МОДЕЛЛЬ ЕНДО таблетки 2 мг

ТОВ Тева Україна

Rp

Форма випуску та дозування

Таблетки, 2 мг

Таблетки, 2 мг

Упаковка

Блістер №28x1
Блістер №28x3

Блістер №28x1

Аналоги

bioequivalence-icon

Rp

ВІЗАН
ВІЗАН 2 мг

Байєр Шерінг Фарма АГ(DE)

Таблетки

від 801.00 грн

Rp

ДІЄНОГЕСТ АЛВОГЕН
ДІЄНОГЕСТ АЛВОГЕН 2 мг

Алвоген Мальта Оперейшенс(MT)

Таблетки

Rp

ДІЄНОФАМ
ДІЄНОФАМ 2 мг

Екселтіс Хелске(ES)

Таблетки

Rp

МІТРЕН
МІТРЕН 2 мг

Фармліга(LT)

Таблетки

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ДІЄНОГЕСТ

Форма товару

Таблетки

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/17257/01/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 22.02.2024
  • Склад: 1 таблетка містить дієногесту 2 мг
  • Торгівельне найменування: МОДЕЛЛЬ ЕНДО
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Умови зберігання: Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від світла у недоступномудля дітей місці.
  • Фармакотерапевтична група: Гормони статевих залоз та препарати, які застосовують при патології статевих органів. Прогестогени.

Упаковка

Блістер №28x1

Інструкція

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства охорони

здоров'я України

______________________

Реєстраційне посвідчення

_____________________

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

МОДЕЛЛЬЕНДО

(MODELLE ENDO)

Склад:

діюча речовина: dienogest;

1 таблетка містить дієногесту 2 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, повідон К-30, магнію стеарат рослинний.

Лікарська форма. Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: круглі плоскі таблетки білого кольору.

Фармакотерапевтична група. Гормони статевих залоз та препарати, які застосовують при патології статевих органів. Прогестогени.

Код АТХG03DB08.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Дієногест — похідне нортестостерону без андрогенної та з певною антиандрогенною активністю, що становить приблизно одну третину активності ципротерону ацетату. Дієногест зв’язується з рецепторами прогестерону у матці людини тільки з 10 % відносною афінністю. Незважаючи на низьку афінність до рецепторів прогестерону, дієногест виявляє сильний прогестогенний ефектinvivo. Дієногест не проявляє значну андрогенну, мінералокортикоїдну або глюкокортикоїдну активністьinvivo.

Дієногест впливає на ендометріоз, зменшуючи ендогенну продукцію естрадіолу і таким чином пригнічуючи трофічні ефекти естрадіолу на еутопічний та ектопічний ендометрій. При безперервному застосуванні дієногест призводить до створення гіпоестрогенного, гіпергестагенного ендокринного середовища, що спричиняє початкову децидуалізацію тканини ендометрія з подальшою атрофією ендометріоїдних вогнищ.

Дані щодо ефективності

Перевага при прийомі дієногесту 2 мг порівняно з плацебо була продемонстрована у процесі
3-місячного дослідження за участю 198 пацієнток з ендометріозом. Біль у ділянці таза, пов’язаний з ендометріозом, вимірювали за допомогою візуальної аналогової шкали
(0–100 мм). Через 3 місяці терапії дієногестом 2 мг була продемонстрована статистично значуща різниця порівняно з плацебо (D = 12, 3 мм; 95 % ДІ: 6, 4–18, 1; p< 0, 0001) та клінічно значуще зменшення болю порівняно з початковим рівнем (середнє зменшення =27, 4 мм ± 22, 9).

Через 3 місяці лікування у 37, 3 % пацієнток, які отримували дієногест 2 мг (плацебо: 19, 8 %), було досягнуто зменшення вираженості болю у ділянці малого таза, що був пов’язаний з ендометріозом, на 50 % або більше, без відповідного підвищення дози супутнього знеболювального засобу; зменшення вираженості болю у ділянці малого таза, пов’язаного з ендометріозом, на 75 % або більше (також без відповідного підвищення дози супутнього знеболювального засобу) було досягнуто у 18, 6 % пацієнток, які отримували дієногест 2 мг (плацебо: 7, 3 %).

Відкрите продовження цього плацебо-контрольованого дослідження показало безперервне зменшення вираженості пов’язаного з ендометріозом болю в ділянці таза при лікуванні тривалістю до 15 місяців.

Результати плацебо-контрольованих досліджень підтверджувалися результатами, отриманимиу процесі 6-місячного активно контрольованого дослідження порівняно з агоністом гонадотропін-рилізинг гормону за участю 252 пацієнток з ендометріозом.

Три дослідження за участю 252 пацієнток, які отримували дієногест по 2 мг на добу, продемонстрували істотне зниження ендометріоїдних уражень через 6 місяців лікування.

У процесі невеликого дослідження (n = 8 на групу дозування) виявлено, що застосування дієногесту у дозі 1 мг на добу викликає ановуляторний стан через 1 місяць терапії. Дієногест 2 мг не досліджували щодо контрацептивної ефективності у більших дослідженнях.

Дані щодо безпеки

Рівень ендогенного естрогену помірно пригнічується під час лікування дієногестом2мг.

Дотепер даних довгострокових досліджень щодо мінеральної щільності кісток (МЩК) і ризику переломів у пацієнток, які застосовують дієногест 2 мг, немає. МЩК оцінювали у 21 дорослої пацієнтки до та після 6 місяців лікування дієногестом 2 мг. Зниження середнього показника МЩК виявлено не було. У 29 пацієнток, які отримували лейпрореліну ацетат, середнє зниження 4, 04 % ± 4, 84 було відзначено за той же період (Dміж групами = 4, 29 %, 95 % ДІ: 1, 93–6, 66, р < 0, 0003).

Не спостерігалося значного впливу на стандартні лабораторні показники, у тому числі на результати аналізу крові, біохімічного аналізу крові, рівень печінкових ферментів, рівень ліпідів іHbA1С, під час лікування дієногестом 2 мг упродовж 15 місяців (n = 168).

Дані щодо безпеки для підлітків

Безпеку дієногесту 2 мг щодо МЩК було досліджено у процесі неконтрольованого клінічного дослідження протягом 12 місяцівза участі 111 пацієнток підліткового віку (від 12 до < 18 років) з клінічно підозрюваним або підтвердженим ендометріозом. Середня відносна зміна МЩКпоперекового відділу хребта (L2–L4)від вихідних показників у 103 пацієнток до закінчення лікування становила-1, 2 %. Повторне вимірювання через 6 місяців після закінчення лікування у субгрупі зі зниженими значеннями МЩК показало підвищення МЩК до-0, 6 %.

Дані доклінічних досліджень з безпеки

Дані доклінічних досліджень не вказують на існування особливого ризику для людини на підставі стандартних досліджень токсичності при багаторазовому прийомі, генотоксичності, канцерогенної дії та токсичного впливу на репродуктивну функцію. Проте слід брати до уваги, що статеві стероїди можуть сприяти росту певних гормонозалежних тканин та пухлин.

Фармакокінетика.

Абсорбція

Після перорального прийому дієногест швидко і майже повністю всмоктується. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається упродовж1, 5 години після одноразового перорального прийому і становить 47 нг/мл. Біодоступність дієногестустановить приблизно 91%. Фармакокінетика дієногесту залежить від дози в діапазоні доз
1–8 мг.

Розподіл

Дієногест зв’язується із сироватковим альбуміном та не зв’язується з глобуліном, що зв’язує статеві гормони (ГЗСГ), або глобуліном, що зв’язує кортикоїди (ГЗК). Лише 10 % від загальної концентрації дієногесту у плазмі крові знаходяться у вигляді вільного стероїду, а 90 % ― неспецифічно зв’язані з альбуміном. Очевидний об’єм розподілу дієногесту становить 40 л.

Метаболізм

Дієногест повністю метаболізується відомими шляхами метаболізму стероїдів з утворенням переважно ендокринологічно неактивних метаболітів. На підставі дослідженьinvitro таinvivoCYP3A4 ― головний фермент, залучений у метаболізм дієногесту. Ці метаболіти дуже швидко виводяться з плазми крові, тому домінуючою фракцією у плазмі крові є дієногест у незміненому вигляді.

Швидкість кліренсу з плазми крові становить 64 мл/хв.

Виведення

Рівень дієногесту в плазмі крові знижується двофазно з періодом напіввиведення, що становить приблизно 9–10 годин. Дієногест виводиться у формі метаболітів із сечею та калом у співвідношенні приблизно3: 1 після перорального прийому у дозі 0, 1 мг/кг. Період напіввиведення метаболітів із сечею становить приблизно 14 годин. Після перорального прийому приблизно 86% введеної дози виводиться з організму у межах 6 днів, більша частина цієї кількості виводиться у перші 24 години, головним чином із сечею.

Стан рівноваги

Фармакокінетика дієногесту не залежить від рівня ГЗСГ. При щоденному прийомі концентрація речовини у плазмі крові зростає в 1, 24 раза, досягаючи рівноважного стану через 4 дні застосування. Фармакокінетика дієногесту після повторного застосування препарату Моделль ЕНДО може буди передбачена на підставі даних щодо фармакокінетики одноразової дози.

Фармакокінетикаупацієнтів особливих груп

У пацієнтів із порушеннями функції нирок фармакокінетику препарату МоделльЕНДО не вивчали.

У пацієнтів із порушеннями функції печінки фармакокінетику препарату МоделльЕНДО не вивчали.

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування ендометріозу.

Протипоказання.

ПрепаратМоделль ЕНДО не слід застосовувати у разі наявності будь-якого із нижчезазначених станів або захворювань. Ця інформація частково отримана на підставі застосування інших препаратів, що містять тільки прогестоген. Якщо будь-який із цих станів або захворювань виникає під час застосування препарату Моделль ЕНДО, прийом препарату слід негайно припинити:

- венозна тромбоемболія (ВТЕ) в активній формі;

- артеріальні або кардіоваскулярні захворювання нині або в анамнезі (наприклад, інфаркт міокарда, цереброваскулярна подія, ішемічна хвороба серця);

- цукровий діабет з ураженням судин;

- тяжкі захворювання печінки нині або їх наявність в анамнезі, поки показники функції печінки не повернуться до норми;

- пухлини печінки нині або в анамнезі (доброякісні або злоякісні);

- відомі або підозрювані злоякісні пухлини, залежні від статевих гормонів;

- вагінальна кровотеча нез’ясованої етіології;

- підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якого з компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Примітка: для виявлення можливих взаємодій слід ознайомитися з інструкціями для медичного застосування лікарських засобів, що застосовуються супутньо.

Вплив інших препаратів на Моделль ЕНДО

Прогестогени, включаючи дієногест, метаболізуються головним чином системою цитохрому Р4503А4 (CYP3A4), що розташована у слизовій оболонці кишечнику та в печінці. Тому індуктори або інгібіториCYP3A4 можуть впливати на метаболізм лікарського засобу, що містить прогестоген.

Збільшення кліренсу статевих гормонів через індукцію ферментів може зменшити терапевтичний ефект препарату Моделль ЕНДО і призвести до небажаних ефектів, наприклад дозмін характеру менструальної кровотечі.

Зменшення кліренсу статевих гормонів через пригнічення ферменту може збільшити експозицію дієногесту і призвести до розвитку побічних реакцій.

- Речовини, що підвищують кліренс статевих гормонів (зниження ефективності шляхом індукування ферментів), наприклад фенітоїн, барбітурати, примідон, карбамазепін, рифампіцин, а також, можливо, окскарбазепін, топірамат, фельбамат, гризеофульвін та засоби, що містять звіробій(Hypericumperforatum).

Індукція ферментів може спостерігатися після декількох днів терапії. Максимальна індукція ферментів загалом виявляється через декілька тижнів.

Індукція ферментів може тривати до 4 тижнів після припинення терапії.

Вплив індуктора CYP3А4 рифампіцину досліджувався у здорових жінок упостменопаузальний період. Одночаснезастосування рифампіцину зтаблетованою формоюестрадіолу валерату/дієногесту призвело до значного зниження рівноважної концентрації та системного впливу дієногесту та естрадіолу. Системний вплив дієногесту та естрадіолу урівноважному стані, виміряний за AUC (0–24 години), зменшився на 83% та 44 % відповідно.

- Речовини з різним впливом на кліренс статевих гормонів.

Одночасне застосування із статевими гормонами великої кількості комбінацій інгібіторів ВІЛ-протеази та ненуклеозидних інгібіторів зворотної транскриптази у поєднанні з комбінаціями інгібіторів вірусу гепатиту С може збільшити або зменшити рівень прогестину в плазмі крові. Сукупний вплив цих змін може бути клінічно значущим у деяких випадках.

- Речовини, що знижують кліренс статевих гормонів (інгібітори ферментів).

Дієногест є субстратом цитохромуP450 (CYP) 3A4.

Клінічна значущість потенційних взаємодій з інгібіторами ферментів залишається невідомою.

Одночасне застосування сильних інгібіторів CYP3A4 може збільшувати плазмові концентрації дієногесту.

Одночасне застосування із сильним інгібітором ферментуCYP3A4 кетоконазолом призводило до підвищення у 2, 9 раза AUC (0–24 години) дієногесту у рівноважному стані. Одночасне застосування з помірним інгібітором еритроміцином призводило до підвищення у 1, 6 раза AUC (0–24 години) дієногесту у рівноважному стані.

Впливдієногесту на інші лікарські засоби

Зарезультатами досліджень інгібуванняinvitro, клінічно значуща взаємодія дієногесту з іншими препаратами, метаболізм яких опосередковуєтьсяферментами цитохрому P450, малоймовірна.

Взаємодія з харчовими продуктами

Вживанняїжі з високим вмістом жирів не впливало на біодоступність дієногесту.

Лабораторні тести

Прийом прогестогенів може вплинути на результати деяких лабораторних аналізів, зокрема на біохімічні параметри печінки, щитовидної залози, функції нирок та надниркових залоз, рівні білків (носіїв) у плазмі крові (наприклад, ГЗК та фракції ліпідів/ліпопротеїнів), параметри метаболізму вуглеводів і показники коагуляції та фібринолізу. Зміни зазвичай залишаються у межах лабораторної норми.

Особливості застосування.

Застереження.

ОскількиМоделль ЕНДО ― препарат, що містить тільки прогестоген, вважається, що особливі застереження та заходи безпеки щодо застосування прогестогенвмісних препаратів

також стосуються препарату Моделль ЕНДО, хоча не всі застереження та запобіжні заходи ґрунтуються на відповідних результатах клінічних досліджень саме цього препарату.

При погіршенні або першому виникненні будь-якого із зазначених нижче станів/факторів ризику, в індивідуальному порядку повинен бути проведений аналіз співвідношення ризик/користь перед початком або продовженням застосування препарату Моделль ЕНДО.

Тяжкі маткові кровотечі

Маткова кровотеча, наприклад у жінок з аденоміозом матки або лейоміомою матки, може збільшуватися при застосуванні препарату Моделль ЕНДО. Якщо кровотеча виражена і не припиняється протягом тривалого часу, вона може призвести до анемії (у деяких випадках тяжкої). У такому разі потрібно розглянути питання про припинення прийому препарату.

Зміна характеру кровотечі

Лікування препаратом Моделль ЕНДО впливає на характер менструальної кровотечі у більшості жінок (див. розділ «Побічні реакції»).

Циркуляторні порушення

На підставі результатів епідеміологічних досліджень виявлено невелику кількість даних щодо існування зв’язку між застосуванням препаратів, що містять тільки прогестоген, і підвищенням ризику розвитку інфаркту міокарда або церебральної тромбоемболії. Ризик кардіоваскулярних і церебральних явищ швидше пов’язаний із підвищенням віку, артеріальною гіпертензією та палінням. У жінок з артеріальною гіпертензією ризик розвитку інсульту може дещо збільшуватися при застосуванні препаратів, які містять тільки прогестоген.

Деякі дослідження свідчать про існування певного, проте не статистично значущого збільшення ризику розвитку ВТЕ (тромбоз глибоких вен, тромбоемболія легеневої артерії), пов’язаного із застосуванням препаратів, що містять тільки прогестоген. Загально визнані фактори, що підвищують ризик виникнення ВТЕ, включають: особистий або сімейний анамнез (наприклад, випадки ВТЕ у братів чи сестер або батьків у відносно молодому віці); вік; ожиріння, тривала іммобілізація, великі хірургічні втручання або травми. У випадку тривалої іммобілізації рекомендується припинити застосування препарату Моделль ЕНДО (при плановій операції щонайменше за 4 тижні до її проведення) і не починати знову його прийом раніше ніж через 2 тижні після повної ремобілізації.

Необхідно брати до уваги підвищення ризику розвитку тромбоемболії у післяпологовий період.

У разі виникнення симптомів венозних та артеріальних тромботичних захворювань або підозри на них лікування слід припинити.

Пухлини

Мета-аналіз 54 епідеміологічних досліджень вказує на незначне підвищення відносного ризику (ВР = 1, 24) розвитку раку молочної залози у жінок, які застосовують комбіновані пероральні контрацептиви (КПК), головним чином ті, що містять естроген-прогестоген. Цейпідвищений ризик поступово зникає протягом 10 років після закінчення прийому КПК. Оскільки рак молочної залози у жінок віком до 40 років зустрічається рідко, збільшення кількості випадків діагностики раку молочної залози у жінок,

які

застосовують або нещодавно застосовували КПК, незначне щодо загального ризику раку молочної залози. Існує однаковий ризик виявлення раку молочної залози у жінок, які приймали препарати, що містять тільки прогестоген, або КПК. Однак інформація, що стосується препаратів, які містять тільки прогестоген, базується на набагато меншій кількості жінок, які їх застосовують, тому вона є менш переконливою, ніж дані, що стосуються КПК. Результати цих досліджень не надають доказів існування причинного взаємозв’язку. Підвищення ризику може бути зумовлене як більш ранньою діагностикою раку молочної залози у жінок, які використовують КПК, так і біологічною дією цих препаратів, або поєднанням обох факторів. Відзначено тенденцію, що рак молочної залози, виявлений у жінок, які коли-небудь приймали КПК, клінічно менш виражений, ніж у тих, хто ніколи не застосовував КПК.

У поодиноких випадках у жінок, які застосовували гормональні речовини, подібні до тієї, що містить препарат Моделль ЕНДО, спостерігалися доброякісні, а ще рідше ― злоякісні пухлини печінки, які в окремих випадках призводили до небезпечноїдля життя внутрішньочеревної кровотечі. У випадку виникнення скарг на виражений біль в епігастральній ділянці, збільшення печінки або появи ознак внутрішньочеревної кровотечі при диференційній діагностиці слід враховувати можливість наявності пухлини печінки у жінок, які приймають препарат Моделль ЕНДО.

Остеопороз

Зміни мінеральної щільності кісток (МЩК).

Застосування препарату Моделль ЕНДО у підлітків (12–18 років) протягом періоду лікування 12 місяців асоціювалося зі зниженням середнього значення МЩК у поперековому відділі хребта(L2–L4).

Середня відносна зміна МЩК від вихідних показників до закінчення лікування становила 1, 2 % з діапазоном між–6 %та 5 % (ДІ 95 %: –1, 70 % та–0, 78 %, n=103). Повторне вимірювання через 6 місяців після закінчення лікування у підгрупі зі зниженими значеннями МЩК показало тенденцію до відновлення (середня відносна зміна від вихідних показників: –2, 3 % при закінченні лікування та–0, 6 % через 6 місяців після закінчення лікування з діапазоном між–9 % та 6 % (ДІ 95 %: –1, 20 % та 0, 06 % [n= 60])).

Порушення мінеральної щільності кісток має особливе значення у підлітковому віці та у ранній період статевого дозрівання, критичний період росту кісток. Невідомо, чи зменшить пікову кісткову масу та підвищить ризик перелому кісток у подальшому житті зниження МЩК у цій популяції (див. розділи «Фармакологічнівластивості» та «Діти»).

Перед початком лікування лікарю слід зважити переваги застосування препарату Моделль ЕНДО та можливі ризики застосування для кожного окремого підлітка, враховуючи також наявність суттєвих факторів ризику остеопорозу.

Адекватне застосування кальцію та вітаміну D при дієтичному харчуванні або при застосуванні харчових добавок є важливим для здорового стану кісткової тканини у жінок усіх вікових категорії.

У пацієнток, які знаходяться у групі підвищеного ризику розвитку остеопорозу, ретельна оцінка співвідношення ризик/користь повинна бути проведена до початку лікування препаратом Моделль ЕНДО, оскільки рівень ендогенних естрогенів помірно знижується на тлі лікування препаратом Моделль ЕНДО (див. розділ «Фармакодинаміка»).

Інші стани

За станом пацієнток із депресією в анамнезі слід ретельно спостерігати і припинити застосування препарату при розвитку виражених проявів депресії.

Дієногест зазвичай не впливає на артеріальний тиск у жінок з нормальним артеріальним тиском. Проте, якщо тривала клінічно виражена артеріальна гіпертензія виникає під час застосування препарату, рекомендується відмінити препарат Моделль ЕНДО та лікувати артеріальну гіпертензію.

При рецидиві холестатичної жовтяниці та/або свербежу, що виникали у період вагітності або попереднього застосування статевих гормонів, застосування препарату слід припинити.

Дієногест може мати незначний вплив на периферичну інсулінорезистентність та толерантність до глюкози. Жінок, хворих на цукровий діабет, особливо з гестаційним цукровим діабетом в анамнезі, слід ретельно обстежувати протягом застосування препарату Моделль ЕНДО.

Іноді можерозвиватисяхлоазма, особливо у жінок з хлоазмою вагітних в анамнезі. Жінки, схильні до виникнення хлоазми, повинні уникати дії прямих сонячних променівабо ультрафіолетового випромінювання під час прийому препарату Моделль ЕНДО.

Імовірність позаматкової вагітності у жінок, які застосовують для контрацепції препарати, що містять тільки прогестоген, вища, ніж у жінок, які застосовують КПК. Тому для жінок з позаматковою вагітністю в анамнезі або порушенням функції маткових труб питання про застосування препарату МоделльЕНДО слід вирішувати тільки після ретельної оцінки співвідношення користь/ризик.

Під час застосування препарату Моделль ЕНДО може виникати персистенція фолікулів (часто зазначається як функціональні кісти яєчників). Більшість цих фолікулів безсимптомні, хоча деякі можуть супроводжуватися болем у ділянці таза.

Лактоза

Одна таблетка препарату Моделль ЕНДО містить 60, 93 мг лактози моногідрату. Пацієнти з рідкісними спадковими захворюваннями, пов’язаними з непереносимістю галактози, дефіцитом лактази Лаппа або мальабсорбцією глюкози-галактози, які дотримуються безлактозної дієти, повинні враховувати кількість цієї речовини у таблетці препарату Моделль ЕНДО.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Існують обмежені дані щодо застосування дієногесту вагітним жінкам. Дослідження на тваринах не вказують на прямий або непрямий ризик репродуктивної токсичності (див. розділ «Фармакологічні властивості»).

Моделль ЕНДО не рекомендується застосовувати вагітним жінкам, оскільки немає потреби лікувати ендометріоз у період вагітності.

Годування груддю

ЛікуванняпрепаратомМоделльЕНДОу періодгодування груддю не рекомендується. Невідомо, чи проникає дієногест у грудне молоко людини. Дані, отримані у процесі досліджень на тваринах, вказують на проникнення дієногесту у грудне молоко. Слід прийняти рішення про припинення годування груддю або припинення терапії препаратом Моделль ЕНДО, беручи до уваги користь годування груддю для дитини і необхідність терапії для жінки.

Фертильність

На підставі наявних даних, під час лікування препаратом Моделль ЕНДО у більшості пацієнток інгібується овуляція. Однак препарат Моделль ЕНДО не є протизаплідним засобом.

Якщо потрібна контрацепція, слід додатково застосовувати негормональний метод запобігання вагітності (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

На підставі наявних даних, менструальний цикл повертається до нормипротягом 2 місяців після припинення лікуванняпрепаратомМоделльЕНДО.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не спостерігали впливу на здатність керувати автотранспортом та управляти механізмами у пацієнток, які приймали препарати, що містять дієногест.

Спосіб застосування та дози.

Спосіб застосування

Для перорального застосування.

Дозування

Прийматипо 1 таблетці щодня без перерви у застосуванні препарату приблизно в один і той же час, запиваючи невеликою кількістю рідини. Таблетки можна приймати незалежно від вживання їжі.

Таблетки слід приймати регулярно, незалежно від менструальної кровотечі. Як тільки таблетки з однієї упаковки закінчилися, необхідно починати приймати таблетки з наступної упаковки, не роблячи перерви у застосуванні лікарського засобу.

Відсутній досвід лікування препаратом Моделль ЕНДО пацієнток з ендометріозом довше 15 місяців.

Прийом препарату можна розпочати у будь-який день менструального циклу.

Застосування будь-яких гормональних контрацептивів слід припинити перед початком терапії препаратом Моделль ЕНДО. Якщо необхідна контрацепція, слід додатково застосовувати негормональний метод запобігання вагітності (наприклад, бар’єрний метод).

Пропуск прийому лікарського засобу

У випадку пропуску прийому таблетки, блювання та/або діареї (які мали місце протягом
3‒4 годин після прийому таблетки) ефективність препарату МоделльЕНДО може зменшитися. У разі пропуску прийому однієї або кількох таблеток слід прийняти одну таблетку, як тільки жінка згадає про це, а наступну прийняти у звичний час. Аналогічно, таблетку, що не всмокталася через блювання або діарею, слід замінити на іншу таблетку.

Додаткова інформація щодо застосування в особливих групах пацієнтів

Пацієнти літнього віку

Немає відповідних показань для застосування препарату МоделльЕНДОпацієнткам цієї групи.

Печінкова недостатність

Препаратпротипоказаний пацієнткам із тяжкими захворюваннями печінки нині абов анамнезі (див. розділ «Протипоказання»).

Ниркова недостатність

Немаєжодних даних, щосвідчатьпропотребу вкорекції дози для пацієнток з нирковою недостатністю.

Діти.

Препарат МоделльЕНДО не показаний для застосування дітям до настання менархе.

Безпеку та ефективність застосування дієногесту було досліджено у процесі неконтрольованого клінічного дослідження протягом 12 місяців у 111пацієнток підліткового віку(12 –< 18 років) з клінічно підозрюваним або підтвердженим ендометріозом(див. розділи«Фармакологічнівластивості» та «Особливості застосування»).

Ефективність препарату МоделльЕНДО була продемонстрована при лікуванні ендометріозу, асоційованого з тазовим болем, у підлітків (12–18 років) із загальним сприятливим профілем безпеки та переносимості лікарського засобу.

Застосування препарату підліткам протягом періоду лікування 12 місяців асоціювалося зі зниженням середнього значення МЩК у поперековому відділі хребта на 1, 2 %. Після припинення лікування МЩК підвищувалася знову у цих пацієнтів.

Порушення МЩК має особливо важливе значення у підлітковому віці та у ранньому періоді статевого дозрівання, критичному періоді росту кісток. Не відомо, чи зменшить пікову кісткову масу та підвищить ризик перелому кісток у літньому віці зниження МЩК у цій популяції.

Тому лікарю слід зважити переваги застосування препарату МоделльЕНДО та можливі ризики застосування для кожного окремого підлітка (див. розділи «Фармакодинамічні властивості», «Особливості застосування»).

Передозування.

Дослідження гострої токсичності, проведені з дієногестом, не вказували на ризик розвитку гострих побічних реакцій у випадку ненавмисного прийому кількох добових терапевтичних доз. Жодних специфічних антидотів не існує. Застосування 20–30 мг дієногесту на добу (що у 10–15 разів вище, ніж доза у таблетці препарату Моделль ЕНДО) упродовж більше 24 тижнів переносили дуже добре.

Побічні реакції.

Побічні реакції описано згідно зMedDRA.

Побічні реакції найчастіше розвиваються протягом перших місяців застосування препарату Моделль ЕНДО і зникають у процесі лікування. Можуть спостерігатися зміни характеру кровотеч, такі як кровомазання, нерегулярні кровотечі або аменорея.

Під час лікування препаратом Моделль ЕНДО найчастіше повідомляли про такі побічні явища: головний біль (9, 0 %), дискомфорт у молочних залозах (5, 4 %), пригнічений настрій (5, 1 %) та акне (5, 1 %).

Крім того, лікування препаратом Моделль ЕНДО впливає на характер менструальних кровотеч у більшості жінок. Характер менструальних кровотеч оцінювали систематично з використанням щоденників пацієнток та аналізували із застосуванням методу ВОЗ протягом 90-денного звітного періоду. Протягом перших 90 днів терапії препаратом Моделль ЕНДО спостерігали такі характери кровотеч (n = 290; 100 %): аменорея (1, 7 %), нечасті кровотечі (27, 2 %), часті кровотечі (13, 4 %), нерегулярні кровотечі (35, 2 %), тривалі кровотечі (38, 3 %), нормальна менструальна кровотеча, тобто жодна з попередніх категорій (19, 7 %). Протягом четвертого звітного періоду спостерігали наступні характери кровотеч (n =149; 100 %): аменорея (28, 2 %), нечасті кровотечі (24, 2 %), часті кровотечі (2, 7%), нерегулярні кровотечі (21, 5 %), тривалі кровотечі (4, 0 %), нормальна менструальна кровотеча, тобто яка не належить до жодної з попередніх категорій (22, 8 %). Зміни характеру менструальних кровотеч лише іноді повідомлялися як побічні реакції у пацієнток (див. таблицю побічних реакцій).

У таблиці зазначені побічні реакції відповідно до класифікації MedDRA (MedDRASOCs), про які повідомлялося під час лікування препаратом Моделль ЕНДО, та їх частота.

У межах кожноїгрупи побічні ефектизазначеніу порядку зменшення частоти: часто
(від≥ 1/100 до < 1/10) і нечасто (від≥ 1/1000 до < 1/100). Частота визначена на підставі об’єднаних даних чотирьох клінічних досліджень за участю 332пацієнток (100%).

Побічні реакції, фаза ІІІ клінічних досліджень, n= 332

Системи органів (MedDRA)

Часто

Нечасто

З боку системи крові та лімфатичної системи

Анемія

Метаболізм та порушення обміну речовин

Підвищення маси тіла

Зниження маси тіла, підвищений апетит

Психічні розлади

Пригнічений настрій, порушення сну, нервозність, зниження лібідо, зміни настрою

Занепокоєння, депресія, лабільність настрою

З боку нервової системи

Головний біль, мігрень

Порушення вегетативної регуляції, порушення уваги

З боку органівзору

Сухість очей

З боку органів слуху та вестибулярного апарату

Дзвін у вухах

З боку серця

Неспецифічні циркуляторні розлади, посилене серцебиття

З боку судин

Артеріальна гіпотензія

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння

Диспное

З боку шлунково-кишкового тракту

Нудота, біль у животі, метеоризм, здуття живота, блювання

Діарея, запор, дискомфорт у черевній порожнині, запалення шлунково-кишкового тракту, гінгівіт

З боку шкіри та підшкірної клітковини

Акне, алопеція

Сухість шкіри, гіпергідроз, свербіж, гірсутизм, оніхоклазія, лупа, дерматит, порушення росту волосся, реакції фоточутливості, зміни пігментації

З боку опорно-рухової системи та сполучної тканини

Біль у спині

Біль у кістках, м’язові судоми, біль у кінцівках, відчуття тяжкості у кінцівках

З боку нирок та сечовидільної системи

Інфекція сечовивідних шляхів

З боку репродуктивної системи та молочних залоз

Дискомфорт у молочних залозах, кіста яєчників, припливи, маткові/вагінальні кровотечі, в т. ч. кровомазання

Вагінальний кандидоз, сухість вульви та піхви, виділення зі статевих органів, біль у ділянці малого таза, атрофічний вульвовагініт, збільшення молочних залоз, кістозно-фіброзні захворювання молочних залоз, нагрубання молочних залоз

Загальні розлади та місцеві реакції

Астенічні стани, дратівливість

Набряк

Також спостерігалися такі побічні реакції: персистенція фолікулів, підвищення апетиту, реакції гіперчутливості.

Інші серйозні побічні реакції спостерігалися під час застосування стероїдних статевих гормонів прогестогенів (див. розділ «Особливості застосування»): венозні та артеріальні тромбоемболічні порушення, артеріальна гіпертензія, інфаркт міокарда, інсульт, новоутворення молочних залоз, пухлини печінки, відчуття дискомфорту у спині, хлоазма, холестатична жовтяниця, остеопороз (див. нижче), зміни толерантності до глюкози або вплив на периферичну інсулінорезистентність.

Зниження мінеральної щільності кісткової тканини

У процесі неконтрольованого клінічного дослідження за участі 111 пацієнток підліткового віку (від 12 до < 18 років), які отримували терапію дієногестом 2 мг, 103 мали вимірювання МЩК. Приблизно у 72 % учасників дослідження спостерігалося зниження МЩК поперекового відділу хребта (L2–L4) після 12 місяців застосування (див. розділ «Особливості застосування»).

Повідомлення про підозрювані побічні реакції

Повідомлення про підозрювані побічні реакції у період постмаркетингового спостереження є дуже важливим. Це дає можливість здійснювати контроль співвідношення користь/ризик застосування лікарських засобів. Медичні працівники повинні повідомляти про підозрювані побічні реакції.

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від світла у недоступномудля дітей місці.

Упаковка. По 28 таблеток у блістері, по 1 або по 3 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. Лабораторіоc Леон Фарма, С. А.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Вул. Ла Валліна, Полігоно Індустріаль Наватехера, Вільякіламбре, провінція Леон, 24008, Іспанія.

Дата останнього перегляду.