ЛОПРАКС таблетки 400 мг

Rp

Форма випуску та дозування

Порошок, 50 мл (20 мг/мл)
Порошок, 100 мл (20 мг/мл)
Таблетки, 400 мг

Таблетки, 400 мг

Упаковка

Блістер №6x1
Блістер №10x2

Блістер №6x1

Аналоги

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ЦЕФІКСИМ

Форма товару

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/8191/02/01

Дата останнього оновлення: 22.10.2020

Характеристика

 • Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Пробенецид (та інші блокатори канальцевої секреції) підвищує максимальну концентрацію цефіксиму в крові, сповільнюючи виведення цефіксиму нирками, що може призвести до симптомів передозування.
 • Діти: У даній лікарській формі та дозуванні препарат застосовують дітям віком від 12 років.
 • Заявник: Ексір Фармасьютикал Ко., Іран
 • Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами: Відсутні дані щодо впливу цефіксиму на здатність керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами.Cлід проінформувати пацієнтів про такі можливі побічні реакції при застосуванні препарату цефіксиму якголовний біль, підвищена втомлюваність, запаморочення.
 • Наказ МОЗ: №267 від 30.03.2010
 • Особливі застереження: Енцефалопатія
 • Передозування: Існує ризик енцефалопатії у випадках застосування бета-лактамних антибіотиків, включаючи цефіксим, особливо у випадках передозування та ниркової недостатності.
 • Побічні реакції: При застосуванні цефалоспоринів найчастіше спостерігаються шлунково-кишкові порушення, рідко - реакції гіперчутливості.
 • Показання: Інфекції, спричинені чутливими до препарату мікроорганізмами:
 • Протипоказання: -Підвищена чутливість до цефіксиму або до будь-якого з компонентів препарату;
 • Реєстраційне посвідчення: UA/8191/02/01
 • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
 • Склад: 1 таблетка містить: цефіксиму 400 мг
 • Терміни зберігання: 3р.
 • Торгівельне найменування: ЛОПРАКС
 • Умови відпуску: за рецептом
 • Фармакотерапевтична група: Протимікробні засоби для системного застосування. Інші бета-лактамні антибіотики. Цефалоспорини третього покоління. Цефіксим.

Упаковка

Блістер №6x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЛОПРАКС

(LOPRAXÒ)

Загальна характеристика:

міжнародна назва: цефіксим;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки довгастої форми, білого кольору, з однією насічкою з одного боку, вкриті плівковою оболонкою;

склад: кожна таблетка містить цефіксиму – 400 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кальцію дигідрат фосфат двоосновний, крохмаль кукурудзяний прежелатинований, магнію стеарат, тальк, вода, гідроксипропілметилцелюлоза, титану діоксид, спирт ізопропіловий, метилен хлорид.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Цефалоспорини. Код АТС J01D A23.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.Цефіксим - антибіотик третього покоління цефалоспоринів, що характеризується широким спектром антибактеріальної дії. Цефіксим знищує бактерії, порушуючи синтез стінки бактеріальної клітини. Цефіксим вступає у взаємодію з пеніцилін-сполучними протеїнами (ПСП) у цитоплазмі бактеріальної мембрани і ацилює ензими транспепсидази в межах мембрани, порушуючи поперечні зв'язки пептидних ланцюжків, необхідних для зміцнення стінки бактеріальної клітини.

Цефіксим пригнічує ріст і поділ бактеріальних клітин і зумовлює лізис бактеріальної клітини. Особливо чутливими до дії Цефіксиму є бактерії з високою швидкістю поділу.

Цефіксим має високий ступінь стабільності в присутності бета-лактамаз (пеницилінази і цефалоспоринази) і, отже, діє проти широкого спектра грамнегативних бактерій, включаючи штами, що виробляють пенициліназу N.gonorrhoeae і більшість ентеробактерій (Citrobacter, E.Coli, Enterobacter, Klebsiella, Morganella, Proteus, Providencia і Serratia species).

До цефіксиму чутливі Streptococcus pyogenes, S.pneumonia і всі негативні бацили, у тому числі штами H.influenza, M.catarrhalis і N.gonorrhoeae, що виробляють бета-лактамазу.

Помірно чутливі до цефіксиму бактерії роду Staphylococcus. До цефіксиму стійкі псевдомонади.

Фармакокінетика.Пероральна абсорбція препарату становить приблизно 60%. Період напіввиведення з плазми – 2,5 – 3,8 год, в середньому - 3 години. Об’єм розподілу 0,11 кг –1. Зв’язування з білками плазми становить 70%.

Показання для застосування.

Інфекції, спричинені чутливими до препарату мікроорганізмами:

- гострий та хронічний бронхіти;

- гостра пневмонія;

- ангіна;

- запалення середнього вуха;

- неускладнена гонорея;

- фарингіти, тонзиліти та синусити бактеріальної етіології;

- бактеріальні інфекції сечовидільних шляхів.

Спосіб застосування та дози.

Дози для дорослих.

Бронхіт, гострі ураження бронхів бактеріальної етіології, фарингіт, тонзиліт, неускладнені інфекції сечових шляхів - по 200 мг кожні 12 год або 400 мг 1 раз на добу.

Неускладнена цервікальна або уретральна гонорея - 400 мг одноразово.

Хворим похилого віку корекція дози не потрібна.

Дози для дітей.

Бронхіт, запалення середнього вуха, фарингіт, тонзиліт, неускладнені інфекції сечових шляхів:

-дітям з масою тіла 50 кг і вище - призначається по 200 мг кожні 12 год або 400 мг 1 раз на добу;

-дітям від 6 місяців до 12 років з масою тіла менше 50 кг доза призначається з розрахунку 4 мг на 1 кг маси тіла кожні 12 год або 8 мг на 1 кг маси тіла один раз на добу;

-доза для дітей молодше 6 місяців не встановлена.

При дозуванні менше ніж 200 мг препарат застосовується в іншій лікарський формі.

Курс лікування становить від 3 (лікування неускладнених циститів) до 10–14 днів.

Лопракс застосовується до або після їжі; за наявності подразнення шлунково-кишкового тракту - під час їжі. За потреби таблетку можна поділити на дві частини.

Побічна дія. Реакції з боку шлунково-кишкового тракту (спазми кишечнику, помірна діарея, нудота, блювання);

- головний біль;

- кандидози слизової оболонки рота;

- вагінальні кандидози (вагінальна сверблячка або виділення);

- гіпопротромбінемія (кровотечі і синці без видимих причин);

- псевдомембранозний коліт (спазми і болі в шлунку і кишечнику, сильний кривавий пронос, пропасниця).

- алергійні реакції, зокрема - анафілаксія, мультиформна еритема або синдром Стивенса-Джонсона;

- втрата слуху;

- гемолітична анемія;

- незвичайна стомлюваність або слабкість;

- жовтизна очних білків або шкіри;

- порушення функції нирок;

- сироваткова хвороба;

- тромбофлебіт.

Протипоказання. Лопракс протипоказаний при підвищеній чутливості до антибіотиків групи цефалоспоринів, а також при бронхіальній астмі, нирковій недостатності та вагітності.

Передозування. У випадку передозування Лопраксу проводиться симптоматична терапія, а також промивання шлунку, щоб зменшити абсорбцію препарату. Гемодіаліз або перитонеальний діаліз лише незначною мірою сприяють виведенню Лопраксу з організму.

Особливості застосування.

Запобіжні заходи

Перш ніж призначати Лопракс необхідно з'ясувати, чи спостерігалися раніше у даного пацієнта реакції гіперчутливості на цефалоспорини або пеніциліни, у зв'язку з перехресною гіперчутливістю у b-лактамів.

Варто виявляти обережність у призначенні препарату за наявності в анамнезі кровотеч, захворювань шлунково-кишкового тракту, особливо таких, як виразковий коліт, регіональний ентерит або коліт на фоні застосування антибіотика (Лопракс може спричиняти псевдомембранозний коліт), а також при порушенні функції печінки.

Для пацієнтів з порушеною функцією нирок (кліренс креатиніну < 20 мл/хв) варто призначати половину рекомендованої дози для дорослих, з збереженням інтервалу приймання препарату. Дітям із захворюванням нирок призначають 1,5 - 3 мг препарату на 1 кг маси тіла на добу.

Тривалий курс лікування Лопраксом може викликати спалах росту Candida albicans, і, як результат - кандидоз слизової оболонки рота.

За наявності бета-гемолітичних стрептококових інфекцій групи А курс лікування має становити не менше 10 діб, щоб запобігти гострій ревматичній лихоманці або гломерулонефриту.

Цефалоспорини підвищують токсичність алкоголю, тому при лікуванні цефіксимом не рекомендується вживати алкогольні напої.

Вагітність.

Лопракс проникає через плаценту. Підтверджені дані про результати застосування препарату в період вагітності відсутні.

Годування груддю.

Точно не встановлено, чи надходить цефіксим у грудне молоко. У зв'язку з цим рекомендується розглянути питання про тимчасове припинення вигодовування дитини груддю на період приймання препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Існує потенційна можливість збільшення нефротоксичності при одночасному прийомі з Лопраксом інших нефротоксичних препаратів, таких як сильні діуретики, що особливо виявляється у пацієнтів з порушеннями функції нирок. Варто ретельно контролювати функцію нирок, якщо пацієнт одночасно з Лопраксом лікується аміноглікозидами.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці, при кімнатній температурі. Термін придатності - 3 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. 20 таблеток, вкритих оболонкою, (2 стрипи по 10 таблеток) у картонній коробці; 6 таблеток, вкритих оболонкою, (1 стрип по 6 таблеток) у картонній коробці.

Виробник. Ексір Фармасьютикал Ко.

Адреса. №15, Алея Рахматі Бехамбарі,

Валіаср авеню, (Північ площі Валіаср),

Тегеран, Іран