ЛОМУСТИН МЕДАК капсули 40 мг

Медак Гезельшафт фюр клініше Шпеціальпрепарате мбХ

Rp

Форма випуску та дозування

Капсули, 40 мг

Капсули, 40 мг

Упаковка

Контейнер №20x1

Контейнер №20x1

Аналоги

Відповідних аналогів не знайдено

Класифікація

Класифікація еквівалентності

N/A

info

Діюча речовина

ЛОМУСТИН

Форма товару

Капсули

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/6988/01/01

Дата останнього оновлення: 19.01.2021

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 30.12.2075
  • Склад: 1 капсула містить ломустину 40 мг
  • Торгівельне найменування: ЛОМУСТИН МЕДАК
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Фармакотерапевтична група: Антинеопластичні засоби. Алкілуючі сполуки. Похідні нітрозосечовини.

Упаковка

Контейнер №20x1

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯдля медичного застосування лікарського засобу

ЛОМУСТИН МЕДАК

(LOMUSTINEMEDAC)

Склад:

діюча речовина: ломустин;

1 капсула містить ломустину 40 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль пшеничний, тальк, магнію стеарат, желатин, титану діоксид (Е 171), індигокармін (Е 132).

Лікарська форма. Капсули.

Основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули номер 3, корпус і кришка блакитного кольору. Вміст капсули – білий або злегка жовтуватий порошок.

Фармакотерапевтична група. Антинеопластичні засоби. Алкілуючі сполуки. Похідні нітрозосечовини. Код АТХ L01АD02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Ломустин – алкілуючий препарат із групи нітрозосечовини. Ломустин та/або його метаболіти порушують функцію ДНК, РНК та пригнічують синтез ДНК.

Ломустин діє як алкілуючий агент, як інгібітор кількох етапів синтезу нуклеїнових кислот та як інгібітор репарації одноланцюгових розривів ДНК.

Фармакокінетика.

Препарат добре і швидко всмоктуєтьсязішлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація у плазмі крові (0, 5-2 нг/мл) досягається через 3 години після перорального застосування у дозі 30-100 мг/м2.

Хлоретильна група виводиться з плазми крові однофазово з періодом напіввиведення 72 годин. Виведення циклогексильної групи з плазми крові має 2 фази: період напіввиведення α – 4 години та період напіввиведення β – 50 годин.

Після перорального введення ломустину, що був поміченний радіоізотопною міткою, спостерігається його проходження крізь гематоенцефалічнийбар¢єр. У спинно-мозковій рідині радіоактивність становила від 15 % до 30 % радіоактивності, що виміряна у плазмі крові.

Ломустин медакшвидко метаболізується, метаболіти виводяться переважно нирками. Ломустин не виявляєтьсяв сечі в активній формі.

Клінічні характеристики.

Показання.

Паліативна терапія, як доповнення до інших методів лікування, або ж у стандартних схемах комбінованої терапії з іншими відомими хіміотерапевтичними препаратами при таких станах:

- пухлини мозку (первинні та метастатичні);

- пухлини легень (особливо дрібноклітинна карцинома);

- хвороба Ходжкіна (резистентна до традиційної хіміотерапії);

- злоякісна меланома (з метастазами).

Також як засіб другої лінії для лікування неходжкінської лімфоми.

Протипоказання.

- Гіперчутливість до препаратів нітрозосечовини;

- нечутливість пухлини до препаратів нітрозосечовини;

- тяжка форма депресії кісткового мозку;

- тяжка ниркова недостатність;

- целіакія або алергія на пшеницю;

- одночасне застосування вакцини проти жовтої лихоманки або інших живих вакцин пацієнтам з ослабленим імунітетом.

Особливі заходи безпеки. Необхіднодотримуватися обережностіприроботі зпротипухлинними препаратами. Слід вживати необхідних заходів, щоб уникнутиїхвпливу. Для цього слід користуватисявідповідними захисними засобами, наприклад, рукавичками, атакожмитирукиводоюз миломпісляроботи з такими препаратами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Дослідження взаємодії лікарських засобів не проводили.

Препарати, що спричиняють патологічні зміни крові, можуть посилювати лейкопенічну та тромбоцитопенічну дію ломустину.

При взаємодії з теофіліном або циметидином зростає токсична дія на кістковий мозок. Фенобарбітал зменшує протипухлинний ефект ломустину. Цитостатики та променева терапія можуть підсилювати лейкопенію і тромбоцитопенію, спричинені ломустином. Комбіноване застосування ломустину з амфотерицином В підвищує ризик нефротоксичної дії, зниження артеріального тиску та бронхоспазм.

Через те, що при лікуванні ломустином можливе пригнічення захисних функцій організму, послаблюється ефективність противірусних вакцинацій.

Існує підвищенийризик системноговакцинального захворювання при застосуванні вакцини протижовтої лихоманки, що може призвести до летального наслідку. Живі вакцинипротипоказаніпацієнтам зослабленим імунітетом.

Сумісне застосуванняпротиепілептичних засобівіхіміотерапевтичних препаратів, включаючиЛомустин, окрімфармакокінетичнихвзаємодій міжпрепаратами, можепризводити до ускладнень захворювання.

Якщо пацієнт приймає будь-які інші лікарські засоби або планує робити щеплення, слід обов’язково проконсультуватися з лікарем щодо можливості застосування препарату.

Особливості застосування.

Ломустин медакпризначають лікарі-онкологи, які мають досвід застосування протипухлинних препаратів.

Найбільш розповсюдженою і найтяжчою токсичною дієюломустинує пізнє пригнічення діяльності кісткового мозку, а саме – істотне зниження кількості лейкоцитів і тромбоцитів крові, внаслідок чого у хворих зі зниженим імунітетом виникають кровотечі і генералізовані інфекції.

Тому перед застосуванням першої дози препарату і далі часто (бажано щотижня протягом принаймні 6 тижнів після початку лікування) необхідно здійснювати аналіз формених елементів крові.

Режим дозування Ломустину медак встановлюється винятково лікарем і залежить від таких показників крові як рівень гемоглобіну, лейкоцитів та тромбоцитів.

Застосовуючи Ломустин медак, необхідно періодично перевіряти функціональний стан печінки, нирок та легень.

Пацієнтів слід попередити про те, що не слід перевищувати дозиломустину, рекомендовані лікарем, іщоломустин слід застосовувати у вигляді разової дози 1 раз у 6тижнів і не повторювати прийом препарату принаймні протягом 6 тижнів.

Мієлотоксичність ломустинуносить кумулятивний характер ітому коригуваннядозислід здійснюватинаосновімінімальних рівнів формених елементів крові після прийому попередньої дози(дивсхемукоригуваннядоз).

Необхідно дотримуватись обережності при призначенні ломустину пацієнтам зі зниженим рівнем тромбоцитів, лейкоцитів і еритроцитів у периферичній крові.

Припустимо легенева токсичність, спричинена дією ломустину, є дозозалежною. Окрім дослідження функції легеньперед початком лікуваннянеобхідно проводитиповторні дослідження у процесі лікування. До групи підвищеного ризику належать хворі з початковими показниками прогнозованої форсованої життєвої ємності легень (FVC) або дифузійної спроможності легень по СО (DLCO) нижче 70 %.

Оскількиломустинможевпливати на функцію печінки, рекомендуєтьсяперіодичноздійснюватиконтроль печінкових проб.

Такожслідперіодичнопроводити дослідження функції нирок.

Повідомлялося, що тривале застосування нітрозосечовини, можливо, пов'язано зрозвитком вториннихзлоякісних пухлин.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Ломустин медак протипоказаний вагітним жінкам та жінкам, які годують груддю.

Вагітність
Безпека застосування препарату у періодвагітності невстановлена. Тому при застосуванні препаратуу періодвагітності або якщо вагітність настала під час прийому ломустину, хвору слід попередити відносно потенційного ризику для плода. Жінкам репродуктивного віку слід рекомендувати запобігати вагітності під час прийому ломустину.

Лактація
Імовірно, що ломустин, завдякисвоїйліпофільнійприроді, будепроникативгрудне молоко. Оскільки існує потенційний ризик длянемовляти, слід прийняти рішення про припинення грудного вигодовуванняабоприпинення терапії ломустином, враховуючи переваги грудного вигодовуваннядлядитиниі користьтерапіїдляматері.

Фертильність
Ломустинможечинитимутагенну дію. Тому чоловікам, якіотримувалиЛомустин, не рекомендуєтьсяставатибатькамипід часлікування і протягом6 місяцівпіслянього. Рекомендується також проконсультуватисяз приводу збереженняспермидо початку лікування, оскільки терапія ломустином може спричинити незворотнебезпліддя.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Дослідження щодовпливу ломустинуназдатністькеруватиавтотранспортоміпрацювати з механізмами не проводили.

Враховуючи, що у хворих при застосуванні препарату можуть виникнути побічні реакції, на час прийому препарату слід утриматися від керування транспортними засобами та виконання інших робот, що потребують концентрації уваги.

Спосіб застосування та дози.

Застосовувати перорально.

Рекомендована разова доза для пацієнтів з нормально функціонуючим кістковим мозком, які приймають Ломустин медак у якості єдиного хіміотерапевтичного засобу, становить 120-130 мг/м2кожні 6 або 8 тижнів (можна розподілити дозу на 3 дні, 40 мг/м2/добу).

Потрібне зменшення дозування у випадку, якщо:

· Ломустин медак застосовується разом з іншими лікарськими засобами, що пригнічують функцію кісткового мозку;

· рівень лейкоцитів у крові нижче 3×109/л або тромбоцитів нижче 75×109/л.

При прийомі препарату Ломустин медак пригнічення функції кісткового мозку є більш тривалим, ніж після впливу азотистого іприту, а відновлення вмісту білих кров’яних тіл і тромбоцитів може відбуватися протягом 6 тижнів і більше.

Повторно Ломустин медак не можна призначати, поки вміст формених елементів у циркулюючій крові не відновиться до прийнятних значень (тромбоцити 100´109/л, лейкоцити 4´109/л). Вміст формених елементіву крові слід перевіряти щотижня. Дозакінчення6-тижневого термінунаступну дозу не призначати.

Наступні дози слід підбирати залежно від відповіді системи кровотворення пацієнта на попередню дозу. Як орієнтир при доборі доз можна використовувати таку схему:

Мінімум після попередньої дози

Необхідна доза

(% від попередньої)

Лейкоцити

Тромбоцити

> 4´109/л

3-3, 9´109/л

2-2, 9´109/л

< 2´109/л

> 100´109/л

75-99, 9´109/л

25-74, 9´109/л

< 25´109/л

100%

100%

70%

50%

Лікування Ломустиноммедакпроводити доти, поки вінмаєтерапевтичний ефект. У разівідсутності ефекту після 1 або 2 курсів лікування ефективністьподальшогозастосування препарату малоімовірна. Препарат не слідпризначати частіше, ніж 1 раз на 6 тижнів.

Діти.

Лікування Ломустиноммедак онкологічних захворювань (крім пухлин мозку) має проводитися лише у спеціалізованих центрах та у виняткових ситуаціях. Доза для дітей, як і для дорослих, залежить від площі поверхні тіла (120-130 мг/м2кожні 6-8 тижнів) і коригується за тими самими критеріями.

Передозування.

Повідомлялося про випадкове передозування ломустином, у томучислі з летальним наслідком. При передозуванні слід очікувати таких побічних ефектів – мієлотоксичність, токсичний вплив на систему кровотворення, абдомінальний біль, діарея, нудота, блювання, анорексія, загальмованість, запаморочення, порушення функції печінки, кашель, утрудненне дихання, порушення з боку шлунково-кишкового тракту та неврологічні розлади.

У випадках передозування рекомендується застосовувати промивання шлунка.

Спеціального антидоту при передозуванні ломустину немає. Слід застосовувати симптоматичну або підтримуючу терапію. За клінічними показниками потрібно проводити компенсування втрати формених елементів крові.

Побічні реакції.

Орган та системи

Частота

MedDRA термін

Новоутворення доброякісні, злоякісні та неуточнені кісти (у т. ч. поліпи)

Невідомо

Гострий лейкоз, мієлодиспластичний синдром

З боку системи крові

Дуже часто

Лейкопенія

Невідомо

Відмова кісткового мозку, тромбоцитопенія, анемія

З боку нервової системи

Невідомо

Порушеня координації, дезорієнтація, млявість, дизартрія

З боку дихальної системи

Невідомо

Легеневий фіброз, інфільтрація легенів

З боку шлунково-кишкового тракту

Невідомо

Нудота, блювання, стоматит

З боку гепатобіліарної системи

Невідомо

Збільшення трансмінази, збільшення білірубіну в крові

З боку шкіри та підшкірної клітковини

Невідомо

Алопеція

З боку нирок і сечовивідних шляхів

Невідомо

Ниркова недостатність, азотемія, атрофія нирок ураження нирок

Лабораторні дослідження

Невідомо

Збільшення лужної фосфатази у крові

Токсичний вплив на систему кровотворення. Основна і найтяжча токсичність ломустину пов'язана з пізнім пригніченням кісткового мозку. Зазвичай вона розвивається через 4-6 тижнів після застосування препарату, залежить від дози і зберігається на рівні 80000-100000/мм3. Приблизно через 5-6 тижнів розвивається лейкопенія (4000-5000/мм3), що триває 1-2 тижні. Зазвичай тромбоцитопенія тяжча за лейкопенію, однак обмеження дози препарату зумовлюється обома видами токсичності.

Гематологічна токсичність може мати кумулятивний характер і призводити до постійного зниження вмісту лейкоцитів та тромбоцитів по мірі прийому препарату. Приблизно у 65 % хворих, які отримували 130 мг/м2препарату, кількість лейкоцитів у крові становила менше 5´109/л, а у 36 % хворих – менше 3´109/л. Зазвичай тромбоцитопенія була більш тяжкою, ніж лейкопенія. Однак обидва види токсичності зумовлюють обмеження дози препарату.

Випадки гострої лейкемії і дисплазії кісткового мозку були зареєстровані у пацієнтів після тривалої терапії нітрозосечовиною.

Зареєстровані також випадки анемії, але вони відзначалисярідше ібулименш тяжкими, ніжтромбоцитопеніяабо лейкопенія.

Може спостерігатися кумулятивна мієлосупресія.

З боку шлунково-кишкового тракту. Через 4-6 годин після застосування препарату іноді спостерігаються нудота і блювання, що звичай тривають менше 24-48 годин, після чого протягом двох або трьох днів зберігається анорексія. Ці прояви можливо зменшити у тому випадку, коли дозу, розраховану на 6 тижнів, розподілити на 3 частини, котрі пацієнтові слід приймати у перші 3 дні кожного 6-тижневого циклу. Частота і тривалість цих побічних ефектів можуть знижуватися завдяки призначенню протиблювальних препаратів (метоклопрамід або хлорпромазин) перед уведенням Ломустину медак, а також застосуванню його натщесерце. Повідомлялося також про випадки стоматиту.

Токсичний вплив на печінку. Повідомлялося про оборотну токсичну дію на печінку, що проявлялась у підвищенні рівня трансаміназ, лужної фосфатази і білірубіну серед невеликого відсотка хворих, які одержували ломустин. У деяких випадках може спостерігатися холестатична жовтяниця. У поодиноких випадках у пацієнтів виникають стоматит та діарея.

З боку нервової системи. При комбінованій терапії із застосуванням інших протипухлинних засобів та опромінення рідко може спостерігатися легка ступінь таких неврологічних симптомів як апатія, порушення координації, втрата орієнтації, загальмованість, дизартрія, сплутаність свідомості та заїкання.

Токсичний впливна легені. Рідко повідомлялося про інтерстиціальну пневмонію, фіброз легені, легеневу інфільтрацію.

Токсичний впливна нирки. У пацієнтів, які одержали високі повторні дози препарату в умовах тривалого лікування Ломустином медак та іншими близькими за дією препаратами нітрозосечовини, порушувалася функція нирок, що виражалися у зменшенні розмірів нирки, прогресуючій азотемії та нирковій недостатності. Тому рекомендується не перевищувати максимальну загальну кумулятивну дозу ломустину (1000 мг/м2).

Повідомлялося також про ушкодження нирок у хворих, якіотримувалименші загальні дози препарату.

Інші токсичні ефекти. Рідко спостерігається алопеція. При застосуванні Ломустину в комплексі з променевою терапією у поодиноких випадках були зафіксовані атрофія зорового нерва, порушення зору, сліпота.

Канцерогенез, мутагенез, порушення репродуктивної функції. Лікування препаратами нітрозосечовини пов'язане з ризиком канцерогенної дії.

Ломустин може спричиняти незворотне безпліддя у чоловіків.

Звітування про очікувані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу дуже важливе. Це дозволяє продовжувати моніторинг балансу користі/ризику лікарського засобу. Просимо медичних працівників повідомляти про будь які передбачувані побічні реакції через державні системи звітності.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Зберігати в оригінальному контейнері при температурі не вище25°Су захищеному від світла, вологи та недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 20 капсул у пластиковому контейнері, вміщеному у картонну коробку.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

Медак Гезельшафт фюр клініше Шпеціальпрепарате мбХ.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Театерштрассе, 6, 22880 Ведель, Німеччина.