МАРАСЛАВІН розчин

Софарма

Форма випуску та дозування

Розчин

Розчин

Упаковка

Флакон 100 мл №1x1

Флакон 100 мл №1x1

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

-

Форма товару

Розчин гінгівальний

Умови відпуску

без рецепту

Реєстраційне посвідчення

UA/4064/01/01

Дата останнього оновлення: 13.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 04.09.2020
  • Склад: 100 мл розчину містить: відвар з лікарських рослин (трави полину понтійського /Artemisia ponticа L. / 4, 196 г, трави чабру /Satureja hortensis L. / 0, 728 г, бутонів гвоздичного дерева /Syzygium aromaticum (L. ) Merr. еt L. M. Perry/ 3, 646 г, плодів чорного перцю /Piper nigrum L. / 1, 199 г, кореневища імбиру /Zingiber officinale Roscoe/ 4, 196 г)
  • Торгівельне найменування: МАРАСЛАВІН®
  • Умови відпуску: без рецепта
  • Умови зберігання: Зберігати у недоступному для дітей місці.
  • Фармакотерапевтична група: Інші засоби для місцевого застосування у стоматології.

Упаковка

Флакон 100 мл №1x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

Мараславін®

(MARASLAVIN® )

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: 100 мл розчину містить: відвар з лікарських рослин (трави полину понтійського /Artemisia ponticа L. / 4, 196 г, трави чабру /Satureja hortensis L. / 0, 728 г, бутонів гвоздичного дерева /Syzygium aromaticum (L. ) Merr. еt L. M. Perry/ 3, 646 г, плодів чорного перцю /Piper nigrum L. / 1, 199 г, кореневища імбиру /Zingiber officinale Roscoe/ 4, 196 г);

допоміжні речовини: амонію хлорид, оцет винний, вода очищена.

Лікарська форма. Розчин гінгівальний.

Мутний розчин червоно-коричневого кольору, з в’ яжуче-кислим смаком та специфічним запахом, при зберіганні розчину випадає осад.

Назва і місцезнаходження виробника.

АТ « Софарма» , Болгарія.

5660, с. Врабево, Ловечська область, Болгарія.

1220, Софія, Ілієнське шосе, 16, Болгарія.

Фармакотерапевтична група.

Засоби для місцевого застосування у стоматології. Інші. Код АТС А01А D11.

Комбінований рослинний препарат для місцевого застосування у стоматології. Має антисептичну, дезінфекційну, протизапальну, антиалергічну, в’ яжучу, місцеву анестезуючу і стимулюючу регенерацію дію. При місцевому застосуванні препарату спочатку спостерігається гіперемія м’ яких тканин і підвищена ексудація. Наявність у складі хлориду амонію у гіпертонічній концентрації призводить до зниження ексудації, видаленню токсичних речовин із пародонтальних кишень, стимулює відновлювальні процеси. Внаслідок виявлення своєї фіброзуючої дії наприкінці курсу лікування спостерігається збільшення колагенових фібрил та їх ущільнення, значне зменшення набряку і кровоточивості. Регулярне застосування препарату Мараславін® після повного видалення зубного каменя і обробки поверхні кореня усуває неприємний запах з рота. Препарат призводить до зниження підвищеної чутливості при оголенні шийок зубів і зсуває рН у кислий бік, діючи таким чином бактеріостатично на існуючу у ротовій порожнині фузоспірильозну мікрофлору. Ясенні сосочки щільно прилягають до шийок зубів. Глибина пародонтальних кишень, виміряна спеціалізованими пародонтальними зондами, значно зменшується.

Полин понтійський /Artemisia ponticа L. /, який входить до складу препарату, містить активні діючі компоненти – ефірні олії, серед яких синьо-зелена ефірна олія має найвищу активність. Містить також спирт туйол, кетон туйон, терпени, оцтову та ізовалеріанову кислоту.

Основними фармакологічними властивостями полину при системному застосуванні є стимулювання смакових рецепторів, слиновиділення (слина спричиняє бактерицидну дію). При місцевому застосуванні прискорює процеси регенерації і загоєння ран, виразок.

Трава чабер /Satureja hortensis L. / містить ефірну олію карвакрол і парацимол, таніни, слизові речовини. Має в’ яжучу, бактерицидну та спазмолітичну дію.

Бутони гвоздичного дерева /Syzygium aromaticum (L. ) Merr. et L. M. Perry/ містять ефірні олії: евгенол, ацетоевгенол, ванілін і каріофілен. Ефірні олії гвоздики використовують у стоматологічній практиці як антисептичні засоби, також вони мають болезаспокійливу дію.

Чорний перець /Piper nigrum L. / містить приблизно 1, 2-2, 6 % ефірних олій, які обумовлюють його протимікробний та терапевтичний ефекти при пародонтиті.

Стимулює рецептори смакових нервів і сприяє посиленню секреції шлунка і слини. Також має інсектицидну дію.

До складу лікарського засобу входить також кореневища імбиру /Zingiber officinale Roscoe/. Він містить до 3 % ефірних олій, арилалкани, гінгердіоли і крохмаль. Ці основні компоненти зумовлюють такі фармакологічні ефекти: стимулювання слиновиділення, шлункової і жовчної секреції, протиблювотну, антиоксидантну, антиагрегатну, антиліпідемічну і протизапальну дії.

Різні за складом ефірні олії окремих видів лікарських рослин у препараті зумовлюють виражену протизапальну і антисептичну дію комбінації. Наявність у складі розчину танінів, кислот і барвників сприяє антиексудативній, антигеморагічній і місцевій анестетичній дії комбінації.

Немає даних про фармакокінетику окремих складових частин та їх комбінації при місцевому застосуванні на яснах або ясенних кишенях.

Показання для застосування.

· Усі форми доведеного хронічного пародонтиту;

· комплексне лікування парадонтальних захворювань;

· постопераційний період після проведення хірургічного лікування пародонтиту.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якої допоміжної речовини препарату. Не рекомендується застосування препарату пацієнтам із активним абсцесом і наявністю гнійної ексудації. Не рекомендується самостійне застосування препарату при доведеній втраті кісткових структур через неможливість впливати на патологічно змінені пародонтальні тканини у глибину.

Не застосовують препарат дітям віком молодше 14 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

Треба взяти до уваги, що через вміст великої кількості органічних кислот розчин виявляє слабку демінералізуючу дію на тверді зубні тканини, і не слід рекомендувати його при карієсі і порушеннях зубного ряду (скупчення зубів, неправильний прикус).

Якщо лікар вважає за необхідне, проводиться загальна санація зубів ортопедичними методами. Хворому рекомендується збагачена вітамінами їжа і додаткове застосування вітамінів А і С. Під час лікування заборонене вживання гострої їжі та такої, що подразнює (часник, цибуля, горішки тощо), не слід чистити зуби зубною щіткою з пастою або використовувати для полоскання ротової порожнини дезінфекційні рідини. Рот прополіскують прохолодною водою вранці і ввечері. Слід уникати тривалого перебування на сонці.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Систематичних досліджень впливу препарату під час вагітності або годування груддю немає, тому у період вагітності або годування груддю препарат слід застосовувати під наглядом лікаря і лише після ретельної оцінки співвідношення користь/ризик.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Немає даних про порушення здатності керувати автомобілем і працювати з механізмами, які вимагають підвищеної уваги.

Діти.

Через недостатній клінічний досвід застосування препарату дітям віком молодше 14 років не рекомендується його призначення цій категорії пацієнтів.

Спосіб застосування та дози.

Препарат призначений для місцевого застосування.

Дорослі та діти віком старше 14 років: перед початком лікування стоматолог проводить повну механічну терапію всього зубного ряду, яка включає видалення над- і під’ ясенного зубного каменя і зубної бляшки, полірування і кюретаж без ламбо при глибині пародонтальних кишень до 5, 5 мм. Коригуються і наявні ятрогенні фактори, за показаннями проводять і вибіркове пришліфовування для усунення існуючої травматичної оклюзії.

Препарат дозують по 10-15 мл для полоскання ротової порожнини протягом 2-3 місяців з інтервалами. Необхідно провести не менше 17-20 сеансів на місяць. Після завершення активного лікування проводиться підтримуюча терапія з контрольним обстеженням кожні 5-6 місяців. Останній огляд відбувається через 12 місяців після початку лікування.

Передозування.

Ускладнення, спричинені передозуванням препарату, не встановлені.

Побічні ефекти.

Можливе виникнення алергічних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При проведенні клінічних випробувань і досліджень не встановлено несприятливої взаємодії між препаратом Мараславін® та іншими лікарськими засобами.

Термін придатності. 3 роки.

Термін придатності після розкриття флакона – 1 (один) місяць.

Умови зберігання.

Зберігати у недоступному для дітей місці. Зберігати в оригінальній упаковці (у сухому, захищеному від світла місці) при температурі не вище 25 ° С. Не заморожувати.

Упаковка.

По 100 мл препарату у флаконі скляному або флаконі з поліетилентерефталату (ПЕТ).

Скляні флакони закупорюють алюмінієвими ковпачками або поліетиленовими ковпачками типу « Пільферпруф» , ПЕТ флакони закупорюють поліетиленовими ковпачками « Пільферпруф» .

По 1 флакону у картонній пачці.

Категорія відпуску. Без рецепта.