МЕТРОНІДАЗОЛ песарії 500 мг

ГРІН БІЗНЕС СОЛЮШНЗ СА

Rp

Форма випуску та дозування

Песарії, 500 мг

Песарії, 500 мг

Упаковка

стрипи №5x2

стрипи №5x2

Аналоги

Rp

ГРАВАГІН
ГРАВАГІН 500 мг

Спільне українсько-іспанське підприємство Сперко Україна(UA)

Песарії

від 93.00 грн

Rp

МЕТРОНІДАЗОЛ-ФАРМЕКС
МЕТРОНІДАЗОЛ-ФАРМЕКС 500 мг

Фармекс Груп(UA)

Песарії

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

МЕТРОНІДАЗОЛ

Форма товару

Песарії

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/16150/01/01

Дата останнього оновлення: 20.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 01.08.2022
  • Склад: 1 песарій містить метронідазолу 500 мг
  • Торгівельне найменування: МЕТРОНІДАЗОЛ
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Фармакотерапевтична група: Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються у гінекології.

Упаковка

стрипи №5x2

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

МЕТРОНІДАЗОЛ

(METRONIDAZOLE)

Склад:

діюча речовина: metronidazole;

1 песарій містить метронідазолу 500 мг;

допоміжна речовина: твердий жир.

Лікарська форма. Песарії.

Основні фізико-хімічні властивості: песарії циліндроконічної форми, білого або білого з жовтуватим відтінком кольору. На зрізі допускається наявність повітряного і пористого стержня, та лійкоподібного заглиблення.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються у гінекології. Код АТХ G01A F01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Метронідазол належить до нітро-5-імідазолів і має широкий спектр дії. Граничними концентраціями, які дають змогу відрізнити чутливі штами (S) від штамів з помірною чутливістю, а штами з помірною чутливістю від резистентних штамів (R), є S< 4 мг/л і R > 4 мг/л.

До препарату чутливі: Peptostreptococcus spp. , Clostridium spp. , Bacteroides spp. , Fusobacterium spp. , Porphyromonas, Bilophila, Helicobacter pylori, Prevotella spp. , Veilonella. Метронідазол стримує розвиток найпростіших − Trichomonas vaginalis, Giardia intestinalis (Lamblia intestinalis), Entamoeba histolytica. До препарату непостійно чутливі: Bifidobacterium spp. , Eubacterium spp. Нечутливі штами мікроорганізмів: Propionibacterium, Actinomyces, Mobiluncus.

Фармакокінетика.

Після вагінального введення системне проникнення є мінімальним.

Період напіввиведення з плазми становить 8–10 годин.

Зв’язування з білками плазми незначне (менше 20 %).

Швидка і виражена дифузія у легені, нирки, печінку, жовч, спинномозкову рідину, шкіру, слину та вагінальний секрет. Перетинає плацентарний бар’єр і екскретується в грудне молоко.

Метаболізм відбувається головним чином у печінці: утворюються два некон’юговані окислені активні метаболіти(5–30 % активності).

Екскреція–переважно нирками: 35–65 % від отриманої дози виводиться із сечею у виглядіметронідазолу і його окислених метаболітів.

Клінічні характеристики.

Показання.

Місцеве лікування трихомонадного та неспецифічного вагінітів.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до метронідазолу або до іншого компонента препарату. Гіперчутливість до похідних імідазолу.

Не рекомендується призначати у комбінації з дисульфірамом або алкоголем (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Дисульфірам: повідомлялося про випадки гострих транзиторних розладів з маренням (гострий напад марення, сплутаність свідомості)у пацієнтів, які приймали одночасно метронідазол і дисульфірам.

Алкоголь: не слід вживати алкогольні напої та приймати препарати, які містять алкоголь, під час лікування та протягом принаймні ще одного дня після його закінчення через можливе виникнення дисульфірамподібного (антабусного) ефекту (гарячі припливи, еритема, блювання, тахікардія).

Пероральна терапія антикоагулянтами (варфариноподібні): посилення ефектів пероральних антикоагулянтів та підвищення ризику геморагічних ускладнень через сповільнення їхнього метаболізму у печінці. Необхідно частіше контролювати рівні протромбіну та здійснювати нагляд за рівнями МНВ (міжнародного нормалізованого відношення). Рекомендується коригування дози перорального антикоагулянту під час прийому метронідазолу та протягом 8 днів після його відміни.

Літій: рівень літію у плазмі при прийомі метронідазолу може збільшуватись. Необхідно перевіряти концентрації у плазмі літію, креатиніну та електролітів у пацієнтів, які приймають літій та метронідазол одночасно.

Циклоспорин: існує ризик підвищення рівнів циклоспорину в сироватці. Якщо препарати необхідно приймати одночасно, слід ретельно контролювати рівні циклоспорину та креатиніну.

Фенітоїн або фенобарбітал: знижують рівні метронідазолу у плазмі крові.

5-фторурацил: зниження кліренсу 5-фторурацилу спричиняє підвищення токсичності 5-фторурацилу.

Бусульфан: метронідазол може підвищувати рівні бусульфану у плазмі, що може призвести до значного токсичного впливу бусульфану.

Зміна міжнародного нормалізованого відношення (МНВ). У пацієнтів, які отримували антибактеріальну терапію, реєструвалися численні випадки посилення активності пероральних антикоагулянтів. При цьому факторами ризику, що обумовлюють схильність до такого ускладнення, виступають наявність інфекції або вираженого запалення, вік пацієнта і загальний стан його здоров’я. У цих обставинах складно визначити, якою мірою на порушення рівноваги МНВ впливає сама інфекція або її лікування. Проте деякі класи антибіотиків відіграють при цьому більшу роль, зокрема: фторхінолони, макроліди, цикліни, котримоксазол і деякі цефалоспорини.

Результати лабораторних досліджень. Метронідазол здатний іммобілізувати трепонеми, що призводить до помилково-позитивного тесту Нельсона.

Особливості застосування.

Метронідазол не чинить прямої дії на аеробні чи факультативні анаеробні бактерії.

Метронідазол не слід призначати протягом більш ніж 10 днів та не частіше 2 або 3 разів на рік.

Під час лікування метронідазолом слід уникати вживання алкоголю (антабусний ефект (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»)).

Існує можливість персистування гонококової інфекції після елімінації трихомонадної інфекції.

У пацієнтів, яким проводять гемодіаліз, метронідазол і його метаболіти виводяться протягом 8 годин проведення гемодіалізу, тому метронідазол потрібно приймати відразу ж після проведення гемодіалізу.

Не потрібно змінювати дозу пацієнтам з нирковою недостатністю, яким проводять перитонеальний діаліз.

Препарат необхідно відмінити, якщо у пацієнтки виникає атаксія, запаморочення або сплутаність свідомості.

У пацієнтів з важкими, хронічними або прогресуючими захворюваннями периферичної або центральної нервової системи слід брати до уваги ризик загострення неврологічного статусу.

У пацієнтів, які мають в анамнезі гематологічні порушення або які отримують препарат у високих дозах та/або протягом тривалого терміну, необхідно регулярно здійснювати аналіз крові, особливо визначення вмісту лейкоцитів.

Препарат Метронідазол слід застосовувати з обережністю пацієнтам з печінковою енцефалопатією. Пацієнтам з печінковою енцефалопатією добову дозу необхідно зменшити на третину і можна застосовувати 1 раз на добу.

У пацієнтів з лейкопенією можливість продовження лікування препаратом буде залежати від важкості перебігу інфекційного захворювання.

У разі тривалого лікування препаратом необхідно здійснювати нагляд за пацієнткою щодо виникнення побічних реакцій, таких як центральна або периферична нейропатія (парестезія, атаксія, запаморочення, судоми).

Пацієнтів слід повідомити, що метронідазол може забарвлювати сечу у темний колір (через активний метаболіт).

Застосування песаріїв при використанні презервативів або діафрагм може підвищувати ризик розриву латексу.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність. Клінічні дані не продемонстрували жодних специфічних тератогенних або фетотоксичних ефектів, пов’язаних із метронідазолом. Проте відсутність такого ризику може бути підтверджена лише епідеміологічними дослідженнями. У зв’язку з цим у період вагітності метронідазол можна призначати лише у разі необхідності.

Годуваннягруддю. Метронідазол екскретується у грудне молоко. У зв’язку з цим необхідно уникати застосування цього лікарського засобу у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

У разі коли під час лікування препаратом спостерігаються запаморочення, галюцинації, судоми або тимчасове порушення зору, слід утриматися від керування транспортними засобами та роботи з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Препарат можна застосовувати для лікування тільки дорослих пацієнтів.

Трихомонадний вагініт. Призначати по 1 песарію 1 раз на добу протягом 10 днів. Песарій вводити глибоко у піхву. При трихомонадному вагініті лікування слід поєднувати з пероральним застосуванням метронідазолу.

Неспецифічні вагініти. 1 песарій вводити глибоко у піхву 1 раз на добу протягом 7 днів. У разі необхідності можна призначати метронідазол для перорального застосування. Абсолютно необхідним є одночасне лікування статевого партнера пацієнтки, навіть у разі відсутності у нього симптомів інфекції.

Максимальна тривалість лікування препаратомМетронідазол не повинна перевищувати 10 днів, а кількість курсів лікування – 2–3 на рік.

Діти.

Препарат протипоказано застосовувати для лікування дітей.

Передозування.

Можливі лейкопенія, нейропатія, атаксія, блювання, легка дезорієнтація. Оскільки специфічний антидот метронідазолу невідомий, рекомендована симптоматична терапія.

Побічні реакції.

З боку травного тракту:

−біль в епігастрії, нудота, блювання, діарея;

−запалення слизової оболонки ротової порожнини, глосит із сухістю у роті, стоматит, смакові розлади (металевий присмак у роті), анорексія, обкладений язик;

−надзвичайно рідко – випадки панкреатиту, які мають оборотний характер.

З боку шкіри та її похідних:

−припливи з гіперемією, свербіж, висипи, які можуть супроводжуватися пропасницею;

−кропив`янка, ангіоневротичний набряк, рідко – анафілактичний шок;

−поодинокі випадки пустульозного висипу та мультиформної еритеми.

З боку нервової системи:

−периферична сенсорна нейропатія;

−головний біль, судоми, запаморочення, атаксія, сонливість;

−дуже рідко – енцефалопатія (наприклад сплутаність свідомості, підвищення температури тіла, підвищена чутливість до світла, кривошия, галюцинації, параліч, розлади зору та руху) та підгострий мозочковий синдром (наприклад атаксія, дизартрія, порушення ходи, ністагм, тремор), які можуть минати після припинення прийому препарату;

−асептичний менінгіт.

З боку психіки:

−психічні розлади, у тому числі сплутаність свідомості, галюцинації, пригнічений настрій.

З боку органів зору:

−тимчасові порушення зору, таке як диплопія, міопія, розмивчасте зображення, зниження гостроти зору, зміни у сприйняті кольорів;

−оптична нейропатія/неврит.

З боку крові:

−у поодиноких випадках – агранулоцитоз, нейтропенія, тромбоцитопенія, панцитопенія та лейкопенія.

Гепатобіліарнірозлади:

−у поодиноких випадках – підвищення рівнів печінкових ферментів (АСТ, АЛТ, лужна фосфатаза), холестатичний або змішаний гепатит та ураження клітин печінки (гепатоцитів), іноді з жовтяницею;

−повідомлялося про випадки печінкової недостатності, що потребувала трансплантації печінки у пацієнтів, які лікувались метронідазолом та іншими антибіотиками.

З боку опорно-рухового апарату і сполучної тканини:

–дуже рідко – міалгія, артралгія.

Інші побічні реакції:

−підвищення температури тіла.

Під час лікування сеча може набувати червоно-коричневого забарвлення, що зумовлено присутністю розчинних у воді пігментів, які є продуктом метаболізму метронідазолу.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 5 песаріїв у стрипі, по 2 стрипи у картонній коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

ТОВ «Фармапрім», Республіка Молдова/ «Farmaprim» S. R. L. , Republica Moldova.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

МД-4829, вулиця Крінілор, № 5, село Порумбєнь, район Кріулєнь, Республіка Молдова/

Str. Crinilor 5, Raionul Criuleni, Sat Porumbeni, MD 4829, Republica Moldova.

Заявник.

ГРІН БІЗНЕС СОЛЮШНЗ СА, Швейцарія/GREEN BUSINESS SOLUTIONS SA, Switzerland.

Місцезнаходження заявника.

Рю Мерсері 12, с/о Дріс Фідюсьєр СА, 1003 Лозанна, Швейцарія/

Rue Mercerie 12, c/o Drys Fiduciaire SA, 1003 Lausanne, Switzerland.