тому числі надмірної сухості шкіри, слід припинити застосування мазі і підібрати хворому адекватну терапію.

При розвитку інфекції слід застосувати відповідний протигрибковий або протимікробний засіб. Якщо відповідь на лікування не досягнута швидко, застосування мазі слід припинити, поки інфекція не буде належним чином ліквідована.

При призначенні препарату Момат-С мазь слід оцінювати співвідношення користь/ризик при наявності таких станів: діабет, захворювання периферійних судин або запалення, подразнення або інфікування шкіри.

Глюкокортикостреоїди можуть спричиняти змінення зовнішнього вигляду уражених ділянок шкіри, що ускладнює визначення правильного діагнозу, а також уповільнювати загоєння.

Саліцилова кислота може бути сонцезахисним засобом. Тому при комбінованому застосуванні препарату та УФ-терапії рекомендується перед початком УФ-опромінення видаляти залишки мазі та очищати ділянку шкіри, яка буде піддаватися лікуванню. Після проведення сеансу УФ-терапії мазь можна нанести знову. Необхідно уникати контакту з пошкодженою або запаленою шкірою.

Пропіленгліколь, що входить до складу препарату, може спричинити подразнення шкіри.

Лікування кремом в аногенітальній ділянці може пошкодити структуру латексних презервативів і зменшити їх безпечність при використанні під час лікування.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

У період вагітності або годування груддю лікування препаратом слід проводити тільки за призначенням лікаря. Однак і в цьому разі необхідно уникати застосування препарату на великих ділянках шкіри або впродовж тривалого періоду. Достатніх доказів безпеки препарату для жінки у період вагітності немає. Як і з іншими глюкокортикостероїдами місцевого застосування, препарат слід призначати вагітним жінкам тільки у тому разі, якщо потенційна користьвід застосування для матері перевищує потенційний ризик для плода.

Невідомо, чи може місцеве застосування кортикостероїдів спричинити значну системну абсорбцію, що утворить кількість препарату, яка може бути виявленау грудному молоці. Момат-С мазь слід застосовувати у період годування груддю тільки після ретельного аналізу співвідношення користі та ризику. Якщо призначається лікування великими дозами або застосування упродовж тривалого періоду, годування груддю необхідно припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози.

Дорослим та дітям віком від 12 років мазь наносити тонким шаром на уражену поверхню шкіри 1 або 2 рази на добу (зранку та/або ввечері). Максимальна добова доза становить15 г, нанесена на не більше 30 % поверхні тіла.

Тривалість лікування визначає лікар індивідуально з урахуванням тяжкості та перебігузахворювання. Тривалість лікування довше 3 тижнів не оцінювалася у рамках основних досліджень. Як і для всіх потужних глюкокортикостероїдів, рекомендується поступово зменшувати нанесення.

Діти.

Не застосовувати дітям віком до 12 років.

Діти повинні отримувати мінімальну кількість глюкокортикостреоїду для досягнення ефекту. Довготривала терапія із застосуванням глюкокортикострероїдів може негативно вплинути на ріст та розвиток дітей.

Передозування.

Надмірне або довготривале застосування топічних кортикостероїдів може спричиняти пригнічення гіпофізарно-адреналової функції, і як наслідок, може стати причиною розвитку вторинної недостатності кори надниркових залоз і появи симптомів гіперкортицизму, включаючи синдром Кушинга.

Лікування. При появіознак пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи слід спробувати скоротити частоту нанесення препарату або припинити його застосування. Слід призначати також відповідну симптоматичну терапію.

У випадку токсичності, спричиненої саліциловою кислотою, застосування препарату слід припинити. Призначати рідину для індукції діурезу. У разі неохідності призначають натрію бікарбонат та калій (перорально або внутрішньовенно).

Побічні реакції.

Інфекції та інвазії: фолікуліт, інфекції, фурункули.

З боку нервової системи: відчуття печіння, парестезії.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: лущення, подразнення, контактний дерматит, гіпопігментація шкіри, гіпертрихоз, атрофічні смуги шкіри, дерматит акнеподібний, атрофія шкіри. Прояви алергічних реакцій, включаючи кропив’янку, печіння, свербіж, що потребують відміни препарату.

Загальні порушення та реакції у місці нанесення: біль у місці нанесення, реакції у місці нанесення.

Місцеві побічні реакції, про які нечасто повідомлялося у зв'язку з застосуванням топічних дерматологічних кортикостероїдів, включають: сухістьта подразнення шкіри, дерматит, періоральний дерматит, мацерацію шкіри, збільшення площі ураження, посилення проявів алергії, еритему, стриї, пітницю та телеангіектазії, папульозні, пустульозні висипання та відчуття поколювання.

У деяких пацієнтів можуть виникатипригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно- наднирковозалозної системи, прояви синдрому Кушинга, гіперглікеміяі глюкозурія.

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання.

Зберігатипри температурі не вище 25 ºС. Не заморожувати.

Зберігатиу недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По5 г або10 г, або15 г мазі в алюмінієвій тубі, в картонній коробці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

Гленмарк Фармасьютикалз Лтд. /Glenmark Pharmaceuticals Ltd.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Дільниця № Е-37/39, Ем. Ай. Ді. Сі. , Сатпур, Насік – 422 007, Індія/

Plot No E-37/39, M. I. D. C. , Industrial Estate, Satpur, Nasik – 422 007, India.