МІРВЕДОЛ таблетки 10 мг

Гедеон Ріхтер

Rp

Форма випуску та дозування

Таблетки, 10 мг

Таблетки, 10 мг

Упаковка

Блістер №15x2
Блістер №15x4

Блістер №15x2

Аналоги

bioequivalence-icon

Rp

АБІКСА
АБІКСА 10 мг

Лундбек Експорт А/С(DK)

Таблетки

від 1886 грн

bioequivalence-icon

Rp

МЕМА
МЕМА 10 мг

ТОВ Тева Україна(UA)

Таблетки

від 953.00 грн

bioequivalence-icon

Rp

МЕМОКС 10
МЕМОКС 10 10 мг

ТОВ АСІНО УКРАЇНА(UA)

Таблетки

від 351.00 грн

bioequivalence-icon

Rp

МЕМОКС 20
МЕМОКС 20 20 мг

ТОВ АСІНО УКРАЇНА(UA)

Таблетки

від 672.00 грн

Rp

ДЕНІГМА
ДЕНІГМА 5 мг

КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ. ЛТД.(IN)

Таблетки

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

МЕМАНТИН

Форма товару

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/15221/01/01

Дата останнього оновлення: 18.03.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 21.06.2021
  • Склад: 1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 10 мг мемантину гідрохлориду (еквівалентно 8, 31 мг мемантину)
  • Торгівельне найменування: МІРВЕДОЛ
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Умови зберігання: Зберігати у недоступномудля дітей місці.
  • Фармакотерапевтична група: Психоаналептики. Інші препарати для лікування деменції.

Упаковка

Блістер №15x2

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

МІРВЕДОЛ

(MIRVEDOL®)

Склад:

діюча речовина: мемантину гідрохлорид;

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 10 мг мемантину гідрохлориду (еквівалентно 8, 31 мг мемантину);

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, тип 102; целюлоза мікрокристалічна, тип 101; натрію кроскармелоза; кремнію діоксид колоїдний безводний; магнію стеарат;

плівкова оболонка: Опадрай білий 03B28796: гіпромелоза6 сПз (E 464), титану діоксид (E 171), макрогол 400.

Лікарська форма.

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: овальні, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, білого кольору, з рискою з одного боку і гравіюванням «N93» з іншого; розміри таблетки: довжина від 9, 9 до 10, 1 мм, ширина від 5, 4 до 5, 6 мм.

Фармакотерапевтична група.

Психоаналептики. Іншіпрепарати для лікування деменції.

Код АТХ N06DX01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Порушення роботи глутаматергічної нейротрансмісії, зокрема, N-метил-D-аспартат-рецепторів (NMDA-рецепторів) сприяє як виникненню симптомів, так і прогресуванню нейродегенеративної деменції.

Мемантин є потенціалзалежним неконкурентним антагоністом NMDA-рецепторів з помірною афінністю до них. Він чинить модулюючу дію при патологічно підвищених тонічних концентраціях глутамату, які можуть призводити до нейрональної дисфункції.

Це продемонструвало наявність статистично значущого ефекту мемантину в поліпшенні когнітивних, загальних і функціональних тестів у пацієнтів з помірною та важкою хворобою Альцгеймера (загальна кількість балів за шкалою MMSE < 20) при призначенні 20 мг мемантину як монотерапії протягом 6 місяців.

Фармакокінетика.

Всмоктування.

Абсолютна біодоступність становить приблизно 100 %. Tmaxстановить від 3 до 8 годин. Відсутні дані про вплив їжі на всмоктування мемантину.

Розподіл.

Добова доза20 мг створює рівноважну концентрацію мемантину в плазмі крові в межах 70-150 нг/мл (0, 5-1 мкмоль/л) з великими індивідуальними варіаціями. Співвідношення середньої концентрації мемантину в спинномозковій рідині (СМР) та концентрація в плазмі при застосуванні в добовій дозі 5-30 мг становить 0, 52. Обсяг розподілу складає близько 10 л/кг. Близько 45 % мемантину зв'язується з білками плазми.

Біотрансформація.

В організміє близько 80 % циркулюючих споріднених з мемантином сполук, які присутні у вигляді родоначальників класу. Основними метаболітами є N-3, 5-диметил-глудантан, ізомерна суміш 4- і 6-гідроксимемантину, а також 1-нітрозо-3, 5-диметиладамантан. Жоден з цих метаболітів не активний відносно NMDA-рецепторів. У лабораторних умовах(in vitro)опосередкований цитохромом Р450 метаболізм не виявлено.

В дослідженні 14С-мемантину при пероральному прийомі в середньому 84 % дози виводилося протягом перших 20 днів, при цьому більше 99 % виводилося нирками.

Виведення.

Мемантин виводиться моноекспоненціально з періодом напіввиведення (t½) –60-100 годин.

У здорових добровольців з нормальною функцією нирок загальний кліренс (Cltot) становить 170 мл/хв /1, 73 м², частина якого обумовлена канальцевою секрецією.

Ниркове виведення також включає канальцеву реабсорбцію, опосередковану, можливо, катіонними транспортними білками. Швидкість ниркового кліренсу мемантину може знижуватися при збільшенні лужності сечі (pH 7-9) (див. розділ «Особливості застосування»). Збільшенні лужності сечі може бути викликане різкою зміною дієти, наприклад, при переході з м'ясної їжі на вегетаріанську або через надмірний прийом лужних шлункових буферів.

Лінійність.

В діапазоні доз 10-40 мг у здорових добровольців виявлена лінійність фармакокінетики.

Фармакокінетично-фармакодинамічний взаємозв'язок.

При щоденному прийомі 20 мг мемантину його концентрація в спинномозковій рідині дорівнює значенню ki (константі інгібування), яке в лобових відділах кори головного мозку становить 0, 5 мкмоль/л.

Клінічні характеристики.

Показання.

ХворобаАльцгеймеравід легкогоступеня до тяжких форм.

Протипоказання.

Гіперчутливість до активної речовини або будь-якої з допоміжних речовин препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

У зв'язку з фармакологічними ефектами і механізмом дії мемантину можуть спостерігатися нижчезазначені види взаємодій.

• Враховуючи механізм дії, при одночасному застосуванні NMDA-антагоністів, таких як мемантин, можливе посилення ефектів препаратів L-допи, допамінергічних агоністів і антихолінергічних засобів. Ефекти барбітуратів та нейролептиків можуть знижуватися. Поєднане застосування мемантину і протисудомних засобів, дантролену і баклофену може змінити їх дію, тому може бути потрібна індивідуальна корекція дози останніх.

• Необхідно уникатиодночасногозастосуванняN-метил-D-аспартату (NMDA)-антагоністів, таких як амантадин, кетамін абодекстрометорфанчерез небезпекуфармакотоксичногопсихозу. Ці сполуки діють на ту ж рецепторну систему, що і мемантин, внаслідок чого небажані реакції (переважно з боку центральної нервової системи) можуть бути більш частими чи вираженими. Описаний випадок такої взаємодії мемантину і фенітоїну.

• Інші лікарські засоби, такі як циметидин, ранітидин, прокаїнамід, хінідин, хінін та нікотин, які використовують ту ж катіонну транспортну систему нирок, що й амантадин, також можуть взаємодіяти з мемантином, обумовлюючи потенційний ризик підвищення концентрацій їх у плазмі крові.

• При одночасному призначенні мемантину з гідрохлортіазидом чи будь-яким комбінованим препаратом, що містить гідрохлортіазид, можливе зниження концентрації останнього в сироватці крові.

• Були описані окремі випадки підвищення міжнародного нормалізованого відношення (МНО, співвідношення протромбінового часу пацієнта та протромбінового часу стандартної плазми з поправкою на активність використовуваного тромбопластину) у пацієнтів, які одночасно приймали варфарин і мемантин. Незважаючи на відсутність причинно-наслідкового зв'язку, рекомендується ретельне спостереження за протромбіновим часом або МНО у пацієнтів, які одночасно приймають непрямі антикоагулянти всередину.

Одноразовий прийом мемантину молодими здоровими добровольцями не призвів до фармакокінетичної взаємодії з глібенкламідом (глібуридом)/метформіном або донепезилом.

У молодих здорових добровольців не виявлено впливу мемантину на фармакокінетику галантаміну.

Мемантин не пригнічує ізоферментиCYP1A2, 2А6, 2С9, 2D6, 2Е1, ЗА, монооксигеназу, що містить флавін, епоксидгідролазу або сульфатиin vitro.

Особливості застосування.

Рекомендується обережність при застосуванні препарату пацієнтам з епілепсією, пацієнтам з наявністю судом в анамнезі або за наявності факторів, що призводять до епілепсії.

Слід уникати одночасного застосування N-метил-D-аспаратат (NMDA)-антагоністів, таких як амантадин, кетамін чи декстрометорфан.

З огляду на деякі фактори, які можуть підвищити pH сечі (див. розділ «Фармакокінетика»), потрібне ретельне спостереження за пацієнтом. До подібних факторів належать: різкі зміни в дієті, наприклад перехід від м'ясної дієти до вегетаріанської, або надмірне споживання лужних шлункових буферів. Також до підвищення pH сечі можуть привести нирковий тубулярний ацидоз (ПТА) або важкі інфекції сечовивідних шляхів, викликаніProteus spp.

Дані про пацієнтів з інфарктом міокарда, декомпенсованою хронічною серцевою недостатністю (III-IV функціональний клас по NYHA) або неконтрольованою артеріальною гіпертензією обмежені, тому потрібен ретельний контроль з боку лікаря.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність.

Дані про вплив мемантину на перебіг вагітності відсутні. Потенційний ризик для людини невідомий. Мемантин не слід призначати під час вагітності, за винятком випадків, коли користь перевищує ризик.

Лактація.

Дані про проникнення мемантину в грудне молоко відсутні, однак, зважаючи на ліпофільність речовини, цього не можна виключити. Жінкам, які приймають мемантин, слід відмовитися від годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Хвороба Альцгеймера середнього або важкого ступеня зазвичай порушує здатність керування транспортними засобами та іншими механізмами.

Більш того, препарат Мірведол має незначний або помірний вплив на здатність керування транспортними засобами та іншими механізмами, у зв'язку з чим, амбулаторних пацієнтів слід попередити про необхідність дотримання особливої обережності при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Лікування повинно проводитися під наглядом лікаря, який має досвід в питаннях діагностики та лікування деменції типу Альцгеймера. Терапію слід починати тільки в разі постійного догляду за пацієнтом та контролю за прийомом препарату. Діагноз повинен бути встановленийвідповідно до діючихнастанов.

Необхідно регулярно оцінювати достатність дози і переносимість мемантину, особливо протягом перших трьох місяців після початку терапії. Далі клінічну користь препарату і переносимість його пацієнтом необхідно оцінювати відповідно до діючихнастанов. Підтримуючу терапію слід продовжувати доти, доки спостерігається терапевтична користь і задовільна переносимість препарату. При зникненні терапевтичного ефекту абопояві ознакнепереносимості препарату лікування відміняють.

Препарат Мірведол слід приймати один раз на добу, переважно в один і той же час, щоденно, внутрішньо, незалежно від прийому їжі.

Дозування.

Дорослі.

Підбір дози.

Максимальна добова доза становить 20 мг на день. Для зниження ризику небажаних реакцій титрування дози до підтримуючої проводиться шляхом щотижневого її підвищення на 5 мг протягом перших 3 тижнів таким чином.

Тиждень 1 (дні 1-7): рекомендована доза - 5 мг (1/2 таблетки) на добу протягом 7 днів.

Тиждень 2 (дні 8-14): рекомендована доза - 10 мг (1 таблетка) на добу протягом 7 днів.

Тиждень 3 (дні 15-21): рекомендована доза - 15 мг (1, 5таблетки) на добу протягом 7 днів.

Починаючи з 4 тижня: рекомендована доза - 20 мг (2 таблетки) на добу.

Підтримуюча доза: рекомендована підтримуюча доза становить 20 мг на добу.

Пацієнтилітнього віку.

Рекомендована доза для пацієнтів вікомпонад65 років становить 20 мг (2 таблетки) один раз на добу (див. вище).

Ниркова недостатність.

Пацієнтам з легкими порушеннями функції нирок (кліренс креатиніну 50-80 мл/хв) змінюватидозуне потрібно.

Дляпацієнтів з порушенням функції нирок середнього ступеня (кліренс креатиніну 30-49 мл/хв) добова доза становить 10 мг. Якщо вона добре переноситься протягом як мінімум 7 днів, то її можна збільшити до 20 мг/добузгіднозістандартною схемою.

Дляпацієнтів з тяжким порушенням функції нирок (кліренс креатиніну 5-29 мл/хв) добова доза становить 10 мг.

Печінкова недостатність.

Пацієнтам з порушенням функції печінки легкого або середнього ступеня (класи А і В за класифікацією Чайлд-Пʼю) корекція дози не потрібна.

Дані щодо застосування мемантину пацієнтам з тяжким порушенням функції печінки відсутні. Не рекомендується призначати Мірведол пацієнтам зтяжким порушенням функції печінки.

Діти.

Мірведол не рекомендований дітям(вікомдо 18 років)через недостатню кількість даних про ефективність і безпеку.

Передозування.

Наявні лише обмежені дані щодо передозування.

Симптоми: відносно великепередозування (200 мг і 105 мг/добу протягом 3 днів, відповідно)проявлялося тільки стомлюваністю, слабкістю та/або діареєюабосимптоми були відсутні. У пацієнтів з передозуванням менше 140 мг або невідомою дозою спостерігалися симптоми з боку центральної нервової системи (сплутаність свідомості, гіперсомнія, сонливість, вестибулярні запаморочення, ажитація, агресія, галюцинації, порушення ходи) та/або симптоми з боку травної системи (блюванняі діарея).

У самому серйозному випадку передозування прийом 2000 мг мемантину не призвів до летальногонаслідку, однак супроводжувався порушеннями з боку центральної нервової системи (кома протягом 10 днів з подальшою диплопієютаажитацією). Після проведення симптоматичного лікування і плазмаферезу настало одужання без стійких несприятливих наслідків.

В іншому зареєстрованому випадку передозування пацієнт також видужав. Після прийому 400 мг мемантину всередину у нього відзначалисятакі порушення з боку центральної нервової системи: неспокій, психоз, зорові галюцинації, схильність до судомних реакцій, сонливість, ступор і втрата свідомості.

Лікування: уразі передозування проводять симптоматичне лікування. Специфічного антидотуприпередозуванні або інтоксикації немає. Слід скористатися стандартними клінічними процедурами для видалення діючої речовини, такими якпромивання шлунка, прийомактивованоговугілля (порушує можливу кишково-печінкову рециркуляцію), закислення сечі, форсований діурез.

При наявності ознак і симптомів загальної гіперстимуляціїцентральної нервової системи слід проводити симптоматичне лікування.

Побічні реакції.

У кожній частотній групі небажані реакції представлені в порядку зменшення серйозності, у наведеній нижче таблиці.

Небажані реакції класифікуються за класами систем органів із застосуванням таких категорій частоти: дуже часто (≥1 / 10), часто (від ≥1 / 100 до < 1/10), нечасто (від ≥1 / 1000 до < 1/100), рідко (від ≥1 / 10 000 до < 1/1 000), дуже рідко (< 1/10 000), невідомої частоти (неможливо оцінити на підставі наявних даних).

Клас системиорганів

Частота

Небажана реакція

Інфекції таінвазії

Нечасто

Грибкові інфекції

Збоку імунної системи

Часто

Гіперчутливість до лікарського препарату

Порушення психіки

Часто

Нечасто

Нечасто

Невідомоїчастоти

Сонливість

Сплутаність свідомості

Галюцинаціі1

Психотичні реакції2

Збоку нервовоїсистеми

Часто

Часто

Нечасто

Дужерідко

Запаморочення

Порушення рівноваги

Порушення ходи

Судоми

Збоку серця

Нечасто

Серцева недостатність

Збоку судинноїсистеми

Часто

Нечасто

Артеріальна гіпертензія

Венозний тромбоз/тромбоемболія

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння

Часто

Задишка

З боку травноїсистеми

Часто

Нечасто

Невідомоїчастоти

Запор

Блювання

Панкреатит2

Збоку печінкита жовчовивідних шляхів

Часто

Невідомоїчастоти

Підвищення активності печінкових ферментів

Гепатит

Загальні розлади

Часто

Нечасто

Головний біль

Стомлюваність

1Галюцинації відзначалися переважно в пацієнтів з важким перебігом хвороби Альцгеймера.

2 Окремі повідомлення, що надійшли в період післяреєстраційного спостереження.

Хвороба Альцгеймера асоціюється з депресією, суїцидальними думками і суїцидом. Повідомлялося про ці події в період післяреєстраційного спостереження у пацієнтів, які отримували мемантин.

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати у недоступномудля дітей місці.

Даний лікарський препарат не вимагає спеціальних умов зберігання.

Упаковка.

По 15 таблеток, вкритих плівковою оболонкою, у блістері. 2 або 4 блістери укартоннійупаковці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

ТОВ «Гедеон Ріхтер Польща».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

вул. кн. Ю. Понятовського, 5, Гродзиськ Мазовецький, 05-825, Польща.

Виробник.

ВАТ «Гедеон Ріхтер», Угорщина.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Н-1103, Будапешт, вул. Демреї, 19-21, Угорщина.