Форма випуску та дозування

kaps_tv_prol_d
Капсули тверді пролонгованої дії, 15 мг

Упаковка

Блістер №14x1

  • Виробник: Такеда Фарма Польща
  • Форма товару: Капсули тверді пролонгованої дії
  • Умови відпуску: за рецептом

Варіанти дозування

Дозування

15 мг

Варіанти дозування

15 мг; 30 мг

Форма

Капсули тверді пролонгованої дії

Еквівалентність

-

Класифікація

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Характеристика

  • Заявник: Такеда ГмбХ
  • Реєстраційне посвідчення: UA/14641/01/01
  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 21-09-2020
  • Склад: 1 капсула містить 15 мг циклобензаприну гідрохлориду;
  • Торгівельне найменування: МІОРИКС®
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Фармакотерапевтична група: Міорелаксанти. Інші міорелаксанти центральної дії.

Упаковка

Блістер №14x1

Інструкція

 

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

 

МІОРИКС®

(MYORIX®)

 

Склад:

діюча речовина:cyclobenzaprinehydrochloride;

1 капсула містить 15 мг або 30 мг циклобензаприну гідрохлориду; 

допоміжні речовини: цукор сферичний, оpadry clear YS-1-7006, етилцелюлоза, діетилфталат;

оболонка капсул по 15 мг:заліза оксид червоний (Е 172), заліза оксид жовтий (Е 172), титану діоксид (Е 171), желатин, чорнило блакитне TekPrintTMSB-6018;

оболонка капсул по 30 мг:ФДС блакитний 2, ФДС блакитний 1, ФДС червоний 40, ФДС жовтий 6, титану діоксид (Е 171), желатин, чорнило біле Opacode® S-1-7085.

 

Лікарська форма. Капсули пролонгованої дії тверді.

Основні фізико-хімічні властивості:

капсули по 15 мг: непрозорі, тверді желатинові капсули оранжево-коричневого кольору, з написом «1002-15» на корпусі та написом «EUR» на кришечці. Вміст капсул – сферичні гранули від білого до жовтого кольору;

капсули по 30 мг: непрозорі, тверді желатинові капсули на корпусі темно-синього кольору з написом «1002-30» та на кришечці червоного кольору з написом «EUR». Вміст капсул – сферичні гранули від білого до жовтого кольору.

 

Фармакотерапевтична група.Міорелаксанти. Інші міорелаксанти центральної дії.

Код АТХ M03B X08.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Циклобензаприн знімаєспазм скелетних м’язів локального походження, не впливаючи на функцію м’язів. Не було виявлено ефективності циклобензаприну при м’язових спазмах, що виникли внаслідок захворювання центральної нервової системи (ЦНС). На моделях тварин циклобензаприн зменшує або усуває гіперактивність скелетних м’язів. Згідно з доклінічними дослідженнями циклобензаприн не впливає на нервово-м’язовий синапс або безпосередньо на скелетні м’язи. Такі дослідження показують, що циклобензаприн діє на центральну нервову систему переважно на рівні стовбура головного мозку, а не на рівні спинного мозку, хоча додатковий вплив на останній може сприяти загальній здатності циклобензаприну викликати релаксацію скелетних м’язів. Досвід показує, що результатом дії циклобензаприну є зменшення тонізуючої соматичної моторної активності внаслідок впливу як на гамма- (γ), так і на альфа- (α) мотонейрони. Фармакологічні доклінічні дослідження продемонстрували схожість між ефектами циклобензаприну й структурно споріднених трициклічних антидепресантів, в тому числі антагонізм до резерпіну, потенціювання дії норадреналіну, сильні периферійні та центральні антихолінергічні ефекти, а також седативний ефект. Циклобензаприн спричиняє збільшення (від слабкого до помірного ступеня) частоти серцевих скорочень у тварин.

Фармакокінетика.

Абсорбція. Після застосування однієї дози препаратуМіорикс®15 мг або 30 мг здоровими добровольцями (n=15) показники Cmax, AUC0-168h, AUC0-∞збільшувалися приблизно пропорційно дозі від 15 до 30 мг. Час досягнення максимальної концентрації циклобензаприну в плазмі крові (Tmax) становить 7-8 годин для обох дозувань препарату.

Дослідження впливу прийому їжі, проведене за участю здорових добровольців (n=15) із застосуванням однієї дози препаратуМіорикс®30 мг, продемонструвало статистично значуще збільшеннябіодоступностіпрепаратуМіорикс®30 мг при прийомі з їжею порівняно з прийомом натще. Відзначалося збільшення піку концентрації циклобензаприну в плазмі на 35% (Cmax) і збільшення експозиції (AUC0-168h, AUC0-∞) на   20 % у присутності їжі. Проте не було відзначено жодного впливу на показник Тmaxабо на рівень залежності середньої концентрації циклобензаприну в плазмі крові від часу. Циклобензаприн уперше виявляється в плазмі крові через 1,5 години як при прийомі з їжею, так і натще.

У дослідженні із застосуванням декількох доз препаратуМіорикс®30 мг один раз на день протягом 7 днів у групі здорових добровольців (n=35) спостерігалося 2,5-кратне стійке підвищення рівня циклобензаприну в плазмі крові.

Метаболізм та виведення.Циклобензаприн екстенсивно метаболізується та виводиться з організму нирками, насамперед у вигляді глюкуронідів. Цитохроми Р450 3А4, 1A2 і меншою мірою 2D6 виступають посередниками у N-деметилюванні, одному з окислювальних шляхів метаболізму циклобензаприну. Період напіввиведення циклобензаприну становить 32 години (діапазон 8-37 годин, n=18); плазмовий кліренс – 0,7 л/хв після застосування однієї дози препаратуМіорикс®.

Особливі групи пацієнтів.

Пацієнти літнього віку.У пацієнтів віком понад 65 років AUC циклобензаприну в плазмі крові збільшувалась на 40 %, а період напіврозпаду циклобензаприну в плазмі крові подовжувався до 50 годин після прийому однієї дози перепарату порівняно з пацієнтами віком від 18 до 45 років (32 години),хоча не було виявлено ніяких помітних відмінностей між показниками Cmax та Tmax. Фармакокінетичні властивості циклобензаприну після введення декількох доз препаратуМіорикс® у пацієнтів літнього віку не оцінювались.

Пацієнти з печінковою недостатністю.У фармакокінетичному дослідженні циклобензаприну негайного вивільнення у 16 осіб з печінковою недостатністю               (15 – легкого, 1 – середнього ступеня за шкалою Чайлда-П’ю) значення як AUC, так і Cmax були приблизно в два рази вищими за значення, що спостерігалися в контрольній групі здорових добровольців. Фармакокінетика циклобензаприну у осіб з тяжкою печінковою недостатністю невідома.

 

Клінічні характеристики.

Показання.Усунення м’язового спазму, що супроводжується гострими больовими відчуттями з боку опорно-рухового апарату, як доповнення до режиму обмеженої фізичної активності та лікувальної фізкультури. Поліпшення проявляється усуненням м’язових спазмів та пов’язаних з ними ознак і симптомів, а саме: болю, підвищеної чутливості та обмеження руху.

 

Протипоказання.

-Реакції гіперчутливості до будь-якого компонента препарату, включаючи анафілактичні реакції, кропив’янку, набряк обличчя та/або язика, свербіж. У разі підозри на розвиток реакційгіперчутливостізастосування препаратуМіорикс®слід припинити.

-Одночасне застосування з інгібіторами моноаміноксидази (МАО) або протягом 14 днів після їх відміни. Упацієнтів, які отримували циклобензаприн (або структурно подібні трициклічні антидепресанти) одночасно з інгібіторами МАО, спостерігалися гіперпіретичні кризи, судоми і смерть.

- Під час фази відновлення після гострого інфаркту міокарда та за наявності порушень серцевого ритму та провідності, включаючи блокади, або застійної серцевої недостатності.

- Гіпертиреоз.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Завдяки своїй структурній схожості з трициклічними антидепресантами препаратМіорикс®може мати небезпечні для життя взаємодії з інгібіторами МАО (див. розділ «Протипоказання»), може посилювати дію алкоголю, барбітуратів та інших препаратів, що пригнічують ЦНС, може підвищувати ризик виникнення судомних нападів у пацієнтів, які застосовують трамадол, або може блокувати антигіпертензивну дію гуанетидину і аналогічно діючих сполук.

У постмаркетинговий період застосування препарату повідомлялося про випадки серотонінового синдрому при комбінованому прийомі циклобензаприну з іншими препаратами, такими як селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС), селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну та норадреналіну (СІЗЗСН), трициклічні антидепресанти (ТЦА), трамадол, бупропіон, меперидин, верапаміл або інгібітори МАО. 

 

Особливості застосування.

Обмеження застосування.

- ПрепаратМіорикс® слід застосовувати лише протягом короткого терміну (до 2-3 тижнів), оскільки достатніх доказів ефективності при застосуванні препарату протягом більш тривалого часу немає і тому що м’язовий спазм, асоційований з гострими больовими відчуттями з боку опорно-рухового апарату, здебільшого нетривалий, а специфічна терапія протягом довшого періоду рідко є виправданою.

- Не було виявлено ефективності застосування препаратуМіорикс® для лікування м’язової спастичності, пов’язаної із захворюваннями головного або спинного мозку, або іздитячим церебральним паралічем.

Серотоніновий синдром.Розвиток потенційно небезпечного для життя серотонінового синдрому був зареєстрований при застосуванні циклобензаприну в комбінації з іншими препаратами, такими як СІЗЗС, СІЗЗСН, ТЦА, трамадол, бупропіон, меперидин, верапаміл або інгібітори МАО. Одночасне застосування препаратуМіорикс®з інгібіторами МАО протипоказане (див. розділ «Протипоказання»). Симптоми серотонінового синдрому можуть включати зміни психічного стану (наприклад, сплутаність свідомості, ажитацію, галюцинації), порушення з боку вегетативної нервової системи (такі як, підвищене потовиділення, тахікардію, лабільність артеріального тиску, гіпертермію), нервово-м'язові порушення (зокрема, тремор, атаксію, гіперрефлексію, клонус, ригідність м’язів) та/або шлунково-кишкові симптоми (наприклад, нудоту, блювання, діарею). Якщо спостерігаються зазначені вище реакції, необхідно негайно припинити прийом препаратуМіорикс®та будь-яких супутніх серотонінергічних агентів і розпочати симптоматичне лікування. Якщо одночасне лікування препаратомМіорикс®та іншимисеротонінергічнимипрепаратами клінічно виправдане, рекомендується ретельне спостереження за станом пацієнта, особливо на початку лікування або при збільшенні дози.

 

Ефекти, подібні тим, що виникають при застосуванні трициклічних антидепресантів.Циклобензаприн структурно подібний до трициклічних антидепресантів, наприклад, до амітриптиліну та іміпраміну. У разі застосування трициклічних антидепресантів повідомлялося про випадки виникнення аритмії, синусової тахікардії, збільшення часу проведення збудження в серці, що ведуть до розвитку інфаркту міокарда та інсульту (див. розділ «Протипоказання»). ПрепаратМіорикс®може посилювати дію алкоголю, барбітуратів та інших препаратів, що пригнічують ЦНС.

Деякі з більш серйозних реакцій з боку ЦНС, що відмічались при застосуванні трициклічних антидепресантів, були відзначені в короткострокових дослідженнях при застосуванні циклобензаприну при інших показаннях, окрім м’язового спазму, пов’язаного з гострими порушеннями з боку опорно-рухового апарату, і здебільшого в дозах, дещо більших, аніж ті, що рекомендовані для усунення спазму скелетних м’язів. При виникненні клінічно значущих симптомів з боку ЦНС застосування препаратуМіорикс®слід припинити.

Пацієнти літнього віку. Застосування препаратуМіорикс®пацієнтам літнього віку не рекомендується через збільшення рівня циклобензаприну в плазмі крові на 40% і збільшення періоду напіввиведення з плазми на 56 % порівняно з відповідними показниками у пацієнтів молодшого віку.

Пацієнти з печінковою недостатністю.Застосування препаратуМіорикс®не рекомендується пацієнтам з легким, помірним або тяжким ступенем печінкової недостатності через підвищення в 2 рази рівня циклобензаприну в плазмі крові у пацієнтів з порушенням функцій печінки легкого ступеня порівняно з таким у здорових добровольців після застосування циклобензаприну у формі негайного вивільнення і через обмеження гнучкості дозування препарату.

Атропіноподібна дія.Через наявністьатропіноподібноїдії препаратМіорикс®слід застосовувати з обережністю пацієнтам із затримкою сечовипускання в анамнезі, закритокутовою глаукомою, підвищеним внутрішньоочним тиском та пацієнтам, які приймають антихолінергічні препарати.

Залежність.Фармакологічна схожість трициклічних препаратів зумовлює виникнення певних симптомів відміни після застосування препаратуМіорикс®, навіть якщо про них не повідомляється. Раптова відміна препарату після тривалого застосування може іноді викликати нудоту, головний біль та нездужання. Ці симптоми не свідчать про розвиток залежності.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність.Адекватні та добре контрольовані дослідження препаратуМіорикс® за участю вагітних жінок не проводилися.Міорикс® можна застосовувати в період вагітності лише у разі нагальної потреби.

Годування груддю.Немає даних щодо екскреції препарату у грудне молоко людини. Оскільки циклобензаприн близький до трициклічних антидепресантів, деякі з яких, як відомо, екскретуються у грудне молоко людини, слід з обережністю призначати препаратМіорикс® в період годування груддю.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Необхіднобрати до уваги можливий розвиток побічних реакцій              (див. розділ «Побічні реакції»).

 

Спосіб застосування та дози.

Рекомендована доза для дорослих – 15 мг (1 капсула препаратуМіорикс®15 мг) 1 раз на добу. Деякі пацієнти потребують збільшення дози до 30 мг 1 раз на добу (1 капсула препаратуМіорикс® 30 мг або 2 капсулипрепаратуМіорикс®15 мг).

Препарат приймають щодня приблизно в один і той самий час.

Застосування препаратуМіорикс®більше 2-3 тижнів не рекомендується.

Пацієнти літнього віку (65 років і старші). Клінічних досліджень застосування препаратуМіорикс®цій категорії пацієнтів недостатньо. Застосування препаратуМіорикс®у пацієнтів літнього віку не рекомендується.

Пацієнти з печінковою недостатністю.Застосування препаратуМіорикс®не рекомендується пацієнтам з легким, помірним або тяжким ступенем печінкової недостатності (див. розділ «Особливості застосування»).

 

Діти.Клінічні дані щодо ефективності і безпеки застосування препарату для лікування дітей відсутні, томуМіорикс®не рекомендується застосовувати в педіатричній практиці. 

 

Передозування.

Симптоми.Найбільш поширеними симптомами передозування циклобензаприном є сонливість і тахікардія. До менш частих проявів належать тремор, збудження, кома, атаксія, артеріальна гіпертензія, невиразне мовлення, сплутаність свідомості, запаморочення, нудота, блювання та галюцинації. До рідкісних, але потенційно критичних проявів передозування належать: зупинка серця, біль у грудях, серцева аритмія, тяжка артеріальна гіпотензія, судоми і злоякісний нейролептичний синдром. Порушення на ЕКГ, особливо зміни висоти або ширини комплексу QRS, є клінічно значущими показниками передозування циклобензаприном. Інші потенційні наслідки передозування включають будь-які з ознак, зазначених у розділі «Побічні реакції».

При навмисному передозуванні циклобензаприном частим є його застосування в поєднанні з декількома лікарськими засобами, а також з алкоголем. Після передозування циклобензаприном симптоми отруєння можуть розвиватися швидко, тому якомога швидше потрібний моніторинг стану пацієнта в умовах стаціонару. Передозування препаратомМіорикс®рідко може призводити до летального наслідку.

Лікування.

Загальне.Для попередження виникнення рідкісних, проте потенційно критичних проявів, описаних вище, необхідно зробити ЕКГ і негайно розпочати моніторинг серцевої діяльності. Потрібно також захистити дихальні шляхи пацієнта, забезпечити внутрішньовенний доступ та розпочати деконтамінацію шлунка. Також необхідне спостереження для виявлення ознак пригнічення ЦНС або дихання, гіпотонії, серцевої аритмії та/або блокування серцевої провідності, судом. Якщо в будь-який час протягом цього періоду виникнуть ознаки отруєння, буде потрібне розширене спостереження. Моніторинг рівня препарату у крові не повинен впливати на ведення пацієнта. Діаліз, імовірно, неефективний через низьку концентрацію препарату в плазмі крові.

Деконтамінація шлунково-кишкового тракту.Усім пацієнтам, у яких підозрюється передозування препаратомМіорикс®, необхідно проводитидеконтамінаціюшлунково-кишкового тракту. Вона повинна включати промивання шлунка великими об’ємами рідини з подальшим застосуванням активованого вугілля. Якщо свідомість затьмарена, потрібно забезпечити прохідність дихальних шляхів до промивання шлунка, викликання блювання протипоказане.

Серцево-судинна система.Максимальна тривалість QRS у стандартних відведеннях    0,10 секунди може бути найкращим індикатором тяжкості передозування. Підлужування сироватки крові до рівня pH 7,45-7,55 шляхом внутрішньовенного введення бікарбонату натрію і гіпервентиляції (у разі потреби) потрібно проводити у пацієнтів з аритмією та/або розширенням комплексу QRS. Рівень pН > 7,60 або рCО2< 20 мм рт. ст. є небажаним. Аритмії, що не реагують на терапію бікарбонатом натрію/гіпервентиляцію, можуть відповідати на лікування лідокаїном, бретиліумом або фенітоїном. Антиаритмічні препарати класу 1А і 1С (наприклад, хінідин, дизопірамід та прокаїнамід) зазвичай протипоказані.

ЦНС.Пацієнтам з депресією ЦНС рекомендується рання інтубація через можливість різкого погіршення стану. Судоми потрібно контролювати за допомогою бензодіазепінів або у разі неефективності останніх за допомогою інших протисудомних препаратів (наприклад, фенобарбіталу, фенітоїну). Фізостигмін не рекомендований, за винятком лікування симптомів, які загрожують життю та є несприйнятливими до інших методів лікування, і лише за умови стаціонарного лікування.

Психіатричне спостереження.Оскільки передозування часто є навмисним, на етапі відновлення пацієнти можуть повторювати спроби самогубства за допомогою інших засобів. Для таких пацієнтів може бути доцільною консультація психіатра.

Лікування передозування у дітей.Принципи ведення передозування у дітей та дорослих схожі.

 

Побічні реакції.

Найбільш поширені побічні реакції в клінічних дослідженнях препаратуМіорикс®.

Найбільш поширеними побічними реакціями, що були зафіксовані з частотою ≥ 3 %, є: сухість у роті, запаморочення, втома, запор, нудота, диспепсія та сонливість.

Додаткові побічні реакції, що спостерігались в клінічних дослідженнях та під час постмаркетингового застосування.Нижче представлені побічні реакції, що були зафіксовані в клінічних дослідженнях або під час постмаркетингового застосування циклобензаприну пролонгованої дії, циклобензаприну негайного вивільнення або трициклічних препаратів. Оскільки про деякі з цих реакцій надходили добровільні повідомлення від популяції невизначеної чисельності, не завжди можна достовірно оцінити їх частоту або встановити причинно-наслідковий зв’язок із впливом застосування препарату на їх виникнення.

У програмі постреєстраційного спостереження циклобензаприну негайного вивільнення найчастішими побічними реакціями є: сонливість, сухість у роті і запаморочення, а побічними реакціями, що виникали в 1-3 % пацієнтів, є: втомлюваність/втома, астенія, нудота, запор, диспепсія, неприємний смак, помутніння зору, головний біль, нервозність і сплутаність свідомості.

Нижче представлені побічні реакції, що були зафіксовані під час постмаркетингового застосування циклобензаприну пролонгованої дії або циклобензаприну негайного вивільнення, у клінічних дослідженнях циклобензаприну негайного вивільнення               (з частотою < 1 %) або під час постмаркетингового застосування інших трициклічних препаратів:

Загальні розлади: непритомність, нездужання, біль у грудях, набряк.

З боку серцево-судинної системи: тахікардія, аритмія, вазодилатація, серцебиття, артеріальна гіпотензія, артеріальна гіпертензія, інфаркт міокарда, блокада серцевої провідності, інсульт.

З боку травної системи: блювання, анорексія, діарея, біль у животі, гастрит, спрага, метеоризм, набряк язика, порушення функцій печінки і рідкісні випадки гепатиту, жовтяниця та холестаз, паралітична кишкова непрохідність, зміна кольору язика, стоматит, набряк привушної слинної залози.

З боку ендокринної системи: синдром неадекватної секреції антидіуретичного гормону (АДГ).

З боку крові та лімфатичної системи: пурпура, пригнічення функцій кісткового мозку, лейкопенія, еозинофілія, тромбоцитопенія.

Реакції гіперчутливості: анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, свербіж, набряк обличчя, кропив’янка, висипання.

Метаболічні, аліментарні та імунні розлади: підвищення або зниження рівня цукру в крові, збільшення або втрата маси тіла.

З боку опорно-рухового апарату та сполучної тканини: місцева слабкість м’язів, міалгія.

З боку нервової системи та психіки: судомні напади, атаксія, вертиго, дизартрія, тремор, артеріальна гіпертензія, судоми, посмикування м’язів, дезорієнтація, безсоння, пригнічений настрій, незвичайні відчуття, тривожність, ажитація, психоз, аномальні думки та мрії, галюцинації, хвилювання, парестезія, диплопія, серотоніновий синдром, злоякісний нейролептичний синдром, зниження або підвищення лібідо, порушення ходи, марення, агресивна поведінка, параноя, периферична нейропатія, параліч Белла, зміни на електроенцефалографії (ЕЕГ), екстрапірамідні симптоми.

З боку дихальної системи: задишка.

З боку шкіри та підшкірних тканин: пітливість, фотосенсибілізація, алопеція.

З боку органівчуття: агевзія, шум у вухах.

З боку нирок та сечовивідних шляхів: підвищення та/або зменшення частоти сечовипускання, порушення сечовипускання, дилатація сечовивідних шляхів, імпотенція, набряк яєчок, гінекомастія, збільшення грудей, галакторея.

 

Термін придатності.4 роки.

 

Умови зберігання.Зберігати при температурі не вище 25 °С.Зберігати у недоступному для дітей місці!

 

Упаковка.По14 капсул у блістері; по 1 блістеру у картонній коробці.

 

Категорія відпуску.За рецептом.

 

Виробник.Такеда Фарма Сп. з о.о., Польща/TakedaPharmaSp.zo.o.,Poland.

 

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Вул. Ловицького Князівства, 12, 99-420 Лишковіце, Польща/12,KsiestwaLowickiegoStr., 99-420Lyszkowice,Poland.